Hogyan ismerted meg őket?

Általános csevegés BJD témában

Hogyan ismerted meg őket?

HozzászólásSzerző: Smaug » 2009.10.22. 17:40

Szóval a független csevegésben felmerült az ötlet és mivel senki nem lépett a tettek mezejére, ezért gondoltam akkor elkezdek egy ilyen témát ^^;

Ki hogyan ismerkedett össze a Gömbízületű Babákkal?

• Mikor hallottál először róluk? Hogyan tudtad meg hogy léteznek ilyenek (és hogy egyáltalán micsodák ők)?

• Honnan gyűjtöttél információt róluk (esetleg...hogy keveredtél ide a fórumra? ^///^ )

• Mikor, hogyan láttál először "élőben" ilyen babát?

• És végül...hogyan jöttél rá hogy szeretnél egy gömbízületű babát? (már ha szeretnél ^^; )

És ez persze csak pár irányadó kérdés...mindenféle történet, anekdota, visszaemlékezés jöhet!
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

Re: Hogyan ismerted meg őket?

HozzászólásSzerző: Isobel » 2009.10.22. 18:26

Először még nem is tudom már, hogy, meg régen is volt, de a violetfernre kavarodtam, ahol rögtön szemet szúrt a PW Wake-up Cue, főleg, mert annyira hasonlított a karakteremre, meg arra is, ahogy akkoriban rajzoltam még, és hát így nemtom. Utánanézegettem, sokkot kaptam az árától, és gondoltam, áh, sose lesz ebből semmi :D Akkoriban még a Luts volt az egyetlen PW terjesztő és csomószor felmentem csorgatni a nyálam, meg utánaolvastam csomó helyen, de akkor még magyarországon egyáltalán nem volt közönsége a dolognak, se fórum, se semmi. Aztán eltelt sok-sok idő (másfél év), és eljött a ballagásom, amire mindenkitől pénzt kaptam... és hát nah, akkor már nem volt visszaút :D Addigra már az árával is eléggé megbarátkoztam és mindent megtudtam róla, amit kellett, és nagyon úgy voltam, hogy lesz, ha lesz lehetőségem rá.

Szóval végül megrendeltem és asszem egy hónapot sem kellett rá várnom, mert raktáron volt, viszont teljes ár volt ráírva, úgyhogy durván megvámoltak. Előtte még nem is rendeltem semmit neten, meg eleve azért nyitottam bankszámlát, hogy meg tudjam venni :D Vicces, mert akkoriban még fogalmam sem volt róla, hogy szokás doboznyitós képeket csinálni, mégis dokumentáltam az egészet, és jaj, hihetetlen volt :D Eleve én voltam az első az országban, senkivel sem tudtam igazán megbeszélni, megnézni másét meg aztán végképp nem, szóval nagyon furcsa volt. Életben annyira másnak érződnek az arányai, mint képen, pl én sokkal nagyobb fejre számítottam, meg ilyenek, szóval tényleg nagyon furcsa volt.

Fórumra aztán úgy akadtam, hogy néha-néha rákerestem, van-e szó magyar oldalak között ilyesmiről, és egyszercsak ÚRISTEN VAN!!! És az méginkább úristen volt, hogy már nem csak az én babám van az országban, hanem négy másik is :D Emlékszem határozottan első talira, még a kislányra is, aki odajött megnézni őket, és akkor még valahogy olyan szürreális volt az egész, annyira furcsa, hogy ilyen sokan lettünk :D
Itthon: V (Peak's Woods Wake-up Cue), Helena (Peak's Woods Segi fej)
Isobel

HozzászólásSzerző: Miena Yuki » 2009.10.22. 18:39

Azt hiszem még devianton találkoztam Lexi Alex-jével, tavasszal. Először: "Aha, ez egy baba. És?" Aztán telt múlt az idő és rájöttem, hogy igenis nagyon szépek. :P

Nem emlékszem honnan szedtem infót, találtam valami angol honlapot, aztán valahogy rátaláltam a fórumra. ^3^ Onnantól fogva naponta 3x felnézem (még jóval regisztrálás előtt) és csekkoltam az infókat. Nyári conon, miután mindenki a felhaszlónevem után kérdezett, úgy döntöttem, hogy lehet tényleg nem ártana felregisztrálni. ^^;

Szerintem én tavaszi conon láttam először BJD-t. Nagy asztal, telepakolva velük. Rögtön hozzávágtam barátomhoz a táskámat és -nem kicsit félve- odamentem az ott ülő pár emberhez. Smaug türelmes válaszolt minden hülye kérésemre, megengedte, hogy Peytont a kezembe vegyem. Na akkor jött szembe az, hogy ez karizület bizony annyira könnyen nem mozgatható, mint azt én hittem, ugyanis a gumi visszarántotta rögtön. Aztán később a nagyteremben szóltak, hogy ott is van egy BJD, mégpedig Calec. Őt is kézbe vehettem és akkor jött a második nagy sokk: ez baromi nehéz.
Következő alkalommal pedig Tatira vigyáztam jó sok ideig. :) Tati azóta is nagy szerelem. ^///^

Miért is kell nekem? Miért is, miért is...
-és akkor most jön az, amit ő sem tud- :lol:
Mert szépek, és én inkább az a típus vagyok, aki enged a kéznek és nem csak távolról nézi azt, amit. Elmondhatatlanul tetszik, hogy kis ügyességgel és türelemmel el lehet érni, hogy teljesen emberiek legyenek (most szárnyak/szarvak/állati tartozékok ide vagy oda). Meg persze kell némi "társaság" hideg estéken, mikor nem bírok magammal mit kezdeni.

Ha eszembe jut még valami, majd írok egy könyvet inkább. ^^;
Miena Yuki

HozzászólásSzerző: Miyo » 2009.10.22. 19:13

Juj ez jó téma ^///^
Én először egyik barátnőm msn képén láttam bjd-t. És kérdeztem, hogy ki az. Meg sem fordult a fejemben, hogy esetleg egy babaxD És akkor ő átirányított deviantartra, hogy onnan van. Nos onnantól nem volt megállás. Ez az egész amúgy szerintem több mint egy éve volt már.
Lázasan elkezdtem kutatni babák után. Megtaláltam pár helyet ahol lehet kapni őket, és elszomorodtam, az áruk láttán. Bár kigyűjtögettem az akkori kedvenceim, és felírtam mindent róluk, hátha egyszer összegyűlik a pénz:) Aztán... ez az egész,valahogy, valamiért feledésbe merült... egészen a tavaszi conig(idén) Ott sajnos egy babával sem találkoztam, de utána fotókon láttam őket(sound of japan oldalán) És csak néztem, hogy én meg miért nem láttam akkor egyet sem? :'( Aztán megint valahogy elfelejtődött az egész... Egészen a nyári conigxD(ezek a conok meghatározóak úgy látom nálam :D ) Itt először Yuuyát láttam meg. Nem tudom kinél volt, de megkértem, hogy hadd nézzem meg, és ő mondta, nem az ő babája, hanem vigyáz rá^^ Teljesen oda voltam érte, és szóltam barátnőmnek is(akinél anno láttam kint az a baba-képet) hogy jöjjön gyorsan. Ő jött is, és készítettünk pár képet róla^^ Teljesen fel voltam dobva, hogy végre láthattam élőben egy ilyen szépséget. Annyira tetszett Yuuya :fan:
Aztán kicsit később a barátnőimmel indultunk épp befelé a Pecsába, amikor megláttam Luciékat. Nos ez volt nálam a vég. Kala nagyon aranyos, és segítőkész volt, sokat beszélt nekem a BJD-kről, és Luciról. Én meg barátnőmmel ájuldoztam, hogy de helyes kölyök. Akkor már biztosan tudtam, én is szeretnék egyet...
Aztán ezután láttam Omit. Szerintem ő Ayasénál volt már. Ott ültek a padon, én meg odamentem, szépen megkértem hadd fényképezzem le, és ott vinnyogtam, hogy de édi, meg milyen aranyos a cicás pólója ^///^
Mi vasárnap már nem mentünk ki a conra, de ez a két nap... Hát nekem maga volt a mennyország, hogy végre láthattam élőben ilyen gyönyörűségeket :)
Miután haza értem conról azonnal kutatásba kezdtem. Google. Beírtam, hogy bjd, és kiadta ezt az oldalt, hát így keveredtem ide :D Innen mindent megtudtam amit akartam, de nem regiztem egyszerre, először csak olvasgattam, nézelődtem, babákat kerestem számomra elfogadható áron...
És, most már lassan rendelem Yuyát, és nagyon boldog vagyok. Egyszerűen nem lenne teljes az életem nélküle ^///^
És ahw örülök, hogy megtaláltam ez a fórumot, itt mindenki olyan aranyos és segítőkész ^///^
Itthon...
~Yuya~(LUTS KDF Bory) ~Momoka (Dikadoll Bobby)~
Miyo

HozzászólásSzerző: Miyoko » 2009.10.22. 20:37

Nyuhúúú... x3
Én még anno elég rég valahol találtam tök véletlenül egy képet... és már akkor az első ami beugrott, az volt: "Uristen, jaj, deszééép!"
Azt se tudtam, mi fán terem az egész, csak egy kép volt... és elkezdtem mindenfelé keresgélni "beautiful doll" és hasonló címszavakon, és egy idő után egész szép kis képgyűjteményem lett. Aztán... már nem is tudom, hol olvastam először, hogy BJD. ^^''
De az igazi fordulópont az volt, mikor Bishounen Paradise-on olvastam róluk (Aya, Island, imádlak titeket! <3) Végigböngészgettem az ott belinkel oldalakat, és akkor szépen eldöntöttem: "Kész, nekem kell egy!" Aztán... azóta már nem egy ^^''
Élőben először 2009-es SakuraCon-on láttam... a Mekibe indultunk barátnőimmel, amikor tök véletlenül megláttam az asztalkát, és picinyt lefagyott az agyam. Odamentem fotózgattam párat, de nem volt bátorságom többhöz. ^^
Viszont az megmaradt, hogy egy nő megkérdezte: "Ezeket meg lehet venni?" és valaki mondta neki: "Nincs nálad annyi pénz." xD
Aztán őszi conon már összekaptam magam és odamentem, pár szót beszéltem Moniee-val, de úgy meg voltam illetődve, hogy meg sem fordult a fejemben, hogy esetleg, megkérjem, hogy megfoghassam Tatit ^^'' Már akkor is tervben volt Damien...
És hogy ide hogy kerültem, arról fogalmam sincs x'D *Miyonak lyukas az agya*
"Csak a lehetetlen képes a lehetetlenre."
Itthon: Damien |Luts KDF Bory|, Momo |Dika Masu - buksi|
Majd egyszer: Oberon |Luts SDF Abadon| Tooru |Musedoll Re-che|,
Miyoko

HozzászólásSzerző: Nishi » 2009.10.22. 21:27

Én először heise BJD-s képeit láttam, de nem igazán tetszettek meg, csak a sima munkáit mentegettem, babásból egyet sem>< Ez volt talán fél, vagy akár már egy éve is. Néha összefutottam a képekkel, de nem nagyon fogtak meg.

Aztán jött az idei Nyári con (ha jól emlékszem), és akkor a nagyteremben, ahogy két lány bejött, megláttam náluk, ahogy a karjukon ült. O_O Először nagy sokk... kb az járhatott a fejemben, hogy hű mekkorák...aztán meg ahogy jobban megnéztem: hű milyen szépek!!!>< Na akkor kinyitottam a számat és kb valami ilyesmit mondhattam : Úristen ezek gyönyörűek, honnan vannak??!! *-* *nagy csillogó szemek közben*
És akkor szépen bemutatták őket, -névre nem emlékszem, hogy hogy hivták öket, meg hogy egyáltalán hogy néztek ki, sajna lyukas az agyam, de az érzésre emlékszem, hogy iszonyatosan hatalmába kerítettek a szépségükkel. - aztán szépen a bishounen paradise-ra irányítottak, hogy ott olvassak utána. Még elsírtam pár 'annyira gyönyörűek' mondatot, aztán a műsorra koncentráltam, és békén hagytam a két csajszit>< (lehet, hogy Yuuya volt az?O.o)

Hazaérve csak pár nap mulva vettem a fáradtságot, hogy felmenjek a honlapra, mivel con alatt elég keveset aludtamXD De amikor olvastam, egyre jobban magával ragadott, és persze mentem is azonnal céges honlapokra, és mentettem le a képeket sorra :D Akkor tudatosult bennem, hogy heise képein is BJD-ket láttam, és bár azok valamiért nem fogtak meg, de így élőben sikerült XD Akkor láttam meg rögtön a kiválasztottamat is, és sok mindenre rácsodálkoztam közben - például az árakra.>< elöször döbbenet, aztán siránkozás, és végül kemény elhatározás (a pénzgyüjtésre) ><

Erre a honlapra sajna nem emlékszem, hogy találtam rá>< Vagy egyik barátnőm ajánlotta, akiröl szintén kiderült, hogy baba tulajdonos , vagy bishounen-en keresztül, bár szerintem barátnő ajánlotta XD Meg kiderült EGY MÁSIK ismerősröl IS hogy babát akar venni, és ennek roppant megörültem, igy van kivel agyalni a sok szépségről:D

(bocs a néhol béna fogalmazásért, csak annyira jó volt visszaemlékezni conra, hogy félig ott jártam írás közben:D)
Ji-woon (DIM) ° Élisande (DollAdore)° Virlomi (Flower Junior) ° Ender (Souldoll) ° Peregrine (Unoa)
Nishi

HozzászólásSzerző: tunderlany » 2009.10.22. 21:51

bjd-s képekkel először olyan másfél éve találkoztam. devarton nézegettem, de akkor még nem tudtam, hogy őket "csak úgy" meg lehet venni, hogy vannak cégek, meg úgy általában semmit nem tudtam a dolgokról. csak azt láttam, hogy iszonyúan gyönyörűek, és igazából eszembe se jutott, hogy nekem is lehet valaha ilyenem.
aztán azt hiszem a tavaszi con után láttam képeket, illetve egy képre konkrétan emlékszem, amin két baba üldögélt egy asztalon, és akkor leesett, hogy hoppá, mégiscsak léteznek, és van akinek van ilyenje... na, onnantól nem volt megállás. először is ki kellett deríteni, hogy mik ezek egyáltalán. nem volt egyszerű, de így megtaláltam a fórumot is, és persze a cégeket is sikerült felkutatni, leginkább akkor még csak a ruhák képeit mentettem le, a babák annyira nem érdekeltek, úgy voltam vele, hogy nekem úgysem lehet soha, akkor meg minek fájdítsam a szívem.
aztán persze mindig vissza-vissza tértek az életembe, ott volt Tristan lj-je is, amit először kicsit morbidnak tartottam (bocs, Tris ^^), de ez sokat segített, hogy ne csak babáknak tartsam őket. pontosabban ne csak egyszerű "szép tárgyaknak".
úgy voltam vele sok ideig, hogyha meglesz a diplomám, akkor megengedem magamnak, hogy megrendeljem a sajátom is. aztán anyunak is mutogattam őket, is furcsa módon teljesen elbűvölte... ezen én is nagyon meglepődtem, és ez bátorított, hogy aztán én is belevágjak. (és már csak pár hét... és megérkezik. ^///^ )
Itthon: Sathin (BBB Ophelia) & Piano (CH Angi Ai Hani) & Cashmere buksija (Angelheim Zena)
tunderlany

HozzászólásSzerző: NiuKy+ » 2009.10.23. 00:22

Én legeslegelőször életemben babát akkor láttam, mikor egy lány egy fekete hajú babával a kezében elrohant előttem a legelső conomon :D ami jó régen volt.
nem tudom biztosra ki volt de a párbeszéd a másik lánnyal megragadt bennem: "Tényleg ennyire szereted?" "igeeeeen! X3"
Hát mivel elég konzervatív voltam akkoriban, nem néztem jószemmel, hogy egy babát ölelget, mert nem értettem, hogy mi tetszik rajta neki ennyire :D
Aztán pár connal és szemléletváltozással a hátam mögött, a 2009-es tavaszi conon Megláttam JD cipőjét XD
Namost rólam azt kell tudni hogy én miniatűr mániás vagyok és mindent imádok ami kicsi, ezen fellül nagyon szerettem a babákat, leginkább a népviseletes porcelánbabákat. Megláttam JD cipőjét és nem volt menekvés :D
Azt hiszem, odamentem érdeklődni, de aztán nem lett semmi a dologból.
Aztán kint a fák alatt megláttam a következő brigádot és (információ visszaigazolva) elkaptam Sheilát, aki éppen gyanútlanul nézegette, Thane és Ezra ügyködését. Az oldal címe biztonságban landolt a telefonomban. :3
Aztán jól el is felejtődött vizsgák meg stb miatt.
Aztán nyár elején baromi beteg lettem és veszettül untam magam mert egész nap csak dögleni szabadott, és eszembe jutott az oldalcím, amit megszereztem. Elővakartam, bepötyögtem és jöttem szájat tátani. Átolvastam a fórumot keresztben hosszában, megláttam, mennyibe kerülnek és elszomorodtam, de emlékeztem rá, hogy mintha láttam volna saját készítésű babákat. Na ennek utána néztem nem csak a fórumon, hanem máshonnan is és megcsináltam a kicsilányt :3 (itt ül és vigyorog)
Életemben először Mot fogtam a kezemben és meglepődtem, milyen könnyű! :o én nehezebbre számítottam ^^ Aztán Tatit fogtam meg és ő is nagyon könnyűnek érződött :D

Hát ez az én hömmm... "rövid" történetem :)
Kép

Amy . Terra . David . Vera . Ean . Berni . Ren . Zoi . Sigalit . Bertrand . Damian . Masato .
tervben: Fion
NiuKy+

HozzászólásSzerző: Smaug » 2009.10.23. 17:34

Fú...2005-ben láttam meg az elsőt...Nagy Heise rajongó vagyok és akárcsak Nishi, én is először rajta keresztül találkoztam velük. Mindig lelkesen nézegettem a Deviantart-ját és egyszer feltett egy képet egy nagyon szép babáról (Luts Chiwoo vagy Shiwoo lehetett). Nagyon megtetszett, de semmit nem találtam, ami alapján elindulhattam volna utánanézni. Aztán pár hétre rá feltett még egy képet a babáról és ezúttal mellékelt egy linket is oda, ahol akkoriban a BJD ruháit árulta, meg úgy általában ahol a babáiról jó sok képet lehetett találni.

Mikor ott gyönyörködtem a babákban és megakadt a szemem egy fotón...az a bizonyos 'első' Chiwoo (vagy Shiwoo) volt a képen és mögötte állt egy nagyobb baba, amiről elsőre az ugrott be, hogy "jaj, de hangyányi a feje". Többször is előkerült a képein és valamiért nem hagyott nyugodni, érdekelt, hogy kiféle, miféle. Végül valahogy kiderítettem, hogy ez az érdekes baba egy Dollshe Hound és nekiindultam a Google-nek hogy felkutassam. Mivel Dollshe-nek nincs saját honlapja ezért jó sok értelmetlen infón átrágtam magam (szexoldal...gahhh) és végül elkeveredtem Luts és Tensiya oldalaira, ahol végre viszontláthattam a kutatásaim tárgyát sok más szépséggel körbevéve.

Nagyon megtetszettek már akkor ezek a babák (szerintem nem fogtam fel az árukat...legalábbis nem emlékszem hogy sokalltam volna) és ahogy kutatgattam, nézegettem őket valahogy megtaláltam Den of Angels fórumát is. Nem vagyok egy nagy fórumozós, úgyhogy átfutottam, aztán szépen el is felejtkeztem róla. Miután már lassan egy éve mazsoláztam, nézegettem a cégeket, rá kellett jönnöm hogy én bizony beleszerettem ebbe a Hound-ba és sajnos a cégek képei vészesen kevesek ahhoz hogy kielégítsék a nézegetési vágyamat. Úgyhogy valahogy megint rábukkantam DoA-ra, és először csak regisztrálás nélkül nézegettem a beszélgetéseket, majd (a puszta önző indokból, hogy bejuthassak a galériába is képeket nézni) regisztráltam hozzájuk. Kiolvastam jobbról balra mindent - főleg amit a Houndokról találtam - és szépen lassan rá kellett döbbennem hogy a kép már nem elég és nekem kell egy ilyen baba és elkezdtem gyűjtögetni.

Az első baba, akit élőben láttam Ezra volt, mikor kibontottam - ami azt illeti jó ideig azt hittem, hogy Ezra az első BJD idehaza. Tévedtem, mint később kiderült, mert mikor Zi megcsinálta ezt a fórumot (illetve az első változatát) egy ideig ketten kempingeztünk rajta (még DoA-n találkoztunk, mikor mindketten gyűjtögettünk. Emlékszem egyszer csak kaptam egy privát üzit egy idegen illetőtől, hogy milyen jó, hogy magyar vagyok, mert ő is az. Hát így talált meg Zi-chan ^///^ ). Szóval ott csücsültünk a tök üres fórumon, mikor jött egy Isobel nevű illető, hogy milyen jó hogy van ilyen fórum, mert ő már régóta babatulajdonos és örül hogy nincs egyedül. Ezra és JD után Zi-chan és Isobel lányai voltak az első BJD-k akiket élőben volt szerencsém látni és a kezemben fogni...LOL, Isobel, én is emlékszem arra a kislányra...meg hogy félrevonultunk egy távolabbi fa alá, mert féltél hogy hülyének néznek minket, amiért babákkal mászkálunk :lol: Haha most meg már...egész kis gyűlést tudunk rendezni ha akarunk :D
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: Shiroi » 2009.10.23. 21:53

Hűha... nekem igazából elég homályos, hogy mikor is láthattam először BJD-t... nagyon régen, ez egészen biztos. ( talán 4-5 év is volt )
Tulajdonképpen az elsők akiket láttam nem is műgyanta bjd-k voltak cégektől hanem Artist made egyetlen darabban létezőek LaDollból. Ellenben legtöbbjüknek még csak emberi alakja sem volt igazán.^^; Egy barátom mutatta őket anno. Groteszk féle abjd-k voltak, hegedű és kicsavarodott testtel vagy csontsoványan madártagokkal egy üvegbe zárva. Hogy is mondjam, elsőre nem igazán fogott meg a dolog. LOL
Aztán jöttek Hizuki babái, akiknek már ember alakja volt és gyönyörűek voltak számomra!
Teljesen lenyűgöztek... (tudni kell rólam egyébként hogy még mindezek előtt már oda voltam a porcelán babákért is, viszont ironikus módon sosem találtam egyet sem amelyiken minden tökéletesen tetszett volna...akin pedig igen, az akkoriban még megfizethetetlen volt gyermek önmagamnak. ^^; )
Nade visszatérve az Artist dollokra, Hizuki után enm volt túl sok idő míg rátaláltam Naruto babáira.
Ők még jobban tetszettek. ( Fiúk kostümben?? love) Persze a gondolat hogy iylet soha a büdös életben nem tudok majd szerezni, és biztosan méreg drágák is végig beárnyékolta ezt a rajongást...

Majd egy lány akivel msn-eztem egyszercsak ellinkelt nekem egy oldalt, hogy ő iylen babát szeretne majd ( talán pont az artist bjd-kből kiindulva ) Ez az oldal Iplehouse oldala volt. :D
Gyönyörűek voltak a babák és rögtön nekem is felcsillant aszemem, de akkoriban még az egyik kiadott iple sem fogott meg annyira plusz az áruktól is visszahőköltem.^^;
Jött a nekem erre úgysem lesz soha...gondolat sor. :D ( Mellesleg az a lány még nincs itt a fórumon, pedig úgy tűnt már elég jól ismeri ezeket a dolgokat )

Iple után érdekes módon nem további cégeket találtam, hanem yaoiconos képeket amiken főleg Luts babák és egy HOUND volt, akibe hihetetlenül beleszerettem! Így visszagondolva egy Tensiya Hound volt, hosszó fehér hajjal, fehér bőrrel és kék szemmel... egyszerűen imádtam és odavoltam érte, viszont az Istenért nem találtam több infót hogy miylen abba lehet és honnan...

Innentől elég homályosak a dolgok... Azt tudom, hogy talán Volksot ismertem meg 2.nak mint cég ( és nem i rajtuk hanem Where Angels Lie -on keresztül ami egy jóó nagy adatbázis volks babákból) és elkezdtem edukálni magam velük. : D Ekkortájt döntöttem úgy hogy egyszer úúgyis lesz egy 'ilyenem' :lol:

Aztán jött a fórum és a többiek ( akkoriban még úgy akartam indítani a dologban hogy megtanulok bjd-t szobrászni és magamnak reprodukálom majd az összes bjd-t aki megtetszett...).
Aztáán, találkoztam egy végzetes Heat nevű Sabikkal... a többit már talán kitaláljátok. :D
Vagyis... most jöttem rá hogy annyira még sem... eldöntöttem hogy Sabik elsz az első babám és ezek után (talán egy évig? -- vagy csak nekem tűnt annak) még álló időszak volt. Nyugis tervezgetés és társai.
Ezek után pedig egyszercsak előállt Soom Beryllel - a szarvakkal és patákkal... imádtam. Nagyon megkörnyékezett... Aztán kegyelemdöfésnek, jött Sard... eleinte nem fogott meg az arca, a patáin viszont kiütődtem. annyira imádtam mindenét hogy az már veszélyes volt. Végül el is döntöttem, hogy kész, megrendelem...limitált, és csak egyszer élek. XDD
Előteremtettem rá a pénzt ( *hálával gondol nagymamájára* XD ) és készen álltam a rendelésre. Csináltunk nekem hozzá kártyát, miegymást.
Aztán, megrendeltem... de valami nem volt jó a kártyával ( konkrétan nem engedett annyit kifizetni róla), úgyhogy törölni kellett a rendelést TAT;.
Telefonálgatás -- rendeltem megint. Azt is törölni kellett... kiderült, hogy a limit összeggel van a baj. Telefon-- azt meg lehet változtatni. Megváltoztattuk, elmentettük, kiírta hogy limitösszeg megváltoztatva. Megrendeltem Sardot harmadszor is. Még mindig nem volt jó... Akkorra már minden idegem teljesen szétment. Végül ezer év telefon után kiderült, hogy hiába írta ki, nem változott a limitösszeg mert nem vagyok 18 és ez felülírta a kártyát. Teljesen kikészültem... majd megkörnyékezett a gondolat, hogy biztos Sardot kéne e vennem, ha a fejével még nem is vagyok úgy megbarátkozva ( bezzeg mára... ˇˇ; ) és ne legyek e inkább hű az eredeti tervemhez és 'szterelmemhez' Sabikhoz.
Végül ( bár annyira be voltam zsongva hogy amikor Sabikot meg nekem nem jó bőrszínben lehetett kapni és azt hittem várhatok még akár 2 hónapot is majdnem megrendeltem egy Dolkot limitáltat) sikerült Sabikot megrendelni. Mégiscsak... És így lett Thane, az első babám. :D

Ez lenen Shiroi BJD története. ˇˇ;
...........................................//Faceup Shop•//Flickr////
Kép
Shiroi

Következő

Vissza: Csevegő