Nomen est omen- avagy miért pont ez lett a babád neve?

Általános csevegés BJD témában

Re: Nomen est omen- avagy miért pont ez lett a babád neve?

HozzászólásSzerző: NiuKy+ » 2013.03.01. 18:25

fufufu jó rég nem írtam ide D:

Lássukcsak kiket hagytam ki......

Sághy Veronika:
Miért pont ezt a nevet választottad a babádnak? Vera karaktere egy igazi élő ember karakterén alapszik. Mivel őt Verának hívták ezért a baba is Vera lett ~
Előre eldöntötted vagy megvártad míg "megsúgja"? előre eldöntöttem és Hálisten nem volt más szándéka a babának miután hazaért :D
Esetleg volt egy előre eltervezett elképzelésed ami aztán totálisan más lett végül? nope
Jelentése, egyéb mögöttes tartalom? nem tudtam eddig mit jelent a Veronika de most legugliztam és aszondja "Gyõzelmet hozó" ennek semmi köze nincs a karakterhez mivel ő egy teljesen szerencsétlek kétbalkezes kislány :'D

A'Ean:

Miért pont ezt a nevet választottad a babádnak? A hangzása nagyon illett hozzá
Előre eldöntötted vagy megvártad míg "megsúgja"? Megsúgta őszőkesége.
Esetleg volt egy előre eltervezett elképzelésed ami aztán totálisan más lett végül? igazából nem emlékszem hogy volt-e más alternatívája. Arra emlékszem hogy agyaltam rajta egy ideig de mindig viszatért ez az egy név.
Jelentése, egyéb mögöttes tartalom? Ean bizony egy létező név. a János Manx-szigeteki megfelelője :D elentése: Isten kegyelme, Isten kegyelmes. Enara sokmindent lehet mondani csak azt nem hogy ez a jelentés ráillene...

Bernard és Benjamin Miller:

Miért pont ezt a nevet választottad a babádnak? Bernit azért mert a Bernard az egyik kedvenc nevem. Benjamint mert szerettem volna valami Bernardhoz hasonló nevet az ikertesónak. :3
Előre eldöntötted vagy megvártad míg "megsúgja"? eleinte nagyon igyekeztem más nevet találni Berninek mert nem akartam hogy ugyanaz legyen mint a baba mold neve. aztán rászántam magam mert annyira illik rá.
Benjamint csak úgy kitaláltam v_v
Esetleg volt egy előre eltervezett elképzelésed ami aztán totálisan más lett végül? Berninek volt sok neve, végül Berni maradt.
Jelentése, egyéb mögöttes tartalom? Bernard jelentése: erős medve vagy hasonló. hát ez még távolról hunyorítva se... Benjamin jelentése: "A Benjámint gyakran társítják a „legkisebb” jelzőhöz, mivel a bibliai Jákób legkisebb fia volt" na hát mivel a családban ő a legkisebb ezért ez illik rá :D

Abel "Renard" Lenoire:

Miért pont ezt a nevet választottad a babádnak?Hmm az Abelt csak úgy mert beugrott róla. a Renard avagy Ren becenév. azért kapta mert ő egy Rókadémon. a barátai mind renardnak, vagyis rókának hívták. (Ren francia)
Előre eldöntötted vagy megvártad míg "megsúgja"? előre elterveztem és nem szándékozott eltérni a tervtől ^^
Esetleg volt egy előre eltervezett elképzelésed ami aztán totálisan más lett végül?nope
Jelentése, egyéb mögöttes tartalom? Renard = róka

Zoiana Lenoire aka Zoi

Miért pont ezt a nevet választottad a babádnak? eredetileg Zoei-t akartam neki adni egy mesében ez volt egy hercegnő neve :D aztán inkább a Zoi név mellett döbtöttem elhagyva az "e"-t és mögébigyeztettem egy "a"
-t mert azért mégiscsak egy jósnő. és úgy gondoltam illenék valami körülményesebb név neki. a Zoia egy régi szarvas karakterem neve volt. ezt a nevet azóta elhagytam és azóta Antares néven fut ez nem tűnt elég boszorkányosan csengőnek úgyhogy kapott a végére egy "na"-t is :D
így lett Zoiana.
A vezeték neve megegyezik Renével mivel testvérek :3

Előre eldöntötted vagy megvártad míg "megsúgja"? Legelőször csak zoi néven futott és csak utána képződtek mögé a toldalékok úgyhogy itta súgás esete forog fenn.
Esetleg volt egy előre eltervezett elképzelésed ami aztán totálisan más lett végül? nem let teljesen más, de átalakult :D
Jelentése, egyéb mögöttes tartalom? Azt hittem hogy ilyen név nincs mivel én találtam ki de találtam olyan nevet hogy Zoianna o.o jelentése és eredete ismeretlen :"D
Ez tökéletesen illik Zoira!! XD

Henry-t egyelőre nem elemzem mert az ő teljes neve még keresődik. úgyérzem ő a megsúgós kategória lesz szintén.
Kép

Amy . Terra . David . Vera . Ean . Berni . Ren . Zoi . Sigalit . Bertrand . Damian . Masato .
tervben: Fion
NiuKy+

HozzászólásSzerző: Jume » 2014.05.22. 23:11

Miért pont ezt a nevet választottad a babádnak?
Ha rajtam múlott volna, nem így hívnák. Egyrészt az Estelről az Eszter név jut eszembe, amitől kiskorom óta kiráz a hideg (ezúton kérek elnézést minden kedves Eszter nevű fórumozótól), miután volt egy ilyen nevű osztálytársam, akivel nem volt túl jó a viszonyunk. Egyszer még a verekedésig is eljutottunk egy sóderdomb tetején… a részleteket most hagyjuk. >.>
Egyszóval nem ez volt a kigondolt név, de amikor hazajött a baba, hirtelen ez a név ugrott be, ahogy nézegettem őt, s bár első reakcióm a fintorgás volt, Estel végül nem adta fel, így ez a név maradt és most már egyáltalán nem zavar. ;)
A vezetéknevet pedig Estel kérésére kezdtük keresni, miután a hölgyecske kijelentette, hogy ő félig francia származású (ezen is kiakadtam, mert a franciákért egyáltalán nem vagyok oda). Végül a Floraison tetszett meg neki. Nekem kicsit túl romantikusangiccsesencukros de ha neki ez kell….legyen. Már rég feladtam, hogy bármi megvalósuljon abból, amit elképzeltem, mert Estelnek határozott elképzelése van mindenről és az legtöbbször nem egyezik az enyémmel.

Esetleg volt egy előre eltervezett elképzelésed, ami aztán totálisan más lett végül?
Volt több valódi és kitalált név is, ami tetszett, de Estel hozta magával a nevet, s az elképzeléseimet (ebben az esetben is) dugába döntötte.

Jelentése, egyéb mögöttes tartalom?
Az Estelnek, mint kiderült van jelentése. Az angol-tünde szótár szerint reményt és bizalmat,
a Floraison pedig „virágzót, virágzást, kivirágzást, kikeletet” jelent.
Itthon: Estel - Dragon Doll Ying Ying,
Damasa - IOS Anarmonia head + Dollits D.A.D. body
Milo - Elfdoll Wu head + Doll Zone 62 boy body
Misha - LUTS 2014 even head + DF-A 62 cm boy body 3 ver.
Jume

HozzászólásSzerző: renibetti » 2014.05.25. 21:35

Nuada Summerland:

A Hell Boy II Fantasy hercegéről kapta a nevét, bár kinézetre és jellemre nem is hasonlítanak.

Előre eldöntötted vagy megvártad míg "megsúgja"?
Előre eldöntött volt, bár nagyon sokáig nem volt vezetékneve.

A vezetékneve maga a világ ahonnan érkezett. Ő Nyárvidék hercege és leendő uralkodója

Hannah Drachen /Hani/:

Rozen Maiden Hina Ishigo ihlette, de mivel nem szerettem volna ugyan azt a nevet, Hina-ból Hani lett.

Az anime megnézése után álmodtam egy olyan álmot ahol Nuada társaságában ott egy kicsi lányka

Neki sem volt sokáig vezetékneve, és mikor lett a Hani már-már becenévvé avanzsált, de a mai napig meg kell néznem a kis puskám, hogy mi is a kicsi neve, mert nekem csak Hani ^^

Replica Night:

Sonata Artica: Replica és a Nightwish "Night" része a név maga. A két kedvenc északi zenekarom és miután Replica nem lett jó Nuala /Nuada húga/ szerepkörére jött az északi vonal.

Maga a dal súgta meg, hogy mennyire illik is a lányzóhoz.

Niam Hogen Pennardun /Hope/:

A Hope Nightwish: Higes Hopes dalából jött.
Neki sem volt sokáig "rendes" neve és végül neki is becenév lett a korábbi keresztnév.
Mivel ő egy másodkezes közös, hirtelen vásárlás eredménye, így már itthon volt jó ideje, mire neve lett.
Mögöttes jelentés?
Olyan nevet szerettem volna ami kissé fura, északi és varázslatos...

Vasirisa Dragonir /Risa/:

A Vampire akadémia egyik főhősnőjének a neve Vasilisáról Vasirisára változtatva

Eredetileg ő Yumi lett volna, a saját szerepjátékos változatom megbabásítva, de mivel volt már itthon Yumi, ráadásul a kisasszony nem épp úgy táncolt ahogy én fütyültem (LOL) így el is vetettem azt a koncepciót.

Riku:

Yumi párja a szerepjátékokban, és Yumi párja lett volna babában.

Konkrétan Rikuként kerestem, bár a cég egy másik fejét szerettem volna megvenni /Infinitidoll Stevent, de Louis 09 xmas limited verz. lett végül/

Esetleg volt egy előre eltervezett elképzelésed ami aztán totálisan más lett végül?
A vezetékneve még nem tisztázódott viszont.

Odette Amphibelle:

Szintén álomból jött az ihlet és maga a keresznév is. A vezetékneve, pedig miután Soom Amber helyett Souldoll Rye lett, így egy Amphibelle-s vezetéknévvel kötöttem kissé mégis az eredeti terv cégéhez.

Tapani Hietala:

Mert északi, pasis és Marcoooo :fan:

Sok karaktere volt, mire megtaláltuk az igazit, mint nemben, mint személyiségileg...

Esetleg volt egy előre eltervezett elképzelésed ami aztán totálisan más lett végül?
Ő lett volna Odette Nuada jegyese, de a fej nem akart lányként működni

Alexander Lainnen:

Először a Lesszi becenév ugrott be rá, így végül Alex lett. És mivel a története északhoz köti, így jött egy finn vezetéknév is, mert ő ember és az embereknek kell a vezetéknév ^^
Avalon Amphibellként érkezett haza, de se a koncepció, se a családi kapcsolat nem jött össze hozzá végül

Amarath /Amy 6.0/:

Tapani által teremtett cyborg lányka, így szerettem volna neki sorszámot.
Amy pedig Nightwish: Amarath dalából származik

Tapaninak hála, jutottunk erre a vonalra már előre.

Jean-Claude, Micah Callahan, Nathaniel Garrison:

Anita Blake vampire hunter könyvsorozat vámpírja és két alakváltó leopárdja (eddig).
Próbálom velük tartani a könyvhűséget.
"Winter is coming!"
itthon: Nu,Hani,Lilith,Mei,Risa,Riku,Hope,Eric,Vincent,Odette,Micah,Jean-Claude, Milo,Lesszi,Tapani,Amy,Reira,Johnatan-Rick,Alexander,Patrik,Cecili,Joon, Ha-na, pocok, "nevenincs"
Úton haza:
Tervben: Eva, testek
renibetti

Előző

Vissza: Csevegő