Sérülések, asszimetria, egyéb problémák

Általános csevegés BJD témában

Re: Sérülések, asszimetria, egyéb problémák

HozzászólásSzerző: Smaug » 2010.06.26. 23:14

Egyrészt azért nem tartozik bele eleve a csiszolás, mert az olyan 100-150 dollárral felnyomná az árat - ennyi pénz kb. megfelelő számú embert felvenni aki lecsiszolja azt a babát, mert igen időigényes ha szépen csinálják. Namost Kínában megtehetik, hogy felvesznek csiszolóembereket (ami azt illeti, ott a legtöbb cég nem is maga önt, hanem öntő cégeknek kiadják), mert olyan szinten olcsó a munkaerő...de Koreában és Japánban? Szerintem igen sokan igen hangosan sírnának, ha hirtelen felemelnék az árat emiatt (ami azt illeti asszem volt egy cég akinek az árában benne volt a csiszolás...addig nyaggatták őket, hogy adják inkább csiszolás nélkül, de olcsóbban, hogy eleget tettek a kérésnek. Egyébként halvány emlékeim szerint ez a kezdő Luts volt...)

Másrészt meg a hobbi egyik alappillére, hogy befejezetlen, félkész "kiteket" kapunk, amit magunknak kell befejezni...ebbe beletartozik a festés, szem, haj épp annyira mint a csiszolás. Szóval ez még a tradicionális figura-kit hagyományból maradt, mert ugye Volks figurákat készítő garázs-cégként indult. Szóval ez egy ilyen történeti dolog is...

És végül egyesek beszámolói szerint a lecsiszolt öntési vonal máshogy sárgul - akkor is ha céges csiszolás. Ők - és nincsenek kevesen - nagyon-nagyon-nagyon mérgesek lennének, ha csak úgy megcsiszolnák a babájukat kérdezés nélkül. Megint mások meg egyszerűen szeretik az öntési vonalakat - ők sem örülnének a hiányuknak.

Egyszerűen nem lehet mindenkinek a kedvére tenni, és én a magam részéről inkább megragadom azt a csiszolópapírt, minthogy még le kelljen perkálnom egy majdnem fél babányit azért a csiszoló-munkaerőért...
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: NiuKy+ » 2010.06.27. 00:39

Ahh
Hát nekem tökéletességmániám van :D Tökéletesség tisztaság és rend mániám XD
Hmm de ez érdekes megközelítés. Erre nem is gondoltam hogy vannak akik szeretik :o
Kép

Amy . Terra . David . Vera . Ean . Berni . Ren . Zoi . Sigalit . Bertrand . Damian . Masato .
tervben: Fion
NiuKy+

HozzászólásSzerző: Aynea » 2010.06.27. 22:21

Hát, igen, mivel a képpel tudják bemutatni a terméket, és láthatóan rajta vannak az öntési vonalak, nem lehet panaszkodni :D
De ha nincsenek... >:D
Igazából nem ez az, amivel kötözködni akarok, csak az az elv sértő, hogy a leírtak szerint egyes cégek a fáradtságot sem veszik, hogy javítsanak a problémás kipostázott termékeken.

Ez azért gáz, mert tudom hogy megy az ilyen, dolgoztam már olyan helyen, ahol netes rendelésre készültek mindenféle vicces dolgok, változó minőségben, mert kézzel készültek. Nomármost, ha nincs hibája egy darabnak, azt nyugodt szívvel postázza ki az ember, de nem egyszer fordult elő, hogy egy-egy rossz terméket a főnök csomagoltatott be, mondván: "jó lesz az úgy". Pedig voltak hibái: elmosódott képek, rosszul átvitt festékanyag, karcok, egyebek...
Ha ez nálunk így megy, nincs garancia arra hogy a külföldi, profit orientált emberék máshogy tennének.
Lehet hogy itt-ott túl vékonyra sikeredik az anyag, csúnya az öntés, mert rosszul keveredett a festék, vagy tudomisén, ezeket kötelesek lennének javítani, illetve nem kiküldeni.

NiuKy+ élményéhez hasonló volt az enyém is, mikor a csiszolatlanságról először hallottam, mert ennyi árért igen, kellene a teljes érték, és nem kifogás a több ember, akit alkalmazni kell, mert potom pénzekbe kerül az alapanyag, az ázsiai munkások szintén potom pénzekért dolgoznak, itt egyedül a tervezés dobja meg a költségeket, amivel elkészítenek egy-egy modelt, illetve a fotók elkészítése, hogy megfelelően profinak nézzenek ki a babócák. :)
Egyébként bőven bőven megéri a gyártóknak a dolog, beleférne a keretbe hogy mindent csiszoljanak :)

Egyébként ezek a vonalkák, ahogy írtam már, nem is igazán problémák, egy másfajta érzést adnak a dologhoz.
Aynea

HozzászólásSzerző: Smaug » 2010.06.27. 23:09

Hát, csak itt Kínán kívül nincsenek igazán "munkások" - nem tudom tisztában vagy-e vele, de ezeknek a baba-"cégeknek" a 80%-a nem haladja meg a 10 főt (és ők maguk tervezik, faragják, öntik, festik, fotózzák a babákat, sőt sok esetben a ruhákat is maguk varrják elsőre, aztán adják ki varrodának, ha több kell belőle)...sőt nagyon sokuk csak egy-egy emberke, aki ráadásul a rendes munkája mellett önti a babákat. Szóval jah, felbérelni "munkaerőt" nem egy opció, amikor Miss Limhwa egyedül önti a babáit az alagsorban és néha a nővére besegít neki, ha túl sok a rendelés....vagy Supia és Migidoll akik ott állnak a gázálarcban és öntögetik a babáikat...ez nem Barbie, hogy gyárban készül...a többség ilyen 3-5 fő akik összeálltak BJD-t készíteni...

Bár persze lehet hogy csak én vagyok a kisigényű, de amikor megláttam hogy az Oasisdoll Linglanom homlokán van egy világos pötty ahová nem keveredett a pigment boldogan felkiáltottam, hogy "jé anyajegy!" (pedig utálom a ráfestett anyajegyeket a babákon). Nekem tetszik hogy ott van Sarina kézjegye, aki szintén maga önti a babáit - bár néha besegít neki Elfdoll "öntőcsapata"...ami áll kemény 3 főből @_@

Természetesen a komoly hibákat (színben, öntésben, festésben) nem vitatom. Láttam már pár babát amiről csodálkoztam hogy hogyan küldhették el. De úgy általában ezeknek a száma igen elenyésző...a BJD hobbi elég nagyra tartja magát ahhoz hogy komolyan vegye a minőséget. Sokan úgy írnak a hibákról, mintha valami gyakori és általános dolog lenne, miközben meglehetősen ritka hogy valaki hibás babát kap...és az esetek nagytöbbségében a babacég gyorsan és kedvesen korrigálja a problémát. A rémtörténetek tulajdonképpen olyanok mint a repülőszerencsétlenségek...ritkán esik meg, de akkor nagyon nagyra felfújják...

Szerintem ennek az lesz a vége, hogy egyetértünk abban, hogy nem értünk egyet. :D Én szeretem a "művész" aspektusát a hobbinak, más meg szeretné a "tökéletes" aspektusát...
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: lilien » 2011.05.02. 22:03

Ma belefutottam DoA marketplace-en egy Soom Chrom fejbe, aminek gyanúsan alacsony volt az ára, így ránéztem, hogy mizu... Azért árulta a lány ilyen olcsón, mert a nyakánál volt egy repedés (nem írta, hogy hogy keletkezett), ami a füle alatt futott. (azt hiszem, ha belinkelem a képet, az nem lesz gond: http://img228.imageshack.us/img228/2650/dsc0011fg.jpg owned by Kicha @ DoA)

Az lenne a kérdésem, hogy egy ilyen sérülésnél lehet valamit tenni? Gondolom egy idő után ez a repedés tovább fut, főleg ha testen van a fej... (bár nyilván nem láttam élőben, és nem tudom, milyen súlyos a dolog, etc.) De van rá valami megoldás, hogy ezt fixáljuk, és ne repedjen tovább?
Kamoku [bory] • Soshi [syen] • Nathaniel [har] • Anzen'na [chrom] • Ageha [dia] • Gärnet [r.vivien] • Ferena [vivien] • Guren [r.ai] • Kae [r.ai] • Shinichirou [r.chrom]
Layaway is my best friend. OTL
lilien

HozzászólásSzerző: Smaug » 2011.05.02. 22:36

Általában apoxy-val szoktak repedéseket korrigálni...meg kicsit lazábban tartani a babát. Nem tudom mekkora a valószínűsége, hogy az megtartja, de egész biztosan festékszórózni kell a moddolt részeket, hogy ne látszódjon az arcfestés alatt. Az is elképzelhető, hogy a ráépítés miatt kicsit csiszolni kell a nyakból, vagy más testet választani.

Nagyon előrehaladott a repedés, szerintem még utána is letörhet az a darab. Viszont utána vissza lehet építeni teljesen valami erős levegőn száradós gyurmával.
Kép
Smaug

HozzászólásSzerző: lilien » 2011.05.03. 10:20

Ááá értem, köszönöm szépen. ^^
Kamoku [bory] • Soshi [syen] • Nathaniel [har] • Anzen'na [chrom] • Ageha [dia] • Gärnet [r.vivien] • Ferena [vivien] • Guren [r.ai] • Kae [r.ai] • Shinichirou [r.chrom]
Layaway is my best friend. OTL
lilien

Előző

Vissza: Csevegő