Szemkérdés

Ide tessék írni a "hol kapható" és a "hogyan fizetek?" kérdéseket

Szemkérdés

HozzászólásSzerző: Shiri » 2010.08.26. 12:59

Bocsi, hogy új témát nyitottam, de nézegettem pár oldalt, és ugye azt nem írják sehol sem, hogy egy MSD babának hány milis szem kell...Nézegettem én a szemeket, és én a 14-16 milire saccolok, de addig nem akarok szemet rendelni, míg nem tudom pontosan. Vagy ezt is babája válogatja?
Kép
Itthon: Wang Dong Jiro(André) (Resinsoul Song)
flickr-en
Shiri

Re: Szemkérdés

HozzászólásSzerző: Smaug » 2010.08.26. 15:55

Ne ijedj meg, átrakom a témádat a "Vásárlás és Szállítás"-ba (a szemek nem túl műhely dolgok, csak megveszed és kész ;) )

Szóval a szemméret és a testméret között szinte semmi összefüggés nincsen. Legfeljebb nyomokban...haaalvány nyomokban. Még egy adott cég adott méretű babáin belül is van változatosság (pl. Lutsnál Kid Delf Ani nagyszerűen néz ki a megajánlott 16mm-es szemekkel, de ugyanabból a vonalból pl Kid Delf Hoodoo-nak 14mm kell.)

Vannak 70cm-es babák 12mm-es szemmel és vannak 26cm-es picik akiknek jó a 16mm is. És van 60cm-es akinek 18-20mm-es szeme van, míg más 60cm-eseknek meg csak 14mm^^ Abszolút attól függ, hogy a szobrász éppen mekkorára szobrászta a baba szemét :D
A legtöbb esetben a babacégek oldalára odaírják, hogy az adott babához mekkora szemet ajánlanak. Ha nem találod, akkor DoA-n a "Size Specific Discussion" részben a méretnek megfelelőben csak egy egyszerű rákeresés az adott babáról/vonalról szóló beszélgetésre valószínűleg meghozza az eredményt, mert ott a szemméretéről is beszélgetnek^^

De ha megmondod pontosan melyik babát nézted, akkor valószínűleg meg tudjuk mondani, hogy mekkora szem kell neki ;)
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: Shiri » 2010.08.26. 18:31

Smaug írta:Ne ijedj meg, átrakom a témádat a "Vásárlás és Szállítás"-ba (a szemek nem túl műhely dolgok, csak megveszed és kész ;) )

Szóval a szemméret és a testméret között szinte semmi összefüggés nincsen. Legfeljebb nyomokban...haaalvány nyomokban. Még egy adott cég adott méretű babáin belül is van változatosság (pl. Lutsnál Kid Delf Ani nagyszerűen néz ki a megajánlott 16mm-es szemekkel, de ugyanabból a vonalból pl Kid Delf Hoodoo-nak 14mm kell.)

Vannak 70cm-es babák 12mm-es szemmel és vannak 26cm-es picik akiknek jó a 16mm is. És van 60cm-es akinek 18-20mm-es szeme van, míg más 60cm-eseknek meg csak 14mm^^ Abszolút attól függ, hogy a szobrász éppen mekkorára szobrászta a baba szemét :D
A legtöbb esetben a babacégek oldalára odaírják, hogy az adott babához mekkora szemet ajánlanak. Ha nem találod, akkor DoA-n a "Size Specific Discussion" részben a méretnek megfelelőben csak egy egyszerű rákeresés az adott babáról/vonalról szóló beszélgetésre valószínűleg meghozza az eredményt, mert ott a szemméretéről is beszélgetnek^^

De ha megmondod pontosan melyik babát nézted, akkor valószínűleg meg tudjuk mondani, hogy mekkora szem kell neki ;)

Hú nagyon szépen köszi ezt a sok infót! ^^
Szóval akkor babája válogatja. Én a Bobobie/Reinsoul Song modelljét néztem ki, és gyönyörű szép zöld szemecskét szeretnék neki. A random szemekben nem bízok, tuti úgy sem olyat küldenek, amilyet szeretnék szerintem. És ezért akartam szemmel rendelni, de lehet, hogy akkor az csak utánrendelés lesz majd. Bár ha itt meg tudjátok mondani, hogy mekkora kell neki, annak igazán örülni fogok. ^^
Kép
flickr-en
Shiri

HozzászólásSzerző: Shinku » 2010.08.26. 20:14

Én 16 mm-es szemre tippelek. :)
Itthon: Alvin (AR - Cien) ● Letuchaia (CD - Vampire Beau) ● Wayne (SD - Shaun) ● Illinois (MNF Chloe) ● Lulu (MNF Ante) ● Ren (MNF Elf Shiwoo) ● Caro (MNF Miyu fej)
▪ ▪ ▪ Blog
Shinku

HozzászólásSzerző: Smaug » 2010.08.26. 20:21

http://www.denofangels.com/forums/showt ... ost6228564

És csak a képek, ha valaki nem DoA fórumtag:

10mm
http://i458.photobucket.com/albums/qq30 ... C09180.jpg

12mm
http://i458.photobucket.com/albums/qq30 ... C09181.jpg

14mm
http://i458.photobucket.com/albums/qq30 ... C09182.jpg

16mm
http://i458.photobucket.com/albums/qq30 ... C09183.jpg

A 10mm túl kicsi. A 12mm-t jól kell berakni, hogy ne legyen meredt tekintete, de jól elhelyezve érettebb, felnőttesebb. 14mm a legideálisabb. 16mm-ből csak a low dome jó, mert a high dome nem fér rendesen bele. Egyébként nagyon bébis/gyengéd/kissé beszívott külsőt kölcsönöz neki.
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: Shiri » 2010.08.26. 21:27

Aztaaamindenit, te aztán mindenre tudod a választ és a megoldást!! :O
(elolvastam már szinte minden egyes topikot lévén, hogy itthon fekszem betegen ^^; )
Igen a 10 millitől ott marad a lyuk...a 12-es és a 14-es a legideálisabb szerintem is, a 16-os az valahogy nem az igazi, olyan kis kandzsi lesz tőle XD
Szerintem 14 milliset fogok rendelni és nagyon szépen köszi a segítséget! ^^ *ugrál, ugrál örömében, már amennyire tud XD*
Kép
flickr-en
Shiri

HozzászólásSzerző: Amaterasu » 2010.08.26. 21:38

Ó, gyógyulj meg! :'( Szerintem is a 14-es lesz az ideális. ^^ (Annak idején aszittük Barabarával, hogy a mieinknek is 14 kell, aztán itthon derült ki, hogy csak 12, mert a 14 nagyon nagy nekik. És az Impldoll tök rendes volt, mert ugyanolyan szemeket küldött defaultban, mint amilyeneket tévedésből 14-esben rendeltünk. De a 12-es szem eléggé ritkaság, úgy vettem észre, hogy nem is lehet olyan sok helyen kapni, persze, javítsatok ki, ha tévednék... ^^; )
BenőHaru-sanMikotoLelleLoránd
Kép
Amaterasu

HozzászólásSzerző: Koffeey » 2010.08.27. 00:16

Nem tudom hogy Song-nak mennyiben hasonlít a buksija, azaz inkább a szemei Sprite szemeihez, de nekünk pl 14 mm szemeink vannak Sprite bucóban, és abból sem árt low dome szerintem... nem tudom hogy a miénk high dome, vagy normál (már ha van normál *tudatlan* ^^; ), de oldalra fordítva nem fér be 100%-osan :) Mármint hogy rést hagy ^^ (Bocsi, nem tudok fogalmazni, késő van nekem XD)
De lehet hogy Song-nak semmi problémája nem lenne high dome-mal sem, nem tudom, csak gondoltam megírom ^///^
KépKépKép
Itthon: Sakkun (BBB Sprite) & Damu (DollGru #6 × DF) & Reita (DF Lance × Impl)
Koffeey

HozzászólásSzerző: Shiri » 2010.08.28. 22:01

Köszi szépen Amaterasu, ma már sokkal jobban vagyok, mint tegnap voltam, legalább már nem fáj mindenem, csak a torkom, meg a mellkasom, szal ez már azt jelenti, hogy lassan kilábalok belőle :)

Koffey: Húúú, na ezzel nekem most újat mondtál, mert azt sem tudtam, hogy van low meg high dome verzió a szemekből...^^;
Hát mindjárt egymás mellé teszek két képet, abból meg tudjuk nézni nagyjából
Song & Sprite
KépKép

Mintha csak ikrek lennének XD De a Sprite-nak nagyobb vagy is inkább kerekebb a szeme, mint a Song-nak.
Kép
flickr-en
Shiri

HozzászólásSzerző: Koffeey » 2010.08.29. 01:08

Aha, igen, kicsit kerekebb neki. De szerintem... low dome szemekkel nem lenne semmi gond Song-nak sem :) A miénk eléggé "kidomborodik" *megint fogalmazok :gah: *, szóval én high dome-nak mondanám azzal a kevés hozzáértésemmel ^^; De legalábbis semmiképpen nem low. És ha előre nézve helyezem be, akkor nincs is semmi gond, kényelmesen elfér, csak oldalra nézve nem férnek be rendesen ^^
Az első -átmeneti- szemei például 16 mm-sek voltak, de nem üveg, hanem akril. és azt simán be tudtam állítani oldalra nézőnek is, szóval biztos hogy nem lenne gondja 14 mm-sel sel, ha nem domborodik ennyire :lol:
KépKépKép
Itthon: Sakkun (BBB Sprite) & Damu (DollGru #6 × DF) & Reita (DF Lance × Impl)
Koffeey

Következő

Vissza: Vásárlás és szállítás