Kérdések a vámról, átutalásról, meg mindenről

Ide tessék írni a "hol kapható" és a "hogyan fizetek?" kérdéseket

Kérdések a vámról, átutalásról, meg mindenről

HozzászólásSzerző: Annanymus » 2010.11.01. 21:14

Naszóval, mivel holnap van a születésnapom, sikerült rávennem a környezetemet, hogy nekem kell egy BJD. Ígyhát, szembe jött pár kérdés, amire csak a szememet meresztgettem. Mindenesetre, azért még azt meg kell osztanom, hogy még életemben maximum 2-szer rendeltem netről, akkor is utánvétben, ezért előre is bocsi, hogy ilyen kezdő kérdéseket teszek fel, de inkább most tudjam meg, mielőtt belevágok. :blush2:
Hogy ki lesz a kis jószág, azt még nemtudom, de az biztos, hogy Soom. ^3^

Hát, előszöris, bankkártyáról szeretnék majd fizetni ( mert csak az van ^^; ) Ezzel kapcsolatban:
- Előre kell fizetni? ( mondjuk sztem igen, de azért biztosra megyek )
- Csak simán leemelik róla az összeget?
- Alapból át kell váltani a Forintot Euróra, vagy Dollárra vagy akármire és azután rakom rá a kártyára, vagy átutalásnál kell átváltani, vagy jó Forintban is?
- A részletfizetés ( ha van egyáltalán ) hogyan működik?

Ezen felül:
- A vám az ugye Pesten van: Namost, ha egyszer megérkezik a csomag, az oda kerül, vagy lesz valami kedves ember, aki lehozza nekem Szegedig, és akkor nem nekem kell megtennem azt a hosszú utat?
- Ha egyszer megérkezik a vámosokhoz a csomag, arról kapok levelet?
- Olvastam valami olyasmit, hogyha illegálisan rá kell iratni a csomagra egy kisebb összeget: ebben mi a jó?
- Végül, de nem utolsó sorban: mennyire megbízható: szóval, ugye tuti, hogy megküldik a csomagot?

Ha valahol már fenn van ez a sok infó, akkor bocsi, csak én voltam a kis butus :blush2:
¸,ø¤º°`°`°º¤ø,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸,ø¤º°`°`°º¤ø,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸
Kép
Annanymus

Re: Kérdések a vámról, átutalásról, meg mindenről

HozzászólásSzerző: Smaug » 2010.11.01. 22:01

Igen, a legtöbb infó már fenn van ezekre a kérdésekre - mazsolázgasd át ezt a részleget ha valamiről részletesebben szeretnél olvasni - nem olyan hosszú^^

- Előre kell fizetni?
Igen. Bankkártyás fizetésnél rögtön a vásárlásod befejező része lesz az hogy a paygate használatával (univerzális biztonságos bankkártyás fizetés) megadod a bankkártyaszámod, lejárati időt stb (ami szükséges) és leemelik a kártyádról a pénzt.

- Csak simán leemelik róla az összeget?
Teljesen simán. Mint bármilyen netes bankkártyás fizetésnél. Teljesen biztonságos^^

Alapból át kell váltani a Forintot Euróra, vagy Dollárra vagy akármire és azután rakom rá a kártyára, vagy átutalásnál kell átváltani, vagy jó Forintban is?
Olyan kártyád kell hogy legyen, ami külföldi vásárlásra alkalmas. Innentől kezdve az, hogy te milyen számlához kötöd a kártyádat (deviza, vagy Forint) teljesen mindegy. Ez pont olyan, mintha mondjuk egy Francia kiránduláson a bankautomatából felvennél x eurót - a bankszámlád Forintban van, de a nemzetközi vásárlásra alkalmas kártyáddal fel tudsz venni eurót is.

A lényeg hogy legyen elég pénz a kártyádhoz tartozó számlán. A fizetés automatikusan dollárban megy majd (illetve Soomnál van eurós oldal is, számold ki hogy a Forint jelenlegi állásában melyik pénznemben érdemesebb fizetned. Én a dollárra tippelnék).

- A részletfizetés ( ha van egyáltalán ) hogyan működik?
A részletfizetést náluk layaway-nek hívják, és nem olyan hogy előre megkapod a babát aztán fizeted. Csak részletekben fizetheted ki, aztán megkapod a babát. Részletesebben itt:

viewtopic.php?f=22&t=2786
Ha még kérdésed van ezzel kapcsolatban, szintén a belinkelt témában teheted fel^^

- A vám az ugye Pesten van: Namost, ha egyszer megérkezik a csomag, az oda kerül, vagy lesz valami kedves ember, aki lehozza nekem Szegedig, és akkor nem nekem kell megtennem azt a hosszú utat?
Ez egy necces kérdés. Zi-channak nem akarták levinni Szegedre, azt akarták hogy felmenjen érte Pestre. Hosszú hadakozás (és adatok faxolása) után oldotta meg hogy levigyék neki és csekken befizethesse a vámot/áfát.

- Ha egyszer megérkezik a vámosokhoz a csomag, arról kapok levelet?
Automatikusan nem - csak akkor kapsz levelet, ha meg is vámolják. Minden csomag átmegy a vámon, de ha nem vámolják meg akkor csak a csomagkövetőn két plusz bejegyzés (vámra be és vámról ki). Ha megvámolják és fizetned kell akkor igen, kapni fogsz egy levelet erről.

- Olvastam valami olyasmit, hogyha illegálisan rá kell iratni a csomagra egy kisebb összeget: ebben mi a jó?

Nem kell, dehogy kell, olyan nincs hogy illegális dolgot kell csinálni! Van aki ezt az utat választja, hogy ne vámolják meg a csomagját (mert bizonyos összegérték alatt nem vámolnak). Részletesebben itt:

viewtopic.php?f=22&t=2185
Két oldalnyi infó csak a vámról^^

- Végül, de nem utolsó sorban: mennyire megbízható: szóval, ugye tuti, hogy megküldik a csomagot?
Nézzük csak...hány embernek is van itt a fórumon Soom babája? Legalább 7-nek - és van akinek több Soom babája is van. Szerintem az országban Soom babából van a legtöbb - ez magáért beszél^^ Nem rendelnénk tőlük ha nem teljesítenék a rendeléseiket :P Személyes tapasztalatok itt:

viewtopic.php?f=53&t=348

És ez csak egy töredéke a tapasztalatoknak, mert sokan nem írták le^^
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: Annanymus » 2010.11.01. 22:14

:O Hűha, azt hiszem megvilágosodtam! :fan: Nagyon-nagyon szépen köszönöm! :D
Ezek után nem hiszem, hogy több kérdésem lesz! = D
¸,ø¤º°`°`°º¤ø,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸,ø¤º°`°`°º¤ø,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸¸,ø¤º°`°º¤ø,¸
Kép
Annanymus

HozzászólásSzerző: sirin » 2010.11.02. 08:26

Ez egy necces kérdés. Zi-channak nem akarták levinni Szegedre, azt akarták hogy felmenjen érte Pestre. Hosszú hadakozás (és adatok faxolása) után oldotta meg hogy levigyék neki és csekken befizethesse a vámot/áfát.

Micsoda? o.o
Ez azt jelenti, nem fogják lehozni Kecskemétig majd alkalom adtán a csomagot? (itt egy posta a vasút mellett...csak fel kellene tenni a csomagot lusták..mindennap pakolnak fel leveleket,csomagokat.. >.> )
Mit kell majd csinálni, hogy lenyavajogjam a csomagot? :P
Itthon: Ambrose (DoD Luke) | Eris (Soom Breccia)
http://cascadia.gportal.hu/
Kép
sirin

HozzászólásSzerző: Amy^^ » 2010.11.02. 13:18

Fuuu nem gondoltam volna hogy ilyen macerás egy rendelés(semmit nem értettem szinte)
Tervben:Amy,Canterberry,Yuki
Amy^^

HozzászólásSzerző: Smaug » 2010.11.02. 17:02

sirin írta:[b]
Micsoda? o.o
Ez azt jelenti, nem fogják lehozni Kecskemétig majd alkalom adtán a csomagot? (itt egy posta a vasút mellett...csak fel kellene tenni a csomagot lusták..mindennap pakolnak fel leveleket,csomagokat.. >.> )
Mit kell majd csinálni, hogy lenyavajogjam a csomagot? :P

Ez természetesen csak a megvámolt csomagokat érinti. És azért van, mert ott ül a vámtiszt bácsi egy asztal mögött és neked oda kell járulnod elé a számlával, és ő személyesen bírálja el ott helyben hogy melyik vámkategóriába tartozol (különböző értékcikkeknek különböző ugyanis a vám mértéke, és az áfakulcsa is). Valószínűleg a Kecskeméti (Szegedi...akármilyen) postán nincsen vámtiszt bácsi, mert csak ott van ahová az országba először beérkezik a csomag (repülővel - tehát Ferihegyre - tehát Budapestre).

Bár azt nem értem hogy ha valaki el tudja juttatni hozzájuk a számlát és az egyéb szükséges adatokat, akkor miért nem engedik csekken vagy banki átutalással befizetni, mint más - fejlettebb - országokban >.>

Nekünk Pestieknek ugyanúgy el kell mennünk a vámközpontba - hiába van 5 posta kb. 5 perces sétára tőlem, mégis be kell utazni az Orczy térre és onnan elhozni, ha megvámolták. Csak sajnos ez vidékről - pláne egy dolgozó embernek - kifejezetten nehézkes (igazából ha belegondolok bármilyen dolgozó embernek nehézkes, mert terémszetesen ők is csak munkaidőben vannak nyitva... :urjoke )
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: Amy^^ » 2010.11.02. 18:08

Jesszusom ezt nem értem ^^; Orczy tér ugye nem a nyolcadik kerületben van(de...ott van)??bár kezdem sejteni hogy ez hogy meg
Tervben:Amy,Canterberry,Yuki
Amy^^

HozzászólásSzerző: sirin » 2010.11.02. 18:47

Tetszik ez a topic, csak felmerülnek a kérdéseim nekem is sorban :D

"..és neked oda kell járulnod elé a számlával,.."
Ha a "gift" feliratot ráteszik, nem kell számla nem? (vagy ilyenkor nyomtassam ki az order-izé oldalt? XD)
Amúgy a babacégek mennyire sűrűn használják a "gift"- feliratocskát? :D

szerk:
ja tudtam én, hogy írtad ezt már valahol, megvan ^^;
Csak annyi kérdésem marad, hogy automatikusan írják rá a dobozokra a gift- feliratot? Vagy azért érdemes megkérnem őket? ^///^
Itthon: Ambrose (DoD Luke) | Eris (Soom Breccia)
http://cascadia.gportal.hu/
Kép
sirin

HozzászólásSzerző: Smaug » 2010.11.02. 21:37

Amy^^ - Fogalmam sincs melyik kerület, de igazából szerintem tök mindegy.

Sirin - Hahá! Cselesek ám ezek a vámos fiúk - akkor is kérik a számlát ha gift van ráírva. Csak nem szabad bedőlni nekik, hanem azt kell mondani, hogy "de niiiincs számlám :blush2:" . (így próbálják leleplezni a csalókat). A szívás az amikor te előadod az ártatlan szüzet, és közben kiderül hogy a babacég nem gift-et írt rá. Na az ciki (személyes tapasztalat...avagy a "na köhögd fel azt a számlát szivi" helyzet. Persze nem ilyen szavakkal. :lol: )

Szerintem a gift-et cége válogatja. Nekem Buddydoll nem azt írta a csomagomra (ebből eredt a fenti kínos helyzet). A többi cég eddig mindig gift-et írt rá. A kisebb ruha-kiegészítő boltokkal kell még vigyázni (pupaparadise, dollwhy), mert lehet hogy gift-et írnak, de a dobozban mellékelnek számlát...amit ha észrevesznek a vámosok, akkor nagyon csúnya helyzet áll elő, mert instant csalás-lelepleződés. Olyankor neked mint címzettnek tenned kell a hülyét, hogy nem tudod miért írt illegális dolgot a dobozodra a babacég. Különben megbüntetnek.

Megj.: A Gift felirat nem olyan amit egyszerűen csak ráírnak a dobozra. Az EMS formanyomtatványon vannak beikszelhető opciók - gift (ajándék), merchandise (áru), sample (termékminta) stb. És itt a megfelelőt kell bejelölniük. Természetesen könnyebb ajándékként beadni egy egyszerű dobozt...de sok babacég a külső kartondobozra is rányomja a saját logóját (pl Luts). Na az onnantól már kicsit gyanús lehet...idehaza még nem volt ebből galiba, de pl. Kanadából kitiltották a Luts csomagokat egy időre, mert rájöttek a folyamatos visszaélésre mikor megnézték a dobozra írt honlapcímet. Elég szomorú helyzet volt, amikor egy kanadai fiú a szerelmének rendelt meglepetésből babát és a vámról visszaküldték a csomagot Luts-nak, az illegális 'gift' jelölés miatt.
Kép
Smaug

HozzászólásSzerző: Riaber » 2010.11.02. 22:50

Én úgy terveztem, hogy megkérem a céget, hogy írják a csomagra a lehető legkisebb összeget, amit csak lehet. Gondolom, akkor nem gift-ként fogják feladni. Ha igen, akkor majd valaki, aki okosabb kijavít. ^^;
Egyébként előállhat az a helyzet, hogy mondjuk ráírja a babagyártó cég a csomagra, hogy 20 dollár, majd a vámosok felbontják a dobozt, amiben ott egy számla a valódi összeggel? Mekkora az esélye, hogy kinyitnak egy csomagot? Kinek mi a tapasztalata?
Bár szerintem ha felbontják és nincs számla, szerintem fogalmuk nem lesz, hogy mi van a dobozban, úgy értve, hogy látja hogy egy baba, de nem hiszem, hogy tudomása lenne arról, hogy mennyit is érhet. Vagy ne nézzem ilyen hülyének őket? :P
Én sem szeretnék vámot fizetni, ezért agyalok most ennyit...
Riaber

Következő

Vissza: Vásárlás és szállítás