Amit sosem gondoltál volna...

Általános csevegés BJD témában

Re: Amit sosem gondoltál volna...

HozzászólásSzerző: Shiroi » 2013.03.20. 13:06

Liani - Okos dolog nem kijelenteni a sohát, mert BJDzésem elején hidd el, én is úgy voltam hogy félig csukott szemű babák...uhuh... nice. De mi a jó benne?! (Bár teljesen csukott szemű babát még mindig nem tudnék elképzelni magamnak : 'D ) aztán most meg... hát igen. xD

Oké offolunk (bocsi, modok! >< ) de ez olyan jó téma. :perv:

Ugyan úgy voltam a BL-el mint ti lányok, nagyon, nagyon fiatalon ismerkedtem meg vele és már olyan régen tart (ha nem is aktív formában mára - egyébként pontosan 9 éve -) hogy nem hiszem hogy valaha is teljesen levetkőzöm majd. xD
Én 13 évesen ismertem meg kb. egy barátom nővérének a kölcsönkért CD-je által (az animéket, tudatosan úgy 10 évesen soo, 12 éve? -- és szintén RTLII :D ) ... kicsi Shiroi csak néézett mi az a yaoi mappanév... és bumm bele. Sajnos a közepébe. Mert ugyan mangák voltak benne, de azok az igazán full hardcore (és elmebeteg) fajták. Szóval elsőre sokkolódtam tőle, de a téma persze nem hagyott nyugodni és innen jött a lejtő. :'D
Emlékszem még a Gravit is egy tejes mértékben haldokló, régi gépen néztük akadozva és haldokolva és mekkora újdonság volt... xD Akkor még elég kevés animét lehetett csak neten megszerezni, BL-t meg aztán még kevésbé, szóval némileg kiegyensúlyozottabb volt az 'információ áradat' ezen a téren.

Vicces, hogy pár év után (ami idő alatt nem néztem újra a Gravit akkor régen) úgy gondoltam nosztalgia és nem is emlékszem rossz dologra, megnézem újra.. hát... azt hittem belső vérzést kapok tőle. Nem tudom miért, de nem voltam képes többé elviselni a Gravitationt. Egyszerűen nem bírtam a nyál és szenvedés és klisé (és Yuki szarsága) szintet. Úgyhogy sosem lett újranézve végül. :'D

Volt idő, amikor a BL mangák ideje tetőzött nálam nagyon (az OVA-k felé mindig elég kritikusan álltam (kivéve a nagyon régiek felé, amik ((szerintem)) javarészt az egyetlen nézhető BL mozgókép forrás Ai no Kusabi (régi) Fake, Fujimi, Kizuna stb...) , főleg mert akkor még animációs irányba is mozogtam mint szak és nem csak hogy (véleményem szerint) teljesen kivégezték némelyik akkor kedvenc mangám, de láttam mennyire hanyag és egyszerűen két fázisos borzalom az animációjuk (a zenékről és arról hogy így ezek a művek leginkább a legolcsóbb szappanokhoz hasonlítottak inkább nem ejtek szót... xD ) és ezek annyira elvették a kedvem hogy sosem barátkoztam meg velük rendesen, sajna. :C De mit hallok? Three Wolves Mountain..OVA?? * o * ) ám az évek folyamán szép lassan egyre inkább szűkült azoknak a műveknek a köre is, amik még tetszettek... mára pedig a szó szorosabb értelmében már csak 1-2 olyan manga maradt ami most, mint 'újabb' vagy legalábbis általam csak mostanában felfedezett dolog tetszik. Nagyon sok mangát már csak nosztalgiából szeretek. Konkrétan, már csak a sztorisabban előadott vagy tényleges plusz sztorival rendelkező (és kicsit élethűbb rajzolatú) BL mangák tetszenek. (Est Em legfőképpen, Guilt Pleasure cuccai stb.) Más fajtát már egyszerűen nem vagyok képes olvasni vagy elviselni... ha egyáltalán olvasok. :T_T: (Javarészt felváltották őket a meleges filmek. (Nem a Japán és koreai dramak hanem Angoltól kezdve a dánokig) Ezek levadászása egyfajta hobbi lett, egy barátnőmmel. (Halkan megjegyezném, hogy meglepően sok és JÓ ilyen film van. O_o)

Számomra ez a 'leépülés' egy nagyon meglepő dolog volt, mert azt hittem hogy a BL (és animék is) mint olyan, végig szerves részei lesznek az életemnek... aztán már így, 22 évesen is kiderült hogy mégsem. .__.
Anime elé sem voltam képes már évek óta leülni, hacsak nem egy egész estés Miyazaki, Studio 4°C vagy hasonló dologról van szó. A rajzstílusomban, gondolkodásomban és történet fonásaimban (ha még vannak xD ) ellenben nagyon is jelen vannak! Úgyhogy 50/50?

...Miért tűnik ez a poszt kisregénynek?!? :ded:
...........................................//Faceup Shop•//Flickr////
Kép
Shiroi

HozzászólásSzerző: lianihikawa » 2013.03.20. 14:11

Offért én is bocsánatot kérek. ^^;

Nekem is kilenc éves történet a yaoi és nekem Szamcsi Yu Gi Oh!-s oldalával indult, ahol volt külön yaoi részleg. Hiába volt kiírva, hogy 18+, csak saját felelősségre, homoerotikus képek, hát persze, hogy én is beleugrottam a közepébe. XD Szerintem kevés olyan elküldős levelet írtam, mint akkor szegény Szamcsinak, mert engem nagyon kiakasztott, hogy az akkor nagyon szeretett karakterek egymást milyen módon kényeztetik, mégis napról napra azt sasoltam. Végül írtam Szamcsinak egy bocsánatkérő levelet és bevallottam, hogy megtetszett a dolog. Ezután jött nekem is a lejtő és nagyon sokáig olvasni például nem is olvastam olyat, ami nem volt max korhatáros. :D

Én tervezem a Gravi újranézését, csak nincs rá időm. :) Én nagyon szeretem, mert bár tele van klisével, Shuichi teljes mértékben ütődött és idegesítő, a producer egy lúzer, azért ott van K, a csúcs számok, én imádom Yuki szemétségeit, Hiro nagy kedvenc, ... Meg én úgy tudom, igaz történet alapján íródott a manga, aminek a részeit gyűjtőm nyomtatott verzióban, a szaftosabb is és az animében sok utalás van a mangában lévő kemény jelenetekre függetlenül attól, hogy rengeteg mindenben eltér a kettő egymástól. :)

Engem a modern yaoi animék akasztanak ki. A legtöbbet röhögve és/vagy a fejemet fogva nézem. A legutóbb a Kötéltáncot láttam... :'D

Ai no kusabit nem láttam, a rajzstílusa nem tetszett, de barátnémmal megbeszéltük, hogy a régit és az újat is egy maraton keretében megnézzük. ^^ Kizuna jó, szeretem, Fujimit úgyszintén. ^^ Harut animében is nagyon szerettem, meg a régiek azért még tudtak valamit, volt vér a pucájukban. Az új yaoik nevetségesek, s központi téma a szex, de mikor arra kerül a sor, olcsó megoldásokkal kikerülik, én meg kiabálok (ha nem is hangosan), hogy NE MÁÁÁÁR! XD Mangát nem fogyasztottam olyan mennyiségben, de egy Boys next door bármikor jöhet, de van pár nagyon jó, van egy BDSM sorozat is, amit nagyon szerettem. :D

Olvasni most A szerelem csapdájában című blogszotir olvasom, ami nem annyira jó, mégis szeretem. Úgy találtam rá, hogy van egy ilyen című regényem és kíváncsi voltam, mi van fent róla a neten, majd megtaláltam ezt és annyira bepipultam, főleg, mert sok hasonlóság van eközött és az enyém között, hogy azt hittem, koppintott a csaj, úgyhogy elkezdtem olvasni. Rájöttem elég hamar, hogy hírből sem hallott a regényemről és a magyartalanságok, apróbb hibák ellenére kedves kis sztori, nagyon sok lehetőség rejlik benne, csak nem bont ki egy csomó mindent, úgyhogy hónapról hónapra várom a folytatást. Egyébként jelenleg asztalfióknak, barátokkal és barátoknak írok, olvasni nem is nagyon van időm. ^^

Én beleszerettem a No.6-be. :) Egy tumbin találtam róla rengeteg fanartot, először azt hittem, Allen-Kanda (D. Greyman), amit annyira nem szeretek, aztán feltűnt a fehér hajú fiúcska nyakán a vörös csík, a patkányok és elkezdtem utánanézni. Kis shounen ai, két csók, vagy mennyi van benne, de annyira beleszerettem, hogy fanficen is gondolkodtam rajta. ^///^
Inkább gyűlöljenek azért, aki vagyok, mintsem szeressenek azért, aki nem vagyok.
lianihikawa

HozzászólásSzerző: Michiyo » 2013.03.20. 14:49

Ó én is elnézést kérek, azt hiszem én voltam az oka, hogy más irányba ment a beszélgetés. :blush2:

Shiori bocs, bocs én írtam félreérthetően, OVA a Three Wolves Mountainból nincs, csak egy Drama CD, Midorikawa Hikaru - Suzuki Chirhiro párossal, meg a manga, na azt olvastam én elsőként, tapasztalatlan fejjel bele a mélyvízbe. Bár el tudnék viselni belőle egy normálisan kivitelezett mozgóképes változatot, javaslom is jövendő projektként az illetékeseknek.

A Gravival úgy vagyok én is, hogy az volt az indító löket, de mikor újranéztem, már nekem is pecergett a szemöldököm, hogy te jó ég. Nem mondom, hogy most már nem tetszik, de néhány dolgot átértékeltem benne, ahogy a pályafutásom elején megnézett művekben is. :XD:

Az Ai no Kusabit láttam, a régit, az újat még nem, őszinte leszek egy dolog miatt, mert mostanában jobban kedvelem a limonádékat, mármint a jó értelemben vetteket, tudom is én Takanaga Hinako például. (Mondtam már mennyire belezúgtam senpaiékba és tűkön ülve várom a 7-es és 8-as Drama CD-t? ToriKou és Midorikawa Hikaru :nosebleed: ) Az AnK nekem most túlságosan is mély mondanivaló, de ahogy elkap a hangulat feltétlenül pótlom.

Az új generációsok közül például nagyon kedvelem a Junjou Romanticát, ha megnézem mindig elkap a fluff érzés, de a Seikai-ichi Hatsukoi-jal ki lehet kergetni a világból, Ritsut és Chiakit néha nagyon fájdalmas halálnak vetném alá, ha rajtam múlna. >.<* E van, nyíltan vállalom a köz haragját magamra véve, hogy Yokozawa-san és Yuu fangörcs vagyok. >:D A Koisuru Bokun OVA tetszett nagyon például, teljesen korrekten dolgozta fel az első kötetet, pusztán azt sajnálom, hogy csak ennyi, szerintem simán kijött volna belőle egy sorozat is. Sokkal jobb lett volna, mint a százezredik Nakamura Shinguku feldolgozás. Ami meg nem annyira bejövős volt, az a Seitokaichou ni chuukoku, annyira kis bugyuta volt, hogy egyszer megnéztem, de a mangához nem hozta meg a kedvet. Nem tudom, a többi annyira meg sem fogott. Mindenesetre inkább mangát olvasok, de azt még mindig elég sokat, írásokat olvasok, időközben kialakult a kedvenceim köre, akiktől szívesen, meg Drama CD-ket hallgatok, az egy élmény. :nosebleed: És shippelek, sajnos azt nem tudtam levetkőzni, most épp SinJa lázban égek (a Magis Sinbad és Jafar), aztán tavalyról ott volt az OTP-m a Tsuritamás Haru - Yuki páros (de a többi lehetséges kombóval is ki voltam békülve), meg van egy pár. :blush2:

lianihikawa: jaj nem a Gravi nem magyarul ment, inkább csak magamnak jegyeztem meg, hogy inkább japánul nézek animéket, főleg egy olyat, amiben MikiShin szerepel. Elég sokat nézek egyébként még mindig, a szezonosokat szorgalmasan követem és lassan, de biztosan haladok a Gintamával is (néha muszáj szünetet tartanom, mert eszméletlen jó a cucc, de töményen kiütne, így majd egy éve nézem, de már nincs sok hátra az első évadból, még talán 25 rész, Sugita Tomokazu viszont akkorát alakít Gin-chanként, hogy hú), és néha egy - egy régebbi alkotást is felveszek a listára. A Nro. 6 fantasztikus, én nagyon szeretem, Kaji Yuuki és Hosoya Yoshimasa nagyot alakít bennük (akkoriban még élt a remény, hogy Kaji sokoldalú színész lesz, nem pedig egy nyafka, bár most Alibabábal és az Ixionos Variationnal valamennyit javított az átlagán. Csak el ne szúrja a következő szerepében. :facepalm: )

És hogy ne legyek teljesen off, most azt mondom bjd téren, hogy talán a nagy méretű babák soha, nem illenének bele kiscsaládom terveibe, de ki tudja mit hoz a jövő, lehet egy év múlva már itt állok sorban egy 70+-os srácért. :'D
Kép
Itthon: Akira (CH LJ Mars), Hikari (Dikadoll Maria), Chenz (DollLeaves Sleeping Jax), Kousuke (Resinsoul Song)
Deviantart
Egy perc
Michiyo

HozzászólásSzerző: lianihikawa » 2013.03.20. 16:04

A beszélgetés off részét a Sorozatok, filmek, egyebek topikban folytattam. :)

On: Én, amikor belekerültem a lázba, hogy mégis lesz BJD-m (pedig nálam ez is soha kategória volt), akkor nagyot és minél nagyobbat akartam. Aztán végigolvastam Aya és Island Ametisztgyöngyét, akiknek ugye több nagyfiújuk van, néztem a testeket, azt, mennyire macera-nem macera szállítani őket, satöbbi, és valahogy úgy jött, hogy már nem ragaszkodtam a nagyhoz. Björn a maga 65cm-ével és Hig a 63cm-ével teljesen jó lesz. ^^ Olyan optimálisnak tűnik. ^^ A kiscsajt is valahogy majd ennek megfelelően szeretném pozicionálni, aztán meglátjuk, hogy mit hoz az Élet. :)
Inkább gyűlöljenek azért, aki vagyok, mintsem szeressenek azért, aki nem vagyok.
lianihikawa

HozzászólásSzerző: NiuKy+ » 2013.03.20. 18:42

Ne tessék offolni kedves hölgyek! Ha lehet maradjunk a témánál! :P
Kép

Amy . Terra . David . Vera . Ean . Berni . Ren . Zoi . Sigalit . Bertrand . Damian . Masato .
tervben: Fion
NiuKy+

HozzászólásSzerző: renibetti » 2013.08.05. 14:29

Hogy valaha lesz arctáblás fejem... o.o olyan kis fura, hogy ha az állánál emelném a fejét -ahogyan a többieknél szoktam- leesik az arca :'D
"Winter is coming!"
itthon: Nuada,Hani,Lilith,Mei,Risa,Riku,Hope,Nathaniel,Eric,Vincent,Odette,Micah,Jean-Claude, Milo,Lesszi,Tapani,Amy,Reira,Johnatan-Rick,Alexander,Patrik,Cecili,BC
Úton haza:
Tervben: Eva, testek
renibetti

HozzászólásSzerző: TodaySzotyi » 2013.08.25. 16:45

Mikor végleg eldöntöttem, hogy amint lesz lehetőségem beruházok BJDre komoly szabályokat hoztam magamnak, de most így utólag visszagondolva totál fölösleges volt.

#01 Az első babám lány lesz! - Ez kivételesen így is van.

#02 Nem lesznek hybrid babáim. - Nesta "lebegőfej-szindrómás" buksija fetrengve röhög, mert már tudja, hogy a Lutsos buksija egy Feeple65-ös testet kap.

#03 Nem lesz 2-3 babánál több. - Konkrétan 9-en állnak sorba.

#04 Csak SD méretű babáim lesznek. - Riri és a többi aprónép már nagyon mosolyog... főleg Szmötyi a 10 cm-jével...

#05 Az én babáim és mások babái közt nem fog szorosabb kötelék létrejönni. - Távolabbi rokonok és legjobb barátok természetesen nem nálam annak...

#06 A babáim közt semmilyen rokoni kapcsolat nem lesz. - Nesta, Olga és Tony csak sandít rám...

#07 Nem lesznek plussz karakterek akikre csak utalgatnak, de soha senki sem látja majd őket. - Egy egész hadseregnyi van már belőlük...

#08 Semmifélekép nem lesz szőke hajú babám. - Igaz, hogy eredetileg Nesta haja Romanov-vörös, de szőkére festeti... erről ennyit...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára TodaySzotyi 2013.11.06. 22:23-kor.
TodaySzotyi

HozzászólásSzerző: Shinku » 2013.11.06. 22:18

Hogy ugyanazt a babát többször is meg akarom majd venni. xD Csak más méretekben... ^///^ Rájöttem, hogy nem tudok élni a F65 és F60 Siean-ok nélkül... és ugye már úton/folyamatban van a Minifee verzió... :spark
Itthon: Alvin (AR - Cien) ● Letuchaia (CD - Vampire Beau) ● Wayne (SD - Shaun) ● Illinois (MNF Chloe) ● Lulu (MNF Ante) ● Ren (MNF Elf Shiwoo) ● Caro (MNF Miyu fej)
▪ ▪ ▪ Blog
Shinku

HozzászólásSzerző: Tifa » 2014.01.06. 19:45

Azt, hogy lesz tan színű babám... XD
Tifa

HozzászólásSzerző: Eviebunny » 2014.01.18. 01:53

Pár döntést én is hoztam, mielőtt rátaláltam a véglegesen első babómra. :D

1) Nekem SD babóm nem lesz, az olyan nagy! - Aha...SD nagyfiú jön haza. :spark
2) Az első babóm mindenképpen Resinsoul Mei lesz. - Csak hiszem! ^^;
*programváltozás 1*
3) Jól van, akkor Mei bátyja, Mirodoll Thunder jön haza elsőként. - Hazajön, majd jövőre... :csill:
*programváltozás 2*
4) Most tartok itt, hogy teeeljesen más valaki jön haza. Ez már végleges! :'D

Valamint még egy dolog:

5) Lebegő fej? Jaj, olyat nem szeretnék, mire meglesz a teste szegénynek meg minden... - Aha, egy lebegő buksi is jön haza nemsokára. :blush2:

Ennyit a határozott eltervezésről... :facepalm: ^^;

Szerintem olyasmi lesz babókkal kapcsolatban a mottóm, hogy "A programváltozást egyes külső körülmények fenntartják!" :'D
Eviebunny

ElőzőKövetkező

Vissza: Csevegő