Vám kérdések

Ide tessék írni a "hol kapható" és a "hogyan fizetek?" kérdéseket

Re: Vám kérdések

HozzászólásSzerző: Nanako » 2011.01.31. 15:54

Rossz hír. Biztosan sokan olvastátok már, de gondoltam, megosztom azokkal, akik még nem, és babát szeretnének rendelni, mire számítsanak: valószínűleg egyre több hazánkba érkező babát fognak megvámolni, egyre kisebb az esélye, hogy át tudnak csúszni a vámon.

http://www.hir24.hu/gazdasag/205126/nap ... vatal.html
Nanako

HozzászólásSzerző: Riaber » 2011.01.31. 17:49

Nanako írta:Rossz hír. Biztosan sokan olvastátok már, de gondoltam, megosztom azokkal, akik még nem, és babát szeretnének rendelni, mire számítsanak: valószínűleg egyre több hazánkba érkező babát fognak megvámolni, egyre kisebb az esélye, hogy át tudnak csúszni a vámon.

http://www.hir24.hu/gazdasag/205126/nap ... vatal.html

"...az egyesített szervezetnek idén 20 százalékkal több pénzt kell majd beszednie, mint amennyi 2010-ben sikerült az APEH-nek és a Vám- és Pénzügyőrségnek összesen."

Elkeserítő a helyzet...Nem is kommentálom. :T_T:
Riaber

HozzászólásSzerző: Kala » 2012.02.01. 22:34

A Vám küldött egy értesítést, hogy igazoljam a fizetést.
Nos a dolog úgy fest, hogy USA-ból küldtek fejet, giftként, de 200 dollárra biztosította.
Ebben az esetben hogyan járjak el?
A Csomag vámkezelésre vár a követő szerint már pár napja.
Lucius,Gilbert,Norio,Esca,Verran,Nube,Taen,Iku,Cho,Sophia
Kala

HozzászólásSzerző: Smaug » 2012.02.01. 23:52

Megmondod, hogy ajándék volt. Ez a standard szövegük, hogy igazold a fizetést - de ha megmondod, hogy egy USA-beli barátnődtől jön ajándékba (rá is van írva hogy gift!), akkor nem fognak kötözködni.

Legalábbis nálam nem kötözködtek ;) Ettől függetlenül meg fogják vámolni a 200 dollár+postaköltséget ami a dobozon van, ebben nem számít hogy gift, vagy nem gift :(
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: Kala » 2012.02.02. 09:14

Köszi Smaug. Hát, írtam Nekik, hogy ajándék volt, s én csak a pk.-t fizettem. És most várunk. Átdobtam a Paypal fizetést is a pk-ról. (szerencsére külön fizettem lol).
Akkor vajon mennyit kell kicsengetni nekik?
Kala

HozzászólásSzerző: Smaug » 2012.02.02. 09:39

Még annyit sem kellet volna megírnod nekik. Semmi közük hozzá, hogy ha a barátnődtől privát ajándékot kapsz, akkor ki fizette a postaköltséget, ő vagy te. Sőt, így még gyanúsabb, hogy minek fizettél egy ajándékba kapott tárgy szállításáért.... :gah:

A vám egyébként ugyanannyi, mintha vásároltad volna:

$200+szállításnak a 27%-a (ÁFA) plusz a vám összege (1000-2000 Ft lehet? Nem tudom hogyan számolják ki) plusz a kezelési költség. Én kb. 15-20000Ft-al számolnék magamnak, aztán legfeljebb kellemesen meglepődök.
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: Riaber » 2012.02.02. 11:10

Ugyanaz a cipő, mint Kala. :urjoke
Bár én küldtem nekik paypal igazolást a teljes kifizetésről - mivel a csaj csak 50 dollárral írt kevesebbet a valós összegnél - nem akartam húzni az időt...
Persze most nem tudom, hogy gáz lesz-e abból, hogy nem egyezik a dobozon szereplő összeg a paypal-os igazolással. (Ami a dobozon van az a kevesebb.) Ezen problémázhatnak még? Nem szeretném, ha emiatt nem haladna a dolog...
Illetve, ha túl van a vámkezelésen akkor mi a teendő, hogy kell majd fizetnem? Lehozzák nekem a csomagot vidékre vagy fel kell érte menni Pestre?
Bocsánat a sok kérdésért... ^^;
Riaber

HozzászólásSzerző: Kala » 2012.02.02. 13:39

20ezer, mert kezelgették a csomagom? Hát zabáljanak ciánt!!!!!
Sajnos az a baj, hogy életemben nem voltam ilyen helyzetben, s baromira pánikolok, főleg, hogy én csak a fizetést, rendelést intéztem, a fej, nem az én tulajdonom, ez nem az én pénzem, s akinek intéztem, diák, aki sokáig spórolta össze ezt a pénzt. Namármost, nem fogja tudni a vámköltséget kifizetni.. ez esetben mi van? Visszaküldik a csomagot, vagy elkobozzák, és náluk marad?
És amit Raiber is kérdez, hogy el kell érte caplatni? Mert én itt lakom vidéken, a csaj akinek rendelem, megint egy másik vidék, az ország túlsó sarka. Ő totál amatőr, életében nem intézett ilyet. Nekem se volt efféle tapasztalatom.
Passz....
Kala

HozzászólásSzerző: moniee » 2012.02.02. 13:43

Nem tudom mennyire hülyeség, de nem lenne jobb ha visszaküldenék a feladónak? És akkor a csaj megint elküldené a fejet, amit ő fizetne persze ki. Nem tudom mennyire hülyeség, én se értek ehhez, csak egy kósza ötlet.
Kép
f l i c k r|||m o n i e e . n e t
Itthon: Tatiana (Iplehouse Tatiana), Evolet (moniee Evolet)
Eszter Johanna Blanche Prudence(Napi Epona)
moniee

HozzászólásSzerző: Kala » 2012.02.02. 17:02

Nos félig pozitív lezárása az esetnek.
A csomag megérkezett a címzetthez. A vám összege 7000 forint volt. (jobb mint számítottuk) Megírtam a csajnak, hogy mi van, aztán látjuk, mit lép.
Ha korrekt akkor felajánlja hogy kifizeti, ha nem, akkor nem...
Ennyi.

Riaber, remélem Nálad is hamar lezárul ez az ügy....
Kapja be a vám.
Kala

ElőzőKövetkező

Vissza: Vásárlás és szállítás