Honnan tudtad, hogy "Ő az"?

Általános csevegés BJD témában

Honnan tudtad, hogy "Ő az"?

HozzászólásSzerző: Smaug » 2010.01.20. 15:35

Tudom, hogy ahány ember annyi történet - sőt, ahány baba, annyi történet! De én kíváncsi vagyok mindegyikre :D

Első pillantásra tudtad? Vagy inkább idővel erősödött meg a tudat? Esetleg olyan baba amit elsőre kifejezetten nem kedveltél, de valahogy nem hagyott nyugodni? Direkt karaktert kerestél, vagy maga a baba adta a karaktert?

És még akármi ami hozzátartozik a történethez ;)

***---***---***---

Nekem szinte mindegyiküknél máshogy történt a "megvilágodosás"

Ezránál...meg kell mondjam, hogy az első találkozás a Hound babával minden volt, csak szerelem nem. Élesen emlékszem, hogy az első gondolatom az volt, "de kis hangya feje van". Viszont Mr. Kis Hangyafej nem engedett nyugodni és addig kerestem, kutattam képeket róla, míg rá nem jöttem, hogy ő bizony nagyon-nagyon-nagyon tetszik. Aztán miután kedvemre agyonnézegettem magam képekből (hé, emiatt regisztráltam DoA-ra! :lol:) jött a nagy felismerés, hogy nekem bizony kell egy ilyen! És míg lelkesen spórolgattam a Houndomra (és hússzor végignéztem az összes létező fiúbabát, hogy biztos jól döntök-e) megszületett a karakter is - egész pontosan megszületett a név, és úgy döntött, hogy kit érdekelnek az én terveim egy fekete hajú, modern, smexy, lázadó ifjúról, amikor ő adoptálhatja teljes egészében is az "Ezra" jellemet a maga arrogáns, piperkőc, pénzéhes karakterével.

Úgy érzem be lettem húzva egy jó hosszú és sötét csőbe azzal, hogy Ezra hazajött :lol:

JD teljesen más volt. Őt direkt kerestem. Abban a pillanatban hogy Ezra az lett aki, nyilvánvaló volt, hogy nem maradhat a szokásos csapat nélkül és kiválasztottam azt, aki szerintem a legjobban "idegesítené" őt (természetesen a puszta szórakoztatás a cél). Szóval következőnek egészen céltudatosan JD-t kerestem, méghozzá szigorú kritériumok szerint: cuki, mosolygós és a lehető legbambább nézés ami azért még nem teljesen agyhalott. Átnyálaztam az összes babacéget, voltak is akik esélyesek voltak (leghatározottabban Elfdoll Wu-ra és Dolkot Ryu-ra emlékszem) aztán Leekeworld előállt az első 60cm-es babájával...Leekeworld Luke-al. Megláttam és rögtön tudtam, hogy ő az akit kerestem :fan: Abszolút, egyből bekattant - érdekes volt, pláne Ezra után^^

Peyton volt a nem várt gyerek :P . Úgy indultam neki a babáknak, hogy én kérem csak nagyfiúkat (60cm+) szeretnék, méghozzá a felnőttesebb fajtából. Aztán megjelent Bluefairy Louis, aki hihetetlenül édi volt a komoly tekintetével...pont mint egy kicsi Ezra. Úgyhogy szépen felkerült a kívánságlistára valahová bizonytalanul a vége felé. A végzet végül mégsem az ő képében csapott le, hanem akkor, mikor Bluefairy elkészítette Minoruworld-nek Junior Minorut...én pedig rögtön beleszerettem. Ez az édes, cicás szemű, csalafinta vigyorú apróság teljesen-totálisan-reménytelenül olyan volt, mint egy még kisebb Ezra :love: Szóval sutba dobtam a tényt, hogy méretarányaiban a világért sem passzol a nagyfiúkhoz, és hogy egyáltalán nincs is betervezve...és így lett Peyton, alias Kicsi Ezra ^///^ Azóta már tudom, hogy a Bluefairy babák függőséget okoznak - már monitoron keresztül is :lol:

Két ilyen instant "szerelem" után Vin kicsit máshogy lett^^ Óh persze, tetszett a Buddydoll Mars arc...de Vinnek valami vidámat és ravaszabb mosolyút akartam... A sors érdekes fintora, hogy a Mars arcra az terelte vissza a figyelmemet hogy hasonlóságot véltem felfedezni közte és a Vint játszó színész között...és ezután a felfedezés után (ami meg kell jegyezzem baromság, mert cseppet sem hasonlítanak @_@ ) vissza-visszanéztem Mars felé...és kedves, csendes, szolid Vinhez illően szépen titokban kúszott bele a szívembe annyira hogy végül csak haza kellett jönnie ^///^

Blair története volt a legkalandosabb - beleszerettem egy nem létező babába! Akkor kezdődött, mikor Pipos kijött a cicafüleivel. De mégis mi köze a cicafüleknek Blairhez? Nos...az egyik modellt álló babájuk egy "tervezés alatt álló" pici volt, aki egyszerűen...ő volt Blair! A mosolygós szemével, a dús ajkaival...sajnos nagy probléma volt, hogy nem volt kapható...úgyhogy vártam. Lesben álltam. De nem jött, csak nem jött...én pedig már úúúgy szerettem volna Blair-t. Közben be kell valljam, hogy mindig imádtam Fairyland Littlefee babáinak a testét...ha testbe bele lehet szeretni, akkor én ott nagyon közel álltam hozzá. De az arcok nem voltak tökéletesek (mert kedves Nemlétező volt a tökéletes >.> ) Aztán jöttek az új Littlefee-k és láss csodát! Ott volt Lishe, aki a megtévesztésig hasonlított Pipos Nemlétező babájára...bár a dús ajkakat csak sejteni lehetett a képeken... :O Fú a dilemma...várjak Piposra egy darab kép alapján, vagy szerezzem meg az áhított testet egy fejjel, ami...naggyon ígéretesnek tűnik? Hehe, még itt is kikértem a többiek véleményét, annyira bizonytalan voltam ^^; De végül belevágtam és mint kiderült ez volt a helyes döntés. Pipos átfaragta Nemlétező arcát megjelenés előtt és így már nem az, akibe beleszerettem. Lishe viszont beváltotta a reményt és tényleg gyönyörű szája van...a nevető szemei és az imádnivaló teste mellé :fan:

És végül Jim, aki szintén nem úgy alakult, ahogy terveztem...már jó ideje szemeztem Kid Delf Boryval, a morcos kis arcával, a szúrós tekintetével. Őt terveztem Jimnek, fagyos kék szemekkel, amik a lelked mélyéig hatolnak (és ott azt súgják, hogy "megöllek ha hozzám szólsz"). Viszont Leekeworld megint megcsinálta...az első M fiújuk, Wien...csak rá kellett nézni és üvöltött róla, hogy ő Jim. Igaz hogy nem durcás a szája, és nem szúrós a tekintete (bár ki tudja mi lesz kék szemmel)...még csak nem is ráncolja a szemöldökét. De valamiért az első pillantástól látszott rajta hogy senki más nem lehet Jim, csak ő ^///^

Nyah, azokról, akik nincsenek itt nem írok, mert egyrészt már így is lassan novella hosszúságra nyúlok...másrészt meg még a többségüknek nem találtam meg a tökéletes babát ^///^

***---***---***---

Billentyűzetet előrántani, háromnapi hidegélelmet betárazni! Kérem a sztorikat - ki honnan jött rá, hogy "az a baba kell"?
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

Re: Honnan tudtad, hogy "Ő az"?

HozzászólásSzerző: Miyo » 2010.01.20. 16:55

Óh hát ez nagyon nagyon jó téma!Úgyhogy muszáj elmesélnem Yuyám történetét :D
Hogy én mennyi babán "végig mentem" míg végül nála lyukadtam ki... :D
Kb egy vagy két éve volt, hogy először láttam egy BJD-t és keresgélni kezdtem, úgy igazán, az "én igazim" kerestem akkor már tudatosan... Nem volt elképzelt személyiség, vagy karakter, annyit tudtam, hogy kisfiú lesz. :)
Akkoriban elképzelhetetlennek tartottam, hogy legyen egy ilyen babám, úgyhogy egy LUTS kid delf bory-t könyvjelzőztem a gépemen, mondván, ha majd "nagyobb" leszek, újra megnézem... Ez persze feledésbe merült rendesen. :D
Mikor újra fellángolt a BJD-láz bennem, neki álltam újra keresgélni Őt, a LUTS-ról pedig úgy, ahogy volt megfeledkeztem. (Most már úgy érzem, ő talált meg engem, és nem én őt... :D )De, ahány babára kezdtem gyűjteni anno, mindegyik kicsit közelebb dobott egy bizonyos babához, Yuyához.
Mikor már a pénzem majdnem összegyűlt, akkor egyik délután elkezdtem a régi könyvjelzőim kitörölgetni a gépen, és valami furára akadtam. Bizony, Rá. :) Nos, rá pár napra meg lett rendelve. Egy másodpercig nem volt kétségem afelől, hogy ő az. :) Igazából, nem tudom, honnan tudtam, hogy ő az. Talán, hogy a többi babával nem volt teljesen ugyanez az érzés, mindig volt mellette valami... valami, ami azt sugallta, hogy nem a tökéletes, de el akartam ezt nyomni magamban... Viszont, amikor a könyvjelzőt újra megnyitottam, így egy, vagy két évre rá, egyszerűen olyan biztos voltam benne, hogy ő az... :love: Ahm... hát ennyi a mi történetünk. ^///^
Azt hiszem, a kövi gyerkőccel is valahogy így lesz. Csak nem hagy nyugodni már egy jó ideje, de... ez még a jövő zenéje. :D
Itthon...
~Yuya~(LUTS KDF Bory) ~Momoka (Dikadoll Bobby)~
Miyo

HozzászólásSzerző: Reisuto » 2010.01.20. 17:11

Szerelem első látásra - szerintetek milyen az?
Hogy meglátod, beindul a lágy háttérzene, fújja a szél a hajatokat és közelít?
Vagy az, hogy meglátod, és ott helyben felpofoznád és jól megrugdosnád...?

Szerintem az utóbbi a helyes definíció. Ütni, vágni, harapni, mert nem igaz hogy ennyire ő az.
Nona-chan a legjobb barátnőm. Mindig is érdeklődtem különleges hobbii iránt, és nagyon tiszteltem, amiért olyan szépen megalkotta kis családja jellemét. Amikor nála csöveztem (elég sokszor) mindig néztük a fórumot. Rögtön lelkesedtem a BJD-kért és rögtön megértettem, hoyg ők nem dísztárgyak és porfogók.
Úgy éreztem, rám nem vár egyszerűen senki.
Boldog biztonságtudatban böngésztem hát a honlapokat, főleg a Luts lapját. Lementettem pár szépfiú fotóját, de távolságtartó csodálat volt ez, csendes, néma alázat.
Nem volt benne az az elsöprő...vágy, harag, küzdelem...

Nona-chan egy napon aktívan kínzott különböző szépségekkel. Az ágyán feküdtem.
Aznap postolták ide a fórumra, hogy megjelent a Souldolltól Hewer.
Megláttam és elvesztem.
Nem néztem meg alaposabban mert... tudtam hogy ő az. Emlékszem, ahogy sikítottam, "ne mutasd, mert beleszeretek, én nem akarok rendelni, alkalmatlan vagyok anyukának!" az arcomat a párnába temettem.
És megpróbáltam... kiírtani azt a fiút.
"Nem láttad arcod, csak ködben: sejtem vonásit, de tudom, erre megy rá az életem", hogy egy haikut idézzek pontatlanul.
Hewert szépen besöpörtem a szőnyeg alá.

Azt a történetet már elmeséltem, hogyan döntöttem (döntött ő? ^///^ ) affelől, hogy mégis anyuka leszek. Kétségtelen volt, hogy neki kell hazajönnie. Sokáig azt hittem, egyedül neki.
A karakterét csendben, lassan osztotta/osztja meg velem. Ő irányít, nem én vezetek. [Sosem gondoltam volna, hogy pont a Három testőr fandomból érkezik hozzám valaki.]
Az első, amit tudtam róla, a legeslegelső, hogy szerelmes az égbe.
Sokat alakul, változik, fejlődik bennem.
Lehet, hogy vannak szebbek, jobbak - másnak.
Nekem ő a leggyönyörűbb. Imádom az összes kis hibáját is.

Gauthier... tudtam, hogy kell neki az inasa. Nem válogattam sokáig. Gauthier Dollstown Daisyje, és senki más. Csendben, szerényen, pirulva és zavarban mesél nekem magáról.
Herr Wortbrüchig-el nehezebb dolgom volt... tudtam, hogy létezik, de Lavande nem sokat mesélt róla. Meg akartam találni. Néha azt hittem, ő az, de aztán mély kiábrándulás következett. Egyszer annyira elegem lett, hogy Nona-channal két napon át kerestük Őt. Elsőnek méret alapján válogattam, aztán már semmi nem számított. fel akartam ismerni az arcvonásait valakiben. Nem valakit kerestem, aki emlékeztet rá, hanem ŐT.
Feladtam. Arra gondoltam, bizonyára még nem gyártották le. Az összes cég összes SD-jét átnéztem, amit csak tudtam.
Vagy... mégsem.
Nona-chan szólt: "Azt hiszem... megtaláltam."
Luts Landy.
Hát PERSZE b*sszus! Ő volt az. A Luts volt az egyetlen lap, ami tnem néztem meg - úgy gondoltam, ismerem a modelljeiket. Wortbrüchig jelentkezett várólsitára.
Amin a legjobban ki vagyok akadva, az Lares Liljekonvalj. Hiszen már megvolt a csapat: a muskétás, a szeretője és az inasa. Lassan mindannyian megértek, megírtam a történeteiket...
...megírtam a történeteiket.
Ringdoll Markusa, a Német Gyilkos lenyűgözött. De.. több ovlt ez mint lenyűgöződés. Egész álló nap ott vigyorgott a fejemben. Tudtam, hogy mondanivalója van. Tudtam, hogy ismerem valahonnan.
Hagyott gyötrődni pár órán át, aztán bevallotta: ő a Bábmester a történetből, a bérgyilkos, akit Herr Wortbrüchig felbérelt Lavande és Gauthier megöletésére... és aki végül Wortbrüchiget is elpusztította.
Egyszerűen nem tiltakozhattam tovább. Hisztiztem, de tudtam, hogy ő győzött. Hogy helye van nálam.
A srác zseniális gyorsasággal tolakodott fel a várólistámra, és nem kis sokkot okozott, amikor.... na de ez meglepetés. :D
Reisuto

HozzászólásSzerző: Miyoko » 2010.01.20. 19:00

Nekem Damien, azt hiszem, egyszerűen haza akart jönni...
Úgy kezdődött, hogy eldöntöttem, hogy én is szeretnék babát... de nem volt semmi konkrét, csak az elhatározás. És elkezdtem nézegetni őket, főleg a miniket. Amikor Lutsnál megláttam a Bory-t első látásra imádtam. Mégis nézegettem tovább, de valahogy mindig visszatértem hozzá... És egy idő után egyszercsak tudtam, hogy ő kell. Annyira bele voltam bolondulva, hogy mások, még ha tetszettek is, a közelébe sem értek. Aztán ahogy meglett a választás, pillanatok alatt megszületett a karakter is. Már csak a neve volt kérdés. Barátnőmmel filózgattunk. Volt egy kis név listám, amit elküldtem neki, és szinte egyszerre monduk, hogy igen, ő Damien! :)
És most egyre több dolgot árul el magáról. ^3^
Én mindig imádtam, az ilyen morcos, szomorkás kis durci fiúcskákat, és azt hittem, ő is ilyen lesz, DE NEM. igazi talpraesett, belevaló, szemtelen kis kölyök... bár morcosnak morcos. :D
Oberon más. Megláttam Lutsnál Abadont, és tudtam, hogy egyszer haza kell jönnie. De mégis milyen ez az Abadon? Fura volt... Aztán nála is a névvel együtt jött a személyiség, egy pillanat alatt. Ilyen villámcsapás szerűen.
És ahogy megszületett Oberon, máris zaklatott, hogy kell neki egy uke... >.>
Szóval elkezdtem keresni neki egy aranyos fiúcskát, de sehogy sem találtam az igazit... vagy épp Oberon nem találta? Fene tudja... Nem olyan rég Deviantarton nézegettem képeket, és akkor megláttam, és az első gondolatom az volt, hogy "Úristen, úristen, neeem, ne légy ilyen gyönyörű!" Musedoll Re-che maga volt a tökély! :love: A gyönyörű szájával, komoly tekintetével... A név pedig szinte azonnal jött. Így Tooru a harmadik a sorban.
Most már csak egy kislányt szeretnék találni... Valakit, aki néha leoltogatja a fiúkat, és megmondja nekik a frankót. :lol: ^///^
"Csak a lehetetlen képes a lehetetlenre."
Itthon: Damien |Luts KDF Bory|, Momo |Dika Masu - buksi|
Majd egyszer: Oberon |Luts SDF Abadon| Tooru |Musedoll Re-che|,
Miyoko

HozzászólásSzerző: Ayase » 2010.01.20. 20:07

Lehet, hogy egyedül leszek ezzel a kijelentéssel - Én nem kerestem magamnak babát.
Egyetlen pillanatig sem. Nem terveztem venni, nem volt 'most és azonnal találnom kell mert akarok' - érzésem. Tudtam, hogy mi a BJD, láttam is már sok olyan babát akiktől tátva maradt a szám, de nekem gyönyörködés szinten élt ez a dolog, nem terveztem tovább lépni. Azt sem igazán tudom, hogy keveredtem a Camellia Dynasty oldalára. (Egyébként ezen tényleg a mai napig gondolkozom, füstöm nincs hogy kerültem oda.) 3 limitált fiú futott akkor (egyébként össze meg vissza ez volt a lap tartalma). Amein a maga kis (talán) 12dbjával és SD méretével már sold out volt, rajta kívül pedig két MSD csöppség, Abracadabra & Om, akikből még tizenakármennyi volt készleten. Előbbit bevallom én első körben meg sem néztem. Abracadabra, varázsige ide vagy oda, nálam nem pöccintett meg semmit sem. De a fehér hajú tündérke a mandula szemecskéivel igen. Az a nézés fogott meg azon a bélyegképen amit azóta is imádok. "Om" én meg katt. Fehér, puha kis haja volt, halvány mosolya, annyira végtelenségig kedves arcocskája, hogy nem lehetett nem vele mosolyogni és attól a pillanattól már nem tudtam kiverni a fejemből. Bele a verembe. Egy hétig járkáltam vissza mint valami zizzent kísértet, hogy napról napra figyelemmel kísérjem hogy csökken a darabszáma. Pár nap alatt mindenkinek megmutattam, elmeséltem, össze-vissza tömtem vele a fejét a körülöttem élőknek. Aztán szombat reggel felébredtem és első mozdulatommal megkerestem a mobilom, majd felhívtam a barátnőm és közöltem vele hogy - Megveszem. - Válasz? - Igen. Már kedden tudtam. - ^///^
Ez volt július közepe felé és kicsit több mint egy hónapot vártam rá, hogy megérkezzen. 2008.08.29. Az előtt a nap előtt soha nem láttam vagy fogtam a kezembe BJDt. Ő volt az első. Szerintem nem én találtam meg Omit. Ő talált meg engem.

És akkor azt mondtam, hogy Egy. Egyetlen. Ő. Omika. Nem lesz több.

A DoAn mászkáltam (nem teszem sűrűn akkor se, most se igazán) amikor belebotlottam, hogy a NinoDoll lezárta a rendelési periódusát (ez volt valamikor október végén, én nov. elején találtam a hírt) újabb "fogalmam sincs" dolog jön minthogy tényleg fogalmam sincs miért néztem meg mégis a listáját azoknak a fejecskéknek amiket a fentebb említett stop miatt már NEM rendelhetek meg. Teker-teker-teker és... Woo.U. Mikor megláttam azt a görbülő nózit, a cicás szemeket, puszis szájacskát és... ah azokat a kicsi táskákat a szeme alatt... újabb verem és én megint belepottyantam. Az én troublemakerem jointos változata bűvölt és miatta rögtön és azonnal felrúgtam a "csak egy" c. tervet amit pedig keményen elhatároztam. Valahogy nem tudtam nemet mondani. Kitartóan vártam egészen az újabb rendelési periódusig, hogy az enyém lehessen Yuuya. Szerelem első látásra, immár másodszor. Nem kerestem, ölembe hullott.

És DL Anona. Susumu... @_@ Nem tudom! Szőkés kislány hatalmas copfokkal és a második pislogásra már egy vörös, szeplős, árulkodós kis kacsaszájú srácot láttam, aki mindenképpen azonnal és rögtön jönni akar ide a saját kettőm mellé és nem arról van szó, hogy nem akarja elfogadni a nemleges választ, hanem gyárilag képtelen bedolgozni (picit szőke is XD), mit jelent a 'nem' és ő jön akár tetszik akár nem, de ha mégsem akkor ott marad a fejemben arra lesve, mikor lesz a pénztárcám kifosztható. o.o Nem akartam több babát, de ember tervez... Susu meg karácsonykor idefejelte magát. Meglátni és megszeretni harmadik ízben. Ez van.

Én így jártam. Ránéztem és abban a pillanatban eldőlt, hogy igen, ő jön... vagyis... jönnek... :P

Előzetes terveim azok nincsenek. De a három mellékelt példa mutatja, hogy nem kell keresni, a végzet megtalál. :lol: BJD formájában is.
~ Omi [C.D. Om] ♥ Yuuya [NinoDoll Woo.U] ♥ Susumu [DL Anona] ♥ Akio [MD Ryu] ♥ Shinya [SD SL Ize] ♥ Liam [Soom MA Sabik elf]
Ayase

HozzászólásSzerző: Shinku » 2010.01.21. 17:12

Nálam úgy volt, hogy amikor elhatároztam, hogy szeretnék babát, akkor végig ott lebegett a fejemben egy fekete, kócos hajú fiú. Elkezdtem hát keresgélni, és tudtam, hogy hajat bármikor válthatok, de mégis mindig a sötét hajú babákra kattintottam rá. Az első aki megtetszett DoD Homme Kirill volt. Azthittem ő az... hogy mindene tökéletes, de aztán megláttam, hogy MSD méret és én mindenáron SD fiút akartam. Utána megnéztem a DoT babákat és akkor megpillantottam Ducant. *-* Annyira lenyűgöző volt, éreztem, hogy valami fellángolt bennem.

Aztán telt-múlt az idő és kicsit feledésbe merült Ducan.
Emlékszem SOOM oldalán sosem birtam eligazodni, mert nem egyből töltött be a kezdőlap és azthittem nincs semmi az oldalukon. ^^; xD Aztán megnéztem az Angelregion részt, csak úgy spontán, mert már tudtam, hogy van választottam, de azért szeretek gyönyörködni más babákban is. Végigfuttattam a szemem a little fair fiúkon és megláttam egyszerre Cient és Rent. Megszólalt bennem valami hang: "-Nézd Ciennek pont olyan az arca, mint amilyet elképzeltél!" "-Igen, de nekem a Ren nevű kell!"... (szerelmes vagyok abba a névbe, hogy Ren) Akkor elhatároztam, hogy vagy Ren lesz vagy Ducan, amelyik hamarabb összejön. Utána jött a SOOM Kites akció és nem volt megállás éreztem, hogy már nem birok tovább várni, meg kellett rendelnem a fiamat. Igen ám, de akkor volt "balhé" SOOM-nál így tétováztam, hogy mégsem fogok tőlük rendelni. Már kezdtem volna nézegetni más babákat, de akkor alaposabb utánajárás után, megtudtam, hogy nincs is semmi gáz, nyugodtan rendelhetek. Viszont addigra már elfogyott az X-mas Kit Ren. Nagyon sajnáltam. Aztán egy hirtelen ötlet és megnéztem Cienből van-e még és... van! *-* Ren nagyon nem akart hazajönni hozzám. Heteken át nézegettem a képét, de aztán végül Cient rendeltük meg, akinek nem kellett hetekig nézegetnem a képét, ahhoz hogy tudjam, ő az. Ő jönni akart és jön is. >w<
Ígyhát a fekete kócos hajú fiúból, lesz majd egy szőke (ugyanis neki ilyen hajat tervezek) kisfiú. :3 Kitaláltam egy karaktert, erre ő jött és mindent megváltoztatott. :D

Visszatérve Homme Ducanra... A lángolás nem aludt ki belőlem. Azthittem elfelejthetem, de nem. Szerelem volt első látásra. Szerelem ami nem múlik. Nagyon sokféleképpen lehet szeretni és úgy érzem, hogy nagyon szeretem minden kívánságlistás babámat, de mindegyiket máshogy. Régen minden egyes nap visszatértem, a DoD oldalára és nyáladztam... ma szinte minden egyes napon nézek DoA-n Ducanos képeket. (A Cieneseket már végignéztem xD) Egyszerűen nem hagy nyugodni.
Itthon: Alvin (AR - Cien) ● Letuchaia (CD - Vampire Beau) ● Wayne (SD - Shaun) ● Illinois (MNF Chloe) ● Lulu (MNF Ante) ● Ren (MNF Elf Shiwoo) ● Caro (MNF Miyu fej)
▪ ▪ ▪ Blog
Shinku

HozzászólásSzerző: matanee » 2010.01.24. 01:05

Mindig is fiút akartam.
2009 nyarától élek BJD lázban, és a szenvedély hol erősebb, hol gyengébb hullámokban tör(t) rám. Az, hogy a 2009 augusztusában tartott Matsurin láthattam Luciust (majd' megdöglöttem a melegben abban a kimonóban, és a félhomályban, hirtelen elindult felém, és muszáj volt letámadnom...). Áttörés volt. Életemben először láttam BJD-t testközelből, és bár megérinteni nem mertem, de teljesen transzba estem. Csak az járt a fejemben, hogy "úristen, én láttam egy BJD-t, egy ilyen gyönyörű teremtményt, nekem kell egy ilyen".
Aztán nem lett. És én csöndben voltam.

Most viszont érzem, hogy lesz. KELL LENNIE.
Hirtelen felindulásból úgy határoztam, hogy nekem akkor is lesz, ha rám szakad az ég és összedől a világ, engem senki és semmi nem állíthat meg. Úgyhogy böngésztem, és eljutottam a Dollmore oldalára. Ott rögtön kiszúrtam a Dollpire kollekció szépséges Shiloh-ját, és úgy éreztem, hogy ő lesz Amethyst, de valami bizsergés hiányzott. (Ennyit arról, hogy fiú lesz... Nemiségébe vetett hitem rögtön megingathatatlanná vált, és kibuggyant belőlem az anyai szellem: lányom lesz. Pont.)
Talán a sors akarta úgy, hogy kiderüljön: Shiloh limitált, én pedig sosem voltam túl optimista és bizakodó, úgyhogy bebeszéltem magamnak a változtatást. "Úgyis hiányzik valami még hozzá, és limitált is, ez egy isteni jel, hogy nem ő az." Ezzel nyugtattam magam.
Úgyhogy újra nyálazni kezdtem az oldalakat, minden babagyártó cég honlapján végigmentem, egészen a lista legutolsó oldaláig. Ez volt az X2.
Rákattintottam az X2 - TD gombra, és mikor megláttam a GLORIA vonalba tartozó szépséges vámpírleányzót, megdobbant a szívem, és megreszketett a lelkem.
"Ő lesz Amethyst."
Gyönyörű volt az első látvány. Nem bírtam levenni a szemem arról a sóvárgó, csillogó tekintetről, ami szinte kiüvöltött a képernyőből, hogy "én vagyok az, akit kerestél". A szívem a torkomban dobogott, és amikor az árát is megláttam, már biztos voltam benne, hogy tökéletesen döntöttem, hogy nem Shiloh mellett maradtam.
Amethyst már megvan. Haza akar jönni. Már csak a pénz kérdése, hogy mikor...
Kép
livejournalblogyoutube
Egyszercsak: (X2-TD) GLORIA - Amethyst
Talán: (Souldoll) Chiron-human ver. - Xavier

68 USD / 260 USD (+ szállítás)
matanee

HozzászólásSzerző: Shiroi » 2010.01.24. 01:54

Pár kivételtől eltekintve, akik 1. a szó szoros értelmében 'rámnőttek' viszont aztán hatalmas lávok lettek ( Sard & Kyle Reese) vagy 2. Céges fotókon nem tetszettek de életben szíven ütnek
Nálam ennek határozott tűnetei vannak. ( Bár nem elvetendő gondolat hogy ezek pusztán a megszállotság jelei XD? )
A legtöbb tartós 'love' már első pillantásnál eldől nálam...
Tűnetei: Gyorsabban verő szív, duzzadó érzés a mellkasban, szembekönynezés, totál hiperaktivitás és tenyérizzadás. ( mondom hogy ezek betegesek XD;;; - de szerencsére csak az első fé órában hatnak lol) -- de akár úgy is fogalmazhatok hogy zsigerből érzem?
Viszont az is igaz hogy nem túl sok babinál történik ez meg. És akinél igen, az tényleg tartós várólistás lesz.^^ ( általában)

**szerk. Ok...észleltem hogy a karakterekről és kéne pár szót ejteni. ^^;

Thane~Már olyan régen volt, hogy szita agyammal nem emlékszem a teljes kezdetekre, de arra igen hogy Sabik teljesen levett a lábamról. Imádtam hogy az arca végre egyedibb, élethűbb mint a legtöbb bjd-é ( akik erősen az animés bishikre hajaztak így letisztultabb vonalaik voltak) és mégis mennyire karakteresen helyes. <3 Az is nagyon tetszett hogy 80cm. Heat után, amikor végleg elhatároztam hogy egyszer hazajön nagyrészt jött a jelleme is. Szinte teljesen magától. Innentől nem volt megállás és pl. őbelőle indult ki néhány másik karakter is aki végül hazajött/jön.^^

Jacquou~ Szintén nem emlékszem a teljes kezdetekre, ahogy arra sem, láttam e én őt valaha notdoll akciója előtt...mindenesetre, szerelem első látásra, és azonnal jött a története/jelleme is mintegy villámcsapásra. Megláttam - Ez Thane fia! O_O és esélyem sem volt hogy otthagyjam. Imádom azt az édes arcát, aminek sikerült úgy übercute-nak lennie hogy közben még egyedi is.^^

Nalu~ A fentebb leírt tűnetek alapján egy szerelem volt első látásra. :D Még mikor Pipos nem adta ki csak a macskafüleket reklámozta vele. Aztán az is kiderült, hogy Docshul festi ami dupla szívenütés volt ( imádom Docshul munkáit) meg hogy limitált...ráaádsul 20db-ra. Hát lecsaptam ahogy tudtam. ( és mint kiderült jó volt hogy így tettem mert még aznap elfogyott mind a 20 fej O_O; )
Nála is a babával jött a karakter, de pont az utóbbi időben, miután kölcsönkapta rosalie KDF lányka testét és azt a gyönyörű milk fehér parókát...hát hogy is mondjam. Igencsak összezavarodtam. A kislány kdf test úgy mozog mint egy álom, ráadásul nagyon jól áll neki ez az imázs...szóval elkezdődött a teljes dilemma hogy tartsam e magam ahoz hogy fiú lesz ( de már azt is kizárólag milkfehér paróval lol) vagy maradjon pont ilyen kislány... ;>_>

Hyperion~ BJDs pályafutásom legesleg-övönalulibb ütése volt ( Ha Sardot nem számítom, de neki a feje nem tetszett elsőre). Már amúgy is patás/szarvas ember két lábon mániás voltam és pont az ő megjelenése előtt 1-2 hónappal kifejezetten rákattantam az unikornisokra ezen a téren. Nem tudom miért de kialakult nálam a fehér haj, bőr stb stb, fetis karik és bjdk terén, így természetesen jöttek az unikornisok. XD
Éshát igen.... Telitalálat volt az arca, az orra a teste...minden. ( Eygedül a patáját hagytam volna párosujjúnak. ha már unikornis vagy mi)
Szóval nála is a bab hozta a karaktert.

Anhur/Emperor~ Váratlan eset... Soom képein nem mozgatott meg, de a tulajfotók láttán teljesen rabulejtett. Szintén a babával jött a karakter. ( Bááár nála már bejátszott ogy megvolt ez az erdők őrzője alap ami Heliottal és Sardal jött :D )
Egy soha vissza nem térő alkalom miatt került rá ilyen hamar sor.^^

Ziegfried~ Megláttam CH-nál limitált Meoroo-t és szintén fentebb leírt tünetek alapján szerelem volt első látásra. XD
Ahogy ránéztem jött a karakter és az is hogy van egy testvére... aki limitált ruhás Seorinban testesült meg...mindezt úgy hogy nem is arra gondoltam hogy 'hmm kéne neki testvér' hanem meglátta, és bang. XD; *headdesk*

Hát enniy lenne eddig. ^^;
Ahogy észrevettétek, én inkább babából indítom a karakter. Nemigazán meglévőekre keresek alanyt. :D ( Ezalól erős kivétel Squall és Seifer az FFVIII-ból, mert őket muszály lesz egyszer bjd-ként beszereznem...mégha belehalok is mert rájuk egyedül a minimee esélyes >A<; )
Bár jópár történetem van ( és vagy hetente jön egy új XD;; ) mivel azok nagyrészt rövidebbek eddig szerencsére még nem volt olyan kari aki megtestesítésért kiabált. ( A mostani főnixgádot leszámítva...de remélem abbahagyja mert neki minimum csak egy EID felelne meg. lol )
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Shiroi 2010.01.24. 11:54-kor.
...........................................//Faceup Shop•//Flickr////
Kép
Shiroi

HozzászólásSzerző: Freyja » 2010.01.24. 04:02

Én nagyon sok történetecskét írtam anno és a kedvenc részem a karakterek kidolgozása volt. Scathach-nál a karakter volt meg előbb és kerestem hozzá a megfelelő alanyt, aki megtestesítheti. Többször végignyálaztam a cégeket, de mindig DoD Shall-nél lyukadtam ki, így nem volt kérdéses, hogy ő jön haza.
Vele együtt érkezett az ikertestvére, Carrick buksija.

Adam kicsit váratlanul csapott le. Scathach-nak kerestem a megfelelő párt, aki eredetileg egy vámpír lett volna és akkor megláttam Heliot-ot. Többször megcsodáltam és ott is hagytam, hogy "te túl drága vagy és nem is illesz a képbe". Persze végig kísértett, nem hagyott, amíg meg nem rendeltem. A hosszú várakozás alatt többször megbántam, hogy beleugrottam, de már nemigen volt visszaút. Hiába gondolkoztam nem sikerült kitalálnom a karakterét. Bevallom ez kicsit kétségbe ejtett. Lesegettem az érkező Heliot-okat, hátha megmozdul bennem valami, de semmi. Szép volt mind, de annyira egyformák. Mikor végre megérkezett és kibontottam, kapásból levett a lábamról. Hamar összeállt a karaktere is.

Freyja megint kicsit más. Cuprit pontosan olyan volt, mint az egyik meglévő karakterem. Nem akartam, hogy megtestesüljön, de működött a "limitált babák átka". Egyre az motoszkált a fejemben, hogy ha "lemaradsz róla, akkor meg fogod bánni". Mivel láttam Shiroi mennyit küzdött, hogy másodkézből szerezze meg a kiválasztottját, szinte gondolkozás nélkül lecsaptam egy kínálkozó fejre. Aztán Shiroi-nak hála hamar lett teste is, ami nagy örömömre nem legenda test, mint eredetileg Cuprit teste, hanem az alacsonyabb SG test.

Aileas... Sokat nézegettem Luts oldalát minden cél nélkül, aztán valahogy a minikre terelődött a figyelmem, még mindig cél nélkül nézegettem őket. Sokat gyönyörködtem Bory-ban, Ani-ban és Cherry-ben, Litchi-re csak azért figyeltem fel, mert olyan kis csufi volt a széles, szinte fintorgó szájacskájával és a (szerintem) előnytelen hajával. Meg is kapta a (széles szájú) kis béka nevet. Egy idő után már csak őt nézegettem és egy álom után, amiben bemutatkozott a karaktere, úgy döntöttem hazajön.

Előtte/utána/közben nem is tudom, de megjelent ugye Chrom. Pont olyan volt, mint Ragnor az én viking farkasom, persze vörös helyett szőke haj és hűvös északi szemek. De nem foglalkoztam vele túl sokat, mert még egy buksi sem jött volna ki akkor a pénzemből. Tovább léptem, de nem sokkal utána úgy alakult a dolog, hogy Shiroi-val volt egy közös üzletünk és ő fölajánlotta nekem a Chrom buksiját. Nem tudtam neki ellenállni, így ő is hazajön hozzám.

Luna egy övön aluli ütés volt. Rá nem számítottam, de mégis jól elkapott. A története is gyorsan összeállt és szépen illik a csapatba.
Freyja

HozzászólásSzerző: Nishi » 2010.01.24. 12:13

Sosem karakter alapján kerestem, mindig a baba adta magát. Amikor elkezdtem körülnézni a céges honlapokon, rengeteg baba tetszett, és úgy éreztem, nem fogom tudni, melyik lesz "az a bizonyos"... Aztán, mikor a DIM honlapjára tévedtem (leginkább mindenhol SD babákat néztem) és a Love vonalát pásztáztam végig a szememmel, akkor szinte azonnal kiemelkedett a tömegből Andrea a fehér hajával, és angyali arcával. Így visszagondolva, szinte biztos vagyok benne, hogy legelőször a haja miatt szúrtam ki. *fehér haj mániás* Megnéztem a képeit, és le is mentettem őket, mivel nagyon megtetszett. A karaktere szinte azonnal megmutatkozott, ahogy minden nap rá gondoltam. Tovább mentem más cégekre is, de attól kezdve mindig visszatértem a DIM honlapjára, hogy vessek rá egy pillantást, és hogy még kapható-e. Attól a naptól kezdve az sem volt kétséges, hogy őt szeretném hazahozni elsőnek. Sajna, ez év januárja sok mindenen módosított, de nem tántorított el attól, hogy valamikor hazajöhessen.

A második nagy szerelem egy Dollstown Mui formájában jelent meg. DT honlapja elég kaotikusnak tűnt kiigazodás szempontjából, de azért nagy nehezen megtaláltam a céges képeket. Kis mini bemutató kép alapján is láttam benne valamit, de amint a nagyobb képeket is megnéztem, azonnal és végérvényesen beleszerettem, és bár nagyon drága volt, ez sem tántorított el attól a gondolattól, hogy haza akarjam hozni. Az ő karaktere elég lassan akart megmutatkozni, de végül el kezdett árulni pár infót magáról, és szép lassan megismertem.

Harmadik szerelem sem maradt el, IOS isis formájában. Az ő esete valamivel másabb volt, mint az előző kettőé. Amikor először jártam IOS honlapján, egyáltalán nem tűnt fel. Szép volt, mint az összes többi. Arra már nem emlékszem, ki fogott meg IOS honlapján, de oda is gyakran jártam vissza, alapból tetszett az összes szépség. Arra sem emlékszem, mikor és hogyan történt, de egyik nap meghallottam az ő segélykérő hangját a fejemben, és akkor jobban megnéztem a képeit, és utána nem is eresztett, minden nap gondoltam rá, és bár úgy tűnik, olyan nehéz lesz beszerezni, mint egy fehér hollót, róla sem mondtam le. Ő elég nehézkesen nyílt meg, de aztán minden tudnivalót egyszerre rám zúdított.

Ők hárman akár esik, akár fúj, hazajönnek, mert egy babában sem voltam még annyira biztos, mint bennünk, ők teljesen a szívemhez nőttek.

És a kis Unidoll Pring, aki teljesen váratlanul ütötte fel a fejét. Unidoll honlapján valahogy még sosem jártam, és ha eseményekbe nem kerül bele, mint nyugdíjazásra váró baba, talán sosem nézek fel Uni honlapjára. Végignéztem, ha már ott voltam, az összes babájukat, de igazán csak a tinyk fogtak meg, azok közül is leginkább Cupi és Pring. Hogy mégis miért Pring és nem Cupi, azt én magam sem tudom, de az után a nap után Pring járt az eszemben Cupi helyett, és pár nap alatt el is dőlt, hogy itthon a helye. Félénksége miatt ő sem adta a karakterét könnyen, de aztán szép lassan jöttek a fontos tudnivalók, és egész szép kis adatmennyiség gyűlt róla is össze.

Mindegyik imádottam belefészkelte magát az elmémbe és a szívembe is, általában innen tudom, hogy nincs menekvés. Nem terveztem be ilyen sokat, mégis így esett.
Négyükön kívül még két Shinydoll ül a fejemben várakozón, de ők még nagyon a jövő zenéje...
Ji-woon (DIM) ° Élisande (DollAdore)° Virlomi (Flower Junior) ° Ender (Souldoll) ° Peregrine (Unoa)
Nishi

Következő

Vissza: Csevegő