...és akkor jött a Család

Általános csevegés BJD témában

Re: ...és akkor jött a Család

HozzászólásSzerző: Miena Yuki » 2009.09.12. 22:23

Nekem eddig semmi közöm sem volt a babákhoz, ezért is ért mindenkit meglepetésként.

Takarítás... hát, mosogatok eleget itthon, de azért sajnos nem kapok semmit. XD Ma kaptam kézhez 80 ezret anyu fizetéséből. Ahhoz viszont hozzá sem nyúlhatok. Emberölés.
Miena Yuki

HozzászólásSzerző: Kurojan » 2009.09.12. 23:13

Szülő puhításban csak a lassú víz követ mos stratégiát tudom ajánlani.

Nekem nem voltak annyira súlyos harcok, mert anya maga bökött Jessicára amikor felvillant a képernyőn, mielőtt mondtam volna bármit is. Így ketten határoztunk.
Gondolatban akkor nekem persze, már ezerni ötlet bontakozott nem csak a lánykával. El is regéltem rögtön, majd valamikor srácot is szeretnék. Na erre a válasz az volt, hogy a lányt még megérti, de a srácot nem. Ha el tudom magyarázni miért kell, és az érveléseim rendben lesznek, elfogadja. Így meg, mondta, csókolgatni fogom-e, vagy mi.

Az apám érdekesebb helyzet volt. Tőle jobban tartottam, mert nagyon hirtelenül és megkérdőjelezhetetlenül képes elvágni az ember vágyait, egyszerűen nemmel lezárva a vitát. De ő csak belekukkantotta gépembe, mit is mutogatok anyának és jött a gyakran felhangzó kérdés.
"Ennyi, egy babáért?!"
Viszont ha ellenezte volna, nekem lennének ütős lapjaim a meggyőzésének érdekében. Pl. ő model repülőkkel foglalkozik, ez sem olcsó mulatság. És még egy. Több éven át könyörögtem olyan dolgokért, amiket csak neten keresztül lehet megrendelni. Egyszer az életben nem egyezett bele a kártya-biztonság miatt.
Aztán egy szép szombati reggelen egy óriáscsomag jelent meg lakásunkban, világháborús Orosz Mig repülőgéppel. Mondanom se kell, ezen egy kicsit kiakadtam. Persze neki soha nem mertem semmit mondani, ezért felháborodásomat anyának meséltem csak el.

Mivel tisztában voltam, hogy BJD-t csakés kizárólag netről lehet rendelni, feltételeztem az adódó problémák lehetőségeit, amik a mai napig nincsenek kizárva.
De ott van közben ez az eset, amit még a mai napig nem említettem meg.
Kurojan

HozzászólásSzerző: Kanan » 2009.09.14. 18:12

Akkor azóta sem rendelted meg Jessicát...? :shock: Szerintem ülj le apukáddal, és beszéld meg vele. Nem ismerem, de a legtöbb értelmes emberrel, ha egy nyugodt beszélgetést kezdeményezel, meg lehet beszélni bármit^w^ Mondd el, h. mitől ilyen különlegesek ezek a babák, mesélj a "funkcióiról", stb... Remélhetőleg meg fogja érteni.

Na most, nálunk totál más a helyzet: Tegnap (vasárnap) reggel, a szüleimmel és a húgommal reggeliztünk. Elkezdtem pattogni, h. alig várom, h. összegyűljön a pénz Nao-ra. Mire anyu megkérdezi: "Ugye nem a 100ezer ft-os babát akarod megvenni?" Apám : "Hogy mit?!" Én: "De..."
Anyu:"Egy 20ezer ft-os-ra még összekaparnánk a pénzt, de 100ezer rengeteg pénz!" Erre elkezdtek győzködni, h. az még nem baj, ha spórolok de akkor legalább valami értelmeset vegyek, mondjuk laptop-ot, stb. Én meg elkezdtem bőgniXD Ekkor meg mindenki nyugtatni kezdett, h. jól van, megveheted csak ne sírjXDDDDDDDDD Szóval megvehetem:) És pénzt is kapok, pl. iskolában szerzett 5-ösökért, és amiért a húgomra vigyázok. Anyu azért is egyezett bele, mert rájött, h. a baba "segít" abban, h. jól tanuljak. (Ma is hoztam haza 5-öst fizikából, amiből évvégén 2-es voltam, és annyira örült, h. azt mondta, h. annyi ötöst hozok haza, h. apu megbánja, h. pénzt ígért értexĐ) A forumon olvasott történeteket is elmondom neki néha. Mondjuk azt, h. valakinek az édesanyja is varrogat neki ruhákat, meg ilyenek. Egyre jobban tetszik neki az ötlet, és úgy tűnik teljesen megbékélt vele:D Apámnak meg nincs beleszólása.xDDDD (Nem mintha annyira érdekelné, meg engem alapból elkényeztet Apu, szóval ha akarna sem tudna megakadályozni. Könnyen lehet papucsot csinálni belőlexĐ) :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Bocs a kisregényért>_<
Kép
Kanan

HozzászólásSzerző: Miyo » 2009.09.15. 09:11

Kitartás mindenkinek, aki gyűjt, hogy meg legyen a baba:) Én is ezt teszem, és remélem hamarosan össze is fog gyűlni az összeg. Ha igazán akarunk valamit, higyjétek el, el fogjuk érni^w^ Néha én is nagyon elszomorodom, hogy sosem jön össze a pénz, de nem érdekel, csak azért is össze fog jönni, és Yuya haza jön hozzám<3
Itthon...
~Yuya~(LUTS KDF Bory) ~Momoka (Dikadoll Bobby)~
Miyo

HozzászólásSzerző: Kanan » 2009.09.18. 18:10

Nah, komolyan mondom, ez remek! Anyám 10 perccel ezelőtt gondolta meg magát! Szerencsére a gyűjtést továbbra sem tiltotta meg, viszont a BJD-t igen. Na nem baj. Majd "rárakom" a bankkártyámra a pénzt, ha összegyűlt és a tudta nélkül fogom kifizetni.... Aztán majd meglepődik amikor egy hatalmas csomag érkezik nekemxĐ :twisted: Senki nem állíthat meg, h. megvegyem a kiszemelt BJD-t!!! :twisted: :twisted: :twisted:
Kép
Kanan

HozzászólásSzerző: Miyoko » 2009.09.19. 10:26

Mikor én itthon előálltam az ötlettel, h márpedig én babát veszek, az első reakció itt is az volt hogy: "De ennyiért?!"
Aztán nagy nehezen sikerült megmagyarázni, h ÉN fogom szépen lassan összespórolni az árát, és így már nem tudtak mit mondani, szal belenyugodtak. Anyum épp a minap határozta el, h márpedig mi milliomosok leszünk xD és azt mondta, akkor annyi babát vesz nekem, amennyit csak akarok. Apámnál meg sosem voltak ilyen problémák... Megnézi a kedvenc animéimet, j-rock cd-ket másoltat le velem. xD szal, ezt is megértette. Egyedül a nagyszüleimmel volt gond. Szerintük marhaság, és hülye vagyok... -.- Erre apám azt mondta, majd ijesztegethetem őket a Jégkorszakos poénnal: "Itt a baba... HOL A BABA?!" xD
"Csak a lehetetlen képes a lehetetlenre."
Itthon: Damien |Luts KDF Bory|, Momo |Dika Masu - buksi|
Majd egyszer: Oberon |Luts SDF Abadon| Tooru |Musedoll Re-che|,
Miyoko

HozzászólásSzerző: Miyo » 2009.09.20. 14:58

jaj Miyoko ez tök jó^^ Sok sikert a spóroláshoz, én is most épp abban az időszakban vagyok^^ És az én anyukám is ezt mondta, ha milliomosok leszünk, annyit vesz nekem, amennyit csak akarok..xD De azért ha Te magad spórolod rá össze, hidd el sokkal jobb érzés lesz:)
Itthon...
~Yuya~(LUTS KDF Bory) ~Momoka (Dikadoll Bobby)~
Miyo

HozzászólásSzerző: Kurojan » 2009.09.20. 20:51

Kanan Az apámmal nincs problémám, max a pénzzel :lol: . Nem húzta a száját nagyon, mert tulajdonképpen nem is érdekelte az egész akkor. Most nem tudom mit szólna hozzá, ha meghallaná az elhatározásom. Viszont hangulatember, ezért csak várni kell a jó pillanatra.

Egy nagy gond, hogy nincs kártyám...enlőre :twisted:
Erőteljes a hozzáállásod! ;)
Kurojan

HozzászólásSzerző: Miaka » 2009.10.02. 14:51

Hm, érdekes kérdés, mivel még csak tervben van a BJD-vásárlás, csupán reakciókat tudok írni. Nos, az én ne kapkodjuk el a dolgot stratégiám kb. úgy működött, hogy az elmúlt hónapokban filozofáltam a megéri-e kérdésen, és csak a döntéskor akartam odaállni eléjük. Nah, már egy ideje bekövetkezett ez a bizonyos döntés, azonban még mindig vaciláltam meg féltem, mit szólnának, így hallgattam. Aztán egy nap anyám meglátta mit nézegetek a laptopomon, és jött az "Ezmiez?" kérdéskör. Világéletemben borzalmasan hazudtam, ergo kitáltaltam és ötször hozzátettem, hogy "De ne röhögj ki!". Szóval csak finoman vigyorgott.XD Hát igen, kiskoromban sose voltam babás, a plüssöket szerettem, de a Barbiekat pl lefejeztem, nyirbáltam, stb., mert csúnyának találtam őket, és a horrorfilmek káros hatással voltak a szerepjátékos hajlamaimra. :D :oops:
Ugyan porcelánbabám az van egy, és vigyáztam is rá, de azért eléggé megszenvedte 8 éves énem kreatív "szépítési" akcióit és .... hát, addig jó, míg nem lát tükröt.XD :oops: Nem annyira vészes, és szerencsére ma már tudom, hogy csak a fát szokták lekenni lakkal a tartósság érdekében, az ilyesmit felesleges, ráadásul az a lakk sem egyenlő a színtelen körömlakkal.XD
És úgy átlag a többi cuccomra vigyázok, a mangáim, könyveim, dísztárgyaim is olyanok, mintha sosem érintették volna őket, rendszeresen takarítom az ásványgyűjteményem (egyenként, ne tudjátok meg milyen melós egy hobbi az is...-.-":D), ergo ő azt mondta, hogy ettől függetlenül adna egy esélyt, DE...
De szerinte ez butaság, meg minek, meg "Ennyi pénzért?! Egy B-A-B-Á-T?!", meg úgyse babáztál, meg amúgyis, stb., de bevallottam, hogy már hónapok óta vacilálok, stb., nem szeretnék lemondani róla. És mivel régóta szeretek fotózgatni, ill. álmodozom mindenféle beállításról emberekkel, és babával ez olcsóbban, könnyebben megoldható (csak lazábban kijön a díszlet, ruha, stb., mintha 10szer akkorát csinálnál), végül belátta, hogy annyira nem is hülyeség. Az ára ugyan nem tetszik neki, ám úgysem fogadnék el tőle ilyesmire pénzt, szóval ez egész jó reakció. :) Hátráltatni nem fog, max. kapok pár hülye-vagy-lányom pillantást, de azt már megszoktam.^^
Apunak is mondtam, viszont nem hiszem hogy figyelt, mert épp kártyázott.xD Mondjuk ennek az a pozitívuma, hogy legalább nem ellenezte. Az árán ő is meglepődött, de azért azt hozzátette, hogy tőle nyugodtan azt veszek, amit akarok, ha ki tudom fizetni és nem káros az egészségemre (visszatérő rémálma, hogy a lányából drogdíler lesz, ne is kérdezzétek honnan vesz ilyeneket, szerintem ő meg túl sok krimit néz).:D
Miaka

HozzászólásSzerző: Shinku » 2009.10.26. 21:39

Én nem is gondoltam volna, hogy némelyikünk miken ment keresztül a babáért o.o Eddig abban a tévhitben voltam, hogy itt mindenkinek csak úgy egyik napról a másikra simán meglett... Nagyon *őőő nem találom a megfelelő szót, de* tanulságosak amiket leírtatok, jó volt olvasni. ^^

Én úgy adtam elő legelőször anyumnak, hogy "anyu pénzt gyűjtök..." aztán pár nap múlva megkérdeztem, hogy szerinte mire kell? "-Drága telefonra? -Nem. -Valami animés cuccra? - Hát... majdnem..." és aztán megmondtam, hogy egy 100 ezer forintos babára, ami nagyon élethű meg felsoroltam az össze érvet melette. :D Ő azt mondta, hogy jól van, nem zavarja, amúgy meg már szerintem megszokta a "fura" hobbijaimat. Aztán mutattam neki meg nagymamámnak képeket Ducanról és (anyum) "Hú, tényleg nagyon szép ez a csaj." erre én "Izé... ő pasi." (mamám) "Nagyon szépen meg van csinálva ez a kislány." (én) "Igen... de pasi... ^^") (mamám) "Pedig még szépen ki is van festve." xD
Szóval elég szerencsés helyzetben vagyok, mert ellenezni nem ellenzik, sőt még tetszik is nekik. Viszont azt mondta anyum mikor a pénzről volt szó, hogy még meglátjuk, meg, hogy ő adna, de válság van, meg elkezdte mondani, hogy még a szomszéd xy-onnak sincs most pénze, meg milyen egy hülye korszak van most meg csóróság meg stb. stb. Persze nem is várom el, hogy ő fizesse az egészet, mert én akarom összeszedni a pénzt, csak megkérdeztem, hogy karácsonyi ajándék gyanánt tudna-e beleadni... Bezzeg mikor még érintőképernyős telót akartam kérni arra azt mondta: "Az mennyi? 50 000? Jó megoldjuk." Akkor a babát mért nem tudjuk megoldani? >_< Pedig nem ellenezte >_<... Egy hiper-szuper telefon is pont olyan "hülyeség" ennyi erővel, mint a baba...

Apumnál már más volt a helyzet, neki először úgy adtam elő, hogy nem dolgozhatok-e nála, mert pénz kell, de ő azt mondta, hogy nem engedi, hogy fizikai munkát végezzek meg inkább pihenjek... -.- Pedig én bármit megtennék. >_< Aztán később felhívtam, hogy nem tudna-e kölcsön adni és akkor "Minek ez a rengeteg pénz? Ez nagyon sok!" Hát utána már nem is mondtam, hogy mire kell... ^^"

A barátaim elől meg 100%, hogy titkolni fogom, mivel mindegyik avatatlan xD és még egy 1500(!) Ft-os animefigurára is azt mondták, hogy "Te jó ég, te kidobtál ennyi pénzt egy ilyenért?!" -.-

Munkát még nem sikerült találnom... olyan jó, hogy minden diákmunkához oda van írva, hogy 18 éveseknek. T_T

Bocsi a kisregényért, csak olyan jól esett kiírni. ^^
Itthon: Alvin (AR - Cien) ● Letuchaia (CD - Vampire Beau) ● Wayne (SD - Shaun) ● Illinois (MNF Chloe) ● Lulu (MNF Ante) ● Ren (MNF Elf Shiwoo) ● Caro (MNF Miyu fej)
▪ ▪ ▪ Blog
Shinku

ElőzőKövetkező

Vissza: Csevegő