Layaway és Korea azonosítószáma (vagymije O_O) - segítség!

Ide tessék írni a "hol kapható" és a "hogyan fizetek?" kérdéseket

Layaway és Korea azonosítószáma (vagymije O_O) - segítség!

HozzászólásSzerző: Shinku » 2009.12.14. 19:19

Nagy nehezen eljutottam a rendelésig~
Bementünk a bankba és kitöltettük a külföldi átutaláshoz szükséges dolgokat, de majd csak holnap fogunk utalni, mert délután már nem lehetett és addig még mondta a bankos hölgy, hogy kellene még pár adat... A cég címe (amit megtaláltam) és az országkód + egy kétjegyű szám, mint pl. Mo.-nak HU 17, amit a számlaszám elé kell írni elvileg. Viszont SOOM oldalán a szám előtt nincs semmi, a bankosok szerint pedig tuti kell lennie... De aztmondta a nő, hogy azt megtudja nézni, hogy Koreának mi...

Aztán nézegettem SOOM oldalán a "Customer Guide"-t (nem tudom magyarul, hogy hívják) és ott a banki átutalásnál mutat valami layaway nevű dolgot, amiről fogalmam sincs, hogy mi, de lehet -több mint valószínű- hogy az én rendelésemnél az nem is lényeg.

Szóval két kérdésem lenne: - Mi lehet Korea országkódja és száma?
- Mi az a layaway?
Itthon: Alvin (AR - Cien) ● Letuchaia (CD - Vampire Beau) ● Wayne (SD - Shaun) ● Illinois (MNF Chloe) ● Lulu (MNF Ante) ● Ren (MNF Elf Shiwoo) ● Caro (MNF Miyu fej)
▪ ▪ ▪ Blog
Shinku

Re: Layaway és Korea azonosítószáma (vagymije O_O) - segítség!

HozzászólásSzerző: moniee » 2009.12.14. 19:24

Hát, annyit tudok hogy layaway az részletfizetést takar. :)
Kép
f l i c k r|||m o n i e e . n e t
Itthon: Tatiana (Iplehouse Tatiana), Evolet (moniee Evolet)
Eszter Johanna Blanche Prudence(Napi Epona)
moniee

HozzászólásSzerző: Shinku » 2009.12.14. 19:55

Ó, hogy ilyen is van? O_O Köszönöm a válaszod. ^^
Itthon: Alvin (AR - Cien) ● Letuchaia (CD - Vampire Beau) ● Wayne (SD - Shaun) ● Illinois (MNF Chloe) ● Lulu (MNF Ante) ● Ren (MNF Elf Shiwoo) ● Caro (MNF Miyu fej)
▪ ▪ ▪ Blog
Shinku

HozzászólásSzerző: Mirtusz » 2009.12.14. 20:02

Nem a bankos hölgynek kéne tudni, hogy mi Korea azonosítója? Annyi biztos, hogy KR, de a számot nem tudom. (talán 46? mert az én csomagkövető kódom 46KR-re végződik) A neten megnéztem: semmi adat.
Mi Lilikát hitelkártyával rendeltük, szóval semmi tapasztalatom nincsen. ^^;
Kép
Don't forget who's always our guide
It is the child in us.
Mirtusz

HozzászólásSzerző: Ayase » 2009.12.14. 22:12

Shinku írta:Ó, hogy ilyen is van?

De van ám. :D Már ahol. És szerintem egy nagyon okos dolog, hogy sok cég belátja, hogy itt nem kétforintos tételekről van szó, és lehetőséget ad arra is, hogy akár több részletben fizesd ki a kiválasztott babát. :)
~ Omi [C.D. Om] ♥ Yuuya [NinoDoll Woo.U] ♥ Susumu [DL Anona] ♥ Akio [MD Ryu] ♥ Shinya [SD SL Ize] ♥ Liam [Soom MA Sabik elf]
Ayase

HozzászólásSzerző: Smaug » 2009.12.14. 22:18

Szerintem is a legjobb ha a bankban megnézik (lenni kéne nekik egy ilyen listának). De a Swift Kód nem volt jó nekik? Abban elméletileg benne van a bank pontos azonosítója...

Angelregion oldalán: CZNBKRSEXXX - ebből a KRSE jelöli a Koreai elhelyezkedést (KR - Korea, SE - területkód azon belül)

http://dollsoom.com/eng/bbs/board.php?b ... e&wr_id=10 - innen vettem
http://www.currencysource.com/infobank/ ... nsfer.html - innen meg, hogy mi mit jelent benne

Mindenképp ellenőriztesd ezt le a bankos hölggyel, nehogy itten vadbaromságokat írjak ^^;

Szerk.: Még jobban utánaolvastam. a SWIFT kódnak jónak kéne lennie, de amit a bankos hölgy kért az az IBAN kód. Állítólag Korea nem tartozik az ezt használó országok közé, ezért nincs IBAN (négyjegyű, 'országazonosító-szám' formátumú) azonosítója, és a SWIFT kódot kell használni.

http://www.jknc.eu/IBANCalculator - elvileg ezen a honlapon fenn van az összes ország, akik IBAN-t használnak és Korea nincs közöttük.
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: Shinku » 2009.12.15. 17:11

Mirtusz: Megnézte és KO46 lett. Szóval a 46-ot eltaláltuk. :lol:
Ayase: Tényleg jó dolog. :D Csak mondjuk így lehet, hogy többe kerül, többször utalni... hm...
Smaug:Én is az első linked alapján néztem le a dolgokat, de ott ugye nem volt ott ez a 2 betű + 2 két számos kód (ami kiderült ugye, hogy az az IBAN kód). És igen, a swift kód jó volt, azt az elejénél beazonosította a bankos ügyintéző. ^^ Amúgy akkor mostmár viláogs, miért nem volt fent SOOM oldalán... hát, hogy lett volna, ha nincs is neki olyan... De a bankban beírták hozzá a KO46-ot és aztmondták így jó lesz, hát bízom benne. :D

Köszönöm mindenkinek a segítséget, és neked is Smaug a rengeteg kutakodást az infok után. :)
▪ ▪ ▪ Blog
Shinku

HozzászólásSzerző: Ayase » 2009.12.15. 23:46

Shinku írta:Tényleg jó dolog. :D Csak mondjuk így lehet, hogy többe kerül, többször utalni... hm...

Paypal forever. :) És így csak elhanyagolható forintokkal volt több, szinte észrevehetetlen minimállal. Tudom. Yuuya testét laywayeztem. :)
~ Omi [C.D. Om] ♥ Yuuya [NinoDoll Woo.U] ♥ Susumu [DL Anona] ♥ Akio [MD Ryu] ♥ Shinya [SD SL Ize] ♥ Liam [Soom MA Sabik elf]
Ayase

Vissza: Vásárlás és szállítás