DZ Brant problémakör - árusító és testpasszintás gondok

Ide tessék írni a "hol kapható" és a "hogyan fizetek?" kérdéseket

DZ Brant problémakör - árusító és testpasszintás gondok

HozzászólásSzerző: Serawond » 2010.10.04. 23:12

Az én gondom igen összetett, remélem, tudtok segíteni!
Rizsa: Sose akartam megvenni Dollzone Brantet. Nekem ő... igen, tök jól néz ki, meg minden, de a résnyi szemeivel maradjon ott, ahol van. Aztán azon kaptam magam, hogy egyre többet zarándokolok hozzá. Mert amolyan álompasi. Összejöttem barátommal, akire kísértetiesen hasonlít és épp most, mikor ebayen a barátom kedvenc autójának makettjére vadásztam, oldalt megláttam Brantet... a semmiből. Na mondom ez nem lehet véletlen...
Gondolom ezek után érthető, miért hozott ennyire lázba.
Konkrétan ebbe botlottam:
http://cgi.ebay.com/Brant-DollZone-boy- ... 35a50dd5ac
Kérdés: nem hallottatok még róla, hogy mennyire megbízható ez a terjesztő? Igen, látom a véleményt róla és nem találtam meg itt sem a csalólistán, de ha már ilyen dologra szánja el magát az ember lánya, hogy álmai babája elé bepofátlankodik álmai pasijának a baba változata, akkor pláne huszonhatmilliószor is meggondolja, hogy a kínkeservvel összekuporgatott pénzt ki meri-e rá adni...
Másik kérdés, lényegében ez dönt a sorsáról: rá lehet vajon passzintani Brant tockosát valami nagyobbacska testre, hogy szegénykém kicsit magasabb legyen, mondjuk úgy 70 centi körül? És esetleg ha tudnátok színben is passzoló testhez linket adni, ami megoldja a magasság-gondot is, akkor azt nagyon-nagyon megköszönném...
Remélem sem idegesítő nem voltam, sem buta kérdéseket nem tettem fel, csak tényleg nem mindegy, de szerintem megértitek... :blush2:
Gyűjtésben: Dollmore Model Doll F Ipsae Monahan
Tervben: DZ Brant, IH J.I.D I és IH E.I.D. Jessica
Egyszer úgyis: Angelheim Elder Heim Zion "The Elf"
Serawond

Re: DZ Brant problémakör - árusító és testpasszintás gondok

HozzászólásSzerző: Smaug » 2010.10.05. 00:32

Ha vársz pár napot - hozzám épp a héten (legkésőbb jövő héten) érkezik egy baba ettől az illetőtől és szívesen leírom részletesen, hogy hogy volt csomagolva, meg mindent. Egyelőre annyit tudok, hogy semmi gond nem volt a rendelés körül és nem tartott hónapokig hogy elküldje a babát ;)

A 70cm körüli testre szerintem a legegyszerűbb, és színben is legtökéletesebb megoldás az volna, ha Dollzone egyik saját 70cm-es testét használnád. És így még egyben meg is tudnád rendelni rögtön a testével^^ Nekem úgy rémlik, hogy olvastam hogy rámegy a DZ 70-es testekre is^^
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: Serawond » 2010.10.05. 09:51

Micsoda gyors válasz! ^///^ Júúj, Smaug, nagyon-nagyon aranyos vagy, köszönöm a feleletet! X3 Amúgy a 70 centis testen nekem is sokat, nagyon sokat forgott az agyam, de mivel nem értek hozzá, azt hittem, az az öt centi sokat számít ilyen összerakosgatásnál, bár azt is olvastam, hogy ez eléggé cég-széria-baba-függő és egy idő után nagyon tanácstalan lettem.... ^^; Ám ha Brantet meg lehet oldani 70 centisben, akkor Zion valószínűleg parkolópályára kerül (amúgyis gond volt az elf-füle, bár kétség kívül nagyon helyes pasi @_@ )... nagyon aggódtam, hogy Ipsaenek hogy lesz kedvese, mert elég nagy baba és nagyon örülök, hogy a segítségeddel lett megoldás. :)
Nagyon hálás lennék, ha elmesélnéd a tapasztalataidat a terjesztővel kapcsolatban, ha megérkezett a babád, mert nagyon kíváncsi vagyok. :)
Ano... még lenne egy-két kérdésem, remélem, nem gond, az a baj, hogy neten külföldről még életemben nem rendeltem, bjd-t pláne nem, úgyhogy lövésem sincs, hogy működik...
Szóval ilyen ebayes terjesztőknél hogy szokott lenni? Ha out of stock valamiből, akkor az örökre, vagy csak amíg nem kapnak új adagot a cégtől? Vagy ez terjesztő-függő?
A másik kérdésem: Brant valószínűleg darabokban fog hazafurikászni (Ipsae elsődleges, rá gyűjtök, közben ha darabokban megjön a szerelme, morbid bár, de belefér X"DDDD), és szeretnék harcedzett babásokat megkérdezni, hogy mi a tapasztalat: ha darabokban szeretném a kis szerelmem megrendelni, akkor kitől érdemesebb? Cégtől vagy terjesztőtől? Gondolom attól függ, de általában mit tudtok mondani?
Serawond

HozzászólásSzerző: Smaug » 2010.10.05. 11:03

Hehe...Zion füleit nagyon egyszerűen le lehet ám csiszolni emberfül-formára ;)

Node vissza a tárgyhoz - sajnos annyira nem tudok ám részletesen beszámolni az ebayes illetőről, mert nem az én babám lesz (csak én festem és ezért jön hozzám), és nem is én rendeltem....szóval csak amit hallottam attól, aki rendelte annyit tudok elmondani :blush2:

Viszont több helyről is hallottam már Jeeryamáról, és eddig még csak jókat (egy kivételével, de gyanítom, hogy ott a vevő egy barom volt...az írása alapján legalábbis). Régi motorosok ők is már a BJD világban^^

Ebay-es terjesztőnél van egyáltalán olyan hogy out of stock? Elméletileg nekik szinte sosincs kézben a tárgy, hanem úgy rendelik majd meg a babacégtől miután te leadtad a rendelést. Ebay szabályai értelmében ha valamit nem tudnak árulni (out of stock) akkor azt nem is tarthatják fenn ebay-en @_@ (tehát amit ott látsz azt mind meg tudod venni - ha ez nem így van, akkor azt jelenteni kell, és megbüntetik/bezárják az illetőt).

Nem ebay-es terjesztőknél persze változó. Lehet hogy out of stock azt jelenti, hogy attól még előrendelni lehet, vagy azt hogy a cégnél sincs már belőle és végleg elfogyott, vagy azt hogy ők nem szándékoznak belőle rendelni...éppen ezért érdemes mindent-mindent megkérdezni az illetőtől mielőtt nekiállsz rendelni. Ha valami nem tiszta az oldalukon, csak kérdezz nyugodtan, készségesen szoktak válaszolni ;)

A darabokban rendelésről...őszintén megmondom, szerintem egyik sem. Másodkézből a legérdemesebb - mert a magánember fel fogja neked adni azt a fejet ajánlott levélként (akár értékbiztosítással is ha lehet), és töredéke a szállítás, mintha cégtől vennéd, és sok esetben a terjesztőknél is olcsóbb a szállítás magánemberkétől. Az árról nem is beszélve - bár az nem feltétlenül változik, ha kiváló állapotban van a baba/test/fej/akármi. Testnél megint ugyanez - sőt, ott még lehet időnként azzal is spórolni, hogy szétszedi neked és nem az eredeti nehéz dobozában küldi - így ha pont "súlykategóriát" ugrik, akkor egész jól lehet spórolni rajta (nekem Ausztráliából 25 dollárral volt olcsóbb a szétszedett test szállítása, mint egybefűzve lett volna). Egy terjesztő vagy babacég ilyet nem csinál meg. Egyébként Dollzone esetében nem is tudsz magától a cégtől rendelni, szóval csak terjesztőben gondolkodj. ;)
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: Serawond » 2010.10.05. 11:14

Ezeket nem is tudtam, köszönöm szépen! ^///^ Tényleg nagyon nem vagyok képben ilyesmikkel, mivel sosem csináltam még, úgyhogy ezek most nekem mind nagyon hasznosak voltak! :) Annyi helyen olvastam már utána ezeknek a dolgoknak, de mire az ember összegyűjt minden infót, amire szüksége van, hogy teljes biztonságban intézhesseN mindent... >.>
Amúgy erősen gondolkodok egy splitben, mert tetszik a céges festése, szeme és haja, csak ugye az a 65 centis test... de akkor azt meg ruhástól lepasszolom, a testet meg megszerzem külön... de ez már az én bajom. :)
Nagyon szépen köszönöm a segítséget, a gyors és kedves válaszokat, Smaug! ^///^ véleményt a terjesztőről kíváncsian várom! ^3^
Serawond

HozzászólásSzerző: Smaug » 2010.10.05. 11:56

Őszintén megvallom, én nem kezdenék bele egy splitbe. A feje kapható festéssel önmagában is, viszont a hajáról kifejezett rémhírek terjengenek. Állítólag Brant és Cosmo haja iszonyú rossz minőségű, és egyáltalán nem néz ki olyan jól mint a képeken. (Cosmo hajáról emlékszem tulajképre....hát leginkább egy halott állathoz hasonlított, amit elmosott az eső... :bleh: ) Viszont szőke szőrhajat - akár hullámosat is - nem olyan nehéz találni. A szemei egyébként sima üvegszemek, és külön is megrendelhetőek ( http://www.doll-zone.com/pro_detail.asp?id=205 ).

Persze te tudod - ha olcsóbban jössz ki splitben, akkor hajrá^^
Kép
Smaug

HozzászólásSzerző: Serawond » 2010.10.05. 13:43

Jézusom... akkor biztos nem fogom úgy.... o.o :O Hát ki akar egy ázott döglött pulit imádott babája fejére? @_@ Jesszus, kösz, hogy szóltál... @_@
Amúgy bevallom töredelmesen, én főleg a face up miatt akartam a splitet, meg a parcsi miatt, de akkor parókát inkább veszek külön... De a sminkje is nagyon tetszik, teljesen hozza a hangulatot, amiért megpusztulok... de ha csak fejet veszek, akkor az csupasz,már ha ugyanazok vonatkoznak rájuk, mint amit a Dollzone oldalán lehet látni, bár gondolom, mivel hivatalos terjesztő, akkor igen, bár bekérdezem azért lehet, hogy megcsinálnák-e és mennyiért, tegyük hozzá, megfordult a fejemben az is, hogy itthon kérek fel valakit, hogy fesse meg az arcát, de akkor meg nem lesz ugyanolyan... fuh, nehéz ügy. Néztem DoA-n meg ebayen és nem találtam másik árult festett tockost... te hol tudsz ilyenről?
Serawond

HozzászólásSzerző: Smaug » 2010.10.05. 14:05

Lehet hogy ez számomra azért olyan egyértelmű, mert már sok babacég működésével találkoztam?

BJD cégéknél általában úgy működik, hogy:

a) Megveszed az egész babát festetlenül
b) plusz pénzért vehetsz hozzá arcfestést

c) megveszed a fejet festetlenül
d) plusz pénzért vehetsz hozzá arcfestést

Ha kapható a fej külön, és úgy általában árulnak festett babákat, akkor a festett fej is kapható külön ;) Kifejezetten külön olyan "árut" nem fogsz találni hogy "festett fej" - mert van a fej - és plusz szolgáltatásként van hozzá az arcfestés.

De idézek neked ugyanarról az ebay oldalról, amit belinkeltél az első üzenetedben:

*make-up can be done (NOT including body,as you see in the picture,by official designer),but it will need additional 60 dollars

Tehát a Brant fej megvételekor plusz 60 dollárért festett Brant fejet kapsz. Testfestést nem vállalnak, mert egy darab fejnél elég nehéz lenne megfesteni a nem létező testét ^^;
Kép
Smaug

HozzászólásSzerző: Serawond » 2010.10.05. 14:21

Igen, azt tudtam, hogy úgy működik, hogy veszek egy babát és hozzáveszem a festést, csak mikor felmentem Dollzone oldalára, nem találtam sehol, hogy a buksihoz hol lehetne külön festést kérni, és így hirtelen megjelent a fejem körül a kérdőjelfelhő, hogy wtf... O.o De összeálltam: mivel Dollzone oldaláról nem is tudok rendelni, nem csoda, hogy nem találtam külön füleket rá (azért nem értettem, mert azt kerestem, ami más oldalakon is ott van amúgy éppen a kosárba gomb fölött, hogy kell-e nekem hozzá festés XDDD *vinnyog a saját hülyeségén*) , hiszen csak akkor ajánlják fel az ilyen opciókat általában, ha meg is lehet rendelni... az ebayes oldalon meg még nem tudtam rendesen kiigazodni, keresgéltem én mindent, mindenhol, de nagyon szerencsétlen voltam..
De most már rendben vagyok, ha beválik a terjesztő, szerintem megveszem a fejet egyszer csak hirtelen felindulásból és itthon felkérek valakit, hogy fesse meg.
Nagyon szépen köszönöm a türelmedet Smaug és a segítségedet, a kedves türelmes válaszaidat! ^^ Hála neked, dűlőre jutottam magammal. ^^
Serawond

HozzászólásSzerző: Smaug » 2010.10.05. 16:17

Hee-heee, igen Dollzone oldala ilyen szempontból igen félrevezető - a képek meg a köret olyan, mintha tőlük is lehetne rendelni, aztán meg kiderül, hogy nem is (illetve lehet...ha valaki Kínában él :lol: De akkor is csak emailben^^)

Örülök hogy tudtam segíteni - és majd beszámolok a tapasztalataimról, amint megérkezik a csomi ;)
Kép
Smaug

Vissza: Vásárlás és szállítás