...és akkor jött a Család

Általános csevegés BJD témában

Re: ...és akkor jött a Család

HozzászólásSzerző: Handy » 2012.07.07. 20:59

Ez tök aranyos Jigoku-chan. :)
Nálunk se tudják megjegyezni a nevüket, ezért anyum meg apum is Petinek hívja a srácokat, Peti 1 meg Peti 2. xD Anyumnak vagy ötször elmondtam Mayu nevét, de sajnos képtelen megjegyezni, de Mayu nem az a fajta, aki haragudna érte. Ja meg amikor varrtam a nadrágját anyum a nappaliban ülve segített navigálni, hogy mit meg hogy, én meg odaültettem Mayut is tv-zni. Közben apum is bejött, és amikor kellett Mayu a gatyapróbához, apum mondja, hogy "Pedig most jön a legjobb rész, ne vidd el!" :D Vagy ilyet is mondott, hogy: "Szabad ezt néznie? Elég idős hozzá?" 12-es film volt. xD Ja meg vettem nagyobb táskát nekik, amit apum csak "lakókocsinak" hív. :D
"A boldogság egyetlen akadálya a valóság."
Itthon *-* :Dorien (DIM - Ace) , Mayu (DIM - Jullis), Mimi (Luts HDF Lolly), Narcissa (Luts KDF Lolly)
Kép
Handy

HozzászólásSzerző: Tifa » 2012.10.09. 20:51

Szerencsére nálunk a család nagyon megértő.
Igaz, elöször mindig az jön, hogy már megint milyen hülyeséget akarok. XD De ez csak egy általános megállapítás.
Kiskorom óta eléggé olyan témák érdekelnek, ami azért nem nagyon átlagos, legalábbis amikor még anno én kicsi voltam, akkor a gyerekek nem kung-fu és shaolin-os filmeket néztek. Szóval én már apró gyerekként olyasmiket szerettem, amiket rajtam kívül egy gyerek sem, így a család megszokta, hogy nekem eléggé szokatlan dolgok tetszenek mindenben.
Most ez viccesen hangzik, de amikor még én voltam gyerek, nem volt internet, számítógép is alig-alig egy-egy háznál. Nekem speciel sokáig nem is volt, 2004 óta van. Falun nem igazán ismert és "divat" pl a keleti dolgokat kedvelni, így simán azért fura vagyok másoknak, mert japán és kínai zenét hallgatok. Persze itt most a velem egykorúakra gondolok, vagy az idősebbekre, nem a mai korosztályra.
Szóval a kelet imádatom, meg a többi dolog, főként 2006-tól a cosplayezés azért már megedzette a családot. XD De cosplayre is csak legelső alakalommal szóltak valamit, aztán teljesen természetes volt, hogy csinálom, sőt nálunk mindenki szereti is és kíváncsi arra, mit csinálok legközelebb.
Ugyanez van babával is. Mondtam, hogy veszek egyet. Nem volt semmi reakció, kíváncsiak rá milyen. Ennyi. :)
Tifa

HozzászólásSzerző: Nyul » 2012.10.10. 14:02

Nem is hangzik viccesen. :( Mármint lehet csak én vagyok öreg, de szerintem az nagyon fiatal (minden negatív felhang nélkül), aki már számítógép meg internet mellett nőtt fel.
Na jó, volt kicsikoromban számítógép: Commodore, monokróm monitorral. :D Azon nyomattuk a Donald kacsa játszóterét, aminek a "zenéje" egyenesen a DNS-embe itta magát...

Ontopic: halvaszületett ötlet volna akár csak említeni a témát idehaza. :gah: De megszoktam. Annyi titkom van itthon, hogy sokkot kapnának a felmenők, ha egyszer a nyakukba szakadna. :P
Még az a "szerencse", hogy most úgysincs pénzem ilyesmire (se).
Megszűnt a cég :'(
Nyul

HozzászólásSzerző: Koffeey » 2012.10.10. 15:04

Nálunk a kistesóm (3 éves lesz) mostanában nagyon megszerette Sakkunt :D Ha látja nálam, akkor mindig elkéri, kéri hogy tegyem az ölébe, mert vele akar tévét nézni, vagy hogy együtt feküdjenek le aludni, ma meg kisautózni akart vele :P Aztán meg teljesen elszontyolodott, mikor Sakkun "elment aludni", mert épp kisütött a nap és nagyon betűzött úgyhogy elraktam inkább ^^; Meg néha csak úgy jön és megkérdezi hogy "Hol van Sakkun?", annyira aranyos :D
KépKépKép
Itthon: Sakkun (BBB Sprite) & Damu (DollGru #6 × DF) & Reita (DF Lance × Impl)
Koffeey

HozzászólásSzerző: Zi-chan » 2012.10.10. 15:18

Tifa, szerintem nem kell egyedül érezned magad, szerintem a fórum nagy százaléka még nem a számítógépen felnövő generáció volt :D Nekünk ha jól emlékszem általános iskolás koromban volt számítógépünk, hatalmasan nagymenő voltam emiatt, de igazából apu dolgozott rajta. Még ez előtt volt hogy farsangkor kimonoba öltöztem és gésát játszottam, nem is tudom anyunak meg nekem honnan jött az ötlet...

És hogy ne térjek el a tárgytól, továbbra is ammondó vagyok hogy mázlim van, de nagyrészt azért is javult itthon a helyzet mert őszintén tudok beszélgetni szüleimmel, és azért sokat nyom a latba (nem csak ez ügyben, a mostani épp legkínosabb szóváltás az épp arról szolt hogy mikor lesznek unokák). Akármennyire hisszük hogy mi mindent eltitkolunk, a szülőknek 6,7 és még 8. érzéke is van erre...persze mindenki maga méri fel mennyire lehet otthon tárgyalni az ősökkel.
Mindenesetre, remélem mindenki életében van legalább egyvalaki aki elfogadja a hobbit, és bátorít, ha nekem nem lenne akkor már rég nem itt lennék.
Párom most kitalálta, hogy hogyan lehetne egy 'szobát' összehozni SD méretben, a helye már meg van most épp rám van bízva hogy készítsem el a látványtervet :D Ennyire őt is sikerült belevonni, szeret apró dolgokkal pepecselni, farigcsálni, összerakosgatni és szerencsére azt se bánja ha elrángatom magammal fotózni, ki a városba, ugyanis egyedül nem megyek, mert egyedül nem bírom ha megbámulnak... :blush2:
Zi-chan

HozzászólásSzerző: Michiyo » 2012.10.10. 16:08

Most eszembe jutott az első számítógépünk, talán tíz éves lehettem, mikor apuék hazahozták és futott rajta a Mario, azzal játszottunk a húgommal. Évekig szolgált minket az a gép, azt váltotta le a mostani gépem, ami közel jár az egy évtizedes korhoz (hát úgy is fest szegény, négy - öt kölyköt szolgált meg az évek alatt). Nem is tudom én valahogy szerencsésnek érzem magam, hiszen azért még nem teljesen a számítógép bűvöletében éltem le az életem, tehát nem kapok agyérgörcsöt, ha szegény jószágom valami miatt a gyengélkedőre kerül, megismertem a való és a virtuális világot is, mondhatjuk mindkettőből a legjobbat kaptam.
Nálunk egyébként az évek alatt, mióta benne vagyok a hobbiban érdekesen alakult a babák és család kapcsolata. Anyu tök elfogadó lett (jó persze, ha most bejelenteném, hogy megveszem a teljes SOOM kollekciót szerintem beájulna >:D ) igazából Hikari - chan már a teljes támogatását élvezet, nem úgy, mint szegény Aki, akinek igencsak hosszú időbe telt elnyerni a kegyeit. Tud a további terveimről is, legalábbis, ami Kout illeti, Izaya - kun, mivel még én magam sem vagyok biztos benne, hogy valaha is testet kap, titok. Apu továbbra is vígan és dalolva figyelmen kívül hagyja életemnek ezen részét, neki már az anime (=mesét néz a lányom felnőtt fejjel) és a manga (=ráadásul még színezőskönyveket is vesz magának) is borzasztó sokk volt, nemhogy ez. Hikari -chnaról nem is tud, ami azért vicces, mert már nem egyszer találkozott a hölggyel Aki testén, ilyenkor annyit kérdezett: új haja van a babádnak?, én meg ráhagytam, igen apu. A tesóimat nem érdekli, már a kicsit sem, kamaszodik, szóval ő most van abban a korban, hogy amit a nővérem csinál az ciki, nekem semmi közöm hozzá, a nagyszüleim Akiba beletörődtek, Hikariról pedig szintén nem tudnak idegeiket kimélendő. Szóval nálunk ilyen hagyjuk rá, csináljon, amit akar légkör uralkodik, ami sokkal jobb, mint az elejét meghatározó a szó sem lehet róla légkör, arról pedig nem is álmodok, hogy valaha, mutasd lányom, most épp min gondolkodsz légkör fog dominálni. Ebben azért sokat segített, hogy egy ideje elköltöztem otthonról és már csak hétvégente járok haza, szóval nem nap, mint nap kell elviselniük Akit és Hikarit. :)
Kép
Itthon: Akira (CH LJ Mars), Hikari (Dikadoll Maria), Chenz (DollLeaves Sleeping Jax), Kousuke (Resinsoul Song)
Deviantart
Egy perc
Michiyo

HozzászólásSzerző: moniee » 2012.10.10. 16:23

Csatlakozom, nekünk is 13 éves koromban volt egy windóz 3.1-esünk, 15 perc volt mire bekapcsolt, és haaatalmas katarzis volt a Paintet használni :D Aztán egyszer átjött egy gyerek később, hogy van e internetünk, mondtuk hogy hát nem, ésolyan lenéző képet vágott, hogy majdnem kettéhasította a szobát...>_> később kiderült, hogy a srácnak gépe se volt. De ez így megmaradt mint emlék :D

Jaj, hát én azt nemmmm mondtam még, hogy William titokban érkezett hozzám... ^^; Tatiékat elfogadták meg minden, de már soknak tartották őket. Mire William megjött, megvártam amíg elköltözünk saját kéróba és ráfoghatom hogy azután érkezett csak. :D Én párom is nagyon aranyos, együtt találtunk helyet a csipeteknek az új házban, meg tervezgetjük a tapétát meg ilyenek :D É eljött velem is fotózni, ott próbálgattah ogy így vagy úgy álljon a lába a babónak, olyan jó volt látni hogy nem csak elfogadja, de támogat benne meg törekszik hogy jobb legyen stb :D
Kép
f l i c k r|||m o n i e e . n e t
Itthon: Tatiana (Iplehouse Tatiana), Evolet (moniee Evolet)
Eszter Johanna Blanche Prudence(Napi Epona)
moniee

HozzászólásSzerző: Smaug » 2012.10.10. 19:24

Hát én továbbra is csak mókás történeteket tudok hozni nektek :lol: Ma, ahogy mentem haza munkából csörren a telefon, anyu hív, hogy a lakásfelújításból megmaradt tapétákat félretegyék-e nekem, mert hallották, hogy újra akarom tapétázni a babáim "szobáját" (ami egy szekrény). Awwwww ^///^ És amikor múltkor meglátogattak, igaz hogy csak hoztak meglepit és már szaladtak is, de azért annyi időre bekéredzkedtek, hogy megnézzék az új babáimat amiket még nem láttak. :D
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: Zi-chan » 2013.02.01. 16:13

Azt hiszem Isao kinézetét elég jól eltaláltam...
tudni kell, hogy én 2 babával mentem el decemberben itthonról és 3al jöttem vissza, most egy hét után tűnt egyáltalán fel anyunak az új jövevény :'D De ma már megjegyezte hogy milyen új kis herceg jött :D Hát végül is ez Isao, a kocka kisherceg :'D
Zi-chan

HozzászólásSzerző: tunderlany » 2013.02.01. 17:44

Anyukám a napokban rákérdezett, hogy ne vegye-e elő az ágy alól Sathint a dobozából egy kicsit, mert ott olyan hideg van. Hátha jót tenne neki egy kis szellőztetés, meg felmelegedne a szobában. Jól esett, hogy gondolt rá, ha már én nem törődhetek most a babókkal. :T_T:
Jah, és miután előszedte, megkérdeztem, hogy "és mi van vele?". A válasz: "hát, elég kopasz, de jól van". :D
Itthon: Sathin (BBB Ophelia) & Piano (CH Angi Ai Hani) & Cashmere buksija (Angelheim Zena)
tunderlany

ElőzőKövetkező

Vissza: Csevegő