A kulisszák mögött, avagy a babáink eddig titkos élete

Általános csevegés BJD témában

Az én házam, az ő vára

HozzászólásSzerző: Reisuto » 2009.09.16. 16:31

Nagyon úgy emlékszem, hogy már van hasonló topic, vagy hogy felmerült már ez a téma, de egyszerűen sehol nem találom. O.o (*pasi a hűtőszekrény előtt eset*)
Szóval, hogy hol élnek a mi BJD-ink?
Az apropó az volt, hogy bár fényévekre (de legalábbis, mérföldekre) vagyok attól, hogy Lavande itthon legyen, vagy egyáltalán elinduljon haza, olyan magányosnak és egyedül éreztem magamat nélküle, hogy várakozási hevemben berendeztem neki egy kis kuckót; öltözködőszoba, nem élettér. :3
Amikor elkészültem, elkezdtem a fogadkozást, hogy megtanulok barkácsolni, és igyekeztem NEM gondolni arra a vágódeszkára és arra a madáretetőre, amit korábban már készítettem, és amik (hogy, hogy nem) a mai napra már nincsenek meg, tekintettel arra, hogy szétestek.

Kép
Szóval, így fest az íróasztalom egy átlagon feletti napon. Azért átlagon fölötti, mert épp nem ülök a gép előtt. Felhívnám rá a figyelmet, hogy a napsárga tapétáról egy elgyengütl pillanatom tehet csak, a pisztolyról, a szobrokról/akciófigurákról, könyvekről és DVD-kről pedig semmi egyéb, mint az ízlésem. A Martinis üveget másra kenném, de közlöm, hogy még van benne becsületes mennyiség. Ami hiányzik, arról szintén az elgyengült pillanataim tehetnek. Amikor áthívtam az egyik kedves barátnőmet. És ő elitta előlem.

Kép
No de, lessük csak meg közelebbről azt a nyitott kis ajtót! Itt van Lavande kuckója. :3

Kép
Ebben a cseles kis dobozkában tartja majd a ruháit, amíg ki nem növi, és nem kap egy szekrényt. (a kulcsszekrények mérete igen csábító.)

Kép
Erhm, szóval ez a ... könyvespolc... amit két dobozból raktam össze. A nagyapám gyűjtötte a miniregényeket, így Lavande kedvére olvashat az űrkutatásról, szentendre városáról, a vörös hadseregről, Zrínyi verseiből, nézhet művészeti albumot és fejlesztheti az orosz nyelvtudását. Szívesen ad kölcsön a kis könyvtárból :3
A felső porcelándobozkák egyikében a sakkfigurái vannak (találtam méretarányosat, ollé), a másikban pedig a hajszalagjai. A tetején egy kicsi Szent Kristóf szobor. Azt az árcimkét eskü lekaparom a háttérből.

Ha valóban nincs még ilyen téma, és ti is szívesen írnátok ide, a legjobban az érdeklene, hol alszanak legbecsesebb kedvenceitek? Én rettegném magam mellé tenni, pedig elég széles az ágy, saját magam háromszor is beleférnék - csak rettegek, mi van, ha ráhengeredek este. Mégis úgy kelek majd' minden reggel, hogy meg akarom fogni a kis kezét. (A maradék reggeleken úgy kelek, hogy az ébresztőóraként használt mobiomat el akarom fogyasztani.)
Úgy tudom, sokan abban a dobozban rendeznek be neki ágyat, amiben érkezik.
Reisuto

Re: A kulisszák mögött, avagy a babáink eddig titkos élete

HozzászólásSzerző: Sheila » 2009.09.16. 16:57

Reisuto engedelmeddel átraktam a topicot ide, illetve összeforrasztottam a kettöt, mert Kala már nyitott neki egyet. :)

De ez aranyos ötlet, képekkel megtoldani a babák élöhelyét. ;)
BJD addict and damn proud of it!
Sheila

HozzászólásSzerző: Reisuto » 2009.09.16. 20:27

óóó, ez volt az atopic! xd na én meg a galériában kerestem. :3 Sebaj, most megvan. :D
Reisuto

HozzászólásSzerző: moniee » 2009.09.16. 20:56

Reisuto ez valami hihetetlen aranyos! <333 És mégsem. Úgy értem, nem átlagos kuckó, hanem egy Lavande korához és nemességéhez nagyon is illő szobabelső. A kis könyvekért odavagyok, örülhetsz nagypapád ténykedésének :D
És azok a mini porcelándobozkák!! Imádom az egészet. Lavande is tuti imádni fogja. :D
Kép
f l i c k r|||m o n i e e . n e t
Itthon: Tatiana (Iplehouse Tatiana), Evolet (moniee Evolet)
Eszter Johanna Blanche Prudence(Napi Epona)
moniee

Re: Az én házam, az ő vára

HozzászólásSzerző: Ayase » 2009.09.16. 20:58

A fiúk napközben nálam szintén vámpír üzemmódban futnak. És külön doboz és külön polc is játszik mert azt hiszem Yuuya dög és Omi még mindig a megóvandó kategória. :lol: De ha hazajövök akkor kiszabadítom őket és akkor hol itt-hol ott üldögélnek, álldogálnak. Ágyon, asztalon, hangfalon, minifoteljükben vagy az ölemben, mostanában egymás ölében is :shock:

Reisuto írta:Én rettegném magam mellé tenni, pedig elég széles az ágy, saját magam háromszor is beleférnék - csak rettegek, mi van, ha ráhengeredek este.

Nagyon sokáig aludtam Omival. Ha nem is minden éjszaka de olyan 80%ban igen. Az ágyam nagy... ha kinyitom. :lol: Láv IKEA, marha kényelmesnek tartom becsukott formában is, ezért inkább úgy használom. Szóval ezek alatt a hónapok alatt soha nem feküdtem rá, soha nem löktem le, nem görgettem arrébb nem gyűrtem a párnám alá pedig tényleg ott aludt velem. :oops: (Psszt, az esetek többségében a kezemben volt mint egy alvósmaci egy totyisnak mégsem tettem kárt benne soha.) Lehet dinkának nézni, soha nem zavart. Egyszerűen szükségem volt, van, lesz Omi közvetlen közelére ezért ő Booval aludt én meg vele. A dolog akkor változott mikor Yuuya megérkezett, így azóta nekik rögtönzött ágyuk van tele színes, mintás párnákkal meg puhi takival és persze ott van Boo... :shock: És Kazuki-sensei. :roll:

Na ennek külön sztorija van. Yuuyavárás idején én megvettem neki egy olyan kis tünci szürke, borzos Nici minimacit, hogy ez az övé lesz ha megjön. Hát Yuuya egyben lett és onnan én állandóan a medvét kerestem mert mindig lába kélt. Soha nem vesztettük el Omi házivizilóvát, de Booval ellentétben az a maci nonstop kavargott valahol és egy ponton feladtam. Ha nem kell hát nem kell, kész. Aztán lomtalanításra pakoltunk és előkerült ez az alig pár centis, teljesen barna és abszolút hagyományos minimaci. És azóta fehér nyakkendője van és ahogy később megtudtam osztályvezető főorvos... :roll: Kazuki-sensei. Szóval Yuuya vele alszik. :lol:

Hétvégén csinálok pár fotót is. :oops:
~ Omi [C.D. Om] ♥ Yuuya [NinoDoll Woo.U] ♥ Susumu [DL Anona] ♥ Akio [MD Ryu] ♥ Shinya [SD SL Ize] ♥ Liam [Soom MA Sabik elf]
Ayase

HozzászólásSzerző: Reisuto » 2009.09.16. 23:32

moniee-chan: jaj de aranyos vagy :oops: köszönöm. ^^ én miközben berendeztem, nagyon elkámpicsorodtam, hogy Lavande-nak ennél jobb járna, és miért nem jobb a kézügyességem, miér tnem tudok egy szöget sem a falba verni, és hogy fog ez így neki tetszeni, de amikor kész lettem, nagyon megtetszett, lett egy nagyon kellemes, és nagyon lavande-os kisugárzása. "Igazi fiúszoba", mindig ez jut eszembe, ha ránézek. ^^ Remélem, nem lesz nagyon sokáig üres. :3
Könyveket meg tényleg nagyon szívesen köcslönadok, ha Tati olvasni vagy pózolni keresne, van köztük bőrkötésű is, kopott, új, mindenféle méret. :D

Ayase-san: Nos igen, csak lehet, hogy te nem dobálod magad álmodban! XD *most aztán megfogtalak, mi?* Egyébként én sem. Ott, ahol Lavande helye lenne az ágyamban, most plüssök vannak, és az elmúlt évben úgy háromszor ébredtem mellettük. Még csak nem is rajtuk. És én is érzem, hogy szükségem van a fizikai közelségére, és ha itt is lesz, akkor aztán mégúgy fogom érezni, ez biztos. Fotókat nagyon várom. *-* Lavande nem egy macis típus, de egyedül hagyni is nagyon durva lenne estére. Pá rhéten belül kapok új ágyat. HÁTHA megihlet. :D Vagy az éjjeliszekrénykémen lesz a hálószobája....
Reisuto

HozzászólásSzerző: Ayase » 2009.09.17. 08:44

Reisuto írta:Nos igen, csak lehet, hogy te nem dobálod magad álmodban! XD

Oké ott a pont. :D Tényleg eléggé nyugisan alszom (minimális kivétellel). :D
~ Omi [C.D. Om] ♥ Yuuya [NinoDoll Woo.U] ♥ Susumu [DL Anona] ♥ Akio [MD Ryu] ♥ Shinya [SD SL Ize] ♥ Liam [Soom MA Sabik elf]
Ayase

HozzászólásSzerző: moniee » 2009.09.17. 13:18

Reisuto, nah örülök hogy akkor magadnbak is tetszik mert már épp azon voltam hogy elkezdem ecsetelni miért is illik annyira Lavandehoz a szoba szerintem :D
És vuhúúú!!! De aranyos vagy :D
Tudod akartam már kérdezni, ugyanis szeretnék majd Tatival más könyves képeket is mint ezekkel az üdvözlős "te vagy a legjobb betonkeverő" és hasonló ajándékkönyvecskékkel...Főleg a HP cosplay miatt fájt a fejem ugyanis Hermione egész egyszerűen nem Hermione hatalmas, régi, kopottas bőrkötéses könyv nélkül :D Szóval majd lehet hogy kölcsönkunyerálok egyet *^^* és nagyon köszi :)
Kép
moniee

HozzászólásSzerző: Reisuto » 2009.09.17. 17:54

Ha gyöszöl a most szombati fotótúrára (ami ugye NEM marad el az eső miatt?) akkor hozom is, ha közbejön valami lefixálunk külön talit. :3
Reisuto

HozzászólásSzerző: moniee » 2009.09.17. 21:33

Juhúúú! Naná hogy megyek. :D Nagyon köszönöm!!! <3333
Kép
moniee

ElőzőKövetkező

Vissza: Csevegő