Obitsuk~

Általános csevegés BJD témában

Obitsuk~

HozzászólásSzerző: Ritsu-chan » 2012.03.25. 01:10

Sziasztok! :D (remélem jó helyre írok... ha nem akkor bocsánat...^^")
Csak annyit szeretnék kérdezni hogy nektek mi a véleményetek az Obitsukról? :spark .... és hát gondolkodok azon hogy jöjjön-e egy haza, csak nem vagyok még benne biztos ... ^^;
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ritsu-chan 2012.03.25. 02:04-kor.
Ritsu-chan

Re: Obitsuk~

HozzászólásSzerző: Smaug » 2012.03.25. 01:33

Szerintem az hogy mi BJD és mi nem BJD, nem számít, ha egy baba igazán tetszik valakinek. Ne az alapján határozd meg a vágyaidat, hogy milyen kategóriában van valami, hanem hogy te mit szeretnél.

No, ezt letudván - szerintem az Obitsuk és Dollfie Dreamek NEM BJD-k. A magyarázatom logikája:

BJD = gömbízületű baba. Ez különálló darabokat takar, melyeknek a végein gömbszerű/ovális ízesülések vezetnek át egymásba így imitálván az emberi ízfej-ízvápa rendszert. Gumi tartja össze ezeket a különálló darabokat.

Obitsu = merev vázas baba. Ez azt jelenti, hogy belül egy merev váz tartja össze a darabokat, és az ízületek nem a baba külsejének - mondhatni héjának - a részei, hanem ennek a váznak. Itt az ízületek csuklósak, egymáson elcsúszva működnek. Ilyen ízületet nem találsz az emberi testben.

Szóval én ezért nemhogy nem "igazi" BJD-nek nem tartom az Obitsukat, hanem semmilyen BJD-nek sem. De ettől nem tartom őket kevesebbnek, vagy rosszabbnak. A merev váznak rengeteg előnyét lehet élvezni (sokkal pontosabb és biztosabb pózolás, könnyen cserélhető), de ugyanúgy vannak hátrányai (törhet, a vinil könnyebben koszolódik). A BJD-knek más előnyei és más hátrányai vannak.

Tehát szerintem az Obitsu attól hogy - véleményem szerint - nem BJD még nem rosszabb. Csak más ;) Régebben itt a fórumon a 40 centi feletti Obitsuk mindenképpen on-topicnak számítottak, a kicsi, Barbie méretűekben nem vagyok biztos (ők ugyanis testarányaikban és kivitelezésükben inkább tartoznak a Fashion Doll kategóriába). De nem tudom hogy a jelenlegi adminoknak mi a véleménye.
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: Ritsu-chan » 2012.03.25. 01:52

ohh milyen kis regényt kaptam :D köszönöm :) eddig bele se gondoltam xD most már én is értem ^^;
Ritsu-chan

HozzászólásSzerző: NiuKy+ » 2012.03.25. 02:23

Osztom Smaug véleményét az Obitsukról. A DOA azt hiszem a huszoncentiseket már off-topicnak minősíti de a nagyobbakat elfogadja, ergó ez a fórum is, bár ez a téma még nem merült fel.
És igaz, ha megtetszik egy baba tökmindegy milyen, vedd meg nyugodtan :P
Nekem is vannak olyan babáim amik nem bjd-k és imádom őket. Nem a többi embernek veszi az ember a babáit, hanem saját maga örömére ^^

Én egyszer mindenképp szeretnék egy Obitsu vagy Dollife Dream babát vagy ezek rokonait, megt olyan helyeseket láttam, és kifejezetten tetszenek, annak ellenére hogy én nem szeretem annyira az animés esztétikát. Viszont nagyon izgatja a fantáziámat, hogy mit tudnék kihozni az arcukból úgy hogy én magam festem ki egy kicsit élőbbr. Egyszer mindenképp szerzek egyet!
Kép

Amy . Terra . David . Vera . Ean . Berni . Ren . Zoi . Sigalit . Bertrand . Damian . Masato .
tervben: Fion
NiuKy+

HozzászólásSzerző: Smaug » 2012.03.25. 14:30

Örülök hogy segíthettem, Ritsu-chan ;) Igaz kicsit sajnálom, hogy átszerkesztetted a nyitó üzenetedet, mert így az ott megfogalmazott kérdésedre adott válaszomnak most semmi értelme, és olyan, mintha a levegőből kapva írtam volna "BJD vs nem BJD" jellemzést.

Az elkövetkező olvasók számára megjegyezném, hogy a kérdés az volt - "Miért nem tartják egyesek BJD-nek az Obitsukat?". Szóval nem csak úgy előítéletből éreztem a közléskényszert erről a témáról :P

Egyébként én is nagyon fontolgattam egy Obitsu 50cm-es lánytestet Casey buksijának, és kifejezetten vonzott, hogy a merev vázzal fényévekkel stabilabban és változatosabban pózolna, mint bármilyen BJD. Ami visszatartott (azon kívül, hogy bármennyire is imádnám a pöttöm testméreteket JD 62 centije mellett, a 70cm-es melákokhoz képest már túlságosan alacsony volna) az volt, hogy korábbi emlékeim szerint nagyon zavart, hogy a vinil még a vázzal együtt is milyen könnyű volt. Szeretem a műgyanta "súlyát" ^^;

A pöttöm Obitsuk viszont annyira édik. :fan:
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: Orsi » 2013.07.16. 11:35

Sziasztok!

Én most rendletem egy Obitsu baba testet. ^///^
De olvastam,hogy az Obitsu is BJD. >:(
Meg más BJD tulajok is mondták,hogy az Obitsu is BJD. :)

És én is ilyen babát fogok csinálni abból az obitsu testből,ami jön. :)

Ezen a linken levőkép alá oda van írva,hogy bjd:

http://www.flickriver.com/photos/26423670@N08/8346896589/
Orsi

HozzászólásSzerző: Freyja » 2013.07.16. 16:28

Kedves Orsi, kicsit fentebb Smaug tökéletesen leírta, hogy mi a különbség az Obitsu és a BJD között és hogy az Obitsu miért nem BJD. :)
Egyik sem több, vagy kevesebb a másiknál, de attól még nem ugyanaz. ;)

szerk.: Gratulálok a rendeléshez, remélem hamar összeáll a baba. Nekem is nagy kedvencem volt Sailor Moon. ^3^
Freyja

HozzászólásSzerző: Orsi » 2013.07.16. 21:53

Értem amit Smaug leírt. :)

Akkor az Obitsu babám BJD HAMISÍTVÁNY? :T_T:

Akkor nekem nem is BJD babám lesz. Basszus. >.> És már nem is tudom lemondani a rendelést. :urjoke:
Orsi

HozzászólásSzerző: CyDiamond » 2013.07.16. 22:35

Kedves Orsi! Mióta beléptél a facebookos csoportba, azt próbálja MINDENKI elmagyarázni neked, hogy az OBITSU és a BJD két KÜLÖN KATEGÓRIA. Az obitsu NEM BJD, a BJD pedig NEM obitsu, és ne mondd, hogy nem szóltunk ELŐRE, hogy jól gondold át, mit és mikor rendelsz, mert mindenki erről papolt neked. A legelejétől fogva próbáljuk elmagyarázni, hogy ami neked tetszik, az nem BJD. Az obitsu NEM BJD HAMISÍTVÁNY. Egyáltalán hogy jutottál erre a következtetésre?
not enough dollies.
CyDiamond

HozzászólásSzerző: Freyja » 2013.07.16. 22:59

Nem, az Obitsu egyáltalán nem hamisítvány és kívülről olyan mint egy BJD, csupán az Obitsunak nem gömbízületei vannak, hanem csuklós ízületei.

Ha neked az Obitsuk tetszenek, akkor maradj meg mellettük, ne azért vegyél babát, mert az BJD, hanem azért, mert igazán tetszik. :)
Freyja

Következő

Vissza: Csevegő