Honnan tudtad, hogy "Ő az"?

Általános csevegés BJD témában

Re: Honnan tudtad, hogy "Ő az"?

HozzászólásSzerző: libachan » 2010.10.23. 23:40

Még kevesen vagyunk, de majd gyarapodunk xD Addig is leírom hogy miért pont 'Ő(k)'.

Én Shiroinak köszönhetem, hogy beleszerettem ebbe a drága hobbiba. Én eleinte úgy voltam vele, hogy majd akkor lesz max ha milliomos leszek (ennek kb annyi lesz az esélye, mint hogy most rámszakadjon a plafon) De annyiszor, annyiszor mutogatta őket, hogy neki meglesz ő, majd aztán ő...Hogy beleszerettem SOOM Last Song Vegajába. Rá nemvolt pénzem...
Majd jött Doll-Zone Ray. Ő volt a legesélyesebb mígnem Dollmore oldalára elnemkeveredtem valahogy és megláttam a világ leghörcsögebb babáját - Gabit~
Rengeteget filóztam - "Ray vagy Torrie, Ray vagy Torrie?" Még akkor is törtem a fejem, amikor a tésztagyárban rohadtam, hogy összeszedjem -akkor még úgyvolt hogy Rayre- az első BJD-mre a pénzt. Majd tésztagyár vége - jött a döntés pillanata. Mivel Rayről nagyon kevés kép volt és Torrieról rengeteg végül Torrie mellett döntöttem emiatt a kép miatt -klikk- Annyira bogyó volt, hogy hazakellett jönnie. Az ő nevére nem emlékszem, honnan a fenéből jött, de jött. Gabriel. Tökéletes. Sztori? Az is jött vele együtt. Majd készen lett egy "családfa" szerűség. Nagyrészt belőle indult ki minden.

Majd jött az, hogy ő lesz egyedül egy ideig, nem költjük a pénzt amíg iskolában szenvedek. Naja, persze. Ez megvolt addig amígy SOOM kinemjött Alk-al. Ott szenvedtem a monitor előtt, hogy megvegyem e részletre vagy sem. Mit csináljak? Határidő lejárt, én meg bánatos voltam. NAGYON. E búbánat közepén, Everpurple kidobta Ches-a-t. "Hajjaj de BUTA :lol: ! Te kellesz 8D! OH...limitált. Scheiße." Majd így jutottam el Chesayahoz :lol:
Rengeteg töprengés után, megrendeltük Shiroival a buksiját. *Shiroi nagyon hajtogatta, hogy vedd meg, vedd meg* Chesa nagyon haza akart jönni. Majd a teste....az sem rövid történet, de azt nem mesélem el :P *majd csak akkor ha meg lesz Diamond XD* A neve Chesayanak adott volt, majd a sztori is.

Cаша olyan övönaluli ütés volt mint Alk. De ő szerencsés volt és Ő tényleg hazaakart jönni. Hála Shiroi splitjének, lecsaptam a nyitottszemű Syenre. Életemben nem voltam türelmetlen várakozás terén, de Syen megölt. Szása neve jött magától, a története is. Csak teste nem jött, de az legyen a legkisebb problémánk :D

Majd Folyt. köv. XD

*~*
BTW...Én először találok egy nevet, amihez kell egy megfelelő baba *csak a pénztárcám jelen helyzetben molylepkékkel teli :gah: * Minden jöbőbeli babámnak már megvan a neve, és a név után rögtön történet is keletkezett~
Kép
libachan

HozzászólásSzerző: Serawond » 2010.10.26. 12:09

Amikor rájöttem, mi fán terem a bjd és eljutottam oda, hogy mostmár nekem is kell, megszállottan keresni kezdtem egy babát, aki nekem is tetszeni fog. Már korábban is megfordulta fejemben, mikor rájöttem, kik ők, de nem voltam ilyen alapos és úgy voltam vele, szép-szép, de mind olyan "egyforma", ami nekem is tetszene, aztán meg tudjak választani, na persze, meg se fogtak... gondoltam rá, hogy valami kicsi de olcsó kell, de mindenképp felnőtt. De rájöttem, hogy csak azért, hogy legyen, nincs értelme, ha nem tudom szeretni, inkább ne is legyen.
Elkezdtem kotorászni Dollmore-on. Nem tudom, hogy kerültem oda, de elég nagy oldalnak tűnt. És ott... farkasszemet néztem Ipsaevel. Már a kis képre is hirtelen rám törő szerelmi felindulásból kattintottam, de amikor megjelent előttem, 2 percig legalább csak a két szemét láttam belőle. Azokat az eleven, belém látó, naiv, ártatlan, érett, nőiesen pillantó szemeket. Végem volt. Úgy vert a szívem, mint ha... istenem, mint ha egy helyes pasit láttam volna meg, csak ez mégis más volt annyiban, hogy úgy végigcirógatta a lelkem, hogy esélyem se volt, csak néztem, néztem őt és azt hajtogattam, hogy hogy lehet ennyire szép... mindenhova kilinkeltem, hónapokig volt a háttérképem, nem tudtam nyugodni tőle, csak vissza, vissza hozzá, vert a szívem eszetlenül, be voltam zsongva, nem bírtam ülve maradni sem... másnap reggel némileg bezzeg-érzéssel keltem, hogy naná, Sera nem Sera lenne, ha nem tenyerelt volna bele könyékig, kapásból egy nagy és drága baba... hát naná.
Egy hónapra rá jött I, aztán Jessica Iplehouse-tól. Szintén hopeless love és sokszori visszatekintgetés lett az eredmény, avagy nem tudom levenni róluk a szemem.
Pasit is akartam, de nekem mind olyan sablonosak voltak. Aztán megláttam Angelheim Zionját, elf-formátumban és kábé ott haltam meg. Oké, akkor ő is megy a listára... több nem lesz..
Aha. :urjoke
Szerintem szegény DZ Brant sztoriját már mindenki olvasta, a barátom hasonmása, akit ezer éve is nézegettem, de sose tetszett igazán a kicsi szemeivel, aztán összevesztünk barátommal és mint ha a sors küldte volna, amíg ajándékot kerestem, megjelent oldalt Brant... na mondom akkor téged se úszlak meg, mi? ^^;
És ennyi... nem, nem lesz több... *önszuggeszció kőkeményen* De az a baj velem, hogy én szerelembe esek mindig. Meglátom a babát és kell, mert ő az, és hogy véletlenül se tudjam ellökni magamtól, azonnal elkezdi írni a saját sztoriját, beleépítve a nagy történetbe, végül pedig kegyelemdöfésként ránézek és még nevet is választ magának, elég erősen utalva rá, hogy akkor is hazajön, ha a fene fenét eszik... :lol:
Gyűjtésben: Dollmore Model Doll F Ipsae Monahan
Tervben: DZ Brant, IH J.I.D I és IH E.I.D. Jessica
Egyszer úgyis: Angelheim Elder Heim Zion "The Elf"
Serawond

HozzászólásSzerző: Miuko » 2011.07.13. 10:49

Hümm ez egy jó kérdés... De azt hiszem egyszerű lesz az én esetemben a magyarázat is ^^
Akik már ismernek személyesen is, alá is támaszthatják, Rólam még tudni kell hogy szeretem az elvont dolgokat, és misztika függő vagyok... így már első látásra szerelmes lettem az én kis Nakámban, ő ugyanis egy vámpír fiú ^^ élek,halok a vámpírokért, úgyhogy számomra nem is volt igazán kérdés ^3^
Miuko

HozzászólásSzerző: Lexi » 2011.10.23. 13:42

Alex - elsőre beleszerettem, de elbizonytalanodtam, amikor találkoztam a Dollzone-féle Floy-al. Egy francia ismerősöm végül azt tanácsolta, hogy nézzek meg pár tulajdonos által készült fotót mindkét babáról, mert az sokszor segít eldönteni, hogy a babák valóban úgy néznek-e ki, mint amit a cégek bemutatnak. Nem volt hosszú verseny - Yeon-Ho elég hamar kitúrta Floyt, és így érkezett meg Alex. =w=b

Aurora - ez is első szerelem volt, csak időbe telt kigyűjteni. Miután megvettem Alexet, rögtön tudtam, hogy egy nap szeretnék mellé egy lány babát is, és a Peakswoods-féle Goldie hamar a szívembe markolt. <3

Fynn - ez is első szerelem volt, de sírtam is, mert nem akartam még egy full SD szettre költeni. ;-; Crobidoll-nál meg ritkán lehet külön fejet venni...de a kívánságom mégis teljesült, amikor a tavalyi karácsonyi event-en meg lehetett venni külön csak a Nia fejet. <33333

Emily - nyeremény volt, és örültem neki, mert örömöt szerezhettem vele édesanyámnak (és egy fillérembe se került). :3 Különösebb érzések viszont nem kötnek hozzá - ha nem anyumnak lett volna odaajándékozva, valsz eladtam volna, mert nem szándékoztam Yo-SD-t bevezetni. ^^; *marad az SD-knél*
Itthon: Alex (Crobidoll Yeon-Ho), Aurora (Peakswoods Goldie+wake-up ver.), Fynn (Crobidoll Nia), Emily (Crobidoll Limited Love Ara)

Kép
http://luleiya.deviantart.com/
Lexi

HozzászólásSzerző: DaikiKyoki » 2011.10.26. 16:15

Nuuh ezek nagyon jó kis történeteek! *w*

Az én első szerelmem SOL volt, egy 70cm limitált csoda, akit az ebayen láttam meg és nyáladzottam hogy nekem ő kell, nekem ő kell!! Saját sztorit akartam kialakíttani neki és mint egy külön karaktert megalkotni... De aztán valahogy elmaradt egy idő után...a képei azóta is megvannak és még mindig imádom. Ekkor kezdtem el jobban foglalkozni, és kialakíttani a mangám történetét és a már előtte is meglévő karakteremet Daikit alakítgatni, fejleszteni tovább. (Mert eredetileg máshová volt kitalálva a történet csak később jött.) És ekkor megláttam LingFeng-et, teljesen véletlen az ebayen, és vele úgy voltam, hogy nem egy külön karakter fogok alkotni, hanem az OC-m Daikit, kell megcsinálnom, mert őt imádom a legjobban. *w*

És már eléggé előre tervezek, még ő sincs meg. XD Jövöhéten jutok el odáig, hogy a ruhácskáit és a haját megrendeljem. XD
De már tudom hogy kell mégegy a párja Tomaki is majd idővel, de őt valószínű hogy részenként rendelem meg.^^ De az ő alakja is megvan hogy kit szeretnék. x3
DaikiKyoki

HozzászólásSzerző: GokYuuSa » 2011.11.21. 20:51

Asagi ... nem is tudom, miért jöttem ide... mármint (XD) régen mutatták nekem a fórumot, két barátnőm, akikkel egy suliba jártam.(Orsi és Yumi, aki ismeri őket) Egyik volt szobatársam nyaralt nálam, mikor felregiztem ide, és mutogattam neki a babákat. Aztán... egyre jobban érdekeltek, haragudtam is magamra, mivel régen eldöntöttem, hogy nem lesz, mert nem lesz rá pénzem. De mikor megláttam Souldoll Chu-t, teljesen kész voltam! Szinte azonnal beleszerettem, és az a markáns, kemény arca azokkal az éles, hideg vonásaival, már hozta is magával Asagi karakterét. Teljes szerelem...

Ám akadt egy olyan problem, hogy egy hetem volt, hogy Chut kivonják a forgalomból. Pánikoltam, megtettem mindent, még a gitártanfolyamra eltett pénzemet is feláldoztam, hogy hazajöhessen. Ebből voltak is viták itthon...

Jelenleg most a szekrényemben virít a kis fehér buksija, és max 4-5 hónapig kell várnia, lesz teste, aztán a többi :)
Itthon: Asagi [Souldoll Chu]
Tervben: Hirai [SOOM Dia boy]
Kép
GokYuuSa

HozzászólásSzerző: Tifa » 2012.10.09. 21:27

Legeslegelső baba, aki nekem tetszett, pontosan az, akit megláttam anno neten, és azt sem tudtam, hogy mit látok. XD Ez volt Ducan a DOD-tól. Akkor láttam életemben először bjd babát képen, akkor volt épp a vámpír változata. Szeretem a vámpír karikat, kis édes volt, szóval ő sokáig tetszett, még ma is tetszik. :)
Még nagyon szépnek találtam Sha-t, ugyanettől a cégtől.
Egy ideje nézegetem a cégek babáit, hogy ki is lenne az, aki nekem kell, de sok nézegetés után sem tudtam dönteni sokáig.
Két nagy favom: Bichun és Kanguk. Mivel keleties arcú babák. - rólam tudni kell, hogy nagy japán és kínai fan vagyok XD Már úgy cuzammen az ország, kultúra, zene, minden -
Azt majdnem elfelejtettem, hogy Soom az a cég, ahol nagyoooon szép babákat találni, legalábbis számomra ott vannak a legszebbek, mert imádom a fantasy lényeket. Onnét csak két példa: Phonolus és Monzo.
Ha milliomos lennék és lenne jó nagy házam, Soom-tól az összes fantasy testű babából tartanék egyet, az tuti. XD
Viszont, hogy a realitások talajára visszatérjek: aki hazajön hozzám őt úgy sikerült végül kiválasztanom, hogy a karakter, aki lesz a baba, ahhoz két babát találtam megfelelőnek. Így a többi lehetséges addig nagyon nézegetett baba esélytelen. De mindkét baba nagyon tetszik, akikből még választanom kell, hogy ki legyen az igazi. :) Az egyik Soom. :)
Tifa

Előző

Vissza: Csevegő