Kérdések a vámról, átutalásról, meg mindenről

Ide tessék írni a "hol kapható" és a "hogyan fizetek?" kérdéseket

Re: Kérdések a vámról, átutalásról, meg mindenről

HozzászólásSzerző: barabara » 2012.09.04. 23:55

Hát, nálunk mikor a picik jöttek, kijött valami olyan, hogy a posta kicserélő izéjében van a csomag, és így teltek múltak a napok (ha jól emlékszem). Aztán majdnem egy hét múlva jött a levél a postától, hogy szeretnénk-e, hogy az ő vámügynökségük kezelje a csomagot. Írtunk nekik, hogy nem, és aztán... aztán átkerült "vámkezelésre vár" státuszra, és nem tudtuk, hogy most már tuti megvámolják-e, vagy még átcsusszanhat ezek után is. Úgyhogy nem mertük hívni őket mi sem, nehogy "felfigyeljenek rá".
De aztán sokáig nem történt semmi, Lywie elkezdett telefonálgatni, de napokig sehol senki sem vette fel, vagy csak ide-oda küldözgették. Gondoltuk, most már személyesen kellene rájuk rontani, de a régi jó Orczy téri központ ugye már nincs, most a reptéren őrzik a csomikat, személyesen nem is lehet intézkedni elvileg. Az Orczy téren a portás bácsi(!) adott egy e-mail címet, hogy ilyen esetben oda küldjük el a számlát a vámkezeléshez. Illetve a postán a biztonsági őr(!) adott egy telefonszámot, hogy azt hívjuk. Elküldtük a számlát az 50$-ról, meg Lywie telefonált is a számra, ahol egyébként szintén semmit sem tudtak, de másnap visszahívták, és kérdezték, hogy nem kaptunk-e levelet a vámtól, aztán mondta hogy nem, és mondták, h "hehehe, hát nem mindig küldenek", vagy vmi ilyesmi. >.> Szóval tőlük akár ítéletnapig ott lehetett volna a csomi kb., ha mi nem rohangálunk utána. Ahogy megkapták e-mailben a számlát, utána kb. egy héten belül végül át is jött a vámon, és semmit sem kellett fizetni. Szóval jó kör volt... Így szereztük meg a csomagot kb. egy hónappal azután, hogy Mo-ra ért. :gah:
Kai Makary Hoffmann /PPD ChenYi/Kőváry Sebestyén /DCatch Brad/方云虛 /Zaoll Ramie ♂/Dwynwyn /DK Abby/Инна Шчедрой /NB Har/
Kép
barabara

HozzászólásSzerző: Riaber » 2012.09.05. 00:26

Én mindenképpen hívnám őket. Eddig mindig így tettem és nem hiszem, hogy emiatt kapott volna külön bánásmódot (negatív vagy pozitív irányban) a csomagom. Úgy értem, ha meg akarják vámolni, akkor szerintem nem a telefonhívás miatt vámolják meg.

Nekem az első kapcsolatom velük akkor volt, mikor három hétig állt a követő szerint Frankfurtban a csomag. Ráment egy délelőttöm, de kiderült, hogy leesett az EMS papírka a csomiról és nem tudták kié, szóval ha nem telefonálok körbe-körbe, akkor még mindig várhatnám Vincent-tet.

Másodjára azért telefonáltam, mert jött a levél és rákérdeztem, hogy mi van. Mivel a feladó lány teljes árat írt a csomira, így nem is volt kérdés, hogy megvámolják, de a vámos hölgy nagyon készséges volt. Szokatlan módon próbált megoldást találni arra, hogy minél alacsonyabb vámot kelljen fizetnem... Meg is lepődtem... (Itt a telefonálással is napokat spóroltam, mert a nő mindent elmondott, nem kellett napokig várnom a következő levélre. Sőt később vissza is hívott, mikor megállapította a vám összegét.)

Szerintem ha telefonálsz nem történik egyéb, minthogy megnyugszol. Szerintem ne parázz ettől, nem hiszem, hogy a telefonálók csomagjai ettől gyanússá válnának. Viszont lehet előkapják és hamarabb túl lesz a vizsgálaton.
Riaber

HozzászólásSzerző: Smaug » 2012.09.05. 06:37

Szerintem sem árthat ha megérdeklődöd mi a helyzet - hiszen te lényegében mindent megtettél már, és ki tudja, hogy nem keveredett-e el valami, vagy egyszerűen csak felhalmozódtak a csomagok...

Én sem gondolom hogy egy telefontól rosszabb bánásmódban részesülnél...kivéve persze ha az egy bunkó, kiabálós, követelőzős telefon. De ha udvarias vagy és nem próbálod őket megfélemlíteni akkor az esetek többségében azért ők is azok...sőt, még segítenek is, mint Riabernek :)
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: NiuKy+ » 2012.09.05. 12:16

Köszönöm a segítséget > < <3
Nyilván nem fogok senkit leordítani pláne az ügyfélszolgálatos nénit aki a legkevésbé tehet bármiről is ^^"
Rákérdeztem a levélben megadott postai telefonszámon hogy mi a helyzet. A néni azt mondta tegnap már elkészültek a vámolással és pár napon bellül megkapom :spark
fura hogy a levelet nem a vámosoktól kaptam hanem a magyar postától.
Közölték hogy a nevemben már el is jártak a vámhatóságnál adtak kódszámot is meg minden. magától a NAVtól semmit nem kaptam x.x

No de most nagyon megnyugodtam .__. Örülök hogy felhívtam őket. eléggé hajlamos vagyok az agyonaggódásra ~.~
Kép

Amy . Terra . David . Vera . Ean . Berni . Ren . Zoi . Sigalit . Bertrand . Damian . Masato .
tervben: Fion
NiuKy+

HozzászólásSzerző: renibetti » 2012.09.25. 16:44

A csomagot megfogta a vám. Meg is érkezett a levél a postától a szállítólevéllel. Az a probléma, hogy nem a babacég illetve baba mint termék szerepel a számlán, hanem "Kitchen ware co" mint feladó és "Sports shoes" mint termék. A postától kapott levélben a termék megnevezése bábúként szerepel, így vagy a felbontás, vagy az átvilágítás során kiderült, hogy nem stimmel a doboz tartalma a ráírtakkal. Számlát, befizetést, vagy valamilyen nyilatkozatot kérnének, de ilyet nem tudunk bemutatni, hisz az eredeti pp számla nem ennek a cégnek a nevére szól. Egyébként a csomagra 28$ az összeg.

Szerintetek mit tegyünk/tehetünk egy ilyen esetben?
"Winter is coming!"
itthon: Nu,Hani,Lilith,Mei,Risa,Riku,Hope,Eric,Vincent,Odette,Micah,Jean-Claude, Milo,Lesszi,Tapani,Amy,Reira,Johnatan-Rick,Alexander,Patrik,Cecili,Joon, Ha-na, pocok, "nevenincs"
Úton haza:
Tervben: Eva, testek
renibetti

HozzászólásSzerző: Smaug » 2012.09.25. 20:00

Tyú, ez durva, részvétem! Ez az összeg még a minimum megadott legalacsonyabb Eurós határ alatt is van (21 euró átváltva, szóval éppen!) így biztos hogy az önellentmondó termékleírás az oka, hogy megállították :'(

Esetleg megpróbálhatsz visszaírni, hogy nincs számlád, de fogalmad sincs micsoda butaságokat írt rá a küldő, te egy babát vártál a postán, nem sportcipőt? Vaaagy írhatnál a babacégnek, hogy ha már ők baromságokat írtak a dobozodra, akkor nyilatkozzanak már a valódi tartalomról és értékről (avagy: baba - $28). És a nyilatkozatukat elküldenéd a vámnak...

Más ötletem nincs, de hátha valaki aki tapasztaltabb vámos dolgokban tud tippet adni...
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: renibetti » 2012.09.25. 20:49

Köszi szépen! Írtam is nekik, hogy számlám az nincs. Ha mégis kérnek értéknyilatkozatot, mivel a levélben ajándék esetén a feladótól kell szerezni, akkor valahogy kisírjuk a cégnél. ha nincs ez a sportcipős butaság már majd egy hete itthon lenne a csomag :T_T:
"Winter is coming!"
itthon: Nu,Hani,Lilith,Mei,Risa,Riku,Hope,Eric,Vincent,Odette,Micah,Jean-Claude, Milo,Lesszi,Tapani,Amy,Reira,Johnatan-Rick,Alexander,Patrik,Cecili,Joon, Ha-na, pocok, "nevenincs"
Úton haza:
Tervben: Eva, testek
renibetti

Előző

Vissza: Vásárlás és szállítás