Öregedni, vagy nem öregedni?

Általános csevegés BJD témában

Öregedni, vagy nem öregedni?

HozzászólásSzerző: Smaug » 2011.02.06. 12:43

Oké, ez a kérdés már nagyon régóta fúrta az oldalamat...

A ti babáitok "öregszenek"-e vagy állandó az életkoruk? Nézegettem a karakterlapokat és a legtöbb helyen van életkor megadva, és nem magának a "baba testnek" a kora (ami egy-két év volna a legtöbb esetben). Viszont ha egyszer testbe öntötte az ember, utána változik-e a kora?

Több érdekes dilemma vetődött ugyanis fel bennem ezzel kapcsolatban...

Először is...

Hogyan választottál születésnapot? A megérkezésének a napját, vagy egy más módon kijelölt napot választottál? (miért pont azt?)

Ha öregszik a babád...

• Miért választottad ezt?
  • Átírod évente a karakterlapon a korát, vagy inkább egy születési dátumot adsz meg és mindenki számolja ki? Vagy elég ha csak te tudod, hogy változik a kora?
  • Az nem okoz dilemmát, hogy a külseje nem változik a korával? Persze 1-2 évnél még nem okozna változást, de mondjuk 20 év múlva amikorra már érezhetően meg kéne változnia a külsejének?
  • Ha kisgyerek a karakter tervezed hogy "megnő"? Esetleg hogy idővel felnőtt testbe kerül?
  • Ha tervezed hogy új, akkori korának megfelelő testet kap valamikor, mi lesz a sorsa a réginek? Megtartod "emlékül", vagy onnantól már nem köt a babához és inkább megválsz tőle?
  • Ha nem akarod az idő múlását ábrázolni a babádon, miért ezt választottad? Karakterileg nem kell látszania (vámpír, elf, örökéletű), vagy más oka van?

Ha nem öregszik a babád...

• Miért választottad ezt?
  • Nem érzed úgy néha, hogy a karakter az előre eldöntött életkoránál már érettebb lett?
  • Nincs sosem késztetésed, hogy időnként idősebbre változtasd a korát? Akár "ugrásban" is, nem évente...
  • Hogyan találtad ki az állandó életkorát? A karaktere, a baba külseje, vagy valami más (netán a saját életkorod) sugallta? Vagy több együtt?
  • Attól még hogy nem öregszik a babád megünnepled a születésnapját? Mit ünnepelsz olyankor? Mindig ugyanazt az életkort? Vagy inkább a nálad tartozkodás újabb évfordulójaként tekintesz rá?
  • Minden babád állandó korú, vagy van olyan is aki öregszik? Hogyan oldod meg az utóbbi helyzetet?
  • Gyerek karakternél elgondolkodtál már róla, hogy milyen lenne felnőttként? Nincs kísértés hogy keress egy felnőtt verziót is a kisgyerek mellé? (vagy fordítva, gyerek verziót a felnőtt mellé?)

Nagyjából ennyi kérdés jutott eszembe, lehet közülük válogatni, vagy mindre felelni és minden egyéb felmerülő ötlet naggyon érdekel ;)
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

Re: Öregedni, vagy nem öregedni?

HozzászólásSzerző: NiuKy+ » 2011.02.06. 13:06

Jujj az enyémek öregednek!!!

* Miért választottad ezt?
Mert fun XD Fogalmam sincs, végülis az én fiaim "természet fölötti lények" így csak a koruk változik

* Átírod évente a karakterlapon a korát, vagy inkább egy születési dátumot adsz meg és mindenki számolja ki? Vagy elég ha csak te tudod, hogy változik a kora?
Igen, átírom :) Vagyis Terránál elfelejtettem mert most már 370 éves \o/ *megy és átírja*

* Az nem okoz dilemmát, hogy a külseje nem változik a korával? Persze 1-2 évnél még nem okozna változást, de mondjuk 20 év múlva amikorra már érezhetően meg kéne változnia a külsejének?
Nem okoz dilemmát, csak Valinál. Neki tervezek egy 26 éves Valentinet is XP de ő akkor már tartani fogja a kinézetét mert ő se lesz már ember höhö~

* Ha kisgyerek a karakter tervezed hogy "megnő"? Esetleg hogy idővel felnőtt testbe kerül?
Veszek egy másik babát felnőtt kinézettel és őt kinevezem "felnőtt kori énnek" De a fiatalabbat is megtartom :3

* Ha tervezed hogy új, akkori korának megfelelő testet kap valamikor, mi lesz a sorsa a réginek? Megtartod "emlékül", vagy onnantól már nem köt a babához és inkább megválsz tőle? -------

* Ha nem akarod az idő múlását ábrázolni a babádon, miért ezt választottad? Karakterileg nem kell látszania (vámpír, elf, örökéletű), vagy más oka van?
Nem azért lett ilyen karakterük, hogy ne öregedjenek, egyszerűen csak angyal fanatikus vagyok. A fél angyalok pedig nem öregszenek, a rendes angyalok meg pláne ^w^ "Niu Angyalai" :cool:
Kép

Amy . Terra . David . Vera . Ean . Berni . Ren . Zoi . Sigalit . Bertrand . Damian . Masato .
tervben: Fion
NiuKy+

HozzászólásSzerző: Koffeey » 2011.02.06. 16:35

Mi is öregszünk -majd- :P

° Miért választottad ezt?
Mert mindketten emberek, és ebből kifolyólag automatikusan jött... szóval igazából én nem választottam semmit. Úgymond meg sem fordult a fejemben, hogy nem öregszenek.

° Átírod évente a karakterlapon a korát, vagy inkább egy születési dátumot adsz meg és mindenki számolja ki? Vagy elég ha csak te tudod, hogy változik a kora?
Hátööö... még nem töltöttem fel karakterlapokat ^^; :gah: De nem írnám át évente. Azaz hogy lehet, de nem feltétlenül. Ez főleg Sakkun miatt alakult ki; vele szerepjátékozok, ahol "születése" óta 13 éves, pedig lassan két éve lesz hogy 'megalkottam'. (Sajnos a pontos dátumát nem tudom, mert azóta frissítettem a fórum azon részét és új részlegbe kerültek a karakterlapok, a frissítés dátumával :T_T: ) És az az oka hogy (ott, és ebből kifolyólag majd itt vagy máshol) nem "haladok a korral" és nem frissítem rendszeresen, hogy van játékunk, ami már régóta tart, és ha közben ő öregszik egy évet, az érdekesen veszi ki magát, miközben a játék maga nem ölel fel ennyi időt.
Tox ugyan -csúnyán kifejezve- nem létezik máshol, de neki sem fogom évente átírni a korát. Tervezem valamilyen módon összeszőni Sakkunnal a játékban, mivel fejben már vannak kiforrt rokoni szálak, és így az öregedési ritmust is összehangoltam :P
Szóval lényegében öregszenek ugyan, de ezt nem az idő múlásával egyenes arányban teszik.

° Ha kisgyerek a karakter tervezed hogy "megnő"? Esetleg hogy idővel felnőtt testbe kerül?
Sajnos határozottan :spark (Azért sajnos, mert fogalmam sincs mikor tehetem meg...) Főleg azóta, hogy belekezdtünk egy time skip-játékba és ki kellett dolgoznom Sakkun 19 éves karakterlapját ^3^

° Mi lesz a sorsa a réginek? Megtartod "emlékül", vagy onnantól már nem köt a babához és inkább megválsz tőle?
Mindenképpen megtartom, nem lennék képes megválni tőle :) Nem csak az addigra kialakult kötődés miatt, hanem amúgy is. Még ha esetleg addigra teljesen átálltam a felnőttkori énjére, akkor is jó hogy megvan és kézzel fogható és szeretgethető a "régi énje" ^///^ Részben emlékből, részben pedig pedig azért mert ha akarom, bármikor visszatérhetek a gyermekkorához, akár szerepjátékban, akár fejben, akár akárhogy~ :lol:

(Kér kérdést ugyan kihagytam, de a választ azt hiszem azokra is leírtam egy-egy másik kérdésre adott válaszban :D )
KépKépKép
Itthon: Sakkun (BBB Sprite) & Damu (DollGru #6 × DF) & Reita (DF Lance × Impl)
Koffeey

HozzászólásSzerző: Flittering » 2011.02.06. 18:13

Ha öregszik a babád...

Már nem is tudom ez valamiért elég nyilvánvaló volt nekem hogy öregszenek évre de valahogy arcra nem nagyon fognak ;) Kivéve talán Lili fog egy idő után látványosan felnőni :spark

* Átírod évente a karakterlapon a korát, vagy inkább egy születési dátumot adsz meg és mindenki számolja ki? Vagy elég ha csak te tudod, hogy változik a kora?
Ki van írva a születési dátumuk de át is fogom írni minden évben. A dátumok meg azt hiszem mindig meg is voltak vagyis amikor írtam a karakterüket automatikusan írtam a dátumokat de az a furi nem hasra-csapás dolog volt :) Egy baba kapta meg az én születési dátumomat vagyis csak a hónapot és a napot de annak is meg van az oka és az a fiú még Márciusig titok is marad ;)

* Az nem okoz dilemmát, hogy a külseje nem változik a korával? Persze 1-2 évnél még nem okozna változást, de mondjuk 20 év múlva amikorra már érezhetően meg kéne változnia a külsejének?
ezen majd 20 év múlva ígérem el fogok gondolkozni ;)

* Ha kisgyerek a karakter tervezed hogy "megnő"? Esetleg hogy idővel felnőtt testbe kerül?
Csak Lili fog egyszer Msd méretűre változni...

* Ha tervezed hogy új, akkori korának megfelelő testet kap valamikor, mi lesz a sorsa a réginek? Megtartod "emlékül", vagy onnantól már nem köt a babához és inkább megválsz tőle?
Természetesen megtartom ^3^ én még egy csoki papírtól sem tudok megválni ha kötődök hozzá ^^;

De igazából öregszenek is meg nem is ^3^ öregszenek de nem olyan ütemben mint mi emberek vagyis nálam ez a terv ^3^
Flittering

HozzászólásSzerző: Kirasan » 2011.02.06. 21:47

Én őszinte leszek, de nem csináltam egyik babámnak se karakterlapot ^^; Mert azt vettem észre, hogy napról napra változnak. És nemcsak a haj vagy ruha miatt o.o Velem együtt változnak .
De bepótolom igérem, amint egy évesek lesznek. :)
itthon: Vergil (Pluto doll) April (MDR Merry)
Yumi (AptilStory Clover)Amber (AprilStory Ishlliya)
Kirasan

HozzászólásSzerző: barabara » 2011.02.06. 22:17

A karakterek öregszenek, az életük egy történet, aminek a különböző pontjairól származnak a "megbabásult" verzióik, ezért azok nem öregszenek.
* Nem érzed úgy néha, hogy a karakter az előre eldöntött életkoránál már érettebb lett?
Humm, a baba nálam egy karakter adott időszakból származó verziója, úgyhogy nem számít.
* Nincs sosem késztetésed, hogy időnként idősebbre változtasd a korát? Akár "ugrásban" is, nem évente...
Nincs. szerk.: De mégis... néha Sebi esetében... nem akarom, hogy öregebb legyek nála. x'D
* Hogyan találtad ki az állandó életkorát? A karaktere, a baba külseje, vagy valami más (netán a saját életkorod) sugallta? Vagy több együtt?
Attól függ a koruk, hogy a sztori melyik pontjáról származnak. De volt, ahol a baba külseje miatt változtattunk.
* Attól még hogy nem öregszik a babád megünnepled a születésnapját? Mit ünnepelsz olyankor? Mindig ugyanazt az életkort? Vagy inkább a nálad tartozkodás újabb évfordulójaként tekintesz rá?
Nem igazán ünneplem. ^^
* Minden babád állandó korú, vagy van olyan is aki öregszik? Hogyan oldod meg az utóbbi helyzetet?
Nálam baba nem öregszik. xD
* Gyerek karakternél elgondolkodtál már róla, hogy milyen lenne felnőttként? Nincs kísértés hogy keress egy felnőtt verziót is a kisgyerek mellé? (vagy fordítva, gyerek verziót a felnőtt mellé?)
Gondolkodtam idősebb Yun verzión, meg fiatalabb Yunön is, vagy pl. Dwynwynt szívesen megcsinálnám fiatal felnőttként. Néha eljátszom ilyen gondolatokkal, de egyelőre ezek a tervek nagyon alacsony prioritást "élveznek". ^^'
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára barabara 2013.03.21. 13:00-kor.
Kai Makary Hoffmann /PPD ChenYi/Kőváry Sebestyén /DCatch Brad/方云虛 /Zaoll Ramie ♂/Dwynwyn /DK Abby/Инна Шчедрой /NB Har/
Kép
barabara

HozzászólásSzerző: Smaug » 2011.02.07. 20:51

Nálunk a születésnap a megérkezésük napjával esik egybe - érdekes figyelgetni, hogy így kire mennyire illik a horoszkópja :lol:

Miért választottad ezt?

Igazából fel sem merült hogy öregedjenek, hiszen a létezésük egy állandó szeletét szerettem volna megragadni. Kicsit hasonlóan, mint barabara esetében, csak a történetet (történeteket) nem mondhatom maximálisan magaménak^^

Nem érzed úgy néha, hogy a karakter az előre eldöntött életkoránál már érettebb lett?

De^^ Volt már ilyen helyzet - nem tudom mennyire függ össze azzal hogy magam is idősödöm és kicsit nagyobb rálátásom van hogy mennyi tapasztalatot és tudást lehet megszerezni x idő alatt. Amikor JD megérkezett, teljesen elégedett voltam azzal, hogy 21 éves legyen (mint jómagam) és sokáig nem is zavartattuk magunkat. De mostanság kezdtem rájönni, hogy egyszerűen fizikai képtelenség számára, hogy 21 éves korára elvégezze a Rendőrakadémiát és annyi szakmai tapasztalatot szerezzen, hogy egy elit ATF alakulatba kívánatos személy legyen - még akkor sem, ha a kis drága egy zseni.

Valószínű, hogy ez a felismerés abból is adódik, hogy jómagam 25 éves koromra mennyire tudtam vinni (bár én nem vagyok zseni).

A másik delikvens, Ezra esetében semmiféle érésről nem tudnék beszámolni - őt egyszerűen fiatalabbnak tüntettem fel, mint a "hivatalos" életkora lett volna - valószínűleg mert a huszonsok kívánatosabbnak hangzott, mint a harminckevés egy 21 éves lány számára. Most hogy félúton vagyok a 30 felé, már egyre gyakrabban gondolom úgy, hogy az az eredeti 32 nem is olyan sok... ^^;

Nincs sosem késztetésed, hogy időnként idősebbre változtasd a korát? Akár "ugrásban" is, nem évente...

De vaaaan :lol: JD-t már hirtelen meg is öregítettem 3 évvel. Ezrán még hezitálok, de ha egyszer változik a kora, lehet hogy Li Pongot és Vint is magával ragadja. Chris és Buck esetében nem nagyon számítana 1-2 év, hiszen így is százon felül vannak, úgyhogy náluk nincs kísértés :lol:

Hogyan találtad ki az állandó életkorát? A karaktere, a baba külseje, vagy valami más (netán a saját életkorod) sugallta? Vagy több együtt?

Volt némi előzetes információm, hogy a karakterek kb mennyi idősek a történetben (a lehető legfiatalabb elméletet választottam, kivéve a hosszúéletűek esetében) - ezt a döntést határozott véleményem szerint befolyásolta az életkorom, mert most már hajlok egy kicsit a "korrektebb" életkoruk felé^^

Attól még hogy nem öregszik a babád megünnepled a születésnapját? Mit ünnepelsz olyankor? Mindig ugyanazt az életkort? Vagy inkább a nálad tartozkodás újabb évfordulójaként tekintesz rá?

Megünnepeljük, de a nálam tartózkodás újabb évfordulójaként^^ Nem nehéz, hiszen az érkezésük napja a pirosbetűs ünnep XD

Minden babád állandó korú, vagy van olyan is aki öregszik? Hogyan oldod meg az utóbbi helyzetet?

Nincs aki öregedne, mindnki ebben a viszonylagos állandó korban tengeti életét^^

Gyerek karakternél elgondolkodtál már róla, hogy milyen lenne felnőttként? Nincs kísértés hogy keress egy felnőtt verziót is a kisgyerek mellé? (vagy fordítva, gyerek verziót a felnőtt mellé?)

Mi az hogy! Sőt! Ezra esetében ugye már van egy Peytonom, aki az ő kisgyerek változata. Jimnek és Blairnek pedig már szinte a tervbe vételük óta megvan a vágy hogy egyszer legyen felnőtt verziójuk is. Bár ők ketten csupán nem létező állatszellem-lények (Peyton meg szimplán egy emlék-kivetülés), míg a felnőtt verziójuk valódi hús-vér ember-karakternek van szánva ^///^
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: lilien » 2011.02.22. 20:34

Ha öregszik a babád...

Egyelőre csak arról tudok nyilatkozni, aki teljes egészében itthon van, és ő Kamoku... ő pedig öregszik, de lassabban, mint az emberek (bár karaktere szerint ember). Az ő élete "lassabban telik", mint az enyém, vagy hogy mondjam. ._.

Még nincsen feltöltve karakterlap. ^^" De nem hiszem, hogy évente át fogom írni, mert még jó ideig annyi marad, amennyi... Idővel szeretném majd öregíteni a karektert.

De igen, éppen ezért lassítottam be az időt önkényesen Kamokunál. ^^" Engem valamiért frusztrálna, ha öt év múlva ránézek, hogy hú, már 20 évesnek kéne kinéznie, de még mindig jóindulattal mondok rá 14-et. Ezért majd akkor telik el idő, amikor "én akarom". De azt nem szeretném, ha még húsz év múlva is tizenöt lenne. ^^" (ezek milyen értelmes mondatok D:)

Az utóbbi időben elég sokat agyaltam ezen a dolgon és úgy döntöttem, hogy igen, Kamoku meg fog nőni. ^^ Már meg is van a kiszemelt, de az még igencsak a jövő zenéje, hogy haza is tudjon jönni. De határozottan tervezve van. :D

* Ha tervezed hogy új, akkori korának megfelelő testet kap valamikor, mi lesz a sorsa a réginek? Megtartod "emlékül", vagy onnantól már nem köt a babához és inkább megválsz tőle?

Mindenképpen megtartom a régit is, egyszerűen nem tudnék tőle megválni. Ezen kívül attól még a fiatalkori önmaga ugyanúgy megmarad az akkori énjével. :]
Kamoku [bory] • Soshi [syen] • Nathaniel [har] • Anzen'na [chrom] • Ageha [dia] • Gärnet [r.vivien] • Ferena [vivien] • Guren [r.ai] • Kae [r.ai] • Shinichirou [r.chrom]
Layaway is my best friend. OTL
lilien
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Shinku » 2012.01.24. 10:08

*Hogyan választottál születésnapot? A megérkezésének a napját, vagy egy más módon kijelölt napot választottál? (miért pont azt?) Nálunk mindenkinek a megérkezésének napja a szülinapja is. ^^

Ha öregszik a babád...

*Miért választottad ezt? -
*Átírod évente a karakterlapon a korát, vagy inkább egy születési dátumot adsz meg és mindenki számolja ki? Vagy elég ha csak te tudod, hogy változik a kora? -
*Az nem okoz dilemmát, hogy a külseje nem változik a korával? Persze 1-2 évnél még nem okozna változást, de mondjuk 20 év múlva amikorra már érezhetően meg kéne változnia a külsejének? -
*Ha kisgyerek a karakter tervezed hogy "megnő"? Esetleg hogy idővel felnőtt testbe kerül? Letuchaia-nál már felmerült, hogy megvalósítom a felnőtt(kb. 16-19 éves) karakterét is. Ez esetben vennék egy MSD babát, de ugyanúgy megmaradna a YOSD is. És mivel vámpír, így tudná váltogatni a külsejét a gyerekkori és tinédzserkori között. *.*
*Ha tervezed hogy új, akkori korának megfelelő testet kap valamikor, mi lesz a sorsa a réginek? Megtartod "emlékül", vagy onnantól már nem köt a babához és inkább megválsz tőle? Megtartom, lásd fentebb. :lol:
*Ha nem akarod az idő múlását ábrázolni a babádon, miért ezt választottad? Karakterileg nem kell látszania (vámpír, elf, örökéletű), vagy más oka van? -

*Miért választottad ezt? Nemtudom, talán mert nem szeretném, hogy velem "öregedjenek", vgay mert nem tudnám elképzelni mindegyikőjüket x év múlva.
*Nem érzed úgy néha, hogy a karakter az előre eldöntött életkoránál már érettebb lett? De igen. És tervezem is, hogy lesz egy "frissített" kinézetük is, más festéssel, más hajjal majd később.
*Nincs sosem késztetésed, hogy időnként idősebbre változtasd a korát? Akár "ugrásban" is, nem évente... Néha belegondolok, hogyha pl. felnőttek lennének, akkor melyik babával személyesíteném meg őket.
*Hogyan találtad ki az állandó életkorát? A karaktere, a baba külseje, vagy valami más (netán a saját életkorod) sugallta? Vagy több együtt? Minden együtt. :D
*Attól még hogy nem öregszik a babád megünnepled a születésnapját? Mit ünnepelsz olyankor? Mindig ugyanazt az életkort? Vagy inkább a nálad tartózkodás újabb évfordulójaként tekintesz rá? Attól függ, hogy mennyire van időm. ^^; Akkor kapnak ajándékot, hogyha van pénzem, vagy időm varrni/alkotni, de természetesen szóban mindig felköszöntöm őket az érkezésük évfordulóján. A nálam tartózkodás évfordulójaként tekintek rá. ^^
*Minden babád állandó korú, vagy van olyan is aki öregszik? Hogyan oldod meg az utóbbi helyzetet? Letuchaia lehet, hogy öregedni fog, hogyha lesz pénzem a felnőttebbkori alakjára. Ő vámpír, szóval nála lehet játszani az idővel. Úgy lesz megoldva, hogy tud váltani a kiskori és nagykori alakja között. Bár kicsit érdekes, hogy az emberek nem öregszenek csak pont a vámpír. xD ^^; De már erre is van ötletem. ;)
*Gyerek karakternél elgondolkodtál már róla, hogy milyen lenne felnőttként? Nincs kísértés hogy keress egy felnőtt verziót is a kisgyerek mellé? (vagy fordítva, gyerek verziót a felnőtt mellé?) De igen van kísértés, Letnek már kinéztem a felnőttkori alakját, hogy melyik baba lehetne. ^^ A felnőtt mellé gyerek verzióra is van ötletem pl. Clionál, de nála nem olyan erős a késztetés. A másik, lehet, hogy inkább majd úgy csinálom, hogyha a karaktereim kiskori alakját akarom, hogy a gyerekük lesz és akkor lehet hasonló kinézetű-mintha ők lennének kiskorukban.
Itthon: Alvin (AR - Cien) ● Letuchaia (CD - Vampire Beau) ● Wayne (SD - Shaun) ● Illinois (MNF Chloe) ● Lulu (MNF Ante) ● Ren (MNF Elf Shiwoo) ● Caro (MNF Miyu fej)
▪ ▪ ▪ Blog
Shinku

HozzászólásSzerző: lilien » 2012.01.24. 10:47

Álláspontváltozás. 8D

Miért választottad ezt? Ahogy egyre többen vannak itthon, megvilágosodtam, és konkrétan ők mondták meg, hogy nem fognak öregedni. Így jöttek hozzám és így is maradnak. :3 A karakterekben viszont folyamatosan van változás, ahogy egy-egy baba egymás mellé kerül. Mikor Kamoku hazajött, én 14 éves körülinek gondoltam a karakterét, de mióta Yuuki is itthon van, irreális az egész, hogy a csípőjéig érő Kamoku 14 legyen, így "hozzáfiatalodott" a többiekhez és most kb 6-7 évesként fut nálam. :)

Nem érzed úgy néha, hogy a karakter az előre eldöntött életkoránál már érettebb lett? De igen, amit én kigondoltam (az SD-k esetében legtöbbször), annál általában 3-4-5 évvel idősebbnek néz ki a baba végeredményben, de ez nem is baj.

Nincs sosem késztetésed, hogy időnként idősebbre változtasd a korát? Akár "ugrásban" is, nem évente... Folyamatosan változik mindenki, de nem én csinálom. D:

Hogyan találtad ki az állandó életkorát? A karaktere, a baba külseje, vagy valami más (netán a saját életkorod) sugallta? Vagy több együtt? A babák egymáshoz viszonyított kapcsolata alakította ki nagyrészt. Az ember karakterek nehezebb falatok voltak, mint a "nem emberek", akik még nagyrészt készülőben vannak. Számomra nagyon fontos, hogy a babák egymáshoz viszonyítva is reális korúak legyenek.

Attól még hogy nem öregszik a babád megünnepled a születésnapját? Mit ünnepelsz olyankor? Mindig ugyanazt az életkort? Vagy inkább a nálad tartozkodás újabb évfordulójaként tekintesz rá? A nálam tartózkodás újabb évfordulóját ünnepelem. :)

Minden babád állandó korú, vagy van olyan is aki öregszik? Hogyan oldod meg az utóbbi helyzetet? Zaien az egyetlen, aki öregszik (de nem látszik rajta... u.u de neki fontos mozzanat a történetében az idő múlása).

Gyerek karakternél elgondolkodtál már róla, hogy milyen lenne felnőttként? Nincs kísértés hogy keress egy felnőtt verziót is a kisgyerek mellé? (vagy fordítva, gyerek verziót a felnőtt mellé?) Kamokuból még mindig tervezek felnőtt verziót, majd egyszer. :]
Kamoku [bory] • Soshi [syen] • Nathaniel [har] • Anzen'na [chrom] • Ageha [dia] • Gärnet [r.vivien] • Ferena [vivien] • Guren [r.ai] • Kae [r.ai] • Shinichirou [r.chrom]
Layaway is my best friend. OTL
lilien
Adminisztrátor

Következő

Vissza: Csevegő