Hogyan döntötök?

Általános csevegés BJD témában

Re: Hogyan döntötök?

HozzászólásSzerző: lianihikawa » 2013.02.21. 10:03

Elnézést, hogy ezt hoztam fel, nem ilyen célzattal tettem. :) A skatulyázás sok esetben segít, de én sem gondolom, hogy feltétlen szükséges, illetve minden eset skatulyázható. :) Ebben a részben, ami számomra fontos volt, hogy amíg a tulajdonos nem tudja, hogy mihez akar kezdeni a babájával, addig nem tudja kihozni belőle azt, amit igazán szeretne. Ez egy meglátás tőlem, amit így tudtam akkor épp összefoglalni. :) Lehet, hogy én misztifikálom túl a dolog, hajlamos vagyok rá és fenntartom a lehetőségét, bennem is nagyon sok minden még érlelődő szakaszban van és javítsatok ki nyugodtan, ha valami nincs renden. :)
Inkább gyűlöljenek azért, aki vagyok, mintsem szeressenek azért, aki nem vagyok.
lianihikawa

HozzászólásSzerző: Zi-chan » 2013.02.21. 10:37

Magával a felvetéssel nem volt semmi baj, csak amikor az ember lányát úgy skatulyázzák hogy nem tudnak mögöttes tartalomról, akkor egy idő után harap erre, és csak azért írtunk szerintem mint ellenkező véleményt hogy lehessen látni, hogy nem feltétlen igazak az adott kategóriák. Én is évek óta kapom, hogy gyerek/pasi pótlékok a babáim..miért lennének? Teljesen normális párkapcsolatom van és bár nem a sajátjaim, de két gyerkőc is hozzátartozik a történethez...
A probléma ott kezdődik amikor az ember valóban túlmisztifikálja a hobbit és ez a saját élete kárára teszi. Vannak olyan szófordulatok, amik megszokottá váltak, hogy a baba akarta, a baba kérte vagy a baba magányos, de nagyrészt mind tudjuk, hogy ez a játék része. Valójában az ember azt kezd a babájával amit akar, van aki karaktereket valósít meg, nekem pl vannak adott karaktereim is, de vannak olyanok amik magukat alakították, megláttam a babát és köré rajzolódott egy világ, ez is csak természetes, amíg az ember mértékkel csinálja (ahogy az is hogy 'beszélsz a babához'...én más tárgyakkal is képes vagyok vitatkozni X'D) Csak tényleg meg kell szabni azt a határt, hol nem káros ez a játék része. Párommal mi pl szerepjátszunk, mármint nem gépen hanem rendes asztali játékokkal, magunk alakítjuk a karaktereket és a háttértörténetüket de volt rá példa, hogy abba kellett hagyni, mert az ember hajlamos egy tökéletesebb világot teremteni és abba menekülni a valódi világ problémái elől. Szerintem ez itt sincs másképp.

De hogy visszakanyarodjunk az eredeti kérdésre, bár idő pénz és türelemigényes a dolog, ha nem tudod konkrétan milyen karaktere, milyen személyisége van a már meglévő babádnak, szerintem érdemes stílusokat, neveket, karaktereket próbálgatni rajta és egyszer összeáll a kép. Legalábbis lehet egy ilyen megoldás. De az is lehet hogy segítene leírni/kitölteni egy karakterlapot...
Zi-chan

HozzászólásSzerző: lianihikawa » 2013.02.21. 11:58

Remek volt véleményem szerint a sokféle vélemény. :D
Nekem ez kicsit olyan volt, mint mikor megkérdezik tőlem, mikor lolitában vagyok, hogy milyen népviselet hordok, vagy ez valami szexuális cucc-e, én meg pillogok kínos mosollyal, hogy ezek nagyon mellé mentek és sem hülye, sem túlságosan perverz nem vagyok. =D A lolita szót is nagyon sokan a prostituálttal azonosítják, ezért nem is szoktam használni, meg ha nincs kedvem magyarázkodni, akkor azt mondom, simán csak ezt volt kedvem felvenni, szeretek nagy szoknyában járkálni, mert szép, elköszönök és nyakamba veszem az utat. ^^;

Tárgyakkal néha én is vitatkozom, meg magammal megbeszélem a dolgokat, szerintem ez teljesen normális. :D Persze az is igaz, hogy én ezt például apámon is tapasztaltam gyerekként (a magában beszélést, megbeszélést), tehát ez nekem sose volt fura. XD
Szerepjátékozom is, hajdanán fórumokon, később irodalmibb formában kezdtem, de olyan másfél-két éve élőben is (MAGUS, WoD, rendszernélküliek, stb.), alapvetően álmodozó típus vagyok, ezért abszolút értem azt, hogy néha le kell állni, mert egy képzelt, kialakított, tökéletes világban hajlamosabb benne élni az ember. :) Mivel én mindig inkább ezek felé orientálódtam, nekem a baba pont a reál világhoz köt, mivel fizikai, megfogható. ^///^

Ügyes kanyar volt és igazad van, kicsit eltértünk. ^^; :blush2:
Inkább gyűlöljenek azért, aki vagyok, mintsem szeressenek azért, aki nem vagyok.
lianihikawa

HozzászólásSzerző: lupurt » 2013.03.23. 19:35

Smaug írta:OMFG, neeeee, ne jöjjünk itt is a BJD = gyerek/szerető/önmagam misztikummal.

Valakinek biztos így van. Másoknak meg nem. Nem lehet három kategóriába beskatulyázni azt, hogy egy embernek mit jelent egy BJD :facepalm:

De jo h ezt mondod Smaug! Nekem ugyan meg nincs babam, de jo h nem KELL elokent kezelni a babakat - csak ha jol esik. :) azt hiszem nekem is lesz olyan boven amikor nem fogok tudni babakkal foglgkozni - vagy eppen csak mashoz lesz kedvem. Szerintem egy hobbit (meg minden mast) mindenki ugy el meg ahogy akar - amig abbol masnak nem szarmazik kara. :)
lupurt

Előző

Vissza: Csevegő