...és akkor jött a Család

Általános csevegés BJD témában

Re: ...és akkor jött a Család

HozzászólásSzerző: Zi-chan » 2014.05.09. 18:51

Hoztam egy kis pozitív töltést a témába :D
Anno még amikor a hobbinak a legelején voltam, szüleim nem igazán értették/támogatták, azthiszem a régi sztorik a téma elején még le vannak írva.

Viszont eltelt x év, és mára következő lett a felállás:
- Hoztam újságot szabásmintákkal, van sok jó benne amit meg tudnál a kislánynak csinálni!

Ez ma történt, anyukám keresett szabásmintákat, ruhaötleteket a kis varrodámnak, valamit támogatólag biztat arra, hogy reklámozzam a munkáim és teljesen pozitívan reagálja le ha beszélek arról, mit tervezek varrogatni, mikor jön hozzám baba mint modell vagy épp kinek festek.
Azért még mindig elhangzik néha, a "ugye nem vettél babát" mondat, amikor egy nagyobb csomag jön, esetleg egy fejjel, de olyankor megnyugtatom, hogy nem, ő csak munka, és ha veszek is, azt abból a pénzből amit ők hoznak a házhoz. Persze megint csak más lesz a helyzet, nyár elején elköltözök és saját életembe kezdek, de amióta vázoltam neki ezt a pénzmegosztást teljesen megnyugodott, hogy azért lehet rám bízni ilyeneket.

Szóval ha bárkinél kicsit ellenségesebbek a szülők, élő példa vagyok, hogy van remény :XD:
Zi-chan

HozzászólásSzerző: lupurt » 2014.05.09. 21:15

Zi: De jo! :) biztos, hogy nem konnyu megertenie egy ilyen meglehetosen koltseges hobbit annak aki nincs ebben benne - kulonosen ha esetleg meg nem kulon lakik, es nem teljesen onellato.
lupurt

HozzászólásSzerző: Jigoku-chan » 2014.05.10. 15:21

Na, örülök, hogy nálatok is így alakul a helyzet :D Nálunk is nagyban ellenezték a hobbit, most meg már egész jól megférnek apuék Ninával. Sőt, ha túlzottan az asztal szélére ültetem, apa mindig szól, hogy figyeljek rá, nemám leesik. Anya meg ha valami cetlit vagy papirost a figyelmembe akar ajánlani, mindig Nina ölébe teszi, és ráhajtja a kezét x,D

Nagyon örülök, hogy úgy egy éve nagyon nyugodt a légkör, sosem gondoltam volna, hogy ennyire "felfejlődünk". ^^
Itthon: Nina, Igor~
Jigoku-chan

HozzászólásSzerző: Smaug » 2014.05.11. 12:53

Nem olyan rég, mikor szüleimnél voltam, valahogy szóba kerültek a babák is, erre Apu felpattant, átvágtatott a dolgozószobába, majd két pici gyöngyfüzérrel tért vissza - az egyik pont akkora mint egy SD nyaklánc (fa gyöngyökkel, úgyhogy fiúknak pont jó), a másik meg mint egy YoSD karkötő. Elmesélte, hogy ezeket már jó régóta tárolgatja hogy odaadja a babáimnak, csak mindig kiment a fejéből...

Awwww <3
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: NiuKy+ » 2014.05.11. 17:40

Aww Smaug ez milyen édes :D

Velem is volt egy vicces mostanában.
Csinálgattam Terra haját ami alapból göndör angóra szőr. Bejött a párom és nekiállt lelkendezni milyen jó hogy végre göndör hajú az egyik és eddig miért nem volt göndör babám. Erősen lelombozta hogy azt mondtam kisimítom majd mert ez így nem illik Terrához.ezzel végülis egyetértett.
Gondoltam megörvendeztetem azzal hogy akkor Fion göndörhajú lesz, vettem is hozzá göndör angóra szőrt a színében.
Megjött a kislány és nagy büszkén vittem neki mutatni festés után hogy milyen angóra hajcsija lesz. Nagyon odavolt tőle milyen aranyos :D
Első kérdése: "Ezt is kivasalod majd?"
- Nem, ő kunkori lesz! :csill:
- Miért? A sima jobban állna neki : (

:'D
Male Logic
Kép

Amy . Terra . David . Vera . Ean . Berni . Ren . Zoi . Sigalit . Bertrand . Damian . Masato .
tervben: Fion
NiuKy+

HozzászólásSzerző: talyblood » 2014.05.29. 02:30

Nos... én nem élek már a szüleimmel, de azt tudni kell, hogy mielőtt elköltöztem, anyum nem nagyon támogatott semmilyen hobbiban, bármiért lelkesedtem is, az neki mindig hülyeség volt... mindig komoly csatákat vívtunk, mégis volt hogy beadta azért a derekát (majd kiderült, hogy mégsem hülye annyira, ez a gyerek, persze volt, hogy én is estem pofára) és a család is megszokta már a különcségemet (apum nem nagyon szólt bele a dolgaimba, de nem is nagyon érdekelte igazából semmi :'D ). Nálunk sose volt zsebpénz, ha valamire vágytam azt kőkeményen meg kellett beszélnem a szüleimmel (leginkább anyummal), de igazából szerintem ez egy jó megoldás volt, anno nem volt evvel a rendszerrel semmi bajom. Szóval amikor képbe került, hogy szeretnék egy babát azon gondolkodtam, hogy vajon megmondjam e neki, vagy ne... végül úgy döntöttem, hogy nem fogom elmondani, se megmutatni neki, mert biztos megint kapnám az áldást, de amikor itt volt Ayu és arra került a sor, hogy haza kéne menni családlátogatásra, ami egy egész hét lenne... meginogtam... mondván, én nem akarok Ayu nélkül menni, és ő hozzám tartozik, és akinek nem tetszik, tehet egy szívességet. ^3^ Szóval végül útra készek voltunk, minden probléma nélkül haza is értünk, természetesen első dolgom az volt, hogy közöljem anyuval, szeretnék neki bemutatni valakit. Ő nézett rám meglepetten, majd elővettem Ayut, pár pillanatig csak nézte, majd kiáltott apámnak, hogy "Nézd Jóska, milye van a lánynak"... szóval apum is megnézte, ő annyit fűzött hozzá, hogy szép, aztán kérdezgettek, hogy milyen baba, honnan van, mennyibe került (itt egy kicsit csaltam, de nem sokat :D). Igazából nem éreztem negativitást tőlük, szóval Ayuval üldögéltünk és néztük a tv-t, amikor oda szólt anyum, hogy "Jaj kislányom... nem fognak így mások bolondnak tartani?" (egyébként mindig emiatt aggódik, pedig tudhatná, hogy az vagyok, és nem zavar ^^; ),aztán egy hosszabb beszélgetés következett, míg végül anyum húga érkezett meg, természetesen anyum avval kezdte, hogy "Nézd a lányt, babázik" erre jött a válasz: "Örülj, hogy nem drogozik, amúgy meg nagyon szép baba, még én is elfogadnám." Erre végülis rábólintott, én meg vigyorogtam, mint a vadalma, éreztem, hogy nyert ügyem van, másnap jött a mamám és ő pedig simán eljátszadozott vele, nagyon tetszett neki, és szóba került a varrás is, én igyekszem magam varrni Ayu ruháit, bár még nem megy tökéletesen, de szorgalmas vagyok... szóval ezt hallották szüleim is, kaptam is a nyakamba jó pár ruhadarabot, mely varrásra várt, csak anyumnak nem volt hozzá eddig ideje, (tényleg nagyon sokat dolgozik) mellékesen hozzá tette, hogy mégiscsak jó, hogy van Ayu, mert így legalább elkezdtem varrni, és neki is meg tudom majd varrni a ruháit... :'D Végül jól sikerültek a dolgok, és amikor legközelebb mentünk, anyu egy halom kiselejtezett ruhával várt(unokahúgom is küldött párat),hogy hátha valamelyik jó lesz alapanyagnak, és kérdezősködött, hogy mit varrtam utoljára Ayunak... szóval jól esett, és eddig ez szerintem a legpozitívabb hobbim a család szemében, elfogadták. :)

/Bocsánat, kicsit hosszúra sikeredett. ^^; /
"Nevezz kutyának, és farkassá válok."
talyblood

Előző

Vissza: Csevegő