Hogyan ismerted meg őket?

Általános csevegés BJD témában

Re: Hogyan ismerted meg őket?

HozzászólásSzerző: etelä » 2009.10.25. 13:45

Hát az én történetem nem annyira régi. Kb. 1,5 éve mikor buzgón kezdtem képeket gyűjtögetni a szakdolgozatomhoz, akkor találtam egy képet h.Naoto tervezte ruhákról amiket egy Volks baba viselt. Aztán úgy halványan emlékztem hogy már máskor is láttam ilyen babás képeket, de csak úgy elsiklottam felettük, azt hittem valami olyan cuccok mint az ilyen műanyag anime figurák xD Na aztán utána néztem a Super Dollfie-nak, mert az volt a képre írva, hogy miféle babák ezek hogy még menő divattervezők is gyártanak nekik ruhákat. Aztán egy ideig barátnőmmel küldözgettük egymásnak nyálcsorgatva a képeket, közben én mint gyakorlott ebay-ező egyből ott is keresgélni kezdtem őket (mert akkor még nem tudtam hogy a legtöbbnek a saját oldaláról is lehet rendelni) Az valahogy engem se hatott meg h nem túl olcsóak, egyszerűen tudtam hogy ezeket nekem találták ki.Porcelánbaba mánia az addig is megvolt, ezeket meg még ráadásul mozgatni is lehet rendesen, meg könnyebb öltöztetni. Idén februárra már tudtam hogy nekem egy AoD Wang Zi kell, de gondoltam még várok vele hátha "elmúlik a mánia és elfelejtem". De aztán csak nem akart elmúlni, úgyhogy áprilisban megvettem, és júniusban a vizsgabemutatómon már a 4 modellem közül az egyik egy lolitának öltözött baba volt, etelä tervezte ruhákban xD
AoD Wang Zi - Hayato DZ Shoyo-2 - Savannah Unoa B-El hybrid - Oliver Unoa L-bi fp - Seryozha

http://www.tokyogarnet.com/
etelä

HozzászólásSzerző: Gilje » 2009.10.25. 15:40

Hát én először akkor láttam BJD-t mikor LudwigMeszter behozta Calecet sulibaXD Ez két éve tötént egy rajzórán. Azt hiszem nem volt választásom hogy megkedvelem-e őket vagy sem :P Fel is idegesítettem kicsit mert nem akartam kiengedni a kezemből :lol: Na az volt az egyik legjobb rajzórám. Ezután rágtam a fülét hogy küldjön babás oldalakat, Dolkot, DreamofDoll, hasonló, és ezek alapján gugliztam. Utánna azokkal a képekkel zaklattam hogy nézd! milyen szép! jajkellkellkell! és kb minden másodikat meg akartam rendelniXD De eldöntöttem hogy csak azt veszem meg akihez tényleg kötődöm. Így találtam rá a DreamofDollon Memphisre és Hallwillre. Vacilláltam egy ideig hogy most ki legyen, amikor egyik este Memphis megszólalt a fejemben, és egy mosollyal megnyerte a versenyt :D A többi már történelem :3
Gilje

HozzászólásSzerző: so-fiii » 2009.10.25. 19:26

hát nekem sajnos nincsen semmi régre nyúló romantikus történetem :(
pedig asszem régebben(úgy 1 éve) nézegettem DA-n képeket BJD-kről, tetszettek is, de úgy voltam vele, hogy hát szép és jó de nem fogott meg különösebben. aztán megláttam Ayase Omikáról készített húsvéti képét( :fan: ) és teljesen ledöbbentem. rögtön kutakodni kezdtem a linkek között és akkor ráleltem az Ide Vezető Útra :) végignéztem a galériákat aztán a cégek között kezdtem el mazsolázni. És akkor rátaláltam Móra, először a 3-as napbarnított verziót néztem ki magamnak. el is kezdtem rá gyűjteni a pénzt...aztán elfelejtkeztem róla. majd 1-2 hónap múlva amikor a kedvenceket rendezgettem újra megnézegettem a fórumot és onnantól nem volt megállás :lol:

és hogy hogyan lesz egy ártalmatlan hobbiból rögeszmés megszállottság? jó kérdés ^^;
(ez lett volna az én kb 2 mondatban megfogalmazható, de kilóméteresre nyújtott beszámolóm)
so-fiii

HozzászólásSzerző: Fujimiya Aya » 2009.10.26. 15:26

BJD-vel először 2006 decemberében találkoztam, amikor a testvérem emailben átdobott egy ebayes linket, ahol gyönyörű fehér és fekete angyalszárnyakat árultak. Annyira szépek voltak, hogy már azon voltam, rendelek belőlük, amikor rá kellett, hogy jöjjek: nem embernek készültek, hanem super dollfieknak. @_@ Akkor hirtelen felindulásomban végigkutattam a netet a dollfiek után, és a kutatás eredményeit átdobtam a testvéremnek és Islandnek is e-mailen. (Island azóta is féltve őrzi azt a bizonyos mélt. ;) ) Már akkor tetszettek ezek a babák, de úgy voltam vele, hogy megfizethetetlenek és elérhetetlenek. (Az ebayen persze, hogy Volks limitáltakba botlottam bele 1700 dollárért...)

Később Heise megnyitotta a saját internetes boltját, és megkezdte a HZ márkájú saját tervezésű BJD rucik és cipők forgalmazását. Azóta is hörgök, akárhányszor meglátok tőle egy-egy újabb darabot. De akkoriban Heise honlapjára még csak a rajzai miatt mentem fel, és elsősorban a baba ruhák és a csótányroppantó cipők miatt hörögtem, nem konkrétan a babákért. Valahogy elintéztem magamban annyival, hogy "ááá, Heise tuti kőgazdag, miért ne lehetnének neki ilyen babái".

A neten sokszor futottam bele tök véletlenül gyönyörű BJD-kről készült fotókba (nem túl nehéz, ha az ember bishi fanartok után vadászik ^^), de az első komoly lépést feléjük az jelentette, amikor tavaly novemberben a Vampire Knight LiveJournal Communityre Sagakure belinkelte a Dream of Doll honlapján található babákat azzal, hogy milyen jó Kaname és Zero hasonmást lehetne belőlük kreálni. Azt hiszem, ekkor mozdult meg bennem valami, és ezért utólag nagyon hálás vagyok DoD-nak. (Érdekes, hogy végül mégsem tőlük választottam babát, bár rucikat biztos, hogy fogok a későbbiekben. ^^) Sagakure nyitotta ki a szemem, hogy ezek a babák mégsem elérhetetlenek. Drágák ugyan, de nem megfizethetetlenek.

Aztán valaki Sagakure egyik hozzászólásában belinkelte a Caress of Venus honlapját is, és elvesztem. XDD (Egyszer úgyis lesz egy Volks School A fejem, nem érdekel, mennyire rühellem a Volksot. :love: Érdekes, hogy eleinte azt hittem, School A-t begyűjteni is totál esélytelen. Csak a DoA regisztrációm után derült ki, hogy nem, tényleg örökbe lehet őket is fogadni... )
Hát, valahogy így kezdődött. Mire észbekaptam, már vadul bányásztam a BJD cégek babái között. ^///^
Itthon: Tristan & Ichiru (LUTS SDF Howl x 2, Asher (SOOM MA Sabik), Ion (LUTS 2009 Wintery), Lenhardt (LLT Roderich), Asha Night (LUTS SDF Jude fej), Naya (LUTS 2009 Summery fej)
Ametisztgyöngyök

Kép
Fujimiya Aya

HozzászólásSzerző: Kala » 2009.10.26. 15:55

Én már kicsit több mint egy éve vagyok értük oda. Sose feledem a napot, mikor Ayase szólt a fórumon, hogy Omit megrendelte. A teljes fórum egy emberként szurkolt a kis Omi épségben való hazaérkezésének. Aztán pár hét múlva a téli talinkon, Omi ott volt Ayase táskájában. Sose feledem a kíváncsi szempárokat, mikor Ayase ott állt a Keletibe az óra alatt mi meg fürkésztük azt a bizonyos táskát, és kérdezgettük, ott van? Abban benne? Ayase meg mosolyogva bólogatott. Aztán megérkeztünk a törzshelyünkre, és Omit kicsomagolta. Mindenkinek az álla a földet simizte, velem együtt. Aztán Omi a délelőtt nagy részét nálam töltötte. Jó alaposan megnéztem, nézegettem, hogy mozog. És az első pillanattól kezdve nagy kötelék alakult ki köztünk, ami a mai napig megvan. Nagyon megszerettem a kis angyalkát. Aztán telt az idő, én a netten nézegettem a többieket. Tanulmányoztam a BJD-ket és kerestem az Igazit számomra és persze erre a fórumra is regiztem. A többieket pedig idén a sakura conon láttam élőben először. Volt alkalmunk Thanet az asztal sarkánál pózoltatni, és persze találkoztam Veletek is. Mindanyóitok kedvesen válaszolt a kérdéseimre és nagyon aranyosak voltatok velem. Nemsokra rá hazajött Lucius is.
Lucius,Gilbert,Norio,Esca,Verran,Nube,Taen,Iku,Cho,Sophia
Kala

HozzászólásSzerző: Reisuto » 2009.10.28. 13:18

Füfüfü... ez egy nagyon izgalmas topic ^3^ Részleteiben már leírtam, de akkor nosza, kaparjuk össze. :lol:
Nona-channal az interneten barátkoztam össze, az írásaim kapcsán. Hamar kialakult, hogy elkezdtem átjárni hozzá, sokat aludtam ott [[most is tőle írok, a háttérben Opheliaöltöztetés folyik *_*]], és így része lettem a mindennapjainak; és az ő mindennapjaihoz erősen hozzátartozott ez a hobbi. Láttam, hogy a fórumot nézegeti, mutatott pár képet. Rögtön belezúgtam Thane-be és Tristan-ba :D Mentegettem le a képeiket, mutogattam más barátnőimnek, hogy "nézzétek, milyen gyönyörűek *_*"
Amikor itt voltam nála, nézegettük a fórumot, mutatta az újabb galériákat, a kedvenc képeit. Mesélt Opheliáról és a karaktereiről, és úgy gondoltam, hogy ő... igazán szerencsés lány.

A most tavaszi conon Mellónak cosplayeltem a Death Note-ból. Hihetetlen volt, hogy összejött a cosplay, igazán nagyon boldog voltam [[magánéletileg meg padlón, a barátok mindig megtalálják a legalkalmasabb pillanatot a szakításra: egy héttel a con előtt!]]. Nona-channal mentünk, aki szólt, hogy a BJD-sekkel lesz.
epic win, Thane a táskámon hancúrozott Ezrával ^///^ Alapvetően föl-alá rohangáltam, pózoltam és éltem a coni életet, és a BJD-szigetre kerülve, mintha egy másik világba keveredtem volna.
FÉLTEM.
Ez az érzés maradt meg. Féltem odamenni. Féltem a közelükben lenni. Valahogy olyan... szentségtörés volt.
"Vedd le saruid, mert megszentelt a föld, ahová lépsz."
Méltatlanság, méltatlanság, méltatlanság...

Kezdtem sejteni, mi az a headcap meg face-up, hogy hogyan is "működik" egy ilyen baba. Körbeszaglásztam a Luts honlapján, találtam nagyon kis szépeket, akiket "talán megvennék." De mindig eleve meglévő személyiségeket aggattam volna rájuk, és tudtam, hogy ez helytelen. Nem volt baba, aki felnyitotta volna nekem magát. Úgy éreztem magam, mint egy ügyetlen boncmester.
Az egyik éjszaka, a matracomon hevertem a földön, olvasgattam valamilyen B kategóriás yaoi mangát, már nem is emlékszem, mit, amikor Nona-chan hátraszólt, "Hé, ezt látnod kell."
Hewer volt. Az első fotók róla. És én azt a találkozást nem bírtam... elviselni.
A párnába temettem az arcom, sikítottam, félig nevetve, hogy vigye innen, mert megveszem, vigye innen, mert beleszeretek.
Nona-chan mosolygott.
Sikerült letagadnom Hewer létezését. Keserű diadal volt, de diadal volt.
Sikerült megtartanom a tisztes távolságot, a néma csodálatot.

Nona-chan felvetette, hogy én is fogadhatnék örökbe. Kinevettem, még kacagtam, hogy milyen rossz anya lennék. Aztán sírni lett volna kedvem. Nekem valahogy nem... adatott meg. Nem volt meg hozzá a képességem, hogy örökbe fogadjak egyet. Arra gondoltam, a BJD-k társalkodónője leszek, egy afféle komorna. Úgy tudtam, nekem sosem lesz sajátom, de nagyon, nagyon vártam, hogy segítsek gondoskodni Opheliáról, gondoltam, majd elnézek pár találkozóra is, segítek fotózni, biztosítani, kellékesnek lenni, ilyesmi. Egy kedvesen mosolygó árnyék a háttérben.
Regisztráltam a fórumra, hogy megpróbáljam megfogalmazni, amit egy-két fotósorozat kivált belőlem. A szavak a torkomra forrtak. Nem lehetett leírni.

Most, a nyári conon, egyszer csak jött egy lány, Nona-chanhoz, persze. Én némán néztem a BJD-jét, egészen megborzongtam, hogy mennyire gyönyörű. Rémlett, hogy fotókon már láttam. Kala volt a lány, a BJD Lucius, és akkor Kala egyszer csak a kezembe nyomta. Borzongás járt át, egy katarktikus pillanat, valami olyasmi, amit "sorsdöntőnek" neveznek. A teste nekem simult, éreztem az erejét, az életét, a súlyát, a tekintetét. Éreztem, hogy velem van, hogy velem került kapcsolatban.
Avagy, JÉZUSATYAÚRISTEN! BJD! A KEZEMBEN! MOSSATOK FEL!!!

Amikor még nagyon kezdő voltam, akkor azt hittem, a BJD-knek mozgatható arcuk van... ^^; Feltűnt, hogy minden fotón más arcot vágnak, azt hittem, valamiféle gyurmázható anyagból van az arcuk, hogy képesek nevetni és képesek sírni.

Calec és Memphis is ott voltak. Őket fotóztam először, totál zavarban betolakodva. Megtapasztaltam, hogy egy baba egy fotózás alatt mennyi arcát mutatja. Lenyűgözött.

Másnap jött Kira-san is, a csodálatos ékszerekkel, amiket készített. moniee Tatival, és a kicsi Mo.
Tati valahogy képekről nem volt szimpatikus [[valami bajom volt a női babákkal mindig]], de ott rögtön beleszerettem. Fotóztam látástól-Mikulásig, ahogy Moo-t is. A személyiségük kitárulkozott.
Akkor, ahogy mentem haza... éreztem hogy "terhes vagyok." XD Emlékeztem Hewerre. Az arcára nem. Az érzésre.
Nap közben még elgondolkoztam, miylen BJD-t szeretnék, egyszer, a távoli és messze jövőben.
Estére már tudtam, milyen lesz.
Nona-chan rámmosolygott. "Tudtam, hogy egymásra találtok. Azt a babát neked készítették."

Még aznap este újrnaéztem róla a fotókat. És tudtam, hogy ő az. Hogy mindig is ő volt.
Reisuto

HozzászólásSzerző: cinnacinna25 » 2009.10.28. 14:44

Hát én rövid leszek, a pullipokon keresztül ismertem meg őket, konkrétan flickr-en. Mivel először pullipokat gyűjtöttem de 6-nál megállt a lelkesedésem. ;) Utána már egyáltalán nem is néztem őket csak a bjd-ket mert annyira megtetszettek. Innen meg már tudjátok. :P
Itthon:
Morigan: Bobobie Sprite [color=#0040BF]Miya: Minifee Shushu
cinnacinna25

HozzászólásSzerző: Azumi » 2010.05.13. 10:49

Hát nekem sincs valami hosszú történetem... ^^; Mivel nagy gothloli rajongó vagyok (mostanában inkább csak voltam...), így minden ilyen cuccot be kell nekem szerezni... így volt Ryouko Mitsuki mangájával is, a Doors of Chaossal. Igen ám, de a könyv végén láttam 5-6 ilyen babát, akik egyből elnyerték a tetszésemet. Akkortájt ismertem meg a mostani legjobb barátnőmet, akinek megmutattam a képeket, és azt mondta, tudja mi ez, és neki van. Elhozta egyik nap, megmutattam anyámnak, bár akkor még én is sötét voltam ^^; Amíg februárban meg nem vettem az új Mondo-t :P Sok barátnőm tanusíthatja, hogy vérbeli MMO-buzi vagyok (pardon ^^; ), de erről most leszoktam... hogy miért? Mert babacégek honlapjain lógok megállás nélkül, és persze felregisztráltam ide is. (Igaz, hogy a barátaim ne tudjanak megkeresni, álnéven. Nem Azumi a nickem, hanem Coretha, de ennek a site-nak köszönhetően megszerettem ezt a szép nevecskét, úgyhogy több más honlapra is így regiztem ^///^ ). És nagyon sok babával szemeztem. Az első például a nagy áttörés volt, egy Volks MSD Nana (akkoriban inkább a Super Dollfie kifejezést használtam, mostanában inkább azt, hogy BJD), aki sajnos elfogyott, pedig akkor még pont volt pénzem (<- az én példámat követve bárki eltapsolhat ötvenezer forintot húsz perc alatt a conon :O )... De semmi baj, mostmár nem csak mangám lesz, hanem babám is, karácsonyra várom, közben gyűjtök a másodikra... ^^;

Egyébként tényleg nagyon jó topic ^///^
Kép
ハーメルン ~ HAMELN ~
@ egyenlőre aktív pénzgyűjtő életmód. : D
Azumi

HozzászólásSzerző: Flittering » 2010.10.04. 16:57

Hát én nem is tudom mióta. ;)
Nagyon régóta, bevallom én Mindenféle babát gyűjtök ^///^ Nagyon régóta Barbiekat kezdtem el gyűjteni eleinte aminek ma már kétszázon felül vannak ^///^ Van olyan barbiem ami 30éves és szebb mint a maiak :) De a kedvenceim a BJD stílusú barbiek. Ők még kevesen vannak. Aztán a páromtól tavaly kaptam egy 73 cm élethű babát aki egy Kínai kislány limitált baba van Papirja is a neve Bao Mai de én csak Lilinek hívom (egyébként szerintem Koreai mármint az arca miatt) Most egy Reborn babyt is szerezni akarok olyan csodállatosak. Na szóval ahogy régen nézegettem Barbikat a neten egyszer csak bele futottam egy BJD babába és szerelem volt első látásra. Tökéletesebb volt bármelyik eddig látott babánál teljes sokkot kaptam. Amikor kint voltam az egyik barátnőm modellje épp egy ilyen BJD baba volt (grafikus a lelkem) azt sem tudtam hogy érjek hozzá teljes elszállás volt részemről és csak erősödött mennem hogy igen ez az igazi szerelem :D És tudtam hogy ha beledöglök is kellenek ilyen tökéletes kis lények nekem is. ^///^ :) Hát nálam így kezdődött és azt hiszem ez nem fog elmúlni életem végéig. ^///^
Flittering

HozzászólásSzerző: Handy » 2010.10.04. 19:05

Én Aya és Island által ismerkedtem meg ezekkel a tündérkékkel, vagyis legelőször a Bishounen Paradise kapcsán. :) Egyik este elolvasgattam rajta mindenféle különleges cikket, amíg el nem jutottam a BJD-s cikkig. Szép hosszú és részletes szöveg volt, ami alaposan felkeltette az érdeklődésem, aztán pedig jöttek a gyönyörű mellékelt képek, majd a legalján Tristan-ék blogja. :D Na erre is rávetettem magamat, és minél tovább olvastam, annál jobban fellángolt bennem a vágy, hogy igen, én is szeretnék egy BJD-t. Olyan sok élményük volt velük Ayáéknak, hogy öröm volt olvasni. ^///^ Majd feltévedtem DIM honlapjára, megpillantottam Ace-t, és szerelem első látásra. :)
"A boldogság egyetlen akadálya a valóság."
Itthon *-* :Dorien (DIM - Ace) , Mayu (DIM - Jullis), Mimi (Luts HDF Lolly), Narcissa (Luts KDF Lolly)
Kép
Handy

ElőzőKövetkező

Vissza: Csevegő