...és akkor jött a Család

Általános csevegés BJD témában

Re: ...és akkor jött a Család

HozzászólásSzerző: nanami8 » 2013.02.18. 23:39

A válasz: "hát, elég kopasz, de jól van".

Ez mekkora már! :D

Kopaszságról jut eszembe, nálunk a srác legnagyobb rajongója keresztanyum, aki jobb szereti paróka nélkül, mert akkor úgy néz ki, mint egy buddhista szerzetes (szerinte). Párom szerint meg mint egy rákos kisgyerek...

Anyway, keresztanyum amikor meglátta először, első reakciója: "ILYEN KICSI? MIÉRT NEM VETTÉL NAGYOBBAT?"
Sajnálkozva elmeséltem, hogy sajnos engem ez a baba fogott meg, de így is három hétig nyafogtam, hogy ó Rómeó, miért vagy te MSD, tagadd meg sculptodat, és változz SD-vé! :D
nanami8

HozzászólásSzerző: lianihikawa » 2013.02.19. 10:25

Ez a szöveg de jó! :lol:
Inkább gyűlöljenek azért, aki vagyok, mintsem szeressenek azért, aki nem vagyok.
lianihikawa

HozzászólásSzerző: lupurt » 2013.02.27. 17:52

Jó látni,h sokan ilyen nyitottak.:)
Nálam csak tervezés fázis van, de a férjem nagyon támogató :) (Meg a 3 éves pindúrkám is - kicsit tartok is tőle, h hogyan fogom megszerzési távolságon kívülre tenni tőle:D )
Na a baráti kör meg a kollégák az már más kérdés:)
Szerintem nálam megszokták a fura hobbikat: motorozom (illetve most nem, de hátha nemsokára újra:)) - ezt a család kevésbé jól fogadja, de megszokták . Úgyhogy reménykedem, hogy mivel egy bjd kevésbé veszélyes talán ezt jobban támogatják. ;)
lupurt

HozzászólásSzerző: lianihikawa » 2013.02.28. 12:40

Részemről is megszokták már a fura hobbikat és dolgokat, szerintem már nem is érte váratlanul Anyámat (családból vele tartom igazán a kapcsolatot), hogy szeretnék egy BJD-t is. :D Azért megnéztem volna az arcát, mikor elmeséltem, de egyelőre nem nyilvánított nagyon véleményt. ^^

Vőlegényem nekem is támogató, anno ő is mondta, hogy lehetne BJD-m, én pedig tiltakoztam, aztán amikor bejelentettem, hogy szeretnék egyet, meglepődve kérdezte, hogy hogyhogy. ^^ Hát így, ilyen lökött vagyok. :D
Inkább gyűlöljenek azért, aki vagyok, mintsem szeressenek azért, aki nem vagyok.
lianihikawa

HozzászólásSzerző: lupurt » 2013.03.01. 11:10

Helyes-helyes:) Egy kellemes kis lököttség jól jön az élethez;)
lupurt

HozzászólásSzerző: Eviebunny » 2014.02.04. 02:35

Jó volt olvasni, hogy máshol milyen nyitottak a babók felé :)

Most ilyen helyzet van nálunk:
- ma jött haza az SD nagyfiú (első bjd)
- anyumat sokkoltam vele :,D de később közölte, hogy tényleg nagyon szép (sőt, direkte nem szól apumnak sem a kedvemért) :csill:
- apum elől (és főleg nagyszülők elől) el van rejtve egyelőre (nagyszülők inkább meg se lássák, az anime figura gyűjtést is már sátánizmusnak vagy milyen tévútnak hitték... >.> )
- amúgy meg egyszeri megemlítésen kívül nem beszéltem itthon bjd-kről, mert akkor is ez volt a reakció:
"Ó, nem kell az neked." Aha. Jó tudni. Én meg biztos a szüleim bjd-je vagyok. :urjoke:

Szóval titokban hazajött Lyre (még sculpt név, de már van névlistám, hogy miből lehetne választani neki nevet :csill: ), és most kéne elkezdeni beszélni róla~ >.>
(Direkte nem szóltam semmit előre, mert tudtam, hogy 100000%, hogy elleneznék, nem engednék a rendelést stb., ezt el akartam kerülni.)

Majd' frászt kaptam, amikor anyukám hazajött, ígértem neki mindent, hogy csak ideiglenesen van itt a babó, meg hogy majd kisebbre lesz cserélve 2-3 év múlva, meg minden, úgyhogy nem lett belőle patália, remélem addig csak megszokják és elfelejti, hogy mit is mondtam :(
Először lett volna egy fedősztori, hogy valaki másé, csak költözés miatt vigyázok rá, nem is az enyém, de fél perc után megkaptam, hogy nem tudok hazudni, ugye az enyém...mondtam, hogy iiigen. ^^;

Főleg az árát nézte, és a félárra is hátast dobott (kb. annyit mertem mondani)...csak azt nem értem, hogy az én összespórolt pénzemen miért nem vehetek azt, amit én akarok? Egész éves ajándékpénzek a családtól, conpénz "maradékai", zsebpénz félretett része, ezeket amúgy is elköltöttem volna (pl. mangára, figurára...), akkor miért baj, ha van önálló gondolatom, tervem? :'(
Meg kérdezte, hogy miért nem vettem abból a pénzből bútort? Nem költözök sehova tudtommal...a másik ilyen meg: na és hol lesz, amikor már meglesz a kisunokája? Kisunokája...? Még van KIS idő mire odáig eljutok, már nem azért... :facepalm:
Ami még elhangzott, amikor próbáltam sorolni, hogy mi mindent lehet készíteni nekik: és tanulni fogok? Neeem, biztos abbahagyom az egyetemet, mert hazajött az első bjd-m. Biztooos. :urjoke:

Azért remélem anyukámat meg tudom győzni, neki fogok először képeket mutogatni meg ilyenek, aztán egyszer majd megmutatom Lyre-t apukámnak is...hadd maradjon már, ha már hazajött... :spark
Eviebunny

HozzászólásSzerző: Hubberthus » 2014.02.04. 15:32

Szegénykém, nem lehet valami könnyű ilyen légkörben. Nekünk anyósom előtte nem igazán szívlelte a dolgot, de amikor megérkezett, akkor mondta hogy "most már értem miért került ennyibe, nagyon szép munka."
Úgy tűnik női ágon megértőbbek az emberek.
Hogy apuddal mit kell majd kezdeni, az egy nagyon jó kérdés. Kéne találni valamit, ami az ő düdüje, amiért odavan teljesen, és elmagyarázni neki, hogy ez neked pont ugyanolyan, mint neki az. Általában ez autó formájú :D De lehet hogy valami teljesen más.
Anyudnál is kereshetsz ilyet. Hátha még jobban elfogadja, ha belátja hogy neki is van valami, amiért teljesen odavan.
Na meg ami szép az szép :)
Hubberthus

HozzászólásSzerző: Laguna » 2014.02.04. 22:15

Nálunk anyum elfogadó, úgy van vele, hogy az én pénzem, arra költöm, amire akarom, de Bogyóka megérkezése után azért megkérdezte, hogy legközelebb ugye normális szemüveget veszek, és majd aztán a következő babát? :'D

Apám nem tudott az érkezéséről, már kb három napja itthon volt, amikor észrevette, hogy most már hárman vannak :D
Első kérdés: kié ez a baba? >:(
Válasz: enyém.
K: És mióta van három?
V: pár napja ^///^
K: És mikor jön a következő? >:(
V: majd ha lesz pénzem ;)
Kénytelen volt elfogadni ^///^
"Kalandozó az, aki túléli. Mindenki más ostoba szájhős csupán"
Itthon: Rei (IH EID Chase) Shion (IH EID EG Taregan) Teruya/alias Pinky, Toshiya ésTamiya Jefferson /alias Bogyóka /(IS Xiao Ji x 3)
Livejournal
Laguna

HozzászólásSzerző: Estilla » 2014.02.20. 02:35

Évek óta lesegeti velem anyám is őket. Anyagilag nem támogatja (meg is értem), de mondta, hogy felőle arra verem a pénzem, amire akarom, meg egyébként is, hülyeséget nem csináltam. Sosem költöttem cigire, piára, voltaképpen nincs és nem volt káros szokásom. Őt csak ez érdekli :blush2:
Most bejelentettem, hogy erre gyűjtök - na azóta ezzel nyaggat.

Én: JAJJJ de jó könyv!
Anyum: !!!
Én: most mi az?
Anyum: A babó...
Én: ó basszus... igazad van! * visszateszi a könyvet a boltban*

Nagyon jó fej és őrült anyám van, mikor mondtam neki, hogy a temetkezési vállalkozón agyalok, bejelentette, hogy szörnyet hal a gondolattól (haláli beszólásai vannak), és megőrül a hülyeségeimtől. Mondtam, hogy nem nagyobb hülyeség, mint a babó... Anyám meg benyögte, arra még adna is pénzt ha úgy állna anyagilag, mert az értelmes.
Lol. Nagyon LOL! :'D

Nagyanyám meglátná, kalapáccsal, kővel, üvegszilánkkal - bármivel-, nekiesne. Utálja az ilyen dolgaim, szerinte eleve egy beteg állat vagyok, meg amúgy is száradjak el, mert ő katolikusnak nevelt, és buddhista vagyok (most ez az életproblémája, holott a bd-t én nem vallásként tekintem, hanem életfelfogásként, ami irányadó lehet - de az sem betegesen, no mindegy)
Nagybátyám roncs autókat, fegyvereket, régiségeket gyűjt. Egyik se olcsó, sőt! A munkája meg elég keveset fizet. Az élettársnője babákat gyűjtött a fia megszületéséig bár azok a porcelánbabák voltak. Biztos tetszeni fog neki, csak az árát ne tudja meg mert elájul tőle ^^;
Nem izgatnak, a véleményük nem számít.
Viszont baráti körben marhára vegyes. Két legjobb barátnőm helyből ujjongott, mert már évek óta terrorizálom őket a témával, és alig várták, hogy megtörjek ;) Mutattam, kik lettek a kiválasztottak (ez milyen Gyűrűk Urás...), el vannak ájulva, így képzelték el őket. Bővebb körben volt, aki szerint baj van velem, eddig remélte, kinövöm. Eh. Mondjuk ez egy fiú volt és azt hitte életnagyságúak, és gumiférfiként szolgálnak... XDDDDDD Ezen mondjuk jót nevettem. Mondtam, hogy 1m alatt vannak azért, mire: akkor a farkincájuk is kicsi.
Nem sikerült túllépnie a tényen, hogy nem sexbabák... :"D
Rossz úton jár az, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.
Andrej (DF-H Suxun)
Szvetlana Ivanova Annyenszkij (DZ Beta)
Estilla

HozzászólásSzerző: Eviebunny » 2014.03.19. 18:00

Hubberthus írta:Na meg ami szép az szép :)

^ Ez így igaz! :D

Kis update: Anyukám már teljesen elfogadta Ammyt, mondta is, hogy nyugodtan elöl lehet a csini kimonójában~ :csill:
(De olyat is mondott már, hogy elég, ha csak ő ismeri Amadeust...ergo ő se tartja jó ötletnek, hogy apám meglássa. :urjoke: )
Hmmm, majd keresek akkor egy ilyet, amivel össze tudom hasonlítani neki, köszi szépen a tippet! :)
Óóó anyukámnál van is egy ilyen - plüssmackók! Imádja őket, mindent ami maci. :spark
Eviebunny

ElőzőKövetkező

Vissza: Csevegő