Vám kérdések

Ide tessék írni a "hol kapható" és a "hogyan fizetek?" kérdéseket

Re: Vám kérdések

HozzászólásSzerző: Smaug » 2012.02.02. 17:16

Már elnézést, de nem azért kell vámot fizetni (akármekkkora összeget is) mert "kezelgették" a csomagodat, ezt felejtsük el. Attól hogy nem szeretünk adót fizetni, és szívesebben csalunk ahol lehet, még van értelme annak a vámnak, és a világ minden országában kell fizetni, mert így védik a saját gazdaságukat. A vámot nem poénból találták ki gonosz emberek, szóval felháborodni a létezésén, vagy a mértékén szerintem nincs túl sok értelme.

Ha valaki BJD-t akar venni, akkor sajnos bele kell számolni a keservesen összespórolt pénzbe a vám lehetőségét is.

Ha nem tudja valaki kifizetni a vámot, akkor a csomag x idő várakoztatás után (nem tudom éppen most mennyi idehaza, van ahol 2 hónap, van ahol 2 hét) a csomagot valóban visszaküldik a feladónak, bár a lehető leglassabb módszerrel, és nem tudom hogy bármilyen biztosítás érvényes-e a visszaútra...

Az átvételt azt hiszem korábban már érintettük egyszer-kétszer...ha jól emlékszem régebben mindenkit arra akartak rávenni, hogy személyesen járuljon be Budapesten az Orczy térre átvételre, de azóta változott a helyzet...legalábbis Zi-chan már tudta pár éve úgy intézni, hogy a kiszállító postás egyben vitte a befizetendő összegről is a csekket, és miután megkapta a csomagot, utána ment el feladni a csekket. Jobb országokban is ezt csinálják, lehet hogy már nálunk is bevált gyakorlat lett azóta (Zi-nek akkor elég sokat kellett harcolni érte). Szerintem mindenképpen érdemes megtudakolnotok, hogy van-e ilyen lehetőség, hiszen felutazni BP-re csak ezért kicsit durva volna... ^^;

Moniee - Lehet hogy félreértettelek, de én bizony eladóként nem lennék olyan hülye, hogy a saját pénzemen elküldök egy csomagot újra csak azért, mert a vevőm nem hajlandó/nem tudja a saját országában jogosan kiszabott költségeket kifizetni. Ha a vevőm alulbiztosítást kért, azt előre meg kellett volna beszélni, és megmondhatta volna hogy mekkora összeget írjak a dobozra. Ha meg most jön rá, hogy alul akarta volna biztosítani és küldjem újra, akkor fizesse is ki a második postaköltséget.
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: moniee » 2012.02.02. 18:35

Azért vetettem fel, mert az eladó nem szólt arról, hogy ekkora összegre biztosította a csomagot. (ha jól emlékszem ezt Kala itt nem, csak a facebookon írta.) Ezért ez az ő hibája.
Kép
f l i c k r|||m o n i e e . n e t
Itthon: Tatiana (Iplehouse Tatiana), Evolet (moniee Evolet)
Eszter Johanna Blanche Prudence(Napi Epona)
moniee
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Smaug » 2012.02.02. 22:56

Egy felelős eladótól el is várnám, hogy hacsak direkt nem kérem az alulbiztosítást, akkor automatikusan (szólás nélkül is) a teljes árra biztosítsa a csomagomat. Akkor lennék haragos, ha nem ez történne és kapnék egy alulbiztosított csomagot, amit nem úgy kértem... o.o

Persze ha a 200 dodó meghaladja a teljes árat, akkor egyszerűen csak idióta az eladó :XX:
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: renibetti » 2012.02.21. 00:26

Jött a kis üzenet, hogy vámkezelés lesz a sorsunk... :T_T:
28$ van a csomagomon + gift és még így is szívóznak :gah:

csekken kell fizetnem majd, vagy utalni kell, vagy még mindig utazós az átvétel?!
"Winter is coming!"
itthon: Nu,Hani,Lilith,Mei,Risa,Riku,Hope,Eric,Vincent,Odette,Micah,Jean-Claude, Milo,Lesszi,Tapani,Amy,Reira,Johnatan-Rick,Alexander,Patrik,Cecili,Joon, Ha-na, pocok, "nevenincs"
Úton haza:
Tervben: Eva, testek
renibetti

HozzászólásSzerző: Mystyck » 2012.06.26. 20:46

Sziasztok,

én most kb 140 dollár értékben rendel(nék) ebay-ről egy cégtől. Indiából Int'l Shipping segítségével érkezne a csomi és most megijedtem kicsit a vámtól. Van már tapasztalat ezzel a szállító céggel? Mekkora esélyem van szerintetek elkerülni?

Előre is köszi!
Itthon: Tatjana Marscha Arlene, Alexis Garrett M. Blake, Sébastien
Babablog
DevArt
Mystyck

HozzászólásSzerző: moniee » 2012.06.27. 08:48

Hátő, ha jól értem az Int'l Shippingre gondolsz mint szállító cég..?Mert ez nem egy cég, hanem az "international shipping" rövidítése. És hát az eladótól függ hogy mennyit ír rá...nem tudom mennyire gáz tőle, vagy vásárlóktól ezt megkérdezni akik már vettek tőle :S
Kép
f l i c k r|||m o n i e e . n e t
Itthon: Tatiana (Iplehouse Tatiana), Evolet (moniee Evolet)
Eszter Johanna Blanche Prudence(Napi Epona)
moniee
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Mystyck » 2012.06.27. 14:41

Köszi moniee,

cég alatt arra gondoltam, akitől (vagy akiktől) a termék jönne... fogalmam sincs mennyire lenne gáz rákérdezni náluk erre, meg azt se, h mennyire lennének hajlandóak rá....
Itthon: Tatjana Marscha Arlene, Alexis Garrett M. Blake, Sébastien
Babablog
DevArt
Mystyck

HozzászólásSzerző: Riaber » 2012.06.27. 17:03

Mystyck írta:Köszi moniee,

cég alatt arra gondoltam, akitől (vagy akiktől) a termék jönne... fogalmam sincs mennyire lenne gáz rákérdezni náluk erre, meg azt se, h mennyire lennének hajlandóak rá....

Szerintem nem gáz rákérdezni. Végülis mit veszthetsz vele? Maximum azt mondják, hogy nem írnak rá kevesebbet, de legalább megpróbáltad...
Riaber

HozzászólásSzerző: Ringo » 2013.05.22. 23:40

Sziasztok! ^3^ Idepofátlankodnék egy raklapnyi kérdéssel, és igazán azt sem tudom jó helyre írok-e egyáltalán @_@ Szóval most gyűjtök az első babámra, Dream of Dolls lenne a drága, és 309$, és az első kérdésem az lenne,hogy valaki nem tudja véletlen mennyi szállítási költségre számítsak? A következő, hogy az addig világos hogy az árnak+a szállítási költségnek a 25%-a az áfa+a kezelési költség+a vám, és arra lennék kíváncsi hogy érdemes-e kisebb összeget íratni a dobozra? Ha teljes összeget írnak/íratok a dobozra,ilyen árú babánál mennyi vámra/áfára számítsak?Milyen gyakran tűnnek el, vagy sérülnek meg a csomagok? És, hogy átlagban mennyi ideig szokott egy csomag a vámon csücsülni?
Előre is köszönöm a válaszokat, és bocsánat a sok hülye kérdésért, de elég új vagyok a témában ^^;
Ringo

HozzászólásSzerző: Smaug » 2013.05.23. 08:55

1. Szállítási költség - csinálj egy próbarendelést és megtudod :) Berakod a kosárba a babát meg amit még venni akarsz, és a következő lépésnél ki kell választani hogy milyen postázással (csak EMS-t ajánlanak fel) és melyik régióba (ott lesz a táblázat és megnézed hogy Mo. melyik számhoz tartozik). Erre automatikusan hozzászámolódik a szállítási költség is. Tovább nem kell menned, és ez nem jelenti azt, hogy bármit is megrendeltél.

2. A kisebb összeg kérése a te döntésed. Illegális, tehát tudd, hogy ha rájönnek, akkor jogszabályt sértesz és megbüntetnek. Ha nem kérsz alacsonyabb összeget 99.8% hogy megállítják a vámon a csomagodat.

3. Az üzenetedben leírtad, hogy hogyan kell kiszámolni a vám+áfa mennyiségét. Ragadj számológépet és számold ki. Az ÁFA összege a döntő többség, a vám+kezelés elenyésző (pláne hogy asszem ekkora összegnél még vámmentes a csomag, csak az ÁFA van...adj hozzá kb. 3-5000 Ft-ot és tuti jó vagy).

4. Nekem még nem tűnt el csomagom, bár volt, hogy rengeteget késett és egyszer nyomozást kellett utána indíttatni, és csak úgy került meg. Viszont én sosem kérek alacsonyabb összeget, mert fontosabb a babám biztonsága, mint az, hogy pár hónappal tovább gyűjtögetek, vagy sem. Van hogy babacég magától alacsonyabb összeget ír a dobozra - de ilyenkor az ő felelősségük, és ha baj lesz, elvárom hogy maradéktalanul kompenzáljanak. Ha valaki alacsonyabb összeget írat rá, akkor a babacég baj esetén csak annyit köteles visszafizetni, amennyit a dobozra íratott a vevő (mert a babacég is annyit fog visszakapni belőle).

5. Nagyon változó hogy mennyit ülnek a vámon (és nem feltétlenül azért, mert megvámolják őket, van hogy csak a feldolgozásra várnak). Egy forgalmasabb időszakban (Karácsony előtt-alatt-után) heteket, akár egy hónapot is eltölthet ott, máskor viszont már aznap továbbmegy a csomag (ha nem kerül vámolásra), vagy 2 napon belül megjön az értesítő a szükséges dokumentumokról, és miután elküldted az adatokat emailben, 2-5 napon belül kihozzák a csomagot. Vámolás esetén 30 napig őrzik a csomagodat és várják a visszajelzésedet, annyi időd van a szükséges dokumentumokat összeszedni - utána visszaküldik a feladónak.

Remélem tudtam segíteni :)
Kép
Smaug

ElőzőKövetkező

Vissza: Vásárlás és szállítás