Hogyan döntötök?

Általános csevegés BJD témában

Re: Hogyan döntötök?

HozzászólásSzerző: nanami8 » 2013.02.18. 23:49

Megkérdeznélek titeket is a témában, főleg "szívdobbanós"-pártiak, hogy mi van akkor, amikor a szív nem dobban?

Mint azt sokszor sok helyen elmeséltem, én custom sculpt-ot akartam, nem kitalált karakter, hanem egy létező (inspiráló) személy alapján. Aztán belefutottam Taobaon a srácom stock fotóiba, és miután hosszasan anyáztam, amiért pont egy MSD az, ami "rámkacsintott", még mindig tovább kerestem azt a szobrászt, vagy céget, amely legyártotta volna nekem a vágyott arc tökéletes mását. Aztán ahogy egyre több nehézség gördült az utamba, (részben a párom rábeszélése miatt is) azt mondtam, hogy mégis az intuíciómra hallgatok, és akinél először azt éreztem, hogy "na, ő az", azt kell megvennem. És nagyon féltem, hogy rossz döntés lesz, hogy nem fog tetszeni, de imádom, sőt, annyira imádom, hogy újra és újra megvenném.

És itt jön a csavar: egyszerűen semmilyen más baba nem tetszik. Mármint, ugyanennyire, vagy legalább ennyire, vagy kicsit jobban. Illetve, ha vannak is olyanok, amelyek tetszenek (másoknál, mások fotóin), valahogy nem érzek késztetést, hogy megvegyem őket. Szeretnék a srácom mellé egy másodikat, de úgy érzem, hogy minden lehetséges baba, amely megtetszene, nem "szól" hozzám, nem hív, nem akar hozzám hazajönni. Persze, ha a misztikus bullshitet elhagyom, akkor is ott marad a puszta tény, hogy nem veszek meg egy olyan babát, amelyet nem találok megközelítőleg ugyanolyan szépnek, mint a meglévőmet.

Voltatok már így? Vagy igazából mindig lenne ötletetek egy újabb babára? Pénzkérdés, vagy eltökéltség-kérdés? Megvennétek csak azért egy babát, mert "jó vétel", vagy mert spontán rákívántok, és eladnátok, ha rájönnétek, hogy mégsem tetszik, vagy nem illik a többi közé?
nanami8

HozzászólásSzerző: lianihikawa » 2013.02.19. 10:37

Ugyan még nem vagyok babatulajdonos, ettől függetlenül szeretnék válaszolni a felvetésedre. :)

Én szívdobbanós párton állok, IH Theo-t megláttam, rögtön szerelembe estem és megjelent előttem, hogyan szeretném, hogy kinézzen, ha a sajátom lesz egy Theo-modell, de ugyanaz a para van bennem, hogy mi van, ha életben nem tetszik, nem olyan lesz.

Én úgy voltam vele, hogy egy is sok magamhoz mérve, aztán mire észbe kaptam, már akartam még kettőt, akik jobban ki is formálódtak a fejben, mint az első szerelmem. XD Viszont abban nagyon biztos vagyok, hogy ha egyszer megrendelek, megveszek egy babát, nem tudnám eladni. Azóta, hogy megérett bennem a vágy egy BJD-re, nincs olyan nap, hogy ne bámulnék képeket, néznék céget, olvasnék blogot és fórumot, álmodoznék. Tisztára, mint egy lágy drog, úgy hat rám és elképesztő módon ösztönöz mindenhez - ha nyűglődöm a melóval, azt mondom magamnak: ha ezen túlvagyok, feljöhetek munkaidőben ide, vagy Ametisztgyöngyöket olvasni; és megleszek vele, mert motivál ez a dolog.

Szerencsére van időm végiggondolni, mit akarok, hogy akarom, nincs a számlámon annyi, hogy csak kicsit kelljen spórolni vagy meg tudom mindjárt venni, ezért nem ugrok fejest az egészbe, tehát amit megtervezek magamnak, azt magamnak tervezem és meg is szeretném tartani. :)

Asszem, a szerelem ilyen, Nana, ha beüt, kopoghatnak, telefonálhatnak, integethetnek, rángathatnak a többiek, te akkor is csak őt látod, őt hallod, ővele akarsz lenni... :XD:
Ha jól tudom - mintha valahol olvastam volna -, te gondolkodtál Haru idősebb változatának megvételén. Ezt elvetetted, vagy hogy áll a projekt?

Én mindig tudnék új babát tervezni, hiszen annyira sok ötlet, szépség és kreativitás van ebben a témában, hogy az hihetetlen, de megtervezni és örökbefogadni nem jár együtt nálam. :D Ahhoz két lottó ötös is kevés lenne, ha minden tervem meg kéne valósítanom. XD Szóval nekem pénz-kérdés és eltökéltség is. Nem minden általam tervezett dolog szól hozzám, akar az enyém lenni. ^^
Inkább gyűlöljenek azért, aki vagyok, mintsem szeressenek azért, aki nem vagyok.
lianihikawa

HozzászólásSzerző: Smaug » 2013.02.19. 17:24

Nanami, szerintem ne rágódj rajta, hogy nem találsz - még - az első babádhoz foghatót :) Elég friss még az ő megérkezése is és nagyon sok filozofálás árán döntöttél végül mellette, szóval szerintem még az újdonság varázsának kiélvezése tarthat.

És persze az is benne van a pakliban, hogy még lehet hogy meg sem jelent a következő kiválasztottad! Én hiába akartam pl. Ezra mellé egy JD-t venni x idő után, mert csak hónapokkal később jelent meg egyáltalán Leekeworldnél a 60cm-es vonal (ahonnan végül JD származik^^). Kicsit Peyton szintén jóval később jelent meg...Vin is...igazából azt kell mondanom, hogy minden babám, aki végül hazajött az UTÁN jelent meg, hogy az adott karakterre elkezdtem volna babát keresni.

Én kicsit úgy is szoktam gondolni, hogy az első babám óta nem is magamnak veszem az újakat, hanem neki :blush2:

Szóval nálam ez nem pénz-kérdés, vagy eltökéltség kérdés - heh, ha meglátom a kiválasztottat, akkor úgyis még hetekig, hónapokig fogok problémázni rajta hogy biztos akarom-e és csak azután vágok bele. De ne aggódj, jönni fog majd - csak légy türelemmel, nehogy aztán azért dobj ki egy csomó pénzt hogy "történjen valami". ;)

(bár persze abszolút fenntartom, hogy nem lehet minden döntés tökéletes. Ha valaki vesz egy babát, aztán rájön hogy mégsem tetszik, még sincs meg a kötődés, akkor nincs szégyen abban, ha eladja! Egyrészt túl nagy luxus ennyire drága műanyagdarabokat tárolni otthon, ha nem értékeljük őket, másrészt meg mégis kellemesebb a tudat, hogy valahol valaki most boldogan körülrajongja azt a babát amit mi nem tudtunk szeretni, nem?)
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: nanami8 » 2013.02.19. 22:21

Lányok, köszönöm a véleményeket :) Tulajdonképpen eszembe sem jutott, hogy lehet, még meg sem jelent az a baba, amire én vágyom/nék/hatnék... :) pedig mennyire kézenfekvő gondolat! Kicsit talán úgy vagyok vele, hogy kívülről nagyon furcsának látom magam, amiért a világon létező több ezer sculpt közül valamiért ez kattant be.

Bár beismerem, hogyha meglátok egy babát fehér parókával, azonnal felkapom rá a fejem, még ha utóbb rájövök, hogy nem is tetszik a sculpt :D Mint ahogy a pasik cuppannak rá a vörös/szőke nőkre.
Simán lehet, hogy már ezerszer átfutottam az álombabán, mert fekete haja volt, vagy nagyon off face-upja :D (Állandó fóbiám ez is, ezért túrom mindig a fórumokat mások fotóiért.)

Lia: részben lemondtam, részben nem mondtam le. Most elvileg úton van a pót-Haru-fejem, így lesz két egyforma színű buksim, az egyik megy moddolásra, hogy férfiasabb arcvonásokat kapjon, gödröcskét a szája mellé, szögletesebb állat, stb. de utána is még nyitva van a kérdés: cserélgetni fogom őket ugyanazon a testen, vagy a "férfiasabb" MSD fej kap egy magasabb és/vagy izmosabb MSD testet, és nem 13 éves lesz, hanem mondjuk, 15-16, vagy... a moddolt pasis fej marad Haru testén, és a pótfej moddolatlanul kap egy lánytestet (de szép ikrek lennének! :D Tobzodnék bennük!). De sajnos egyre jobban tetszik Haru "nagytestvére", Ringdoll Ran, aki 75%-ban ugyanaz a sculpt, csak "felnőttben". Nyilván, ha látom, mit tud kihozni a szobrász a Dylan-fejből, és mennyire tudja az elképzeléseimnek megfelelően megcsinálni, akkor talán bátrabban vágok bele az SD-be is. Bár... :D
Szóval ötletekből nem szenvedek hiányt, de nem érzem a "dobbanást" a helyes döntésre. Amíg a pótfej meg nem érkezik, addig talán nincs is értelme. Lehet, hogy ránézek, és egyszerűen tudni fogom, hogy ő egy lány :) Lehet, hogy a szobrászt is visszamondom, mert tulajdonképpen szeretem a kis arcocskáját így, ahogy van. Rengeteg a bizonytalansági tényező :)
nanami8

HozzászólásSzerző: lianihikawa » 2013.02.19. 22:59

Tök jó, hogy mennyi elképzelésed van! :D És valszeg idegőrlő lehet. :) Én a Jina fejjel voltam így, hogy nagyon-nagyon sokáig vacilláltam, hogy fiú vagy lány legyen. Túl kézenfekvő egy fiú-lány ikerpár, pedig akkor kiélhetném legperverzebb vágyaimat, aztán rájöttem, hogy Higlad (Noel) tökéletesen azt fogja megtestesíteni, amit a Jina-fiúban keresnék és végül vagy halál féltékeny lenne és abból nagy gubanc kerekedne, vagy világgá menne, amit nem akarok, mert Hig áll jelenleg a legközelebb hozzám és már egyáltalán nem vagyok biztos abban, hogy a Theo-modell lesz az első, amit berendelek, ha módom lesz rá. :) Kell nekem az a hisztis, hangos, imádnivaló, önző kis dög, szóval jóval azelőtt biztosítani kell neki a helyet, mielőtt megérkezik, különben keres magának másik embert...

Szerintem ismerkedj még Haruval. :) Nekem mindig az az érzésem, hogy még nem tudjátok, hogy ő milyen nemű és identitású, nincs teljesen meg az önképe. Vele kapcsolatban igen erős bennem, hogy fiú testbe zárt lány, amivel semmi baj sincs, de mivel még sok a bizonytalanságod, ezért neki is és még nem lehet eldönteni, hogy ő fiú-fiú, lány-fiú, vagy mi. :)
Most olvasom Aya és Island blogját a kezdetektől végig, ott volt Island írásában ez:
"Egy ilyen baba vagy gyerek, vagy saját magunk idealizált leképezése, vagy szerető. Persze nem feltétlenül pótlék. Van, aki két gyerek mellett is saját fiának-lányának tekinti, vagy minden ujjára jut egy pasi, mégis úgy bánik a babával, mint egy ki tudja hányadikkal. Mindenki igyekszik tompítani, de ez van. Nálad melyik?
- Még nem tudom – felelte Crimson némi habozás után. Én beértem azzal, hogy nem „gyerekezett le” megint.
- Akkor döntsd el hamar, mert ki fog készülni.
- Ki?
- Hát a babád. Akkor kezd el majd igazán „élni”, ha megtalálja melletted a helyét, de addig nem találja meg, amíg te meg nem találod a tiédet mellette."
Ez "fanfic", de lényegében megragadja szerintem azt, amin őrlődsz és az utolsó mondat szépen kifejezi, hogy szerintem mikor múlnak el majd a bizonytalanságaid. :) Időd meg, mint a tenger, előtted áll az egész élet. :) Vagy ha még érzed a késztetést, akkor keresd meg a gyökerét és ragadd meg azt. Hogy mi okozza a késztetést. :) Nekem be szokott válni. :D
Inkább gyűlöljenek azért, aki vagyok, mintsem szeressenek azért, aki nem vagyok.
lianihikawa

HozzászólásSzerző: Smaug » 2013.02.20. 18:42

OMFG, neeeee, ne jöjjünk itt is a BJD = gyerek/szerető/önmagam misztikummal.

Valakinek biztos így van. Másoknak meg nem. Nem lehet három kategóriába beskatulyázni azt, hogy egy embernek mit jelent egy BJD :facepalm:
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: Shiroi » 2013.02.20. 18:56

Smaug írta:OMFG, neeeee, ne jöjjünk itt is a BJD = gyerek/szerető/önmagam misztikummal.

Valakinek biztos így van. Másoknak meg nem. Nem lehet három kategóriába beskatulyázni azt, hogy egy embernek mit jelent egy BJD :facepalm:

Ámen.

Számomra ez olyan, mintha kvázi azt akarnák 3 kategória alá beskatulyázni hogy valaki miért rajzol. Vagy még inkább - miért rajzolja amit rajzol. Ami sok esetben lehet hogy belefér abba az X kategóriába... sokban viszont nem. Nonszensz.
...........................................//Faceup Shop•//Flickr////
Kép
Shiroi

HozzászólásSzerző: Zi-chan » 2013.02.20. 19:31

Ez nekem a saját magánvéleményem, de ez az egész 'megmondja a baba mit akar' eléggé túlmisztifikált. Persze, van olyan amikor az adott karakter vagy adott baba megkívánja hogy ezt vedd meg neki vagy azt, ilyen vagy olyan ruha 'áll neki jól', én ezt szoktam az alatt értelmezni, hogy a baba 'kérte'. Azt persze hozzá tenném hogy minden gyűjtő más és persze másképp látja a dolgokat, de az a bizonyos szívdobbanás is túlértékelhető. Pedig Isao hozzám is úgy jött, hogy nem terveztem, csak amikor megláttam a fejed az adott festéssel állt össze a karakter képe bennem és megtetszett annyira, hogy maradandónak ítéljem. Nálam kb ez a szívdobbanás.
Az pedig hogy ki mennyire teszi bele a saját személyiségét az adott babába, nos valamilyen szinten mindenki, főleg mivel a legtöbb a mi ízlésünket adja vissza, de ezt meg nem szabad összekeverni azzal, hogy mire vágyik a tulaj és mire a baba karaktere.

Mindenesetre attól se kell félni, ha valamelyik választott nem válik be, és eladja a tulaj. Sokszor látom, hogy megszólnak embereket mert eladja egy babáját vagy fél belevágni valamibe mert ha mégse jön be akkor elítélik ha eladja... Akár évek alatt is változhat valakinek az ízlése ezen belül is és végül lecseréli a babákat, persze ez sem törvényszerű...ebben a hobbiban semmi sem az.
Zi-chan

HozzászólásSzerző: barabara » 2013.02.20. 19:47

Nekem is szívemből szóltál, Smaug. xD Persze kinek maga dolga, hogy viszonyul a babás misztifikáláshoz, csak az zavar, ha úgy nyilatkozik valaki, mintha általános lenne, hogy minden BJD-s így gondolkodik ezekről a dolgokról... én speciel nagyon nem. -.-' Nem hiszem, hogy "hazajön a baba, ha akar", hazajön, ha én akarom, és pénzem is van rá, és szerintem sem mondja meg, hogy mit akar, maximum jól áll neki valami, vagy a karakteréhez off vagy nem off.
Szerintem is butaság bárkit is megszólni azért, hogy mit csinál a babájával, de az is butaság, ha valakit olyan nagyon érdekel, hogy ki mit szól, hogy mondjuk amiatt nem ad el egy babát, akit egyébként el szeretne. ^^' Magamról tudom, hogy nagyon sokat változott az ízlésem a babák terén kezdő babás koromhoz képest, sőt a hobbiban is kicsit más dolgokat keresek, mint azelőtt, pedig csak pár év telt el azóta. ^^' Szerintem ez természetes dolog... és ezzel együtt jár, hogy az ember esetleg elad egy-egy babát, vagy más babából csinál meg egy karaktert, ha inkább utóbbihoz kötődik, és nem magához a moldhoz.
Kai Makary Hoffmann /PPD ChenYi/Kőváry Sebestyén /DCatch Brad/方云虛 /Zaoll Ramie ♂/Dwynwyn /DK Abby/Инна Шчедрой /NB Har/
Kép
barabara

HozzászólásSzerző: Shinku » 2013.02.20. 22:03

Én is egyet értek azzal, amit Smaug mondott. Sokkal jobban érzem magam a hobbiban, amióta "nem élőként" kezelem a babáimat, és nincs lelkiismeret furdalásom, ha el vannak rakva, hanem csak akkor veszem elő őket, amikor kedvem tartja.
Itthon: Alvin (AR - Cien) ● Letuchaia (CD - Vampire Beau) ● Wayne (SD - Shaun) ● Illinois (MNF Chloe) ● Lulu (MNF Ante) ● Ren (MNF Elf Shiwoo) ● Caro (MNF Miyu fej)
▪ ▪ ▪ Blog
Shinku

ElőzőKövetkező

Vissza: Csevegő