Hogyan döntötök?

Általános csevegés BJD témában

Re: Hogyan döntötök?

HozzászólásSzerző: Jesang » 2010.12.12. 13:53

Hát.....nálunk már előre ki van találva 9 főig az egész kis társaság, és erre keresünk/kerestünk arcokat Shiri intenzív segítségével. A legfontosabb szempont a szem. Pontosabban a nézése, hogy passzoljon ahhoz, akit én megálmodtam, meg persze egyes esetekben (pl. Friedrich aki még a nagyonnagyonnagyon távoli jövő zenéje) ott van egy bizonyos arckifejezés is, ami nagyban nehezíti a választást. Amikor túl sok esélyes van a pénztárca dönt, kivéve, ha a legdrágább az, aki legtökéletesebben passzol az illető karakterre (ismét Fried esete :T_T: rohadt krusnyik, folyton kiszúr velem :T_T: )
Itthon: Seven [RS Bao], Dextera [RS Mai], Belmore [DF-H Rain], Ashiaa [DF-H RongXuan buci], Oliver [SE Tiny Zack light tan], Vhaleio [Ninodoll Woo. U mod.], Élsi [RS Mei]
blogom: Dark Moon Dorm
Jesang

HozzászólásSzerző: Shiroi » 2010.12.12. 17:14

Minden egyes családtagom úgy választódott ki, hogy mikor megláttam, megvolt az a bizonyos szívdobbanás ^///^

Ezt dettóznám. Általában nálam is ez dönti el hogy ki jön és ki nem. Ha simán nagyon tetszik de még nem vagyok biztos benne várólistára kerül, és az idő abszolút segít eldönteni kell e a kiválasztott candidate vagy sem. :P
Az hogy mind illeszkedjenek egymáshoz nálam abszolút nem játszik mint elvetési érv. Csak az számít hogy tetszik e nekem vagy sem.
Bár eleve külön csoportjaim ( 'történeteim') vannak a különböző világba tartozó babáimnak, ami főleg talán azért van mert kb mindenevő vagyok stílus terén és szinte mindenféle karakterből szeretnék képviselőket amik valaha is tetszettek. :D
Ohh, az pedig, hogy kik ők vagy milyen karaktert keresek néha már eleve ki van találva, de legtöbbször a babát meglátva jön.
...........................................//Faceup Shop•//Flickr////
Kép
Shiroi

HozzászólásSzerző: Shinku » 2010.12.12. 18:07

Hú, örülök, hogy jó témának találtátok és ilyen sokan írtatok. Én is épp vívódom pár baba közt, jobban mondva keresem a tökéletes lányt és nagyon jó ötleteket adtatok, köszönöm. ^^

Amúgy nálam is inkább a babák választanak engem, és nem én őket. Ők mesélik el magukról milyen karakterek (bár van egy előre tervezett karakterem is). ^3^
Itthon: Alvin (AR - Cien) ● Letuchaia (CD - Vampire Beau) ● Wayne (SD - Shaun) ● Illinois (MNF Chloe) ● Lulu (MNF Ante) ● Ren (MNF Elf Shiwoo) ● Caro (MNF Miyu fej)
▪ ▪ ▪ Blog
Shinku

HozzászólásSzerző: Smaug » 2010.12.12. 19:53

Óh, én úgy tűnik pont fordítva működöm - már meglévő karakterekhez keresek megfelelő babát. Igazából az első - Ezra - még nem így volt. Őt megláttam és megtetszett és nem hagyta hogy eltérítsem magam tőle, majd egy meggondolatlan névadásnak köszönhetően (erm...nem akartam én "Ezra" karaktert csinálni, csak egy kis tisztelettel adóztam volna a kedvenc Hét Mesterlövész szereplőmnek ^^; )...szóval a névvel jött a személyiség, és a külső is.

Meg a társaság is. Mert Ezra "Ezrává válása" után elég egyértelmű volt, hogy neki kell JD, Buck, Vin, Chris, Josiah és Nathan is - náluk pedig már a személyiséghez kerestem a babát. Egyébként nem is az a lényeg igazán hogy hasonlítson a karakterre külsőben (hehe, akkor Minimee fejeket vennék) hanem hogy érzésben megfogjanak...szóval ha ránézek egy babára, akkor meglegyen az a bizonyos érzés amit a karakterhez asszociálok. Nem mindig - sőt szinte sosem - az első kinézett baba a nyerő, de általában a kiválasztottakról elmondhatom, hogy aki végül hazajön annál bizony megvan az a bizonyos szívdobbanás.

Bár nem feltétlenül első látásra...(hehe, Flood Lutsos első képei alapján sosem gondoltam volna, hogy egyszer ő lesz Chris...de aztán láttam az egyik ruha-sorozatuknál hogy milyen dühös festéssel, és ott - megjelenése után vagy egy évvel - egyszerűen elkapott a tekintete ^^; )

Hogy külsőben összeilljenek szintén nagyon sokat számít - főleg a nagyfiúknál (JD kivétel). Igyekszem a testmagasságukat is úgy alakítani ahogy elképzeltem őket, de ami még fontosabb, a fejméret...és arcberendezés. Ezért is rezeg a léc például Bucknál, akinek egyszerűen tökéletes az arca a saját karakteréhez, de a feje érezhetően hangya pl. Chris és JD fejei mellett :(

Hehe, azt hiszem mondhatjuk hogy az összes babámat Ezrának vásárolom :lol:

(kivéve a piciket - ők nem létező képzelet-szülemények, meg lélekállatok, ezért kicsit nagyobb szabadságuk van méretben és realisztikusságban :P )
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: Shiroi » 2010.12.12. 20:35

Így Smaug után belegondolva, azért nekem is volt aki elsőre semmit sem mozdított meg bennem, és csak elég hosszú idő plusz tulajképek után nőtt hozzám.
De ez nagyon elenyésző mennyiség volt a többi opcióhoz képest. XD ( Aki ilyen volt mégis itthon van az Anhur/Emperor. Sosem gondoltam volna hogy ennyire szeretni fogom ezt a srácot miután megjött, erre tessék. :lol: )
...........................................//Faceup Shop•//Flickr////
Kép
Shiroi

HozzászólásSzerző: Lexi » 2011.10.23. 14:04

Nálam eddig mindenki illeszkedett a többiekhez (kivéve Emily-t, de hát ő nem is igazán az enyém), és természetesen jött, hogy az adott karakterek mind testvérek legyenek. xD; De nem igazán volt előre eltervezve semmi - megtetszett az adott mold és kigyűjtöttem. Meg mondjuk én nem veszem annyira komolyan az egész "karakter" dolgot - persze van nevük meg pár karakter-tulajdonságuk, de sosem szerepjátékozom velük vagy ilyesmi... őszintén szólva kizárólag a szépségükért és a fotózás öröméért fektettem be rájuk. ^^
Itthon: Alex (Crobidoll Yeon-Ho), Aurora (Peakswoods Goldie+wake-up ver.), Fynn (Crobidoll Nia), Emily (Crobidoll Limited Love Ara)

Kép
http://luleiya.deviantart.com/
Lexi

HozzászólásSzerző: Tifa » 2012.10.17. 20:19

Hm, akkor én is írok, hogy végül hogy sikerült GuHu-t választanom. :)

Mint írtam, én nem vagyok vérbeli bdj-os, csak egyszerűen tetszenek a babák és pár gyakorlati szempont miatt is gondoltam, hogy elkélne nekem is egy baba. :) - rajzoláshoz és varráshoz, cosplay tervezéshez -
Lehet most sokan nagyon izének találnak, mert ahogy nézem, itt én vagyok az egyedüli, aki így gondolkodik a babával kapcsolatban. Tehát én nem fogok olyan szorosan kötődni hozzá és nem fogok annyit foglalkozni vele, mint egy normál bjd kedvelő, ezért a választás is nálam teljesen másként történt.
Még évekkel ezelőtt láttam meg Ducant a DoD-tól, ő nagyon megtetszett és utánanéztem, hogy mi is pontosan ő. Aztán néha nézegettem bjd-os képeket, de csak nagyon ritkán. Nekem ez is egyfajta művészet, hogy ki mit tud kihozni a babából, tehát csak úgy néztem a képeket, hogy: hú, szép babák.
Aztán idén úgy nyár környékén úgy döntöttem, hogy ha visszajövök Japánból, veszek egyet.
Nem volt konkrétan egyáltalán semmi megkötött dolog, hogy milyen legyen, fiú-e vagy lány, csak nézelődtem, hogy milyen babák vannak.
Legelőször inkább lányokat néztem, hogy azt veszek. Aztán ez változott fiúra, aztán megint változott elf-re, mindegy a neme alapon.
Aztán elkezdtem végignézni alaposabban a gyártók oldalait. Akkor azt mondtam, hogy tök mindegy, hogy elf-e vagy nem. Szembesültem azzal, hogy vannak keleti kinézetű babák is. Meg is tetszett Bichun és Kanguk. Rajtuk elég sokat gondolkodtam, hogy esetleg megveszem valamelyiket.
Aztán még lett pár versenyző végül lett egy szép kis lista, akik a "lehet, hogy ő lesz az" kategóriába tartoztak.
Annyiféle baba volt, ami tetszett, hogy képtelen voltam választani. XD Nekem nagyon különféle babák tudnak tetszeni, szóval elég nehéz lenne olyat mondanom, hogy ki tetszik mégis jobban, mint más.
Utána Lati-tól kijött Largo. Őt ténylegesen majdnem megvettem.
Közben Soom-nál is elindult a Free choice. Onnét Phonolus és Hyperon volt a nyerő.
Még mindig nem tudtam választani.
Közben barátnőm regényéből újabb részletet kaptam, amiben van egy kedvenc démonom, azaz a főszereplő, Renge. Nagyon csípem a búráját, le is rajzoltam már barátnőmnek, én hogy képzelem el őt. Olyan jó részletet írt, hogy tudtam, nekem ez a démon lesz a babám! XD Aztán már csak azok közül, akik tetszettek kellett választani, hogy ki legyen, ki lenne jó a karakternek.
Két potenciális baba maradt végül: egyik Soom-tól Hyperon másik pedig HZ-tól GuHu.
Con hétvégéjén fent voltam barátnőmnél és mondtam neki, hogy segítsen dönteni, ki legyen. Közben felkerült egy harmadik jelölt is hozzájuk, Bichun, ahogy átnéztük, hogy kik tetszettek nagyon.
Vasárnap estére az volt a kérdés, hogy Bichun vagy GuHu? Egész este azon gondolkodtam, de nagyon nem bírtam dönteni. Aztán nehezen, de mégis éjjelre megszületett a döntés: GuHu lesz Renge.
Már megvettem, szóval nemsokára haza is jön. :)
Hogy mi alapján döntöttem mellette? Kisebb méretre és nekem nincs olyan sok helyem. XD Néztem youtube-on HZ babáról videót, nekem nagyon bejött. Szép az arca, az orra is nagyon tetszik, meg a szemei is. A füle hegyes, ez kell is a karakterhez.
Ha jól tudom, itthon nincs még HZ baba - lehet rosszul tudom - Remélem bejön a megérzésem és pont olyan lesz, mint ahogy gondolom. :)
Tifa

HozzászólásSzerző: Smaug » 2012.10.17. 20:45

Heisének gyönyörű babái vannak, szerintem tuti nem fogsz csalódni benne! Festéssel választottad magadénak, vagy keresni fogsz valakit aki megfesti Renge karakterének? ^///^

Egyébként szerintem egy kicsit fura kép él benned a BJD hobbi kedvelőiről...akadnak valóban, akik éjjel-nappal velük foglalkoznak, de szerintem ők a kisebbség, itt a fórumon is. Meglepne például ha megtudnád, hogy én a babáimhoz hetekig, hónapokig hozzá sem szoktam nyúlni? :P

Szóval kérlek, ne általánosíts, hogy "ti, BJD gyűjtők, versus én, aki csak egyet veszek, és azt is csak ruhavarráshoz". Mindenki máshogy viszonyul a hobbihoz és máshogy élvezi a babákat. Szomorú hírem az, hogy te ugyanúgy BJD kedvelő vagy, mint mindenki más itt a fórumon ;)
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: Tifa » 2012.10.18. 20:48

:) No, örülök, hogy neked is tetszenek Heise babái!
Festés nélkül kértem. :) Szóval igen, kell majd, aki megfesti Renge pofiját. :)

Elnézést, nem akartam általánosítani. Szóval akkor, ki így, ki úgy. :) Hú, akkor találtam egy rokon lelket. XD - nem kell ám komolyan venni, amit írok, senkit nem akarok még véletlen sem megbántani -
Mármint, hogy te sem vagy nagy babázós ezek szerint.

Festés ügyben meg szerintem megkereslek. :)
Tifa

HozzászólásSzerző: Shinku » 2012.10.24. 22:14

Smaug írta:Meglepne például ha megtudnád, hogy én a babáimhoz hetekig, hónapokig hozzá sem szoktam nyúlni? :P
...
Mindenki máshogy viszonyul a hobbihoz és máshogy élvezi a babákat.

Jajj, Smaug, engem ez a mondat annyira meg tud nyugtatni. :D Mindig lelkiismeret furdalásom van, ha nem tudom sűrűn elővenni a babáimat. Múltkor tettem egy próbát, hogy magammal vittem Lettit hétvégén haza. Ezzel is többet próbáltam törődni vele... Viszont ha nem otthon vagyok, akkor az általában azért van, mert valami dolgom van, tehát nem tudok a babára figyelni. Talán még rosszabb is volt, mintha otthon hagyom, mert folyton azon aggódtam, hogy a hurcolászás közben lesz vmi baja + nem is tudtam semennyit foglalkozni vele.

Ez pedig: "mindenki máshogy élvezi a babákat" mostantól a jelmondatom lesz. xD
Itthon: Alvin (AR - Cien) ● Letuchaia (CD - Vampire Beau) ● Wayne (SD - Shaun) ● Illinois (MNF Chloe) ● Lulu (MNF Ante) ● Ren (MNF Elf Shiwoo) ● Caro (MNF Miyu fej)
▪ ▪ ▪ Blog
Shinku

ElőzőKövetkező

Vissza: Csevegő