Honnan tudtad, hogy "Ő az"?

Általános csevegés BJD témában

Re: Honnan tudtad, hogy "Ő az"?

HozzászólásSzerző: Mirtusz » 2010.01.24. 13:27

Lilika egy angyal volt és nagyon haza akart jönni a babaházamba. Nem tiltakoztam. Őszintén...nem volt jelleme, csak némi háttértöténetet adott meg magáról, abból próbáltam kikövetkeztetni a jellemét. Nem olyan, mint vártam. Sokkal keserűbb, mint hittem. Sugárzik belőle a keserűség. Ő egyáltalán nem drámakirálynő, jelentem.
Az egyetlen drámakirálynőm Camélia. Ő is csak úgy letepert egy Souldoll Asen képében, de mivel a drámakirálynő még nem akar jönni, (mivel hatásos, mindenki által nézett belépőt akar, mert feltűnési viszketegségesben szenved...szenved?! minden percét élvezi!), szerintem ő fog utolsó előttinek jönni, ha jön. Őt nem akartam megtalálni. Egy szép fiút akartam. Egy fiút. Olyan szép, de férfias vonásokkal, mint Heweré, MSD-ben. Ilyet, jelentem, lehetetlen találni, anélkül, hogy ne legyen pojácás nézése és atomkicsi feje T.T! De hogy visszatérjek Caméliára lenyűgözött a szépsége, viszont észrevettem az arcában valami színpadias szomorúságot. Remek színésznő!
Azután jött Cyrille. Cyrille-lel egy DollZone Aimi képében találkoztam. Az úgy történt, hogy Hachimnak kerestem fiúcskát, aki nem olyan drága, hogy évekig kelljen gyűjtögetni és mégis szép. (meg is találta, Megi-3-at, aki most nagyon kell neki)
Cyrille jelleme már rég megvolt. Legalábbis a neve. Többször használtam a Cyrille nevet azonosítóként fórumokon. Olyankor mindig eléggé szarkasztikus hangulatba kerültem. Kiutáltam az egész világot e név alatt. Szerintem csak a név volt a hibás...Cyrille. Cyrille-nek határozott ízlése van. Sokáig azt hitték róla az árvaházban, hogy fiú, mivel a Cyrille az ugye női és férfi név is lehet, és a lányka szarkazmusa inkább az utóbbi nemre vallott. Szarkasztikus és fekete humora elriaszt mindenkit a közeléből. Pocsék barát. Láttátok DollZone Aiminak azt a nézését? Érzed, hogy áthatol a csontjaidon. Ez az ok. Cyrille sosem lesz tökéletes. Talán csak Lilika tökéletes, de neki is bomlik le a lelke. Nem tudom mi fog kifejlődni belőle.
Mnémé....Mnémé (CH Uriel) nem tudom valaha haza jön-e, mert nincs érzelmi kötődésünk. Csak a gyönyörűség. Ő nem az.
Viszont Tersicore már az. Tersi a tulajképekről ledöbbentem mennyie ő az. Egy hiperaktív kistündér. Amúgy fiú, csak mindig lánynak nézték. (Imádom az indentitászavart! xD) Meg is néztem gyorsan milyen fajtájú a drága. Hát ő egy BoBoBie Lucky! És ráadásul olcsó! Tersi nagyon akar jönni. (Na, szeretjük az aranyos kissrácokat, ugye Hachi?) Viszont őt már csakis saját festéssel tudnám elviselni, szóval majd kell venni MSC-t.
A Tersicore névről: Terpszükhoré, a tánc múzsájának, angolos névváltozata.
Amúgy még nem jöttem rá, hogy a drágáknak, hogy kapcsolódik össze a történetük, mivel mindegyiknek megvan a saját kis sztorija.

Szerintem ilyen sorrendben jönnek majd, de lehet, hogy Camélia kihisztizi magának, hogy előbb jöjjön, mint Cyrille:
Tersi
Cyrille
Camélia
Kép
Don't forget who's always our guide
It is the child in us.
Mirtusz

HozzászólásSzerző: tunderlany » 2010.01.24. 13:38

huhh, hát akkor én is elregélem a sztorim.
2009 májusában láttam először bjd-t, akkor még csak conos élménybeszámolós képeken, és hiába találkoztam már devarton velük, nem gondoltam volna, hogy ők tényleg ilyen szépek, tényleg léteznek, és persze, hogy élőben nem láttam őket. aztán feledődött a dolog, akkoriban csak a luts babáit ismertem, és nem igazán fogott meg egyik se. tudtam, hogy "nagy" babát szeretnék, de hiába volt mind gyönyörű, egyik sem ragadott magával. aztán 2009 őszén egyik este nekivágtam rendesen a témának... idetaláltam a fórumra, végignéztem az összes céget, akit csak találtam a cégek topikban, és egyre több olyan baba volt, aki kezdett elbűvölni. de ahogy a céges képeket néztem, mindannyiuk annyira "kész" volt, úgy éreztem, hogyha más hajuk, szemük, ruhájuk lenne, akkor már nem is ők lennének azok.
az "olcsóbb" cégek közt találtam bobobiera. először rögtön csuktam volna be az ablakot, de megláttam egy kis nőies, fehér lobogó hajú arcocskát... ő volt Lan. annyira bánatos tekintete volt, de aztán látva a méretét, elvetettem. majd szinte az ellentétét láttam meg az sd-k között, ott volt Ophelia, és ahogy mosolygott, olyan kis titokzatosan, a hatalmas szemeivel, mintha csak azt mondta volna, "tudom, hogy végül én leszek az".
teltek a napok, lementettem Ophelia képét, és megnéztem mindennap. órákra kinthagytam a gépen, hogy néha rápillantsak. szoktam a gondolatot, az arcvonásait, és nem éreztem azt, hogy ő így van jól, láttam benne a lehetőséget, hogy milyen lehetne. de még mindig ott volt Lan. gondolkoztam, vacilálltam, majd végül kitartottam az eredeti sd-baba terv mellett.
és mikor hazajött, nem bántam meg. még paróka, smink nélkül is gyönyörű volt a mosolyával, és én is önkéntelenül visszamosolygok rá a mai napig, mikor ránézek.
a "három nővér" tervet Sathin kicsit felborította, mikor még nem ért haza, úgy gondoltam, hogy majd jól megférnek egymás mellett. Sathin, Rose és Aria. ám hamar kiderült, hogy Sathin nem akar vetélytársakat. se nővéreket.
nade, egy bátyhoz mit szólnál? ez már jobban tetszett neki, és akkor visszatértem Dollcatch Jade-re. akiről sokáig azt hittem, hogy lány. a kis kép alapján mindig megállapítottam, hogy milyen gyönyörű hölgy, majd nagyot puffantam, mikor kiderült, hogy pasi. de a kis mosoly, a nagy szemek... úgy éreztem, hogy illene Sathinhoz. elképzelem őket együtt, és azt mondom, hogy tökéletes. ^^
úgyhogy most háromnál szabtam meg a határt, így várok még a következővel bőven, hogy kiélvezhessem a válogatás örömét. persze úgy, hogy szinte biztos vagyok benne, hogy ki fogok választani.
Itthon: Sathin (BBB Ophelia) & Piano (CH Angi Ai Hani) & Cashmere buksija (Angelheim Zena)
tunderlany

HozzászólásSzerző: NiuKy+ » 2010.01.24. 19:29

Amy: Hátő ez most csúnyán fog hangzani, de Amy-chan ilyen "Lássuk, hogy sikerül"-gyerek
Készítgettem és mindig ilyen nagyon csipkés lolit akartam belőle csinálni mert ugye mégiscsak baba ^^;
Aztán elkészült és kiderült hogy tökéletes ellentéte az általam elképzelt tündibündi fidrifodri kislánynak :D
Így lett Amy-chan, Amy-chan

Bobo: Világ életemben Bocifüggő voltam. Imádom a foltjaikat meg az orrukat meg mindent!!!! Mikor kicsi voltam, a gátőr bácsi mindig kint legeltette a 4 bociját a gát mellett. Kicsi Niu meg mindig odament rajongani, hogy bocíííííííííííííííííííííííííííí.
Megláttam a Coco Tribe úgy állatkáit, köztük a tejfehér bocikát és végem volt XD
Kicsit túráztattam magam rajta mert nekiálltam rettentő módon gyűjteni Terrára... Aztán jöttek ilyen-olyan anyagi, családi egyéb mélypontok és rájöttem hogy ez a gyerek nem fog hazajönni egyben az tuti...
És akkor valahogy visszakeveredtem Coco Tribe oldalára és tovább imádtam Cesart :3 Közben problemeltem biztos ki akarok ennyit adni egy mini tehénért?
Aremolana meg már 3x körberágta a fülem hogy "deeeee cuki bocíííí" Egyetértettem vele és rá 3 napra megrendeltem a kis Bocikámat :3
Nem bántam meg! Soha az életben még nem láttam ilyen édeset! :D IMÁDOM (főleg festssel rózsaszín orral!!!)

Terra: Na ez a gyerek a legnehezebb szülés...
Az egész 6-7 évvel ezelőtt kezdődött gimiben. Akkoriban még meg voltam róla győződve hogy én jól rajzolok, csak gyakorolnom kell XD Mindenféle mangáim voltak, de a kedvencem mégis egy angyalos mangám volt, amiben az egyik kulcsszereplőm volt a legeslegkedvesebb karakterem, Terra a durca halálangyal :3
Rengeteget szenvedtem vele, mert soha nem tudtam lerajzolni, úgy ahogy a fejemben volt. 6 évvel ezelőtt EZT a rajzot készítettem. Ő még mindig távol állt az igazságtól de nagyon hasonlított.
Napjainkban XD
Megismerkedtem a Dollokkal. Nézegettem nézegettem de csak úgy kedvtelésből. fogalmam sincs hogy találtam meg a Souldoll oldalát de valami köze volt a Soom oldalához XD
nézelődtem de csak a kicsik között, aztán fölkeveredtem a zenith mérethez. azonnal Chironra futott a szemem és a szívverésem esküszöm mindenre ami szent kettő dobbanást tuti kihagyott...... Meredtem rá vagy 15 percig és próbáltam feldolgozni a látványt...
A szemei.. nem tudtam kiverni a fejemből a tekintetét. Tökéletesen úgy néz ki, ahogy én 6 évvel ezelőtt megálmodtam Terra karakterét. Elővakartam a régi rajzomat és meredtem mint a hülyék....
Aztán elkezdődött a "vajjúdás" huzavona. Aztán rájöttem hogy Chiron teste Rettenetesen Ronda, úgyhogy jött a színegyezés keresés a testkutatás.
Aztán elkezdtem keresni Doan fejet, de 2-t vittek el az orrom előtt. És végül a harmadik győzött! Nem szégyenlem, rettenetesen sírtam az örömtől mikor a Tulaj visszaírt, hogy eladja nekem ^///^
Kifizettem megjött. megvettem a hajat amit már réhóta kinéztem neki (olyan haj ami a rajzomon is van) De ez a DÖG, úgy döntött hogy neki nem fog jól állni ez a séró! Így nekem köllött kreálni.
Nehéz szülés lesz de a feje már kint van XD És tökéletesen megérte ennyit szenvedni. Mert végre valóra válik a 7 éve őrizgetett álmom, hogy megalkossam Terrát, a legkedvesebb karakteremet ^^
Kép

Amy . Terra . David . Vera . Ean . Berni . Ren . Zoi . Sigalit . Bertrand . Damian . Masato .
tervben: Fion
NiuKy+

HozzászólásSzerző: Gilje » 2010.01.24. 20:14

megláttam
Gilje

HozzászólásSzerző: etelä » 2010.01.25. 17:48

Nos, először csak szimplán akartam egy ilyen babát. Aztán eszembe jutott hogy mi lenne ha ahhoz a bizonyos karakterhez keresnék valakit? És akkor kezdtem el keresgélni: először leszűkítettem a kört h csak MSD lehet és nem ezercsillió dolláros kategória, aztán ebay-on találtam rá AoD babákra és Wang Zi tetszett meg elsőnek a kis morci pofikájával, úgyhogy ő jött haza ^3^ Nem túl romantikus történet de hát így volt xD
Aztán mikor megérkezett az első fiú, még aznap eldöntöttem, hogy nekem kell egy lány is. Nála már inkább tudtam hogy kit keresek: bájos arcocska, félig-mosolygó száj. Volt több jelölt is, és már az elején is többször nézegettem DZ Shoyo-t, csak mindig úgy tűnt hogy naggyon- nagy szeme van és ez nem jó :D Aztán aludtam rá 1-2 hónapot és végül rájöttem hogy mégiscsak ő kell és valójában csak azért nagy a szeme mert az official képeken irtó sötétzöld szemgolyója van. Tehát ő is hazajött.
Na viszont az Unoa-nál már mondhatom hogy szerelem volt első látásra ^///^ Egy babaruhás fotón volt az egyik modell egy L-Bi, és amikor azt megláttam akkor egyből tudtam h nekem KELL egy ilyen... Aztán mivel őket csak számomra elég bonyolult módon lehet megrendelni inkább ebay-en keresgéltem. Egyszer volt is pont egy időben egy eladó faceplate és egy fiútest headback-kel, ráadásul volt is rá pénzem, aztán valamiért mégis lebeszéltem magam róla...utána meg vertem a falba a fejemet, mert persze megvette más és utána hetekig semmi hasonló dolgot nem árultak. De akkor megfogadtam hogy a következő lehetőséget már nem szalasztom el. Hamarosan találtam is egy fp-t, csak az B-El volt, ami szintén fiú csak a csukott szájú változat. Gondoltam mostmár nem érdekel, jó lesz ez is, de megveszem xD Aztán szépen(?) átfestettem meg kapott egy Luts testet, és annyira Ő lett hogy "őbb" már nem is lehetne ^///^
A jövőben várhatóakról csak annyit, hogy már jóideje egy SD pasi után csorgatom a nyálam...pontosabban most 2 jelölt van, egy Souldoll és egy Soom, de csak egyik lesz. És még nem most, mert elvileg megfogadtam hogy nem lesz több babám ^^;
AoD Wang Zi - Hayato DZ Shoyo-2 - Savannah Unoa B-El hybrid - Oliver Unoa L-bi fp - Seryozha

http://www.tokyogarnet.com/
etelä

HozzászólásSzerző: Kirasan » 2010.03.10. 20:06

Honnan tudtam?
Mikor megláttam a képet nem vettem levegőt egy másodpercre, majd ködös lett minden. És nem tudtam kiverni a fejemből a tekintetét,
és hogy ilyen létezik, de nem lehet az enyém, de nem törődtem bele, és küzdöttem érte. Mikor minden nap felmentem az oldalára, és a következő képeket vártam róla, és szomorú voltam, ha nem volt róla új kép. És küzdöttem önmagammal, hitegettem magam, hogy úgyse vehetem meg, és veszekedtem vagy sajnáltam magam. És mikor már nevet is adsz neki, na akkor végkép tudtam hogy Ő az!
^///^
itthon: Vergil (Pluto doll) April (MDR Merry)
Yumi (AptilStory Clover)Amber (AprilStory Ishlliya)
Kirasan

HozzászólásSzerző: cinnacinna25 » 2010.03.10. 21:08

Nekem minden babám elég speckó eset volt, nem igazán voltak betervezve hogy most én babát akarok, de totál :love: volt első látásra. Nem karakterre vagy hasonlóra mentem, inkább csak benyomásra, hogy ki áll hozzám a legközelebb. Úgy voltam vele hogy majdcsak összebarizunk idővel, nem akarom befolyásolni a személyiségüket. Inkább kiváncsi voltam kik is lesznek ők valójában.

Morigan egyértelműen a fülei és a bőrszíne miatt fogott meg, csak szörfölgettem Denverdoll oldalán és belebotlottam a Bobobie-kba. Először Espree-t találtam meg, de mikor kiderült számomra hogy a Sprite-oknak elf füle van egyértelmű volt a dolog hogy ő lesz a kiválasztott, az első babám. (Főleg mivel tan bőrszínnel is lehetett rendelni.)
Lolly a Mintoncard-on virított egy olyan gyári fotón aminek utóbb kiderült szinte semmi köze a valós megjelenéséhez, szóval ő egy kicsit zsákbamacska lett. Mivel nem nagyon volt belőle senkinek, ahogy kerestem tulajdonosi képet, nem volt mit tenni mint rendelni mert valahogy jönni akart. :D Teljesen más volt mint amilyet vártam, nem rosszabb vagy csúnyább csak más.
Kép
De attól függetlenül imádom őt is, már nem tudnék meglenni nélküle.
És végül Noa, akit már hónapok óta nézegettem számtalan tulajdonosi fotón, a kis husi arcocskáját szóval amint lehetőség adódott hazahoztuk őt is. Nála már az első perctől csak az volt kérdéses hogy "mikor". ^///^
Itthon:
Morigan: Bobobie Sprite [color=#0040BF]Miya: Minifee Shushu
cinnacinna25

HozzászólásSzerző: Hachiko » 2010.04.24. 13:01

Anna.úgy gondolom feldúlt voltam mikor Mirtuszokzölte Lilika érkezését.Mondta hogy Iplehouse-os.Enyi kellett.És már mentemaz oldalra,néztem a tündéri gyerek-jelöltetek.Aztán megvillantegy kajánul mosolygó lánykaegy képen,mintha azt súgta volna nekem"Gyere,már rég várokrád'" És aztán miden gyorsantötét.Ezvolt pénteken.Szombaton áradoztama szépségéről és arról,hogy ha bele betegszek is mgezerzem magamnak.Vasárnap már szóltam keresztanyámnak és most csak várok...
Maria Luts-os szépség-Hodoo.Nem akartam Annát egyedül hagyni itthon.Kerestem neki egy testvérkét-persze először fiúra gondoltam.Aztánmegláttama tündéri kis arcocskáját...kész nekem végem volt...Muszáj...De őt csak későbbre váro.Anna utá fiú kell és Megi lesz az,bár igazi neven még nemgondolkoztam neki.Egyenlőre csak úgy becézem Fiance xD
...Kérlek, mondd, hogy ez csak egy rémes álom!
Megtört hangommal újra és újra kiáltottam...
Hachiko

HozzászólásSzerző: Koffeey » 2010.04.24. 14:22

Hmm, én nem tudtam, de ő igen :) Azt is tudta, hogy mikorra időzítsen és hogyan kell jó első benyomást tenni. Nem ismertem, még a céget sem, egészen addig a napig amikor anyum beleegyezett a babadologba. Úgy volt hogy más jön haza, majd kicsivel később mivel csak egy része volt meg a pénznek. De még aznap este belebotlottam, szó szerint :P Nem is igazán babát kerestem már akkor, hanem csak cuccokat. De azonnal meg is fogott. Először tovább kattingattam, de nem hagyott nyugodni és visszaszörföltem hozzá. Akcióban is volt, így pont belecsúszott az addig összegyűlt pénzösszegbe. Plusz... előtte nem éreztem olyan izgalmat egyik babánál sem. Nyálasan hangzik, de mint mikor mindig mondják hogy ha meglátod a Nagy Ő-t, akkor érezni fogod. Hát igen ^///^ ^///^
KépKépKép
Itthon: Sakkun (BBB Sprite) & Damu (DollGru #6 × DF) & Reita (DF Lance × Impl)
Koffeey

HozzászólásSzerző: NiuKy+ » 2010.10.22. 23:14

David:
Mikor regisztráltam erre a fórumra Soom pont akkor jött ki Chrommal és én emlékszem hogy szörnyülködtem, hogy mennyire nem tetszik (elnézést kérek minden Chrom rajongótól és Davidtől, de énnekem sose tetszett Chrom)
Egyik nap kb fél évvel ezelőtt megláttam egy eladó Chrom témáját a marketplacen. Gondoltam, Lássuk! Soom Chrom kegyetlen revansot vett rajtam a sok csúnyaságért amit róla gondoltam abban a pillanatban, mikor megláttam a festetlen arcot.... X'D
Azóta is röhög az egyelőre még nem létező markába, kedves David, és roppantul elégedett gonosz tervének beteljesülése okán... és én Szerelmes vagyok a fejébe XD
Ezt hívják úgy, hogy FAIL. Ezredik látásra az igazi :D
Kép

Amy . Terra . David . Vera . Ean . Berni . Ren . Zoi . Sigalit . Bertrand . Damian . Masato .
tervben: Fion
NiuKy+

ElőzőKövetkező

Vissza: Csevegő