Mit utálsz a babádban?

Általános csevegés BJD témában

Re: Mit utálsz a babádban?

HozzászólásSzerző: Jesang » 2011.02.16. 18:56

Hehe, akkor beszállok én is :P

Seven: Minimanó IRDATLAN nagy S kampóval. Konkrétan olyan brutálisan nagy, hogy a szemeit folyton elbiszgurássza a helyéről, és eléggé morbid látvány, amikor a jobb szemével rád néz, a ballal meg valahova el balra, és tiszta eye putty a szeme O.O Ilyenkor kábé már sikítanék. Amúgy szerintem más gond nincs vele :D

Mei-chan (aki továbbra sem enyém, de a jó édes anyukája net hiányban rámhagyományozta a nyilatkozás jogát) : Nyaklibaba, szószerint. Egyszerűen se ülni se állni se semmit......már nem tudom, mit csináljak vele, hogy ne kelljen attól félnem, hogy kamikaze akciót hajt végre O.O És a brutális kézfejei....háromszor akkora a keze, mint Sevennek, pedig ő elf, és ehhez társulnak a turcsi lábfejek, amik picik, de vastagok O.O Az egész gyerek aránytalan....de zabálnivaló XD
Itthon: Seven [RS Bao], Dextera [RS Mai], Belmore [DF-H Rain], Ashiaa [DF-H RongXuan buci], Oliver [SE Tiny Zack light tan], Vhaleio [Ninodoll Woo. U mod.], Élsi [RS Mei]
blogom: Dark Moon Dorm
Jesang

HozzászólásSzerző: libachan » 2011.03.27. 19:05

Mondtam már hogy átok Dollmore kezeibe, lábaiba és gyantájába X'D??? Gabi *má megint és mért ne?* letörte az ujját. Tól jó gyerek volt manapság, már csodálkoztam hogy nem történt vele semmi. Erre ma? Letörte az ujját T_____T Istennek sem tudom hogyan.
Kép
libachan

HozzászólásSzerző: Michiyo » 2011.04.01. 11:46

A szemcsere ürügyén jöttem én is "panaszkodni" kicsit. Azzal, hogy Aki szimplaízületes már megbarátkoztam, viszonylag jól boldogulunk vele így is. De a fejszerkezete az halál. Nem elég az O kampó, ami azért elég nagy ahhoz, hogy szemcsere esetén folyamatosan beleakadjon a kezem, de ráadásul az, hogy a fejtetőt az O kampón áthurkolt gumi tartja mágnes helyett szinte kezelhetetlenné teszi. Vagy kiszedem a gumit és akkor tudok úgy ahogy ténykedni, viszont mire újra átfűzöm és beakasztom a helyére egy nap, vagy nem szedem ki a gumit, de akkor nem férek el, hála annak, hogy az átlagánál hosszabb ujjaim vannak. Ez remek adottság, ha tíz ujjal gépelek, mert viszonylag könnyen elérek a számítógépen minden billentyűt, de amikor egy amúgy is szűk helyen kell boldogulnom, átok. ^^; Tényleg rengeteg idő, mire kicserélem a fiú szemét. Könyörgöm a CH-nak, hogy szánja már meg a vásárlóit, és felejtse el ezt a gumis megoldást bizonyos babákban. Huh ez jól esett. ^3^
Kép
Itthon: Akira (CH LJ Mars), Hikari (Dikadoll Maria), Chenz (DollLeaves Sleeping Jax), Kousuke (Resinsoul Song)
Deviantart
Egy perc
Michiyo

HozzászólásSzerző: Lexi » 2011.10.23. 13:57

Crobidoll test - amióta megkaptam (lassan 3 éve), nem tudtam leültetni szegényt anélkül, hogy hátradőlne. Megállni is alig áll meg, mert kb. bármikor képes összecsuklani, ha kilibben az egyensúlyából. :T_T: Azon töprengtem mostanában, hogy vajon segítene-e rajta egy restring-elés... Érdekes módon a Crobi-féle hivatalos képeken a srácok mindig képesek mindenféle pózba beállni... >_>

Van bárkinek bármi tippje? x_x
Itthon: Alex (Crobidoll Yeon-Ho), Aurora (Peakswoods Goldie+wake-up ver.), Fynn (Crobidoll Nia), Emily (Crobidoll Limited Love Ara)

Kép
http://luleiya.deviantart.com/
Lexi

HozzászólásSzerző: Shiroi » 2011.10.23. 17:53

Hát, ha szó szerint össze csuklik akkor (így látatlanban tapogatózva XD) én első lépésnek mindenképpen megpróbálnék egy újrahúzást, igen. Ne túl szorosra, de jóval szorosabbra. :D
A másik amit a pózolás javításának érdekében még sokszor megcsinálnak az a ragasztó pisztolyozás, amikor minden joint illeszkedő gödrébe tesznek egy vékony réteg ragasztót, ami elősegíti a súrlódást és tapadást, így a babák sokszor 10x is jobban tudnak pózolni emiatt - vagy olyan dolgokat megtartani amiket addig nem tudtak. (persze nem mind... mert sajnos a Crobi testnél általános tény hogy teljesen magatehetetlen szinte ^^; ^^; )

Aztán van a drótozás, amikor a karba vagy néha lábba is a huzal mellé egy rövid kis drótot fűznek. Ez a még advancedebb pózoláshoz van. :lol:

Ha viszont semmi nem válik be, sokszor érdemes átgondolni hogy ne adja e el az adott testet az ember, és vegyen egy másikat ami illik a fejhez és jobban is tud pózolni.

Well.. tudományom eddig terjedt. XD Remélem valamennyit azért segítettem.
...........................................//Faceup Shop•//Flickr////
Kép
Shiroi

HozzászólásSzerző: Lexi » 2011.10.23. 19:32

Shiroi írta:Hát, ha szó szerint össze csuklik akkor (így látatlanban tapogatózva XD) én első lépésnek mindenképpen megpróbálnék egy újrahúzást, igen. Ne túl szorosra, de jóval szorosabbra. :D
A másik amit a pózolás javításának érdekében még sokszor megcsinálnak az a ragasztó pisztolyozás, amikor minden joint illeszkedő gödrébe tesznek egy vékony réteg ragasztót, ami elősegíti a súrlódást és tapadást, így a babák sokszor 10x is jobban tudnak pózolni emiatt - vagy olyan dolgokat megtartani amiket addig nem tudtak. (persze nem mind... mert sajnos a Crobi testnél általános tény hogy teljesen magatehetetlen szinte ^^; ^^; )

Aztán van a drótozás, amikor a karba vagy néha lábba is a huzal mellé egy rövid kis drótot fűznek. Ez a még advancedebb pózoláshoz van. :lol:

Ha viszont semmi nem válik be, sokszor érdemes átgondolni hogy ne adja e el az adott testet az ember, és vegyen egy másikat ami illik a fejhez és jobban is tud pózolni.

Well.. tudományom eddig terjedt. XD Remélem valamennyit azért segítettem.

Hű, köszönöm szépen a jó tanácsokat. o.o Már csak az az egy problémám van, hogy azt se tudom, hol kezdjem az újrahúzást. DDD: Egyszer utánanéztem, találtam is egy videót youtube-on és majdnem elsírtam magam, hogy úristen, én ezt nem, mert a végén nem tudom összerakni a babát. Dx ...vagy csak túlreagálom? orz
Itthon: Alex (Crobidoll Yeon-Ho), Aurora (Peakswoods Goldie+wake-up ver.), Fynn (Crobidoll Nia), Emily (Crobidoll Limited Love Ara)

Kép
http://luleiya.deviantart.com/
Lexi

HozzászólásSzerző: Shiroi » 2011.10.23. 21:33

XD Ne aggódj, sokan vannak így az elején Lexi! :lol:
Szerencsémre én 'lazábban' indulhattam mert rögtön az elején át kellett esnünk a vízkeresztségen (Thane olyan lazán jött mint egy rongybaba >> ) de emlékszem mennyire féltem és nem hittem el, hogy én ezt vissza is tudom rakni ugyan úgy! XD;;
De igazából nem is olyan nehéz, mint amilyennek kinéz! :D
...........................................//Faceup Shop•//Flickr////
Kép
Shiroi

HozzászólásSzerző: Shinku » 2013.05.14. 14:26

A Resinsoul test mozgását, vagyis nem mozgását. Állni és feküdni tud, meg pár kézmozdulatot, de ezenkívül semmit. Ülni csak drótokkal tudott, de már azok is idegesítettek...
Itthon: Alvin (AR - Cien) ● Letuchaia (CD - Vampire Beau) ● Wayne (SD - Shaun) ● Illinois (MNF Chloe) ● Lulu (MNF Ante) ● Ren (MNF Elf Shiwoo) ● Caro (MNF Miyu fej)
▪ ▪ ▪ Blog
Shinku

HozzászólásSzerző: Koffeey » 2013.05.14. 16:42

Amikor a szemeket nem tudom rendesen (vagy sehogyse) oldalra állítani a szemgödörben a túl nagy dome miatt :rolleye:
KépKépKép
Itthon: Sakkun (BBB Sprite) & Damu (DollGru #6 × DF) & Reita (DF Lance × Impl)
Koffeey

Előző

Vissza: Csevegő