Nomen est omen- avagy miért pont ez lett a babád neve?

Általános csevegés BJD témában

Nomen est omen- avagy miért pont ez lett a babád neve?

HozzászólásSzerző: moniee » 2010.03.31. 17:47

(remélem nem gond hogy én nyitom a témát végül ^^')
Mivel többen kértétek, itt a topik a nagy kérdésnek:

Miért pont ezt a nevet választottad a babádnak?
Előre eldöntötted vagy megvártad míg "megsúgja"?
Esetleg volt egy előre eltervezett elképzelésed ami aztán totálisan más lett végül?
Jelentése, egyéb mögöttes tartalom?

Halljuk, halljuk ^^
Kép
f l i c k r|||m o n i e e . n e t
Itthon: Tatiana (Iplehouse Tatiana), Evolet (moniee Evolet)
Eszter Johanna Blanche Prudence(Napi Epona)
moniee

Re: Nomen est omen- avagy miért pont ez lett a babád neve?

HozzászólásSzerző: Shinku » 2010.03.31. 19:31

Hú hát az enyém az egy eléggé vicces történet... xD Úgy kezdődött, hogy kb. 9 évesen láttam az Alvin és a mókusok című mesefilmet. x'D (A régi rajzolt változatot, nem ezt a hülye 3D-s akármit, ami most jött ki nemrég és amibe olyan csúnyán vannak megcsinálva. :bleh: ) Ez volt az első mese amin hangosan röhögni tudtam, azelőtt semmi se tetszett ennyire. Aztán elhatároztam, hogyha legközelebb el kell neveznem valamit/valakit akkor Alvinnak fogom. De ez felejtésbe merült, mert jöttek ugye az animék és így mindig azokból nevezgettem a cicákat, kutyákat stb.-t. xD Utána mikor tervben volt a gyerek, akkor átlapoztam egy csomó névgyűjteményt, mindenféleképpen vagy "A" vagy "V" betűs nevet szerettem volna és mindig megláttam az "Alvin"-t és mindig mondtam, hogy jaj ez annyira szép név. *-* Először valami japánt akartam, meg a Cien is nagyon tetszett, mert majdnem Ciel xD, de ezek leírva nem tetszenek, az Alvin meg leírva meg kimondva is tökre bejön. ^^ Ja meg ugye ott van a zenekar, Alvin és a mókusok, akiknek egy pár számát nagyon szeretem. Amúgy a tengerimalacomra meg már régóta ráragadt, hogy mókus és mikor bemegyek a szobámba: "Szia Alvin, szia mókus!" ^^; :lol: Szóval ez egy ilyen utalás is, vagy tisztelgés... ilyesmi~
Az Alvin név jelentése: nemes barát. Ja és vezetékneve is van amúgy a gyereknek, csak még azthiszem sosem említettem ^^; xD : Alvin von Vandervliet (igen, orosz ^^ de erről majd bővebben a karakterleírásánál...)
A Velazquez meg rajzóráról jött, mert akkor is babaneveken gondolkoztam x3, mert mondom vmi régies művésznév tök elegáns lesz az úrfinak. ^^
Lánynevekről meg kész listám van, mert annyi van ami tetszik, szóval ha egyszer meg lesz az az egyszem lányom akkor vmi kilométeres hosszú neve lesz. xD
Itthon: Alvin (AR - Cien) ● Letuchaia (CD - Vampire Beau) ● Wayne (SD - Shaun) ● Illinois (MNF Chloe) ● Lulu (MNF Ante) ● Ren (MNF Elf Shiwoo) ● Caro (MNF Miyu fej)
▪ ▪ ▪ Blog
Shinku

HozzászólásSzerző: Mirtusz » 2010.03.31. 20:33

Lilika Anasztázia (Dimanche Y.)

A Lilika az egyik legkedvesebb zeneszámom címe. Nem tagadom, kicsit Romanovának állítom be őt, mégpedig Anasztaszijának, akiről ugye film is készült, nem is egy. (+ a csodás rajzfilm) :) Az utolsó cári generációról attól elkezdve, hogy milyen tantárgyakat tanultak otthon, addig, hogy milyen színű volt a szemük, mindent tudok. XD (a Tudorokat is szeretem, de tőlük nem tudnék egy ilyen generációt kiemelni)
Ez előre ki volt fundálva. Ördögi terv.
Esetleg volt egy előre eltervezett elképzelésed ami aztán totálisan más lett végül?
Egy időben szerettem volna, ha Aurorának hívnák a lánykát, de aztán láttam, hogy Lexinek már van ilyen nevű babája.
A Lilika a lirikából (ez a dal címe is, de félreromanizálták az YT-n) lett képezve tulajdonképpen, ami azt jelenti oroszul, hogy költészet, líra, de hasonló hozzá a lilija is, ami liliomot jelent.
Anasztázia -----> Anastacius = feltámadott
Dimanche = vasárnap (francia)
Az Y. nem tudom mit jelöl. (Nem, Hachi, rájöttem időközben, hogy nem az az utolsó neve, amit elképzeltem neki.)

Plusz akik jönnek még, azoknak a nevei, de csak esetleg néhány gondolattal, mivel még változhat:

Kirill Alekszej Lundi Y. (Asleep Eidolon Blueberry Boy)
Cyrille d'Épinay (DollZone Aimi)
- sok ellentétet kezdeményez Kirill és Cyrille között, hogy hasonló a nevük. //OFF Kirill szerelmes a lányba, de Cyrille ezt nem tudja elfogadni, ezért mindig elég cinikusan bánik vele. //OFF
- a d'Épinay a Monte-Cristo grófja Franz grófjától jön, mivel sok hasonlóságot látok a jellemükben
- Kirill és Lilika jönnek ki a legjobban. Ha össze keverjük a lirika betűit kijön a Kirila, ami a Kirill női párja.

Hortense Olga Jeudi Y. (???)
Camélia von Braunau (SoulDoll Asen)
- csak Hortense érti meg Caméliát, már úgy ahogy, ezért van mindkettőjüknek virágnévből származó neve
- a von Braunau sok csúfolódásra ad okot Cyrille-nek, mivel németes hangzású és Camélia veri a mellét, hogy ő milyen nagy francia. xD
- s mivel mellet verő francia utálja Hitlert, ezért fricskáztam meg: a nevében hordozza Hitler szülővárosának nevét.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mirtusz 2010.04.01. 12:57-kor.
Kép
Don't forget who's always our guide
It is the child in us.
Mirtusz

HozzászólásSzerző: Zi-chan » 2010.04.01. 08:06

Hm, nálam ugye elsőnek ki volt találva a karakter a név minden, na most ez Azure esetében be is jött, jobb 'testet' el sem tudok képzelni neki, nade Anja...nos ő makacs volt. Mert eredetileg Loki-nak indúlt, majd amikor sikeresen meglett Loki haja, vettem egy másik parókát is, gondolva a jövőre, de kisajátította magának és lassan már nem Loki volt itthon, hanem Anja. A nevét is légből kaptam, szóval itt erősen a baba sugallta, hogy ő milyen akar lenni.
Hellával ugyanez a helyzet, eleinte még el is akartam adni a fejet, de csináltam neki egy próbafestést és egyből elnevezte magát. Egyedűl az alvós fej nem szólított még meg, pedig Lynn-t el tudnám vele képzelni.
Zi-chan

HozzászólásSzerző: Smaug » 2010.04.01. 13:02

Ezra - Mikor már tudtam, hogy szeretnék egy Houndot, elkezdtem neveken gondolkodni. Olyan nevet szerettem volna, amihez eleve kötődöm, ezért persze végigpróbáltam az összes saját karakterem nevét, de nem illett egyik sem. Viszont akkoriban már nagy Hét Mesterlövész rajongó voltam, és gondoltam ezzel tisztelgek a kedvenc karakterem, Ezra előtt. Ki gondolta volna hogy a névvel jön a személyiség is? Én biztos nem :lol:

Megjegyzem iszonyatosan sorsszerűnek találom, hogy Ezra az előző gazdájánál az "Ezekiel" nevet viselte. Ez adta meg a végső lökést, hogy tényleg Ezrának nevezzem.

A többiekkel már egyértelmű volt, hogy a film többi szereplőjét fogják megszemélyesíteni, így már eleve névhez/személyiséghez jöttek a babák :3 Talán kettő "kivétel":

Peyton - Ő "kicsi Ezra", de nem akartam hogy ugyanaz legyen a nevük. Ezra teljes neve pedig Ezra P. Standish - senki nem tudja mi a középső. Bájos történeteket olvastam amik arról szóltak, hogy vajon mi az a bizonyos középső név, és az egyik író Peyton-t használt. Megtetszett és így lett végül. Kicsit különlegesebb, mint az alternatívák, de semmi egyéb mélyebb megfontolás nem volt mögötte^^

Vin - Ez nyilvánvalóan csak egy becenév, és megintcsak - nem tudni mi a valódi neve. De valamiért elég egyértelmű volt, hogy Vincent lesz. Egyébként a Final Fantasy révén hallottam először a névről (nem játszottam, szóval csak annyit tudok, hogy vörösben járó pasi jó névvel) és akkoriban már hallottam a Szépség és a Szörnyeteg TV sorozatról is Ron Perlman-nel, ahol a Szörnyeteg neve Vincent volt. Úgy gondoltam ez jó pedigré :3

A többségnél előre el volt döntve. De két kivétellel már mindenki neve megvolt mire megérkezett - Louisa feje személyesen közölte, hogy ő Louisa szeretne lenni. Sajnos nem jött össze neki, mert rájöttünk, hogy mégsem transzvesztita, és marad inkább férfifej.

Természetesen ki más lehetne, mint Ezra - amikor még úgy gondoltam, hogy a keresztnevén kívül nem is fog hasonlítani önmagára, Ezra Z. Glaurung-nak hívtam. Z, mint Zeek - tisztelgés az előző neve előtt, mert Ezekielt Zeek-nek becézte az előző gazdája (igen, megkérdeztem, hogy megengedi-e). Glaurung pedig egy sárkány a Gyűrűk Urából (méghozzá a legravaszabb a sárkányok között) - azt hiszem azután, hogy a saját nevem Smaug, ez elég egyértelmű :lol:

A helyzet az, hogy Ezra mégis inkább maradt az eredeti nevénél, ezért kénytelen voltam alkalmazkodni és pár hóap után átírtam a profilját^^ Szerintem egyszerűen csak szereti azt mondani, hogy "P stands for Persuasive" :lol:

Hát, nem a jelentés miatt lettek a nevek, de persze utánuk néztem (meg fanfictionokban boncolgatták is néha):

Ezra - Héber eredetű név, jelentése "segítő". Ha-ha-ha, szerintem cseppet sem illik a személyiségéhez :lol:

John (JD) - Héber eredetű név, jelentése "Isten Kegyelme". A világ második leggyakrabban használt neve (persze a helyi formákat is figyelembe véve), szóval nem csodálom, hogy JD inkább a monogramján szólíttatja magát. Egyébként fogalmam sincs, hogy a nevében a D. minek a rövidítése. Titokzatos fiú ez a JD, ha akar XD

Peyton - Régi angol név, fiúk és lányok is használják, a jelentése "Harcos Birtoka". Mondjuk lányoknál gyakoribb a "Payton" forma - ezért választottam én az e-vel írt formát^^

Vincent - Latin eredetű név, a Vincentius rövidítése. Jelentése "Győztes". Hát, nézőpont kérdése^^

Blair - Skót eredetű név, jelentése "Mező, síkság". Fiú és lánynév is lehet, de a '80-as évek óta főleg lányoknak használják. És igen, perverz boldogsággal tölt el, hogy van egy lánynevű fiúkarakterem (aki egyébként egy hivatalosan lányként megjelent babába van öntve). Nyilvánvalóan aki kitalálta neki a nevet ezzel is a hippi vonalat akarta hangsúlyozni, és nagyon-nagyon bejön^^

James - Régi angol név, ami a héber Jacob névből ered. Jelentése "aki más helyébe lép". Höm. No comment. Egyéként nagyon...előkelő a hangzása^^
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: tunderlany » 2010.04.01. 13:58

röviden: mert ő ezt akarta. :D
rengeteget gondolkoztam, találtam és közben szép neveket, de valahogy egy sem volt az igazi. éreztem, hogy nem fog neki tetszeni, csak ráerőltetnék olyan karaktert, amit ő nem akar. úgyhogy elkezdtem random mindenféle szót, nevet, kitalált szavakat mondogatni magamban, és a Sathinnál azt éreztem, hogy igen. ^///^ és akkor eszembe sem jutott még a Moulin Rouge film, csak hónapokkal később döbbentem rá, hogy tulajdonképpen milyen hasonló a két karakter. ^^;
a vezetékneve pedig Meng, (olyan ~Meong szerűen ejtve), ami kínaiul álmot jelent. akkoriban tanultam a suliban a Vörös szoba álma művet, és annak a címében szerepel ez a karakter, szerintem igazán szép írásjegy, az egyik kedvencem. és ahogy Sathinnal egy régi álmom vált valóra, és a származására (a ténylegesre is :D) is utalni szerettem volna ezzel.

a többiek nevét kívánságtopikban már leírtam, de ahogy a kis jövevényre gondolok, még lehet korántsem biztos a név, amit találtam neki... jelenleg két név között ingadozok, de olyan kis bizonytalan még ő is, hogy nem tudok dönteni. ^^;
Itthon: Sathin (BBB Ophelia) & Piano (CH Angi Ai Hani) & Cashmere buksija (Angelheim Zena)
tunderlany

HozzászólásSzerző: Roxy Doll Master » 2010.04.03. 10:34

Barátommal beszélgetünk sokat erről. Ő úgy volt vele, hogy ne legyen átlagos neve. Mindenféle verziót elpróbáltunk de csak nem jutottunk dűlőre a dologban. Aztán nagy gamer lévén pont a Lost Odyssey-vel játszott, amikor felvetette, hogy lehetne Kaim. A főszereplő Kaim Argonar. Ennyi volt, onnantól kezdve így hívtuk, csak annyiban változtattunk, hogy a "K" betűből "C" lett. A Cross pedig a Vampire Knight után jött és mert együtt olyan jól hangzik XD

Mint írtam előre ellett döntve, de a kis rosszcsont nem erőlködött, hogy megsúgja XD

Max arról tudok itt mesélni, hogy mik voltak a lehetséges verziók amiken agyaltunk. Vespera és Nocturne. Tetszik mindkettő, de nem illett a gyerekhez.

Sajnos a jelentéséről nem tudok semmit. Mögöttes tartalom sincsen.
~Caim, Reon~
Roxy Doll Master

HozzászólásSzerző: NiuKy+ » 2010.04.03. 14:08

Amynek, mert mindig is tetszett ez a név, Bobonak, mert BOci, Terrának, mert latin nevet akartam és ez valahogy illett rá O_O, Valentine őőő mert a név ugyanolyan kedves és aranyos számomra mint ő maga :)
Előre eldöntötted vagy megvártad míg "megsúgja"? Amy és bobo neve el volt döntve. Terra megsúgta nekem hogy ő Terra akar lenni. Valentine meg egyenesen kikérte magának hogy olyan neve legyen, amilyet eredetileg szántam neki, szóval ő is megsúgta.
Esetleg volt egy előre eltervezett elképzelésed ami aztán totálisan más lett végül? igen
Jelentése, egyéb mögöttes tartalom? a nevek jelentésének semmi köze a babákhoz, nem is tudom, mit jelentenek :D csak Terránál :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára NiuKy+ 2010.04.18. 20:14-kor.
Kép

Amy . Terra . David . Vera . Ean . Berni . Ren . Zoi . Sigalit . Bertrand . Damian . Masato .
tervben: Fion
NiuKy+

HozzászólásSzerző: Sheila » 2010.04.08. 15:39

Nos, elöljáróban... én hajlamos vagyok neveket lopkodni = régi filmekből, karakterekről neveket összegyüjteni. :P

Qian azért kapta mert ráragadt, hiába probáltam neki összeszedni 5-10 nevet de egyik sem passzolt. Jared is gyüjtös volt, bár végül egy énekesröl kapta a nevét, plusz imádom a Jared nevet. :P Lily már akkor Lily volt nekem amikor még nem voltam benne biztos hogy hazajön, már a Minorun nézve is Lily volt. Argent, hát Argentnek is volt 4-5 név választva, de végül egy rajzfilm karakterröl kapta a nevét. Jade, nah Jade csak ugy jött, mert olyan cool a neve. :lol: Oona egyértelmüen egy régi fantasy gyerekkori film egyik karija és nagyon tetszik a különleges irása. Meru pedig originally Nalu lett volna, ami nagyon tetszett de utközben kiderült hogy az fiu név és igencsak zavart. :P Aztán egy game karitol kapta a nevet aki hasonló szinekkel és természettel rendelkezik. A többi to be continued... :P

Szinte mindenkinél elöre tudtam, hiába mondogattam hogy majd eldöntöm ha hazajön. ^^;

Mindegyik ugy alakult ahogy szerettem volna.

Qian ~ számomra a neve is egyenlő a divasággal, az elökellőséggel.

Jared ~ egyszerre a jófiu és a dög hatása nekem, a tényleges jelentése = one who rules asszem ezt magyarázni nem kell. >:D

Jade ~ egyszerüen csak egy dögös név ami mindig is tetszett, plusz az egyik kedvenc játékom főhősnője. :P

Lily ~ a szöke cuki angyali arcu jut róla eszembe.

Argent ~ kemény és határozott, jelentése ezüst.

Oona ~ szerintem ez egy tökéletesen szép fantasy lény neve, jelentése az egyetlen.

Meru ~ cuki, vidám, játékos, tényleges jelentése a tudás hegye.
BJD addict and damn proud of it!
Sheila

HozzászólásSzerző: Hachiko » 2010.04.08. 19:00

Én is én is!!!!
Miért pont ezt a nevet választottad babádnak?
Halvány lilka gőzöm nincs!xD Csak jött...ebben a sorrendben :beszéd Mirtusszal...Origahallgatás YT-on...orosz dráma...éjjeli álom és megvolt a neve!!!xD
Előre eldöntötted vagy megvártad mig "megsúgja"?
Mindent megtervezek előre....mánia nálam.
De még hogy!!!!xD Mert persze ott volt a Yuna,Amy,Hanna,Jenny,Ayame,Kaname,Tessa,Diana,Anna és Erzsébet.Tudom...hosszú...
Ame-eső japánul és Origa egyik számának a cime+ amúgyis szeretem az esőt
Tatiana-orosz...Romanova...kell ennél több?
Vendredi-pénteki nap volt mikor búsan Messenger-eztem Mirtusszal és kibökte,hogy "figyelj...nekem lesz egy BJD-m.Hétfőn megyünk érte." leforditva apénteket franciárra-a3.kedvenc nyelvem és a pénteket nagyon birom-Vendredi
Yong-először Yoo volt>rosszul hangzott...Yongal szebben hat

Pár szó drága kicsi eltört fejű hommemade BJD-mről:Lourdes lesz a neve...Francia...semmi több...talán beteszem egy árva kislánynak...de mivel újra kell csináljam a fejét...mert a macska leverte....hát akkor kissebbre csinálom mind ahogy terveztem.
...Kérlek, mondd, hogy ez csak egy rémes álom!
Megtört hangommal újra és újra kiáltottam...
Hachiko

Következő

Vissza: Csevegő