...és akkor jött a Család

Általános csevegés BJD témában

Re: ...és akkor jött a Család

HozzászólásSzerző: Gilje » 2008.10.11. 20:09

XD Yaoi Rulz :D köszönöm :3
Gilje

HozzászólásSzerző: Lexi » 2008.12.14. 00:00

Nekem nagy mázlim van ilyen szempontból. ^^

Anyukám imádja a babákat, és abszolút oda volt meg vissza Alexért. xD Apunak is nagyon tetszett esztétikailag és kidolgozottság szempontjából, és mindketten úgy voltak az árával, hogy ez valóban ér annyit + mivel saját magam által összekapart pénzből vettem, abszolút nem zavarta őket. :3 Karácsonyra egy új, extrás fényképezőgépet kértem, elsősorban Alex fényképezése céljából (de amúgy is, a régi tényleg feladta a szolgálatot már egy ideje =_=), és azt is megtámogatták nekem.

Szóval ez jól sült el~ :3
Itthon: Alex (Crobidoll Yeon-Ho), Aurora (Peakswoods Goldie+wake-up ver.), Fynn (Crobidoll Nia), Emily (Crobidoll Limited Love Ara)

Kép
http://luleiya.deviantart.com/
Lexi

HozzászólásSzerző: Fujimiya Aya » 2009.05.12. 23:50

Gilje: Crimson Spell ISTEN!!! Junjou Romantica RULZ! Már készül a baba "I love yaoi" feliratú pólója. LOL
Nálunk a babatéma sosem volt tabu, Anyu is szereti őket, a húgom meg már évek óta sokkolja a családot a limitált kiadású Barbie-gyűjteményével, úgyhogy az én új "mániám" már le se lassította őket. Azt nem tudják, hogy mennyibe kerül, bár szerintem, ha tudnák, se akadnának ki, mindennel úgy vannak, hogy a "te pénzed, arra költöd, amire akarod", és mióta nekikomolyodtam a témának, csattognak a családban a babás meg a gyerekes poénok. Anyukám már most az "unokájának" tekinti, a húgom meg naponta felhív, hogy "jön-e már a baba".
Ebből a kiindulóhelyzetből egyenesen sokkolt, amit írtál, de örülök, hogy lassan olvad a jég. Talán egyszer meg is törik.

Smaug: Abszolút igazad van, a legtöbb hobbi semmivel sem olcsóbb. Ne is beszéljünk a síelésről, a teniszről meg a golfról, elég ha rohangálsz a háztömb körül, az is pénz, mert egy jó futócipő nélkül tönkremegy a bokád meg a térded. Tudjuk, mennyibe kerül egy Nike vagy valami, és az ember két hónap alatt "elfutja". Bárminek komolyabban nekifekszik az ember, az ennyibe kerül, vagy többe. Kreatív hobbi? Leálltam róla, mert alapanyagok egy vagyonba kerülnek. Scrapbook? Tényleg van 20-30 rongya az embernek egy szebben összerakott fényképalbumra? Gyűjtesz valamit? Egy vagyon. A barátnőmnek a szíve szakadt meg, amikor feladta a lovaglást, mert az óradíj az egekbe szökött. Most tangózik, amíg bírja anyagilag a tanfolyamot, a szétszakadó cipőket, harisnyákat. Akkor most tényleg drága "hobbi" a BJD? Tény, hogy sok egybe kifizetni ennyi pénzt, de ha figyelembe vesszük, hogy hány órányi örömteli szabadidős tevékenységet jelent, és azokat az órákat átváltjuk más szabadidős tevékenységre (akár mozi, sport vagy a felsoroltak bármelyike), akkor kiderül, hogy kb. ugyanott vagyunk.
Itthon: Tristan & Ichiru (LUTS SDF Howl x 2, Asher (SOOM MA Sabik), Ion (LUTS 2009 Wintery), Lenhardt (LLT Roderich), Asha Night (LUTS SDF Jude fej), Naya (LUTS 2009 Summery fej)
Ametisztgyöngyök

Kép
Fujimiya Aya

HozzászólásSzerző: Reisuto » 2009.09.02. 22:10

Istenistenem : (

Úgy gondoltam, hogy Lavande-ot a tizennyolcadik születésnapomra kérem. Egyszer tizennyolc éves az ember, ugye, és ha az geész csalá dbelead, smemi gáz. A bátyám, laptopot kapott (többek között!), ami ugye pont annyiba fáj, mint egy BJD. Gondoltam, csak szép fokozatosan meg kell győzni őket, hogy nem pocsékolás 610 dollár egy babáért.

Lassan próbáltam becserkészni anyát. Ismeri Nona-chant, és hümmögve hallgatta, mennyit dolgozott/dolgozik Opheliáért. Amikor előjöttem vele, hogy én is akarok, nem lepődött meg különösebben. Azt mondta, kérni bármit lehet.
Ma úgy érzetem, kellően elő van készítve a terep, és mutathatom a képeket.

És mit mondott anya Lavande képeire? Azt, hogy beteges, síron túli, ijesztő, borzalmas, csúnya. A felét akár hízelgésnek is felfoghatnám. Főleg a fehér bőrrel votl a baja, magyaráztam neki a faceupot (hülye lennék amúgy a gyönyörű márványbőrét ennek a nemes úrfinak bebarnítani!), de hidegen kisurrant a szobámból, hogy már az is túlzás, ahogy a plüssiemet babusgatom.

Sírtam egy sort, és telejsen tanácstalan vagyok. Karácsonyra azt foogm kérni, hogy szülinapomra jöhessen Lavande. Két ünnepről is lemondok, de egyszerűen akarom őt.

Jöhet a nyári munka, a spórolás - egyik se megy, és valószínáleg a Francis cosplayről is le kell modnnaom, amit pedig nagyonagyonagyonagyon szerettem volna.

Szóval most minden összeomlott, de tudom., hogy én akkor is küzdeni fogok érte. De így minden eltolódott. Három év múlva kimegyek Anlgiába, szerettem volna, ha akkor már testben is velem van, nem csak lélekben, de 610 dollár, plusz 33-ért a paróka, a szemeket még nem választottam ki... szállítási költség...
ANyáéknak meg sem mertem modnani, és nem is foogm, hogy paórka és szem nélkül küldik, mert akkor biztos, hogy egy petákot sem kapok rá.

Szóval meglegyeintett az anyagi csőd és az értetlenség szele. Nonachan bíztat, hogy anya talán majd megkedveli, de nem tudom. Ha húszezer forinról lenne, röhögve megvenné, ha ötven, talán mosolyogva, szívná a fogát nyolcvanezerért, hússzor visszakérdezne... de ez tényleg rengeteg pénz.

Lehet hogy arról is le kell költöznöm hogy Angliába kimenjek. Talán... akkor lenne rá pénzem.
Reisuto

HozzászólásSzerző: Sheila » 2009.09.02. 22:32

Reisuto: ne legyél szomoru, azért nincs veszve minden! Szerintem nagyon nagyon szép Hewer, bár mamád nyilván máshogy látja ezek szerint. Nem tudom találnál-e olyan babát ami tetszik neki, mármint hogy nem e a babával van a baja, nem pedig személyesen Hewer-el.
Nincs jobb ötletem mint hogy mutass neki esetleg más kinézetü képeket róla, hogy lássa hogy sokoldalak a babák... meg hogy is néz ki egy hétköznapi emberke kezében, nem pedig egy képen ami halálra van javitva. Gondolom ezt már végig is zongoráztad, de gondoltam azért megemlitem. :(

Ne legyél rosszkedvü, mert annyi minden történhet még, föleg 3 év alatt. És ha esetleg kifizetnéd a felét vagy egyéb? Bocsi hogy beleszolok a dologba :| , de azért sok szülö puhitható vagy legalábbis kompromisszum képes.
Nyilván ha ö is látja hogy te is tennél érte, és tényleg szeretnéd, nem csak egy "hirtlelen jött ötlet" (mert valljuk be a szülök hajlamosak ezt gondolni!)... akkor szerintem esélyes hogy belemegy valami féle megoldásba. :)
BJD addict and damn proud of it!
Sheila

HozzászólásSzerző: NiuKy+ » 2009.09.02. 22:40

Micsoda? Azért ne mondj le Angliáról! Nem olyan vész a helyzet. Egy nyár alatt megkeresed a 120k-t diákmelóval, én meg azt csináltam, hogy anyuéknak megmondtam, nekem semmit ne vegyenek szülinapra karácsonyra és híreszteljék ezt a családban, mert én inkább pénzt kérek (azt nem tudják, hogy a Chiron alapba megy hihi)

De figyu, ha tényleg olyan nagyon vész a helyzet, akkor megpróbálhatom neked reprodukálni a parókát, csak a weftet meg a sapit kell megvenni, azt meg hozzád vágják pár dollárért, na jó 20-nál nem hinném hogy több lenne.
Mondjuk én könnyen beszélek, mert nekem anyu megvenné Chit, mert megmutattam neki, és nagyon megszerette, de nem engedem neki, mert tudom, hogy nem engedhetjük meg magunknak.
Úgyhogy most én is gürizni fogok. Megyek vissza a teszkó pékségébe zsömlét pakolni.....
Fel a fejjel! :)

Szerk: egyetértek Sheila véleményével. Próbálkozz be anyudnál a fele-fele verzióval. De ha csak a negyedével száll be, már az is nagy segítség.
Kép

Amy . Terra . David . Vera . Ean . Berni . Ren . Zoi . Sigalit . Bertrand . Damian . Masato .
tervben: Fion
NiuKy+

HozzászólásSzerző: Kala » 2009.09.03. 08:32

Reisuto, azt hiszem az esetedben ennyit tehetek. Mesélek, Nálunk hogy volt.. Nos mikor tavaly kb. ilyenkor életembe előszőr megláttam Omit, akkor valami elindúlt bennem, egyre erősebb és erősebb lett, és arra eszméltem nekem is kell egy ilyen Csoda. Nézegettem a babákat, volt sok kedvenc, sok szép, de Luciusnál volt a szerelem első látásra. Februárba sikerült munkát találnom, és attól a pillanattól minden létező pénzt félretettem RÁ. Édesanyámnak meséltem mit szeretnék, komplett hülyének nézett, közölte, hogy mi ez az ujjabb őrület? Hogy ekkora baromságot stb. Hónapokig sírva aludtam el és a napjaink abból álltak, hogy veszekedtünk. És itt megemlíteném, hogy anya a mai napig úgy tudja, hogy Lucius csak 30 ezer volt. Totális lelki traumákon estem át minden nap, közbe pedig a munkahelyemen se volt minden rendben. Próbáltam elmagyarázni anyának, hogy számomra Ő mennyire fontos, hogy Ő az, aki erőt ad, hogy másnap bemennyek és mosolyogni tudjak a bunkó főnökre.. Aztán mikor eljött a nap, és összejött a pénz, csak ennyitt mondtam. Anya megveszem őt. Már át is utaltam a pénzt. Napokig még ment a vita, hogy vonjam vissza hogy mondjuk le a rendelést meghogy adjam el, ha megjött stb. De én mindenre egyenes NEMmel válaszoltam. Mikor Luci hazajött, akkor épp nyaraltam, így a dobozt végighurciztam Pesten, Felcsuton bontottam ki, és hazafelé, egy hét múlva, már rengeteg élménnyel jöttünk. A kezembe volt a Kincsem, mikor beléptem az ajtón, köszöntem anyának, és bemutattam Őt. Megnézte, és rájött, tényleg gyönyörű, az első napom még utazás után, azzal telt, hogy ruhát csináltam Neki. Pár nap kellett, hogy anya rájöjjön, tényleg nem csak hóbort, mert szeretem Lucit, és mindenhova viszem magammal. Azóta ad ötleteket, mit varrjak Neki, segít az anyagok kiválasztásában, stb.

Így én csak azt tudom mondani, NE ADD FEL SOHA!!!

Lucira is mondták már, hogy beteges meg vérszegény, pedig nem az. De a környezetembe mindenki elfogadta Őt. Csaláttag, a barátnőim mikor jönnek, Neki is köszönnek, megsimogatják a fejét, megfogják a kezét, pedig ők aztán tényleg nem babásak. A család része.
Csak azt mondom, küzdj Érte, mert megéri!!!

ui: Anya abban a pillanatban, mikor munkát kaptam, közölte, hogy be kell szállnom a költségekbe, így még a "lakbért" is fizettem havonta. És itt jegyezném meg, hogy havonta kért el tőlem annyit, mint amennyit hitt Luci árának...
Lucius,Gilbert,Norio,Esca,Verran,Nube,Taen,Iku,Cho,Sophia
Kala

HozzászólásSzerző: Miyo » 2009.09.03. 16:34

Reisuto én is csak azt tudom mondani ne add fel! Ne adjuk fel...
Most már magamat is biztatom. Ugyanis még mindig nincsen munkám. Pedig november elején már meg akartam rendelni Yuyát. Nem jön össze.
Napok óta(mióta telefonáltam az egyik és voltam a másik diákszövetkezetben, és közölték, nincsen semmi ahová tudnék menni.) azt hiszem nagyon össze vagyok omolva. Minden nap egyre nehezebb. Új suliba járok, rosszban vagyok az osztálytársaimmal. Egyedül a gondolat ad erőt, hogy egyszer úgyis haza jön. Mert haza kell jönnie. Ahogy hozzád is hazamegy Ő egyszer.
Az egyik legjobb barátnőmmel is összevesztem. Teljesen lehordott, hogy minek nekem egy ilyen drága baba, nem hogy másra, normális dolgokra költenék. "Hiszen ez csak egy tárgy... "
A másik két barátnőm meg fél tőle. Először kijelentették, hozzájuk ugyan nem vihetem. Az egyik leányzó azóta megbékélt vele, mert nem akar ilyen miatt elveszíteni. A másikra azóta is haragszom a beszédstílusa miatt, ahogy ezekről a gyönyörűségekről beszélt. Csak pár barátnőm érti meg, és fogadja el, miért van szükségem Rá.
Anyukám meg... vele nincsen különösebb probléma. Finoman beadagoltam én is neki. Először nem értette minek nekem, meg hogy már nem vagyok kislány... de azóta elfogadta, hogy igen is lesz. De meg kell dolgoznom érte. (Ez így jó, csak legalább találnék végre munkát)
Kb. az most a boldogság az életemben, ha Ide feljövök, és olvasgatok. Tudom, nem nagyon szólok hozzá semmihez... Igazából csak álmodozom, álmodom, hogy itt van Yuya. Nem tudom mikor ér ide, de remélem nem kell túl sokat várnom rá, remélem minél hamarabb kapok munkát.Nem szabad feladnom, még ha nagyon nehéz is ez az időszak az életemben...
Te se add fel Reisuto(:
Itthon...
~Yuya~(LUTS KDF Bory) ~Momoka (Dikadoll Bobby)~
Miyo

HozzászólásSzerző: Shiroi » 2009.09.03. 17:18

Aww Reisuto... :( Tényleg ne add fel!
Legnagyobb részben én is csak a többieket tudnám ismételni... de az, hogy pénzt kérsz miinden eljövendő ünnepre egyébként még a legjobb megoldás ha már családi tőkét is szeretnél a dologba vonni. Így, habár nem is tudják, de őt kapod majd tőlük. :D
A nyárimeló a másik. Tényleg meg lehet keresni azt a 120-at 3 hónap alatt.^^-

Ami pedig az idővel megszokást illeti, erre én is csak bólogatni tudok.^^
Elsőre az én anyám is kivolt a bjd-ktől hogy ijesztőek és halott emberek meg síron túliak (Bár főleg az artist made-ektől) és ez sokáig így is volt. Nem nagyon érdekelték és kb. 50-ből mondta 2-re hogy 'na ő aranyos' vagy találta szépnek.
Aztán ahogy telt múlt az idő ( egy év, majd több) már látták hogy ez nem csak egy futó hobbi vagy szeszéj és sokkal inkább elfogadták a dolgot.
( Mondjuk nálunk Thane és Jac is tetszik anyumnak ^^; ) -- mára képzeld eljutottunk oda, hogy anyukám is aktívan nézegeti az MSD-ket ha látja hogy céget böngészek mert most már ( hogy hugomnak is lesz) neki is kell egy :lol: . ( Mellesleg nagy meglepetésemre kikötötte, hogy neki csak és kizárólag fiú baba kellene. lol )
Szóval fel a fejjel!^^- Nem szabad ijenek miatt feladni... igazából csak az eldöntés nehéz. Ha már megvan hogy neked ő kell és punktum és dolgozol is érte ha kell, nagyon ahmar össze tud gyülni a keresett összeg! (Néha már elképesztő hogy mennyire is. XD)

---------------------------------

**--** És ha már ez a téma erről szól, kicsit visszatérve anyum bjd keresésére--
Szerintem ez főleg Jac behatása, akit nem egyszer megpróbált tőlem kikönyörögni hogy megveszi... *Shiroi próbál meggyőző lenni - "Anyukám, ez nem így megy! Én őt szeretem! Nem fogom eladni mint valami barbiet >< ;; "*
Egyszer már majdnem eldöntötte hogy akkor megveszi ő is notdolltól... de aztán (szerencsére)Sold out volt... meg amúgy sem engedném neki hogy ennyit költsön hirtelenjében a szűkösebbnél szűkösebb budget ből. *bűntudat* Inkább csinálni szeretnék neki egy csöppséget vagy nem is tudom... (Előző választottja egyébként Mei volt akit fiú testel akart. Csak aztán rájött hogy a Resinsoul testek karcsúak és neki meg egy husisabb kell mint amilyen Jac is. Itt megállt a Mei project. lolol)
Mindenesetre, Jacquou egy igazi szülő fogó. XD A múltkor is elkapott egy anyukát -- aki ráadásul a gyerekével volt - és aki Jac szemügyrevétele után kikérdezett hogy hol lehet ilyen babát látni/venni és meglepetésemre még az árán sem rebbent meg a szeme. XD; ( Mondjuk mindez az IKEA-ban volt...)
...........................................//Faceup Shop•//Flickr////
Kép
Shiroi

HozzászólásSzerző: Aremolana » 2009.09.03. 18:14

Sajnos én is együtt tudok érezni veletek, hiszen apum nagyon ellenzi az ilyen dolgokat ( föleg az animéket meg mmokat ellenezte eddig) meg hogy jártunk conra, szerinte a sok pisis közé, meg van pár animés figurám, azokat is folyton leszólja. Mivel a vállalkozásunk elég rosszul áll, apum szerint inkább spórolnunk kéne,és nem ilyenekre elkölteni az ösztön díjjat, mert hogy ha felnövünk akkor biztos csövesek leszünk mert ilyen szarokra verjük el a pénzünket, meg minek nekem ennyi gyerekes marhaság, az az ötéveseknek van, és csak azért dobok ki rá ennyi pénzt a válság közepén, hogy mutogathassam a többi hülyének.... hát ez nem esett túl jól mikor így kijelentette, és akkor még nem is tudott Mei-ről. Miután megtudta, utána is letagadtam pár ezret az árából, habár még a legolcsóbbat is vettem meg, pont az miatt hogy ne szólhasson be nagyon. :S Nővérem támogatott, ő mondta hogy vegyem meg nyugodtan, mert apum is sok hülyeségre kidobja a pénzt (pl vesz valami tök hasztalan vackot, amit utána a haverjainak mutogat.... hát igen, az mivel jobb? ) plusz nem tudom hány ezret költ el NAPONTA cigire... és így nővérem bátorításával megmertem venni Mei-t, (még jó hogy nővéremnek van kompatibilis bankkártyája, és nem apumtól kellet kölcsönkérni) Egész nyáron itthon ültem a seggemen, nem költöttem semmire,hogy azután rendelhessek egy bjd-t. Anyum az nem ellenezte, ő is inkább közömbös, az én pénzem arra költöm amire akarom. Képeket mutattam neki, azok nagyon tetszettek neki ^^ meg megmutatta hogy kell használni a varrógépet, ami még később hasznos lehet. Kicsit csodálkozik mondjuk, hiszen soha nem babáztam kiskoromban, és hogyhogy most kezdem el. Hát remélem ha apum meglátja a kis Meit, majd megváltozik a véleménye, meg ha látja mennyire örülök neki :D /Ezt most tudom jól megfogalmaztam, bocsi az értelmetlen mondatokért, kicsit kóma az agyam /
Mindenkinek sok sikert a szülőkkel való elfogadtatáshoz, az sokkal nehezebb néha, mint összegyűjteni a bjd-re a pénzt :D

JA és JUNJOU ROMANTICA RLZZZ!!! :D
Itthon: Jake, Eszter, Valancy, Sungmin,Valentine, Hien, Scarlet
Aremolana

ElőzőKövetkező

Vissza: Csevegő