Kérdések a vámról, átutalásról, meg mindenről

Ide tessék írni a "hol kapható" és a "hogyan fizetek?" kérdéseket

Re: Kérdések a vámról, átutalásról, meg mindenről

HozzászólásSzerző: Shinku » 2010.11.03. 15:41

Nekem is felmerült egy a kérdésem a bankkártyával kapcsolatban...

- Előre kell fizetni?
Igen. Bankkártyás fizetésnél rögtön a vásárlásod befejező része lesz az hogy a paygate használatával (univerzális biztonságos bankkártyás fizetés) megadod a bankkártyaszámod, lejárati időt stb (ami szükséges) és leemelik a kártyádról a pénzt.

- Csak simán leemelik róla az összeget?
Teljesen simán. Mint bármilyen netes bankkártyás fizetésnél. Teljesen biztonságos^^

Paygate? Ez micsoda? Akkor nem feltétlenül kell hozzá paypal, hanem fizethetek úgy, hogy közvetlenül a bankkártyámról leemelik a pénzt? És ha nem jó a paypalhoz a kártyám, akkor valószínű ehhez sem lesz jó?
Itthon: Alvin (AR - Cien) ● Letuchaia (CD - Vampire Beau) ● Wayne (SD - Shaun) ● Illinois (MNF Chloe) ● Lulu (MNF Ante) ● Ren (MNF Elf Shiwoo) ● Caro (MNF Miyu fej)
▪ ▪ ▪ Blog
Shinku

HozzászólásSzerző: Ahly » 2010.11.03. 17:15

Nekem az lenne a kérdésem hogy ha jól tudom a Paypal valahogy úgy müködik, hogy egy bizonyos összeget kell felrakni a Paypal számlára és egy kód vagy egy link vagy akármi segítségével le tudják a pénzt szedni arról a számláról, na és ezt a kódot vagy linket a rendelésnél a megjegyzésbe kell majd irjam vagy pedig van valami direkt erre használatos rész? Esetleg valahogy a cégnek a számlájára át kell küldeni a pénzt és megkapják és tudják hogy én vagyok? Bocsi hogy ezt kérdezem de nagyon nem értem :blush2:
"War and death walk hand in hand. This time it is you who holds death's hand." - Richelle, VP2
Ahly

HozzászólásSzerző: Smaug » 2010.11.03. 17:31

Riaber - az hogy mekkora összeget írnak rá és az hogy gift-et írnak-e rá vagy sem egyáltalán nincs egymással összefüggésben. Ha felbontanak egy dobozt és benn egy számlán azt látják, hogy nagyobb az összeg mint ami a dobozon van, akkor jobb esetben csak simán megvámolnak, rosszabb esetben megbüntetnek téged és/vagy a babacéget. Ez akár abban is kimerülhet hogy a csomagodat visszaküldik a feladónak (babacégnek).

De én még nem láttam nagyobb babacéget számlát küldeni. Eddig csak két kiegészítő-bolttól (Pupaparadise és Dollwhy) kaptam számlát a dobozban.

Shinku - Ha a kártyád nem jó paypalhoz, akkor biztos hogy nem jó semmilyen online vásárláshoz (és ebbe beleértendő a Paygate-is). A Paygate egyébként csak egy biztonságossá tett felület neve ahol megadhatod a bankkártyád adatait anélkül hogy nagyon kéne félned attól hogy valami hacker ellopja és leszívja a pénzed. Több babacégnél is lehet bankkártyával fizetni paypal használata nélkül - igen, akkor közvetlenül a kártyádról szedik le a pénzt. Azért szeretjük a paypalt-mert ott csak egyszer kell megadnod a bankkártyád adatait és így nem kockáztatod minden egyes vásárláskor hogy valami cseles hacker aki szeretné a bankkártyaszámod megszerezni épp arra jár. Illetve a paypal vásárlóvédelmi szolgáltatásai miatt.

Ahly - Hmmm...nem tudom honnan szedted az információdat, de kimeríti a tökéletes tévedés fogalmát. NINCS olyan hogy paypal számla és pláne NINCS semmilyen kód vagy link aminek a használatával leszedi a babacég a pénzt amit te odaraktál. Szerintem érdemes volna elolvasnod ezt a témát elejétől a végéig ;) :

viewtopic.php?f=22&t=34

Ha még mindig nem lesz világosabb a paypal mibenléte, akkor csak kérdezz^^ A babacég egyénként onnan tudja hogy te küldöd a pénzt, hogy előbb rendelsz, kapsz tőlük egy vásárlóazonosító kódot. Aztán fizetsz, és a megjegyzések rovatba beírod ezt a vásárlóazonosítót, így látják, hogy melyik rendeléshez érkezett meg a pénz.
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: Ayase » 2010.11.03. 17:57

Smaug írta:De én még nem láttam nagyobb babacéget számlát küldeni. Eddig csak két kiegészítő-bolttól (Pupaparadise és Dollwhy) kaptam számlát a dobozban.

Csak infóként - Nekem volt szerencsém a SoulDolltól ( fej rendeléskor) gyönyörű tételes számlát kapni, sőt az egy az egyben kinyomtatott megrendelő lapomon ott hagyták a mellékelt kérésemet is és ezt belehajtották a doboz legtetejébe a csomagra. :) Ha kibontják... na az csúnya lett volna.
~ Omi [C.D. Om] ♥ Yuuya [NinoDoll Woo.U] ♥ Susumu [DL Anona] ♥ Akio [MD Ryu] ♥ Shinya [SD SL Ize] ♥ Liam [Soom MA Sabik elf]
Ayase

HozzászólásSzerző: Zi-chan » 2010.11.03. 18:28

Souldoll nekem is küldött számlát a dobozban, de nem a nagy dobozban volt, hanem a babának a dobozában eldugva oO; a kinyomtatott rendelőlap. Az majd még kiderül, hogy mekkora összeget írtak rá (80 alatt kértem), de mivel simán átjött a vámon szerintem kicsit írhattak rá.
Zi-chan

HozzászólásSzerző: Ahly » 2010.11.03. 18:50

Smaug írta:Hmmm...nem tudom honnan szedted az információdat, de kimeríti a tökéletes tévedés fogalmát. NINCS olyan hogy paypal számla és pláne NINCS semmilyen kód vagy link aminek a használatával leszedi a babacég a pénzt amit te odaraktál.

Köszi az infot :) akkor azt hiszem hogy a babarendelés teljesen más mint más dolgok rendelése, ugyanis egy ismerős mondta hogy így kell, bár ö megrögzött PS2-mániás, és olyan játékokat szokott venni ilyen módon de akkor végképp ne értem @_@ elolvasom a linket amit küldtél és még egyszer köszi :)
"War and death walk hand in hand. This time it is you who holds death's hand." - Richelle, VP2
Ahly

HozzászólásSzerző: sirin » 2010.11.03. 19:35

Mit szokás írni a cégnek, ha azt akarom, hogy "gift"-ként jelöljék meg a csomagot? (nehogy véletlen ne legyek elég tisztelettudó :D )
Ja és gondolom tökéletes, ha a Q&A részlegbe írok, nem? :P
Itthon: Ambrose (DoD Luke) | Eris (Soom Breccia)
http://cascadia.gportal.hu/
Kép
sirin

HozzászólásSzerző: Smaug » 2010.11.03. 20:53

WoooW, ezt jó tudni Souldollról *épp nézegeti az új babáikat*

Ahly - Erm. A babarendelés pontosan ugyanolyan mint bárhonnan máshonnan rendelni paypallal (én már vettem vele egyéb tárgyakat is, nem csak BJD cuccokat). Nem tudom hogy az ismerősöd hogy csinálja, de a paypal egyszerűen nem működik úgy ahogy te leírtad. Lehet hogy félreértettél valamit esetleg amikor az ismerősöd elmagyarázta? ^///^

sirin - Igazából az udvariasság csak másodlagos. A lényeg hogy a lehető legegyszerűbben fogalmazz, hiszen ők igen ritkán tudnak jól angolul és gyakran fordítóprogramot használnak.

"Dear xxx (cég neve),

When you send my order (No.: számszámszám) can you please mark it as a "gift"?"

Thank you,

"Név"

Alacsonyabb összeg:

When you send my order (No.: számszámszám) can you please mark the value as $50? (vagy lower than "összeg"), and also mark it as a gift?

Használhatsz smiley-t is a kedvességed jelölésére, de inkább ezt a fajtát: ^_^ - a babacégek általában ezt használják és nem a fektetett változatot XD

Először érdemes a rendeléskor az "Order Comments"-be is beírni a kérést, mert az mindig hozzá van csatolva a rendelésedhez. A paypalos comments-be viszont a világért se írd be, mert azt már nem csak a babacég nézegetheti! És ha nagyon biztos akarsz lenni a dolgodban akkor még egy kedves üzenetet megejthetsz a Q&A-ra is :)
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: sirin » 2010.11.04. 08:17

Köszönöm Smaug a sok segítséget! Hát akkor írok nekik ma, hogy tuti gift-legyen ^///^
*Szegény te, itt rád zúzítunk mindig 8millió kérdést :D *
Kép
sirin

HozzászólásSzerző: sirin » 2010.11.04. 12:00

Oké, magamra post, és bocsánat, hogy ide írom, de itt van ez a téma épp aktuálisan és nem talátam DODos lázadós topicot ^^;
Nem tudok írni se otthonról a kibagyors, faintos netről, sem innen a tanszéki könyvtárból a DOD Q&A részlegére. Egyszerűen nem küldi el. Múltkor is eljátszotta ugyanezt, de valamiért az egyetemi könyvtárból aztán hagyott üzit küldeni. Mi a fene van már? >:( :P
Kép
sirin

ElőzőKövetkező

Vissza: Vásárlás és szállítás