Vám kérdések

Ide tessék írni a "hol kapható" és a "hogyan fizetek?" kérdéseket

Re: Vám kérdések

HozzászólásSzerző: Ringo » 2013.05.23. 14:18

Igen sokat segítettél, köszönöm szépen :munch:
Ringo

HozzászólásSzerző: barabara » 2013.11.21. 17:55

Egy hasznosnak tűnő cikk a külföldről rendelt csomagok vámkezeléséről.
Nem tudom, jó helyre tettem-e, gondoltam, érdekes lehet. :blush2:
Kai Makary Hoffmann /PPD ChenYi/Kőváry Sebestyén /DCatch Brad/方云虛 /Zaoll Ramie ♂/Dwynwyn /DK Abby/Инна Шчедрой /NB Har/
Kép
barabara

HozzászólásSzerző: Laguna » 2013.11.22. 07:23

o.o ezek szerint ha 3 babát rendelek, értékben kb 300k, akkor majd fizetnem kell kb 80k-t, hogy ideadják nekem? :O :urjoke: :T_T:
"Kalandozó az, aki túléli. Mindenki más ostoba szájhős csupán"
Itthon: Rei (IH EID Chase) Shion (IH EID EG Taregan) Teruya/alias Pinky, Toshiya ésTamiya Jefferson /alias Bogyóka /(IS Xiao Ji x 3)
Livejournal
Laguna

HozzászólásSzerző: lilien » 2013.11.22. 08:42

Uhh, Laguna, én a helyedben tuti nem vennék 3 babát egyszerre. :/ Minél kisebb a csomag, annál több esélye van átcsusszanni.
Persze inkább jobb, ha már számoltok a vámmal, mert 5-ből 3-at már megfognak. :I
Kamoku [bory] • Soshi [syen] • Nathaniel [har] • Anzen'na [chrom] • Ageha [dia] • Gärnet [r.vivien] • Ferena [vivien] • Guren [r.ai] • Kae [r.ai] • Shinichirou [r.chrom]
Layaway is my best friend. OTL
lilien
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Laguna » 2013.11.22. 13:58

lilien írta:Uhh, Laguna, én a helyedben tuti nem vennék 3 babát egyszerre. :/ Minél kisebb a csomag, annál több esélye van átcsusszanni.
Persze inkább jobb, ha már számoltok a vámmal, mert 5-ből 3-at már megfognak. :I

Ez nagyon nem jó hííír :T_T: :T_T: :T_T:
gondolom az se megoldás, hogy külön csomagoltatom őket, inkább az, hogy három különböző időpontban rendelek? Bár ez nálam már nagyon nem fér bele a hármasikrek kategóriába :T_T: Ha külön jönnek :T_T:
Itthon: Rei (IH EID Chase) Shion (IH EID EG Taregan) Teruya/alias Pinky, Toshiya ésTamiya Jefferson /alias Bogyóka /(IS Xiao Ji x 3)
Livejournal
Laguna

HozzászólásSzerző: lilien » 2013.11.26. 13:34

Rendelheted őket egyszerre, de akor jó eséllyel számíts a vámra. :/ A külön csomagoltatással meg csak a postaköltségedet háromszoroznád meg... Szerintem érdemes várni inkább és külön rendelni őket. ._.
Kamoku [bory] • Soshi [syen] • Nathaniel [har] • Anzen'na [chrom] • Ageha [dia] • Gärnet [r.vivien] • Ferena [vivien] • Guren [r.ai] • Kae [r.ai] • Shinichirou [r.chrom]
Layaway is my best friend. OTL
lilien
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Laguna » 2013.11.26. 17:32

lilien írta:Rendelheted őket egyszerre, de akor jó eséllyel számíts a vámra. :/ A külön csomagoltatással meg csak a postaköltségedet háromszoroznád meg... Szerintem érdemes várni inkább és külön rendelni őket. ._.

Igen, sok töprengés és körömrágás után úgy döntöttem, külön jönnek, ma meg is rendeltem a "legkisebbet" ^///^ Nem tudom mikor ér ide, de remélem igyekszik ^///^
Livejournal
Laguna

HozzászólásSzerző: Viccuka » 2015.01.22. 19:43

Olyan kérdésem lenne, mivel láttam a megvámolt csomagot Budapesten lehet kiváltani. Nos én nem vagyok BP-i lakos, nem ismerem az ottani közlekedést se semmit kb :D és hát nem egy olcsó mulatság oda felmenni vonattal (ahogy másnak se tudom..) Szóval hogy ha elkapnák az érkező csomagom Alice's Collecttiontől, hogy tudnám megoldani a dolgokat. Bár adja isten, történjen majd valami csoda és engedjék tovább, mert bankot robbantani jelenleg nem tudok és nem is fogok tudni :D.
Viccuka

HozzászólásSzerző: Zi-chan » 2015.01.22. 20:11

Hivatalosan a vámolás úgy működik, hogy a megadott értékhatáron felül szabnak ki vámot illetve áfát a csomagodra. Ha van követőd a csomaghoz, akkor láthatod is majd ahogy ott időzik majd vagy pár órát vagy pár napot a csomagod.

Ha vámolásra kerül a sor, akkor kapni fogsz egy levelet, amiben értesítenek, hogy xy követőn xy rakszámmal csomagod érkezett amiről szeretnének valaminemű számlát, bizonylatot kérni tőled xy fax számra vagy emailre. (Általában a paypalos utalás screenshotját és a cégnél megnyitható rendelés összesítőjének a screenshotját szoktam én elküldeni e-mailben, eddig mindig megfelelt nekik a dolog. Mikor elküldöd kapsz egy válasz mailt hogy megkapták és ha további kérdésük van akkor ezen a címen veszik fel veled a kapcsolatot.) Ekkor ők eldöntik hogy az adott érték milyen kategóriába esik, vámolnak vagy sem, van e áfa vagy sem. Majd amikor ez megvan, akkor továbbküldik a helyi postádra a csomagot és a postás ki is fogja vinni neked és neki kell a vámot kifizetned ha kiszabták rá. Ha esetleg ott és akkor nincs nálad annyi pénz akkor a postásbácsi ad egy cetlit és be tudsz menni érte a postátokra majd mintha csak egy olyan csomagért mennél amit nem vittek ki mert nem voltál otthon. ^^

Egyetlen esetben kellene Pestre jönnöd, ha valami illegálisat találnának a csomagban, ami ebben az esetben eléggé elképzelhetetlen, de alapjáraton neked nem kell a csomagodért felutaznod.
Zi-chan

HozzászólásSzerző: Viccuka » 2015.01.23. 01:28

Nagyon szépen köszönöm a választ <3 Nem kis kő esett le így most a szívemről :D Már nagyon várom hogy a fiúcska bemutatkozzon a közösségnek x3
Viccuka

ElőzőKövetkező

Vissza: Vásárlás és szállítás