Sérülések, asszimetria, egyéb problémák

Általános csevegés BJD témában

Re: Sérülések, asszimetria, egyéb problémák

HozzászólásSzerző: Fujimiya Aya » 2009.05.11. 13:06

"Mondjuk így azért belegondolva, hogy ha én babakészítő lennék, és később észrevenném (nincs az az isten, hogy ők ne lássák a hibákat, ha nem is azonnal, de később igen), hogy nem minden stimmel a baba fején, akkor én újracsinálnám és megpróbálnám egy kicsit kevésbé láthatóvá tenni a hibákat."

Na igen, nálam mondjuk erről szólna az egyedi, kézzel készített minőség. :-/ Ha már megfizeti az ember. Meg a cég presztízse. És megint nem az egyedi készítés "egyediségeiről" van szó (mint a kosárfonásnál, vagy egyéb iparművészeti termékeknél, ahol nincs két egyforma), hanem az egyértelmű hibákról.

Egyébként mennyire gyakoriak ezek az esetek? Rengeteg átalakított (modded?) babát látok a DoA-n, de nem tudom, hogy ezeket a tulajdonosaik saját szórakoztatásukra alakítják-e át, vagy mert esetleg eleve kicsit mást akarnak, mint az eredeti, vagy pedig azért, mert hibákat javítanak. Vagy nehéz ezt így megítélni?
Próbálok valami általános képet kapni arról, hogy mégis mennyire lelkiismeretesek a cégek, és ha vannak, milyen mértékűek a cégenkénti egyéni különbségek e téren.
Itthon: Tristan & Ichiru (LUTS SDF Howl x 2, Asher (SOOM MA Sabik), Ion (LUTS 2009 Wintery), Lenhardt (LLT Roderich), Asha Night (LUTS SDF Jude fej), Naya (LUTS 2009 Summery fej)
Ametisztgyöngyök

Kép
Fujimiya Aya

HozzászólásSzerző: Smaug » 2009.05.11. 17:15

Mondjuk így azért belegondolva, hogy ha én babakészítő lennék, és később észrevenném (nincs az az isten, hogy ők ne lássák a hibákat, ha nem is azonnal, de később igen), hogy nem minden stimmel a baba fején, akkor én újracsinálnám és megpróbálnám egy kicsit kevésbé láthatóvá tenni a hibákat.

Kivéve hogyha ő nem tartja hibának...

A legtöbb 'mod' ami a világban rohangál az vagy szemnyitás (alvós vagy hunyorgós babából nyitottabb szeműt - különösen népszerű, mert sok cégnél az alvó fej olcsóbb, aztán egy ügyesebb emberke nagyon szépen kinyitja magának és még egyedi is lesz a szem formája^^) vagy elf-fül (meg egyéb fantasy ráépítések). Van pár aki még apróbb csiszolgatásokat eszközöl, mert egy-egy vonását meg akarja változtatni a babának, csak úgy saját kedvére és persze vannak akik nekiesnek, aztán hadd szóljon, lesz ami lesz. A legritkább eset az, hogy a 'mod' valami eredeti szobrászati hibát leplez.
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: Chiyo » 2009.06.13. 13:57

Jaj O_o nem is tudtam, hogy ilyen hibák is vannak.Szerintem az Aszimetria nem gond, még élethűbbé is teszi a babát...nade az öntés vonal :S meg a törések...Tudtok nekem olyan képeket mutatni, ahol vannak ilyen nagyon durván kinéző babák? pl. hihetetlenül aszimetrikus meg nagyon látszik az öntés vonal, meg az apró kis buborékokról.A LUTS szokott durva hibákat csinálni? >.<
o(^-^)o Chiyo-chan o(^-^)o
Chiyo

HozzászólásSzerző: Smaug » 2009.06.13. 17:46

Luts az egyik legnagyobb és legrégibb babacég^^

Időnként persze mindenhol előfordulnak döccenők hiszen ezek a babák kézzel készülnek. Szerintem sok esetben nem is az a baj hogy becsúszott egy hiba, hanem az ahogy esetleg utána viselkednek.

Lutsnál egyébként a durva öntési vonal (valamilyen öntési vonal minden babán van! és látni lehet a kisebbeket is - durva az, amivel már ölni lehet :lol:) és a buborék nem jellemző (főleg mivel nagyobb cégként megengedhetik maguknak a vákuumos öntést^^)

Ők inkább babaelcserélésben meg törött bokában/nyakban menők. (ez azért relatív - nagyon kevés ilyen esetet olvastam, de...ja, Lutsnál ezek fordultak elő). Viszont szinte mindig nagyon-nagyon készségesek voltak bármivel volt elégedetlen a gyűjtő. Mindig mindent szépen kicseréltek (kivéve ha valaki hónapok után vette észre...node akkor már igazán nem tudhatták hogy nem az illető törte-e össze a babáját :shock: )

(egyébként Luts elcserélős történetei általában nagyon mókásak - pont a happy end miatt. Volt egy lány aki barna Lishe-t kapott normál színű helyett. Mondták neki hogy küldje vissza, kifizetik a szállítást és küldik az igazit, de annyira tetszett neki a barna lány hogy végül kifizette a különbözetet - a barna bőr drágább - aztán összespórolt a normál bőrű lányra újra. Heh, azóta is megvan neki mindkettő :3 Aztán volt valaki aki egy festetlen Bory fiút rendelt...és mikor megérkezett csak nézte, nézte hogy milyen szomorú az arca...aztán rádöbbent hogy azért mert az nem is egy Bory, hanem egy Hoodoo...ő ha jól emlékszem visszaküldte és gyorsan kicserélték neki...^^)
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: NiuKy+ » 2010.06.08. 20:03

Ha már asszimetria:

Dikadoll második verziós ízületes kezei. A Bal oldali szélesebb és sötétebb, mint a jobb
Kép
Arról hogy ez a szín mennyire ws inkább majd egy másik témában akadok ki de még nem tudom melyikben....
Kép

Amy . Terra . David . Vera . Ean . Berni . Ren . Zoi . Sigalit . Bertrand . Damian . Masato .
tervben: Fion
NiuKy+

HozzászólásSzerző: Smaug » 2010.06.08. 21:05

Awww... :(

Nem lehet hogy véletlenül NS-t kaptál? Valentine színéhez hozzámérted? Mondjuk így képen nem jön le annyira a különbség...lehet hogy csak ilyen sötét a WS-ük? (nem ők lennének az elsők...khm...AOD...khm^^)

Szerk.: ah, látom az általános csevegőben a folytatást^^
Kép
Smaug

HozzászólásSzerző: NiuKy+ » 2010.06.09. 12:30

Igazából csak a két kéz eltérései miatt raktam be ide. Azért fotóztam árnyékban, mert így látszik jobban hogy az egyik keze sötétebb, és emellé még szélesebb is.
A jobb keze keskenyebb és érezhetően nehezebben pózolható és világosabb mint a bal :D
Engem nem, zavar de szerintem mókás XD Terra amúgy is balkezes, örülök neki hogy a Dikadoll is így gondolja :P
Ja de azóta kiderült hogy a WS-ük veszedelmesen sötét, de majd anyuci megoldja
Kép

Amy . Terra . David . Vera . Ean . Berni . Ren . Zoi . Sigalit . Bertrand . Damian . Masato .
NiuKy+

HozzászólásSzerző: Aynea » 2010.06.26. 22:16

No, én is végigfutottam a témát.
Elég tanulságos, főleg mert felveti a különböző országok közti netes vásárlásokhoz kötődő esetleges jogszabályi eltéréseket. Ugyebár egy cég, akit nem érhet hátrány a jogszabályok miatt ha rossz terméket szállít, könnyebben küldi ki a nem tökéletest, ennek ellenére ha meg akar tartani egy vevőkört, egy bizalmat, akkor kénytelen cserélni, ráadásul a nemzetközi szállításokra biztosan vonatkoznak más típusú szabályok is. Ezeknek esetleg érdemes lehet utána nézni.
Én mindenesetre, bár még babátlankodok, ha egyszer eljutnék addig, hogy legyen, "tökéletest" akarnék. Igenis elvárnám hogy a képeken mutatott babát kapjam meg, mert azért fizetek, nem egy rosszabb termékért. Az öntésvonal ugyan természetes velejárója a babáknak, és a legkevésbé zavaró dolog, amennyiben nem hívják fel rá a figyelmet, igenis elvárnám, hogy csiszoltan küldjék ki, mert a rendeléssel és fizetéssel megkötött "szerződés" miatt arra válok jogosulttá, ha pedig teljesítem a biznisz rám eső részét, ők is tegyék meg. :)
Persze ha kiírják, nem okozna gondot megcsiszolgatni :)

Európai szemmel: a cserének, akár gyártási, akár szállítási hiba az ok, alapvetőnek kellene lennie, akár a pénz visszafizetésének is, mivel mindaddig, míg kézbe nem kapod a terméket, a cég felelőssége, hogy azt tökéletes állapotban a kezedbe adja. Ha gond van, legfeljebb a postán verheti le, neked azt kell szállítania, amit rendeltél, hacsak nem küldöd el apuci-anyucit, hogy hozzák el neked, mivel akkor már nem "szerződéses" postaszolgálat viszi el.
Aynea

HozzászólásSzerző: Smaug » 2010.06.26. 22:28

Azt írod, hogy elvárnád, hogy a képen mutatott babát kapd meg. Nos a babacégek képein szinte minden esetben csiszolás nélküli, öntésvonalakkal ellátott babák láthatóak, tehát tényleg azt kapod, amit látsz. Majd nézegesd meg ilyen szemmel a babaképeket - a legtöbb koreai és japán cégnél ott vannak a fotón az öntési vonalak :)
Kép
Smaug

HozzászólásSzerző: NiuKy+ » 2010.06.26. 22:32

Ez egy nagyon érdekes téma, mert én mikor először láttam öntési vonalakról képeket,
megdöbbentem, hogy kifizetek 40-50-60+nagyon sok forintot egyetlen darab babáért, és arra nem veszik a fáradtságod hogy megcsiszolják.
Ez a dolog engem konkrétan elképesztett, de mint kiderült ez, ha nem is normális, de egyáltalán nem szokatlan dolog. Még a mai napig se értem miért nem lehet lecsiszolni.
hát ha ez vele jár akkor vele jár
én azért hozzá tenném hogy az asszimmetria azért következik be egy babán mert az eredetijét emberek csinálják, mintázzák ki kézzel, és rettenetesen nehéz szimmetrikus dolgot létrehozni akár ha csak egy arcról beszélünk, avagy egy testről. vagy bármilyen kiegészítőről. Én nem várom el egyik cégtől sem a tökéletes szimmetriát, De van aki igen, és ezért raktam be ide Terra kezeit, hogy aki ilyen, lássa hogy mit vesz.
Kép

NiuKy+

ElőzőKövetkező

Vissza: Csevegő