Független csevegés BJD témában-

Általános csevegés BJD témában

Re: Független csevegés BJD témában-

HozzászólásSzerző: Zi-chan » 2014.11.02. 10:37

Pont ez az érzés még nekem sem volt meg, csak kicsit hasonló, amikor a régi családot leszanáltam. Egyrészt azért, mert úgy éreztem nem lehetnek olyanok, mint amilyenek a fejemben, elve MSD-vel kezdtem és kezdtek inkább a fiatalabb önmagukra hasonlítani mint azokra akiket én megálmodtam, másrészt ugye első SD fejem meggyőzött arról, hogy fentebb kell lépni a méretlétrán. Viszont azokat a karaktereket nem vettem meg újra, nagyobb kivitelben, hanem egy teljesen más irányt választottam és nagyon örülök, hogy így tettem mert kicsit több izgalmakat rejt egy még alakuló háttér és még alakuló, fejlődő karakterek, mint egy kész, lepolírozott csapat akik csak 'vannak'.

Niu, szerintem még olyan drasztikus lépés nem kell, hogy esetleg eladd Terrát, mert mégiscsak grail, akármennyire is változik az ember ízlése. Inkább kísérletezni kell vele picit, hátha egy festés csere, haj vagy más cseréje az ami csak kell neki, hogy újra Terra legyen ^3^ ÉS közben ha nézegeted a cégeket, új babákat és esetleg szembe jön A tökéletes akkor elgondolkodni egy cserén, de addig szerintem bőven elég a kísérletezgetés.

Egyébként én is csak és kizárólag azért tartottam meg az MSD bandából Chino-t mert grail és mert szívem csücske, és sose adnám el, bár egy másik 'verziója' valószínűleg aktuális lesz.
Zi-chan

HozzászólásSzerző: Shinku » 2014.11.02. 11:43

Olyat is éreztem már, amit Smaug leírt. Alvinnál, mert ő elég régi és mostanában teljesen más stílusú babák tetszenek (szinte csak Fairyland-ek xD). Jó lenne, hogyha Alvin nem lógna ki ennyire közülük, nem is tudom úgy beilleszteni a csapatba, se karakterileg, se sehogy. Viszont pont azért, amiért ilyen sok időt töltöttünk már együtt, hozzám nőtt és még ha kilóg is a többiek közül, nem tudnám eladni.
Itthon: Alvin (AR - Cien) ● Letuchaia (CD - Vampire Beau) ● Wayne (SD - Shaun) ● Illinois (MNF Chloe) ● Lulu (MNF Ante) ● Ren (MNF Elf Shiwoo) ● Caro (MNF Miyu fej)
▪ ▪ ▪ Blog
Shinku

HozzászólásSzerző: NiuKy+ » 2014.11.02. 23:53

Jaj Nagyon szépen köszönöm a sok tanácsot és történetet! képzeljétek rájöttem a problémára!
Épp lapozgattam a régebbi festéseim között mikor megláttam egyet és megálltam fölötte

http://i261.photobucket.com/albums/ii52 ... _mod_n.jpg
http://i261.photobucket.com/albums/ii52 ... d_II_n.jpg

És akkor rájöttem hogy "Hiszt te újrafestetted az arcát h@lyegyerek D: és a haja meg a szeme is más lett DDD: és csodálkozol hogy már nem tetszik??????????? "
Úgyhogy most Terrabizgélő üzemmódba térek át amint lesz szabad időm. tehát jövőre..........

Egyébként most itt üldögél mellettem, és tudjátok... van Terrának az a lesújtóan undorral vegyített megvető tekintete... amit épp rajtam köszörül.....
.______.

Egyébként a régi régi terveimhez is tökéletes az arca meg a mostaniakhoz is. Terrát nem kerestem mint karakter soha sem. nézegettem az oldalakat mikor egyszer ráakadtam és mint a villám úgy sújtott belém a felismerés hogy EZ TERRA. Persze keresgéltem olcsóbb delikvensek után de mindig csak Chiron volt A Terra éshát ez azóta se változott. És Soha de soha nem tudnám eladni : <
Na jó most mondok egy furcsát nem tudom ti hogy vagytok ezzel :o
Mikor Terra megjött érezhetően zavaros volt a karaktere egyszerre volt nagyon sok sok féle karakter. Pont úgy mint mikor valakinél látsz egy hibás karaktertervet tele egymásnak ellentmondó tulajdonságokkal, na ilyen volt az a Terra aki még csak Amyvel és egy bocival osztozott egy polcon.
Ahogy szépen sorakoztak elő a többiek, megjött Vali, David, Vera, Ean és a többiek, Terra karaktere egyre finomodott, mire rájöttem hogy azért, mert az Akkori Terrát kezdtem "feldarabolni" és külön testet adni minden darabkának :D (sőt sokukat azóta még feldaraboltam!)
Imígyen előtérbe került az ami valóban Terra. Ezért érzem most őt furcsának mert mióta utoljára megbolygattam a kinézetét azóta újabb fölös tulajdonságok hullottak le róla mivel szaporodott a család :o
Nade most szépen átrenoválom majd. Már csak egy fölös karakter leledzik benne (San, akit soha az életben nem fogok megtalálni T - T ) :3
Nem tudom lehet-e értelmezni amúgy azt amit írtam o - o

Na most jól kiírtam magamból minden marhaságomat! Hiányzzott a fórum ; - ;
Kép

Amy . Terra . David . Vera . Ean . Berni . Ren . Zoi . Sigalit . Bertrand . Damian . Masato .
tervben: Fion
NiuKy+

HozzászólásSzerző: Jume » 2014.11.03. 09:16

A karakterdarabolás érdekes dolog, az én esetemben a saját személyiségben rejlő tulajdonságokból vagy vágyakból növik ki magukat a karakterek. Erre pár hete döbbentem rá. :gah:
Egy babám van még csak itthon és amikor megírta a lapját, ez fel sem tűnt, most viszont visszaolvasva nagyon is ott vagyok, illetve csak egy részem mástól lecsupaszítva.
Már több hónapja kinéztem magamnak egy másik babát, akinek a karaktere, szintén belőlem nőtt ki, sőt kifejezetten egy gyötrő, intenzív érzés keltette életre. Vegytiszta párlata annak amilyen én soha az életben nem mernék lenni, pedig szívesen járnám azt az utat (is).
Így adok „testet” olyan tulajdonságaimnak, vágyaimnak, amelyekhez túl gyenge, béna, buta vagy egyszerűen csak gyáva vagyok, vagy aminek megléte ebben a világban egyszerűen elképzelhetetlen.

Feltaláltam a skizofrénia egy új fajtáját?! :gondol:
Itthon: Estel - Dragon Doll Ying Ying,
Damasa - IOS Anarmonia head + Dollits D.A.D. body
Milo - Elfdoll Wu head + Doll Zone 62 boy body
Misha - LUTS 2014 even head + DF-A 62 cm boy body 3 ver.
Jume

HozzászólásSzerző: Zi-chan » 2014.11.03. 12:46

A karakter darabolás szerintem teljesen normális, meg az is, hogy sokunknak saját álmait élik meg a babák, olyan életük lehet amilyen mi vágyunk vagy nem merjük/nem lehetséges elérnünk azt.
A skizofréniával nagyon távoli kapcsolatot lehet csak vonni, inkább fantázia névre hallgat, hisz ugyanezt éli át minden kreatív ember, legyen az író, színész, művész,szobrász és még sorolhatnám. Nekem is nagyon sok vágyam/álmom/félelmem lett szétosztva minden meglévő és jövőben hazahozandó babámban és karaktereiben, de ugyanezt pepitában érvényesíteni tudom a szerepjátékoknál, hisz ott ráadásul kulcsfontosságú, hogy magamévá tegyem a karakter, hogy hitelesen játsszam el, gondolkodjak az ő fejével.

Niu, szerintem ezt a nézést így annak köszönheted, hogy nem olvastál a gondolataiban, hogy ez a problémája :D De remélem sikerül újra megtalálni Terra arcát :3 ( Ő meg kap tőlem virtuális csokit :bonbon: )
Zi-chan

HozzászólásSzerző: Smaug » 2014.11.03. 14:42

pszt....amire gondoltok az a többes személyiség. A skizofrénia lényegében komplex hallucinációk és a valósággal való kapcsolat elveszítése. Egyébként is szerintem óvatosan a mentális betegségek emlegetésével, mert vannak akik tényleg ebben szenvednek. Valakinek a fantáziálgatása és vágyainak a megtestesítése összehasonlíthatatlan egy igazi mentális betegséggel.

A karakterhámozáshoz annyira nem tudok hozzászólni, mert én ugye elsősorban fanbabákban terjeszkedtem eddig. Nightowl karaktere meg már nagyon kerek, úgyhogy őt annyira nem fenyegeti ilyen veszély...neki inkább a története folytatódik és halad előre változatos módokon :) De aztán persze ki tudja, ki tudja....sokszor mondtuk már a hobbiban hogy sosem lesz ilyen, meg olyan, aztán mégis lett.
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: Shinku » 2014.11.03. 15:59

Óh, a karakter darabolás... Nagyon érdekes, mert én is azt hittem, hogy egyedül vagyok ezzel.
Nálam Illinois volt az, akinek a karakterébe túl sok mindent próbáltam belesűríteni az elején. És most tartok ott, hogy nem is tudom mi akar igazán lenni. Ahogy kiforrott belőle a többi lány karakter, nem igazán tudom, hogy mi maradt benne és ahogy jött a többi baba, formálták az ő karakterét is...

Örülök Niu, hogy megoldódtak Terrával a dolgok. ^^
Itthon: Alvin (AR - Cien) ● Letuchaia (CD - Vampire Beau) ● Wayne (SD - Shaun) ● Illinois (MNF Chloe) ● Lulu (MNF Ante) ● Ren (MNF Elf Shiwoo) ● Caro (MNF Miyu fej)
▪ ▪ ▪ Blog
Shinku

HozzászólásSzerző: Jume » 2014.11.03. 18:13

Ezúton megkövetek mindenkit és bocsánatot kérek, akit megsértettem a helytelen mondatommal. :(
Itthon: Estel - Dragon Doll Ying Ying,
Damasa - IOS Anarmonia head + Dollits D.A.D. body
Milo - Elfdoll Wu head + Doll Zone 62 boy body
Misha - LUTS 2014 even head + DF-A 62 cm boy body 3 ver.
Jume

HozzászólásSzerző: Jigoku-chan » 2014.11.03. 21:57

Ez a karakter-dolog nagyon érdekes, köszi, hogy leírtátok, ti hogy vagytok vele! ^///^ Nagyon szeretek ilyesmiket olvasni, szóval nagyon meghozta a kedvem :D Le írom én is, bár annyiban nem fog különbözni...x,D

Nekem Nina volt életem első karaktere, még több, mint tíz éve alkottam meg. Akkoriban egész sokat jártunk a soproni plázába, aztán volt, hogy bementünk a húgimmal a játékterembe. Beültünk a gépekbe, és úgy csináltunk, mint akik játszanak, lol. Aztán néha kunyiztunk aputól egy-egy százast és autóversenyeztünk x,D De hát gyerek voltam, na, mindenki csinál ilyen hülyeségeket :,D Ott volt egy most ősréginek számító Tekken gép, azon néztük sokat a demó játékokat. És szőke haj, kék szem-fétises lévén Nina Williams egyből kedvenc lett x,D Aztán valahogy őt nézve alakult ki bennem maga a karakter jelleme. Igazából kezdetben nem volt több, mint egy érzet, valami kis nehezen körülhatárolható gondolat, de már akkor is erős jellem volt. Lényegében megalkottam egy olyan női karaktert, akibe beletettem azokat a tulajdonságokat, amiket fontosnak és értékesnek véltem. Amolyan példaképet teremtettem magam, aki csak később kapott konkrétabb külsőt és háttértörténetet, ahogy múltak az évek. És idővel arra is rájöttem, hogy Nina mondhatni én vagyok, olyan kép (sajnos nem tükörkép, de azért alakul a dolog x,D), amit egy leendő önmagamról terveztem. Lényegében Nina az a karakter, aki kiskoromtól fogva lenni szeretnék, és ez sosem változott. ^///^ Ő az, aki tényleg a karaktereim közül a legtöbb "részt" kapta belőlem. Kicsit fura, de ez a helyzet ^^;

A többi karakterem is mind én vagyok, van, akit egy gondolatból/érzelemből, vagy egy-egy tulajdonságom felnagyításából vagy torzításából hoztam létre. Vannak, akik külsőre hasonlítanak rám, vannak akik inkább gondolkodásra, erkölcsi nézeteimre hajaznak, míg mások azzal, hogy valamely szinten a jellemem ellentétei. Érdekes dolog ez a karakteralkotás...C:
Itthon: Nina, Igor~
Jigoku-chan

HozzászólásSzerző: Smaug » 2014.11.06. 12:42

Jááj, megöltem a beszélgetést? Jume, nem azért írtam amit írtam, hogy bocsánatot kérjen bárki, ez nálam szakmai ártalom, hogy ha egészségügyi dolog merül fel akkor kényszeresen beleszólok :T_T:

A karakteralkotással egyébként az a baj, hogy rögtön neki is áll az ember babát keresni hozzájuk. A fantázia fenntartása költséges :'D [mondjuk ha beleszeretek egy sorozatba, vagy filmbe ezt az ott szereplőkkel is el tudom játszani. Smaug, miért?! :facepalm: ]
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

ElőzőKövetkező

Vissza: Csevegő