Utazás babával

Általános csevegés BJD témában

Re: Utazás babával

HozzászólásSzerző: Smaug » 2009.05.06. 21:04

Haha, lehet ám hogy fel sem fog tűnni (igazából nekem sem tűnt fel, csak mikor Sheila összehasonlította JD kezével Ryu fejét és ahhoz nem illett, JD testéhez, amit viszont ruha fed pedig illett :lol:).

Huh, az egy jóóó kérdés hogy mekkora táskát engednek fel...mert ezek a hordozók batárnagyok :shock: Viszont Tristan jól össze tud kuporodni, úgyhogy ülve egész kis helyen is elfér^^ Awww, romantikus tengerparti képek....Tristannak mennie kell!! (...és az a Velencei Sabikos sorozat...ahh, hát az tényleg valami mesés volt...egyébként az a vicc, hogy ha jól emlékszem Shiroi és kb. akkor járt odakinn. Két Sabik lehetett volna egyszerre a szerelem városában...:lol:)

A conra manapság már direkt nem viszek pénzt, nehogy túlköltsem magam :lol: Annyi ott a csábítás XDDDD De majd akkor reméljem egy baba-talin összefutunk (és akkor lecsapok Tristanra mwhahahaha :twisted: )
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: Fujimiya Aya » 2009.05.06. 22:15

Igen, ezt már én is eljátszottam az üres pénztárcával. Egészen addig működött is, amíg ki nem szúrtam azt azt a nyavalyás OTP automatát rögtön a bejáratnál. Akkor pedig végem volt... *blush*
Oké, a babatalin lehet majd Tristant zaklatni. ;) Csak már jöjjön meg ez a gyerek végre!... *Aya gépelés mellett épp rövidnacit varr neki* Ez van, kicsit megviselt ez az 5 napos munkaszünet a Lutsnál. Így hiába vagyunk 13 naposak (két óra múlva 14!), a munkanapok száma csak 6. Én ebbe belehülyülök.
Itthon: Tristan & Ichiru (LUTS SDF Howl x 2, Asher (SOOM MA Sabik), Ion (LUTS 2009 Wintery), Lenhardt (LLT Roderich), Asha Night (LUTS SDF Jude fej), Naya (LUTS 2009 Summery fej)
Ametisztgyöngyök

Kép
Fujimiya Aya

HozzászólásSzerző: Shiroi » 2009.05.07. 09:06

Huh, Igen Smaug jól emlékszel. XD Mi is pont akkor voltunk kinnt amikor az a lány a barátnőjével. lol
Ez volt az egyetlen ok amiért kicsit bántam a dolgot. Milyen poén lett volna... Főleg ha meglátnak... :lol:

Aya, azthiszem BJD szállító táska terén Smaug mindenképpen nagyobb segítséget tudna nyújtani mint én!^^; Thanet azóta is abban az íjtartóban hurcolom HA ugyan viszem valahova. ><;;
És bár a Dollmore-os táska viszonylag nagy, nekem pl. nagyon tetszett - berendezés és külső ügyileg is. <33
Azzal kapcsolatban hogy mekkora tatyót engednek fel egy repcsire igen homályos emlékeim vannak, *próbál emlékezni* de ha jól ragadt meg, akkor egy nagyobb aktatáska méretét saccolnám... talán O_O. Szóval egy nagyobb ölnyi. (Azthiszem)

Tristan pedig több lenne mint csodás egy tengerparton, szóval én is szorgalmaznám az elvitelt! XD Ellenben... FŐ a biztonság!

Ja, és Con... hát, én sem vittem már pénzt amikor mentem. Max 3000-et. ( A Yugi Yamada manga átkai hogy azt el is vesztettem XD;; ) ellenben mostanra sookkkal nyugadtabban mondok nemet bármire ( főleg bl-ekre) a conon, mivel tudom hogy azt egy bookline vagy más 3-4 ezer helyett elhozza nekem 1800-ért 2 héten belül. XD

ohh! És ha az asztalok tényleg kinnt lesznek ( tehát nem kell jegy XD) akkor azthiszem én is odakúszok a babatalálkára! :D Már hiányzik a Magyar csapat! CX haha
...........................................//Faceup Shop•//Flickr////
Kép
Shiroi

HozzászólásSzerző: Zi-chan » 2009.05.12. 17:06

uhh hát repülő ügyben én se tok segíteni, viszont aki belföldök vonattal vagy busszal akarna utazni annak vannak tapasztalataim.
Egyrész volánnal, (általában csak egy kisebb táskát engednek fel ugyebár a sofőrbácsik) a legutóbbi conon nagyobb táska volt nálam plusz egy kisebb amibe Anja volt. Persze kérte a sofőr hogy tegyem le a nagyobbat de megértő volt mikor közöltem vele kedvesen hogy mekkora érték van benne (spec a fényképezőgép volt abban de lehetett volna baba is ) akkor felengedte a buszra.
Külön baba táskám (még) nincs, és nem is nagyon látom szükségét, mert a válltáskámban a két lány tökéletesen elfér ülve egymás mellett. ott persze azért rájuk rakom a fejvédőt meg bebugyolálom őket valamibe, biztos ami biztos de sokszor utaztunk már így (többek között balatonra is így vittem anno Anját, előszőr fel székesfehérvárra, majd onnan pestre másik talira és onnan le balaton X'D) és semmi bajuk nem lett.
Városban még nem igazán voltunk kinn úgy hogy kézben vittem volna szal azzal kapcsolatban nemtok mit mondani, de jah, előbb löknek fel mint hogy megnézzenek...
Zi-chan

HozzászólásSzerző: Fujimiya Aya » 2009.05.13. 17:30

Valószínűleg egy Dollmore tátyót fogok begyűjteni (igazából ezzel szimpatizálok leginkább), ezek 66 centi hosszúak. Viszont repülőre nem hiszem, hogy felengedik, mivel a kézipoggyász mérete a legtöbb esetben nem lehet hosszabb 55 centinél.

Erre a célra viszont találtam egy nagyon jó átmeneti megoldást: egy Avonos zöld utazótáskát (klikk). 47 centi hosszú, kényelmesen elfér benne Tristan ücsörögve. Kemény alja van, és elég strapabíró, és mivel tavaly ez volt a kézipoggyász táskám, tudom, hogy felengedik a gépre. Majd ügyesen kibélelem és a fiút is jól bebugyolálom, hogy ne legyen baja. Már ha tényleg megjön addig és tényleg viszem is magammal...
Itthon: Tristan & Ichiru (LUTS SDF Howl x 2, Asher (SOOM MA Sabik), Ion (LUTS 2009 Wintery), Lenhardt (LLT Roderich), Asha Night (LUTS SDF Jude fej), Naya (LUTS 2009 Summery fej)
Ametisztgyöngyök

Kép
Fujimiya Aya

HozzászólásSzerző: Fujimiya Aya » 2009.05.31. 10:13

Lenne néhány kérdésem, mert egyre aktuálisabb az utazás-téma. ;)

Bocsi, ha túl amatőrnek tűnnek a kérdéseim, de hát ez van. :oops:

1. Parókarögzítő. Kaptunk ajándékba egy 8 centis darabot a LUTS-tól. Még eddig nem volt szívem rátenni, pedig kellene, mert eléggé khm... szóval önálló életet él Tris haja. ^^

Ilyen fotót találtam róla:
http://www.denofangels.com/wigvelcro.jpg

Ez így elég duurva. :o Legalábbis szerintem. Ugye nem kell ekkora darabokat ráragasztani? És ugye lehet a fejtetőre is, nem muszáj a fejére így körbe? Mekkora darabokat vágjak le belőle, hová ragasszam, hogy érjen is valamit, és a legfontosabb: le lehet utána szedni róla, hogy ne maradjon nyoma? Annyira szép Tris feje kopaszon, és nem szeretném, ha tépőzár maradványok "díszítenék". Vagy ez a szükséges rossz, előbb-utóbb úgyis muszáj lesz?
Én eredetileg arra gondoltam, hogy egy 2-3 centis darabot egyszerűen ráragasztok egy helyen a fejtetőre és kész. Az úgy jó lenne?

2. Ha a biztonságiak szőröznek a reptéren, és kérik, hogy szedjem le a fejtetőt, hogy megnézzék az S-kampót, akkor azt hogyan kell csinálni? :D Mármint erősebben megfogom két oldalt, meghúzom és magától lekattan? (Trisnek egy mágnese van felül.) Vagy azért erőltetni kell? (a LUTS-os ismeretőben van róla kép, hogyan kellene megfogni a fejét hozzá, de nem tudom, hogy mennyire erősen kell húzni). Bocsi, de még nem szedtem le (valahogy nem vitt rá a lélek :D ), pedig előbb-utóbb úgyis túl kell esni rajta, csak nem akarnám bénán csinálni. :oops:
Van egy olyan hülye gondolatom, hogyha egyszer leszedem, utána már könnyebben le fog járni. Ugye ez totál alaptalan? Végül is szemet is szeretnénk cserélni és állítani nála...
Ametisztgyöngyök

Kép
Fujimiya Aya

HozzászólásSzerző: Smaug » 2009.05.31. 16:07

Bocsi, átszerkesztettem a képet hogy link legyen, mert nem működött a kép^^

Azért az a módszer elég...extrém...:lol: És sok koordinációt igényel, hogy tényleg összeérjenek a tépőzárfelek minden darabnál...

A legtöbben úgy csinálják, hogy fognak egy darab ilyen tépőzárat (a képen levő daraboknál kicsit szélesebbet, de kb. olyan hosszút) és hosszában ráragasztják a headcap-re, a fej tetejénél. De teljesen változatos, én egy ideig egy 1.5x1.5cm-es kicsi négyzetnyit használtam JD feje búbján és az is teljesen jó volt.

És hogy leszedhető-e? Naná! Sőt! Egy idő után magától le fog esni mert a ragasztója nem tart örökké. Egyébként meg szépen le lehet hámozni a fejtetőről^^

De ha nem akarsz ráragasztani Tristan fejére dolgokat, akkor kipróbálhatod, hogy postásgumival esetleg megmarad-e a haj (csak a feje köré tekered a gumit és kész. persze nincs annyi tartása mint a tépőzárnak^^), vagy vehetsz átlátszó szilikon sapeszt neki, amit ráteszel a fejére és az megtartja a hajat.

Szállításkor egyébként érdemes leszedni a hajat és külön hálóban cipelni. Tovább fog élni úgy, mert nem dörzsölődik feleslegesen a táska falához, egyéb tárgyakhoz, stb^^

A fejtetejét egész könnyű leszedni ha mágneses. Csak húzd meg. Könnyebb úgy, ha a tetejénél (vagy az aljánál - ízlés kérdése) húzod előbb, akkor az a mágnes ugye előbb elengedi és nem egyszerre kell a két mágnest legyőznöd^^ De csak kísérletezz, hogy neked hogy kényelmesebb, bele fogsz jönni^^ És ne aggódj, a mágnes ereje konstans, akárhányszor szeded le-teszed fel, mindig ugyanolyan erősen fog tartani^^ (hmm...mondjuk olyan 100 év múlva kicsit veszíthet az erejéből...meg ne nagyon rakd nagy erejű elektromágnesek közelébe (MRI) mert az mindkettőnek rossz lesz :lol:
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: Fujimiya Aya » 2009.06.01. 13:02

Azt bírom benned, Smaug, hogy a totál idióta kérdésekre is teljesen normálisan tudsz válaszolni, és nem érezteted az emberrel, hogy tök hülye. :lol: Ez van, majd előbb utóbb tényleg belejövök a dolgokba.
Köszönöm szépen a válaszaidat, és tényleg sokat segítettél.

Ma vettem egy mély lélegzetet, és levettem Tris fejtetőjét. Enyhe húzásra rendesen engedett is a mágnes (kettő is van neki, egy fent, egy lent), úgyhogy alaposan megszemléltem (Islanddel megszemléltük) a kis buksiját belülről is. Naon csecse. 8-) Könnyedén vissza is lehetett illeszteni, tényleg nem egy ördöngösség.

Maradok akkor ennél a tépőzár kockánál, én is levágok majd belőle egy kisebb darabot, és a feje búbjára fogom ragasztani. A műanyag arcmaszkját majd megkapja azért a táskában, hogy ne legyen semmi baj, nem szeretnék szempillát vadászni a táska alján.

Légyszi drukkolj, hogy minden rendben legyen,

még egyszer köszi

Aya
Ametisztgyöngyök

Kép
Fujimiya Aya

HozzászólásSzerző: Fujimiya Aya » 2009.06.09. 20:18

Na, megjöttünk mindannyian épen, egészségben, és baromi álmosan.

Tristannal minden a legnagyobb rendben volt. A reptereken még a táskából sem kellett kivenni sem a magyar, sem a török oldalon. Oda is, vissza is gond nélkül átment szépen a kis táskájában. A hajára, az arcára vigyáztunk (buborékmaszk volt rajta), szépen ki volt ékelve a saját cuccaival, a fedélzeten felszállás után pedig saját ülésen utazott, nézelődött egy kicsit az ablakon át (tényleg csak egy kicsit, mert erősen tűzött be a nap, a felhők fölött ugyebár mindig süt), meg stírölte a stewie-kat.

A hotelben sem volt semmi gond. Csináltam egy táblát, amire felírtam, hogy "Please do not touch the doll!" és amikor elmentünk valahová, Tristan mellé tettem, nehogy a takarítók lelkesen megabajgassák. Hozzá sem értek, mindig minden haja szála ugyanúgy állt, ahogy hagytuk.

Hatalmas élmény volt vele utazni. Örülök, hogy legyőztem az aggodalmat. Az útinaplóját hamarosan olvashatjátok az LJ-jében (néhány képpel), a képáradatot pedig terveim szerint holnap kezdem felpakolni.
Ametisztgyöngyök

Kép
Fujimiya Aya

HozzászólásSzerző: Shiroi » 2009.06.09. 21:53

oooh! Már alig várom azokat a képeket! :D

Örülök hogy mindenki éppen és épségben! <3 Már előre látom Tristant a tengerparton.. *__* *suits him!*
...........................................//Faceup Shop•//Flickr////
Kép
Shiroi

ElőzőKövetkező

Vissza: Csevegő