Mit utálsz legjobban a hobbihoz tartozó tevékenységekben?

Általános csevegés BJD témában

Re: Mit utálsz legjobban a hobbihoz tartozó tevékenységekben

HozzászólásSzerző: TodaySzotyi » 2013.08.03. 17:35

...........
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára TodaySzotyi 2015.10.07. 19:26-kor.
TodaySzotyi

HozzászólásSzerző: Amaterasu » 2014.04.18. 01:32

*feltámad halottaiból* *megpróbál szabadulni a tumblr szorításából* Szóval szeretnék visszaszokni a fórumozásra, és szeretnék kiadni egy kis rantet. :'D

IPLEHOUSE. Komolyan mondom, lassan ott tartok, hogy minden fejükért csorog a nyálam, annyira gyönyörűek (Leonard OMG), és a testeik is csodálatosak esztétikailag, de egyszerűen kÉPTELEN vagyok megérteni, hogy miért nem tudják leegyszerűsíteni a túlbonyolított ízületeiket, hogy netán még mozogni is tudjanak azok a pasik. :ded: Akármennyire is megdrágult a cég, ha gazdag lennék, az összes pénzemet hozzájuk dobálnám, HA nemcsak annyit lehetne az EID meg a SID pasikkal csinálni, hogy beállítja az ember valami visszafogottan szexis pózba, aztán körbefotózza - miközben retteg, hogy összeomlik alatta a bokaízülete. Grrr.... MIÉRT ILYEN GYÖNYÖRŰEK A BABÁIK?!!
BenőHaru-sanMikotoLelleLoránd
Kép
Amaterasu

HozzászólásSzerző: lupurt » 2014.04.18. 09:57

Amaterasu :
Iple-lel egyetértek: ha azok a testek jobban mozognának (a csajok is légyszi) végzetes lenne a pénztárcánkra:D
És Leonard gyönyörűűűűűű <3
lupurt

HozzászólásSzerző: Zi-chan » 2014.04.18. 11:52

Amaterasu írta:*feltámad halottaiból* *megpróbál szabadulni a tumblr szorításából* Szóval szeretnék visszaszokni a fórumozásra, és szeretnék kiadni egy kis rantet. :'D

IPLEHOUSE. Komolyan mondom, lassan ott tartok, hogy minden fejükért csorog a nyálam, annyira gyönyörűek (Leonard OMG), és a testeik is csodálatosak esztétikailag, de egyszerűen kÉPTELEN vagyok megérteni, hogy miért nem tudják leegyszerűsíteni a túlbonyolított ízületeiket, hogy netán még mozogni is tudjanak azok a pasik. :ded: Akármennyire is megdrágult a cég, ha gazdag lennék, az összes pénzemet hozzájuk dobálnám, HA nemcsak annyit lehetne az EID meg a SID pasikkal csinálni, hogy beállítja az ember valami visszafogottan szexis pózba, aztán körbefotózza - miközben retteg, hogy összeomlik alatta a bokaízülete. Grrr.... MIÉRT ILYEN GYÖNYÖRŰEK A BABÁIK?!!

:party: yeee visszaszokás :D
Bár eddig ellenálltam (vannak nagyon szép fejeik amik tetszenek és a husisabb lánytestek is), most jön majd hozzám egy lányka látogatóba, szerintem egy sor kiakadásom nekem is lesz a pózoláson :D
Zi-chan

HozzászólásSzerző: Amaterasu » 2014.04.18. 12:26

:party:
Gondolom, a lányokkal azért könnyebb bánni, mert eleve kisebbek-könnyebbek, meg ugye nincsenek úgy beöltöztetve általában, de akkor is... Azon gondolkoztam, hogy a cég tagjai még sose fogtak más babát a kezükben, azért hiszik azt, hogy ők csinálják jól? Vagy mi? :gah:
Ja, és DoA-n csomóan vannak, akiknek gyakorlatilag csak Iple babájuk van - hát komolyan mondom, minden tiszteletem az övék.
Kép
Amaterasu

HozzászólásSzerző: Zi-chan » 2014.04.18. 13:03

Hihi, lehet hogy beáldozzák az esztétikát a mozgathatóságért, Loolooz-nál is olyan szépek a lányok-fiúk :XD: És valóban csábító, de addig nem merek róla álmodozni míg nem tapasztalom :'D
Zi-chan

HozzászólásSzerző: Smaug » 2014.05.06. 22:17

Hát Iplehouse valamit tényleg tud...mert az esztétikájuk engem is nagyon megragadott, a maradék kívánságlistám szinte teljes létszáma tőlük van. Valamiért az arcberendezésük pont ideálisan stilizált, mégis annyira realisztikus....

De a testeik, jahhh. És nem, a lányok sem különösebben sikeresebbek mozgás terén. Az Iplehouse babák között előrehaladottnak számító nYID lányom egyszerűen...röhej, hogy mi mindenre nem képes más cégek babáihoz képest. És az a bokaízület. Az egy dolog hogy nem mozog semerre normálisan, az ember gondolná, hogy legalább akkor jó stabilan áll - hát egy frászt. Ellenben kinézetre mint egy bokasüllyedéses szarvasmarha.
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: Zi-chan » 2014.05.06. 22:22

Hát nekem is megvolt a nagy tapasztalat és bár Iplehousenak nekem is tetszenek a fejeik nagy része (Bianca :spark ) De az fix, hogy testet tőlük nem akarok :'D Csak ruhapróbára volt nálam a leányzó, és imádtam a társaságát, segített hozzászokni a nagylányok gondolatához, de én nem tudnám elviselni ezt a mozgáskultúrát amire nem képesek ^^;
Annyit meg kell hagyni, hogy EID volt a hölgy és állt meg ült rendesen, de azon túl nem sokat tudtam vele kezdeni és rémálmaimban fog előjönni az öltöztetése...Viszont naaagyon szépséges élőben is a test....áááárgh...miéééért Iple, miééért
Nah ezt utálom! :D Amikor választani kell esztétika és mozgás között :D
Zi-chan

HozzászólásSzerző: Amaterasu » 2014.05.18. 16:15

Smaug írta:Ellenben kinézetre mint egy bokasüllyedéses szarvasmarha.

Ezen besírtam. :'D Én egyébként azon csodálkozom, hogy DoA-n nem nagyon panaszkodnak miatta az emberek. Állandóan dicsérgetik az Iple-t, hogy mennyire jó fej cég, meg mennyire figyelnek a vevők igényeire - hát ha annyira figyelnének, akkor szerintem már rég nem itt kellene tartania a testnek a mozgáskultúra szempontjából. Vagy tényleg nem szól nekik erről senki, hogy ez így nem oké? O_o
Kép
Amaterasu

HozzászólásSzerző: Smaug » 2014.05.18. 21:09

Hát, szerintem ez többrétű dolog.

Egyrészt vannak sokan, akiknek szinte kizárólag Iplehouse babájuk van, mert annyira megragadta őket az esztétikájuk. Nyilván nekik nincs viszonyítási alapjuk. Ezen kívül még azt vettem észre, hogy sokan statikus modellként használják a babájukat - ez sejtésem szerint abból jöhet, hogy IH arc-esztétikája nyugatibb vonásokat tartalmaz, és így a fashion-doll hobbiból sokan őket találják meg. A fashion-dollok meg kialakították bennük azt, hogy ne legyen különösebb pózolási igényük...

A másik része az, hogy szerintem IH azért igyekszik, a felújított babáik mindig jobban pózolnak az előzőeknél. Viszont nagyon nehezen akarnak engedni az esztétikából, ami azért eléggé irányadó náluk - hiszen a nagytestű, harcos/amazon jellegű babákat azért lényegében ők vezették be a BJD hobbiba, és a többiek belőlük merítik az ötleteket. Egy nagy testet pedig nehezebb jól mozgásra bírni, hiszen nem puha, mint egy ember - így nyilván a legelső lesz mindig a leggyengébb, és az utána következők belőle tanulva egyre jobban és jobban fognak mozogni. Így más cégek nagytestű babái már ügyesebbek - de Iplehouse is fejlődik magához képest, csak még rá kéne jönniük, hogy attól, hogy valamit pucéran meg tud csinálni a baba, nadrágban/ruhában már nem feltétlenül fogja tudni (ez nem csak Iplehouse gyengéje, sok babakészítő jár így).

És harmadrészt pedig mivel szinte csak egyben lehet babát venni tőlük, a test fejlesztésére kisebb a nyomás, hiszen az arcok miatt van egy erős rajongótábor, akik hajlandóak megvenni egészben a babát. Innentől Iplehouse számára mindegy, hogy az illető mit csinál aztán a testtel (amibe sokan a szép esztétika miatt végül belenyugszanak), az arcok úgyis viszik tovább a piacot.

Hát, ezek az én elméleteim a babáikra. A bokasüllyedésre viszont egyszerűen nincs magyarázatom...nem stabil és nem is szép. Foggalmam sincs, hogy miért ilyen generációk óta minden testük. Lehet hogy a szobrász bokasüllyedéses és ez egy önkifejezés nála?
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

ElőzőKövetkező

Vissza: Csevegő