Babacégek és az ékezetek

Ide tessék írni a "hol kapható" és a "hogyan fizetek?" kérdéseket

Babacégek és az ékezetek

HozzászólásSzerző: Smaug » 2010.05.24. 18:56

Uh, tippeket várok, mert Elfdollnál egy igen meglepő jelenségbe futottam bele, mikor rendeltem tőlük...kiderült, hogy a honlapjuk nem ismeri fel az ékezeteket o.o

Ami olyan szempontból gáz, hogy a vezetéknevem közepén van egy "á" - Elfdoll honlapja ettől kiakadt és most a nevem első fele után egy kérdőjellel lerendezi a dolgot. Szóval csak a fél vezetéknevemet veszi be a rendszer @_@ Megpróbáltam módosítani az adataimat, hogy ékezet nélkül legalább ott legyen a név, de természetesen minden adatot meg lehet változtatni, kivéve a nevet. És mivel Elfdollnál le van zárva a regisztráció, ezért még új accountot sem tudok nyitni....

Tehát ebből kell élni, ami van. Mikor leadtam a rendelést a Kiszállítási címnél átírtam a nevemet ékezet nélkülire és a plusz megjegyzések rovatba is írtam nekik egy üzenetet, hogy mit használjanak. Ezután boldogan kicsekkoltam. Azonban mikor a "my account"-ban leellenőriztem a rendelésemet döbbenettel tapasztaltam, hogy a Kiszállítási cím részből úgy ahogy van hiányzik a vezetéknevem (amit átírtam ékezet nélkülire) :O Valószínűleg a rendszer képtelen volt felfogni, hogy nem ugyanaz, mint amit eredetileg megadtam...

Mindenesetre még ott van nekik a megjegyzések rovatban egyszer a név és mikor majd Paypallal fizetek az is elküldi címemet/nevemet. Tehát kétszer azért ott lesz náluk, de egyszer sem a megfelelő rovatban.

Kérdés: Szerintetek írjak egy külön üzenetet a Q&A boardjukra is a biztonság kedvéért? Nem akarok az agyukra menni, de azért a postázáshoz elég alapvető, hogy legalább a nevemet - a lehetőségekhez képest - helyesen írják rá a dobozra >.>
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

Re: Elfdoll és az ékezetek

HozzászólásSzerző: Sheila » 2010.05.24. 19:02

Nekem ugyan ez volt, de nem 1 cégnél. A Souldoll, a Soom... mind ugyanezt tapasztaltam anno, talán az Iple is. Én azonnal nyivákoltam nekik Q&Aba, és vették a lapot. :P
Bár én ezért már csak ékezet nélkül irok mindent mindenhova rendelésekkor és sosem volt ebböl baj.
BJD addict and damn proud of it!
Sheila

HozzászólásSzerző: so-fiii » 2010.05.24. 19:05

háát szerintem írj a Q&A-ba
amúgy én pont a multkor a dollmorenál jártam úgy, hogy amikor bekopiztam a címet, nem vettem észre hogy benne maradt az ékezet(alapból mindent ékezet nélkül írok, pont azért hogy ne legyenek ilyen problémák); írtak is gyorsan, hogy nem stimmel a cím mert egy nagy kérdőjel van a közepén :D
so-fiii

HozzászólásSzerző: moniee » 2010.05.24. 19:06

Nekem két ö-m és egy ó-m is van szóval tripla öröm :P De Sheila tanácsára én is ékezet nélkül írogatok mindent, az utcanevet is és mindig idetalál a csomag :)
Kép
f l i c k r|||m o n i e e . n e t
Itthon: Tatiana (Iplehouse Tatiana), Evolet (moniee Evolet)
Eszter Johanna Blanche Prudence(Napi Epona)
moniee

HozzászólásSzerző: Smaug » 2010.05.24. 19:14

De fura...nekem még sosem volt gondom az ékezetekkel, pedig volt már dolgom (nem egyszer) Dollmore-al, regelve vagyok Soomnál és Iplehousenál is....(na Souldollnál nem :lol:) Eddig minden honlap megette azt a magányos kis "á"-t a nevemben... @_@

Hát, asszem akkor azért boldogítom őket a Q&A-n is. Jobb biztosra menni ^///^

És jó tudni hogy eddig valami kozmikus mázli vezérelt! Ezentúl majd hanyagolom az ékezetet a nevemből ^^; (hüpp)
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: Sheila » 2010.05.24. 19:39

Amugy nekem is csak rendelés után derültek ki ezek, mindig '?' jelet rakott oda, rosszabb esetben teljesen összetörte a szót.
BJD addict and damn proud of it!
Sheila

Re: Kérdések a vámról, átutalásról, meg mindenről

HozzászólásSzerző: Riaber » 2011.05.08. 20:17

Nem tudom jó helyre írok-e, ha nem akkor már átpakoljátok a megfelelő topicba! ^^;
Szóval, probléma lehet az, ha a weboldal nem tudja értelmezni az ékezetes betűket? A nevemben és a címemben is vannak ékezetes karakterek, amelyeket mindenféle jelekként értelmez, így ékezet nélkül voltam kénytelen megadni ezeket az adatokat. Szerintetek lehet gond a postázásnál, hogy nem talál ide a csomag?
Riaber

Re: Kérdések a vámról, átutalásról, meg mindenről

HozzászólásSzerző: Shinku » 2011.05.08. 20:20

Nem. :) Én mindig direkt ékezet nélkül írom és simán idetalál minden. :D
Itthon: Alvin (AR - Cien) ● Letuchaia (CD - Vampire Beau) ● Wayne (SD - Shaun) ● Illinois (MNF Chloe) ● Lulu (MNF Ante) ● Ren (MNF Elf Shiwoo) ● Caro (MNF Miyu fej)
▪ ▪ ▪ Blog
Shinku

Re: Babacégek és az ékezetek

HozzászólásSzerző: Smaug » 2011.05.08. 22:44

Újabban egyes babacégek direkt fel is hívják a figyelmet, hogy ha valakinek különleges karakter van a nevében (ami nem az angol ABC része), akkor azt írja át olyanra, hogy csak az angol ABC-nek megfelelő betűket tartalmazzon....valószínűleg ahogy egyre nemzetközibb a hobbi, egyre többször futnak bele a fura írásjelekbe, amiket nem tud értelmezni a rendszerük ^^;

Nekem szerencsére csak egy ékezet van a nevemben és anélkül is igen könnyen felismerhető az eredeti. De lényegében ha az irányítószám helyes, akkor az utca+házszám már nagyon kevés gondolkodással kitalálható, a név pedig már csak hab a tortán a végére. Szóval szerintem sem lesz gondod ;)
Kép
Smaug

Re: Babacégek és az ékezetek

HozzászólásSzerző: Riaber » 2011.05.08. 23:39

Köszönöm nektek, akkor megnyugodtam! ^3^
Riaber

Vissza: Vásárlás és szállítás