Az eBay és a Paypal rejtelmei

Ide tessék írni a "hol kapható" és a "hogyan fizetek?" kérdéseket

Re: Az eBay és a Paypal rejtelmei

HozzászólásSzerző: moniee » 2011.11.14. 23:18

Egy olyat kérdeztek tőlem most, hogy mit kéne csinálni, mert megszűnt a prémium account típus a Paypalnál. O.o
Merthogy ez a kérdezős emberke venni és eladni is szeretne majd, de állítása szerint megszűnt ez a típus. A helpben én még mindig ott látom, most nem regisztrálok fel emiatt mégegyszer, ti mit tudtok? Utánanézek gugliban is.
Kép
f l i c k r|||m o n i e e . n e t
Itthon: Tatiana (Iplehouse Tatiana), Evolet (moniee Evolet)
Eszter Johanna Blanche Prudence(Napi Epona)
moniee

HozzászólásSzerző: Smaug » 2011.11.15. 18:07

Én is így tudom. Már csak egyfajta account van (vagy talán még a Business létezik), mert egybeolvasztották a fee-ket, és most az illető maga eldöntheti, hogy mikor használ Personal és mikor használ Purchase fizetési módot. A pénzt megkapó állja a fee-t a Purchase-nél, és a Personalban is, de utóbbinál a pénz küldője átvállalhatja a fee költségét.

Régebben az volt a különbség hogy mekkora a fee mértéke - Personal accountnál magasabb volt, mert ha magánszemély, akkor ne akarjon eladni dolgokat. Premiumnál kedvezményesebb volt, mert az kisebb eladók számára lett kitalálva. De én úgy tudom, hogy most már az összes fee egységesítve van - és így értelmét vesztette a Premium.

Persze ez csak afféle hallásból összeállított kép - nem néztem direkt utána hogy most épp hogy s mint zajlanak a regisztrációk Paypalnál ;)
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: moniee » 2011.11.15. 20:18

o.o Hűha. Nem is hallottam róla még...nagyon köszi az infókat Smaug, ezt nagyon jó tudni!
Kép
f l i c k r|||m o n i e e . n e t
Itthon: Tatiana (Iplehouse Tatiana), Evolet (moniee Evolet)
Eszter Johanna Blanche Prudence(Napi Epona)
moniee

Re: Az eBay rejtelmei

HozzászólásSzerző: Laguna » 2012.02.09. 19:22

Smaug írta:2) Paypal

Ezután 'hitelesítened' kell a kártyádat - egyszerű, 'my account'-ban a neved mellett ott van hogy 'unverified' - arra, vagy a környékén az első megnyomható gombra (bocsi, rég volt, már nem emlékszem pontosan...) katt, és leírja hogy mit kell tenned. Lényegében leemel még 400 pénzt a számládról (ne aggódj, vissza fogja adni). És a következő havi számlakivonatodon a megjelenő tranzakcióknál a PAYPAL címszóval jelzettnél megtalálod a hitelesítő kódodat (négyjegyű asszem...).

Ez a négyjegyű kód hol a jó életben van? van egy rakás min 18 jegyű kódom, de négyjegyű az nincs :T_T:
Szeretném kifizetni a cipőcskéket, de amíg ez nincs meg, addig nem tudom :T_T: :T_T: :T_T: :T_T: :T_T:
"Kalandozó az, aki túléli. Mindenki más ostoba szájhős csupán"
Itthon: Rei (IH EID Chase) Shion (IH EID EG Taregan) Teruya/alias Pinky, Toshiya ésTamiya Jefferson /alias Bogyóka /(IS Xiao Ji x 3)
Livejournal
Laguna

HozzászólásSzerző: NiuKy+ » 2012.02.09. 19:42

Amikor berakod a kártyád a paypal leemel valamennyi összeget hogy lássa, működik-e a kártyád. a tranzakcióról értesítést kell kapnod, vagy levélben vagy SMS-ben
A kártya aktiválására kattintva látsz egy szövegdobozt ahova a kódot kellene beíri amit a paypal a tranzakció kommentárjába írt, mikor a pénzed lenyúlta.
A kis szövegdoboz környékén kell lennie egy kis helpnek, arra ha rákattintasz kiírja elméletileg hogy milyen kinézetű az a kód amit keresned kell a tranzakció kommentárjában. Ha kapsz róla SMS-t ott is kiírja a teljes szöveget és meg t6udod benne keresni a kódot, ha nem kapsz sms-t akkor nem tudom, menj be a bankba és érdeklődj a tranzakcióról. biztos meg tudják mondani a szöveget is neked.

Remélem érteni amit írtam, nem tudok jól magyarázni ^^""
Kép

Amy . Terra . David . Vera . Ean . Berni . Ren . Zoi . Sigalit . Bertrand . Damian . Masato .
tervben: Fion
NiuKy+

HozzászólásSzerző: Laguna » 2012.02.09. 19:52

Értem, és köszönöm, megpróbálom még egyszer megkeresni a kódot, hátha ott van az orrom előtt, csak nem látom.
Itthon: Rei (IH EID Chase) Shion (IH EID EG Taregan) Teruya/alias Pinky, Toshiya ésTamiya Jefferson /alias Bogyóka /(IS Xiao Ji x 3)
Livejournal
Laguna

HozzászólásSzerző: Smaug » 2012.02.09. 20:37

Laguna, a bankod tranzakciói között keresed ugye? Nem a Paypal accountodon lesz! Szerezned kell egy banki kimutatást hozzá - hagyományos esetben havonta kapsz egyet a bankodtól levélben, vagy ha cyber beállítottságú vagy, és van internetbankod, akkor ott is meg tudod nézi a tranzakcióidat, vagy ha elő van fizetve sms értesítés a tranzakcióidról, akkor sms-ben is megkaphattad.

Kb. ilyesmi a szöveg:

átutalás (terhelés) 400 HUF (Ft?)
Küldő (vagy megjegyzés): Paypal1234

A vastag betűs a négyjegyű, amit keresel ;)
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: Laguna » 2012.02.09. 21:21

Igen, azt keresem, de még nem találtam meg :blush2: de most már nem adom fel, kellenek a cipők :D
Livejournal
Laguna

HozzászólásSzerző: Smaug » 2012.02.09. 22:03

Hajrá, hajrá!

Ha ma vette le a pénzt a paypal, lehet hogy még nem jelent meg a banki kimutatásodon? Lehet hogy holnapra ott lesz ;)
Kép
Smaug

HozzászólásSzerző: Laguna » 2012.02.10. 10:55

*számítógépzseni* ^///^
Csak lentebb kellett volna gördítenem kicsit... hülye netbank :urjoke
Livejournal
Laguna

ElőzőKövetkező

Vissza: Vásárlás és szállítás