Az eBay és a Paypal rejtelmei

Ide tessék írni a "hol kapható" és a "hogyan fizetek?" kérdéseket

Re: Az eBay és a Paypal rejtelmei

HozzászólásSzerző: Smaug » 2011.02.05. 00:50

Sose bánd....szerintem annak az aukciónak véres volt a torka. USA-ból helytelen angolsággal, minden információ nélkül feltett tömény feketével mázolt babafej....még az is lehet, hogy alkoholos filccel volt a festése, vagy MSC nélkül...előbbi biztos maradandó károsodással, utóbbi elképzelhető hogy szintén.

És amúgy sem ő volt a nagy favorit ;)
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: Kleio » 2011.05.23. 19:36

Nekem olyam problémám van, hogy néhány napja elkezdtem a paypal regisztrációt, és el is jutottam a bankkártya megerősítésig. Minden okés volt, az ellenőrző kódot kellett már csak beírnom, amit sms-ben kapok. Csakhogy nem akart azaz sms megérkezni. Fogtam magam és megnéztem a neten, hogy mégis mennyi pénz van a bankkártyámon. Az összeg 399 Ft. volt… :XX: Nem eröltettem a dolgot, én arra tippeltem, hogy nem tudták leellenőrizni a kártyám, mert nem volt rajta elegendő keret. Ma szépen besétáltam az otp-be, tettem pénzt a kártyára és gondoltam, hogy na majd akkor így szépen kezdem elölről a bankkártya regit, de sajnos nem nagyon értek ehhez a paypal bigyóhoz, és továbbra is a 4 jegyű ellenőrző kódot kéri. Most akkor ez azt jelenti, hogy mégiscsak rendben van regisztráció, üljek szépen a seggemen és várjam meg a számlakivonatot? Mert az is elképzelhető, hogy a 399 Ft a paypal levonás után maradt a kártyán. Viszont akkor nem értem, hogy sms értesítést miért nem kaptam. Elméletileg ha pénzmozgás van a kártyámon akkor jön az értesítő. (Pl. ma is jött, hogy, raktam rá x forintot)
Kleio

HozzászólásSzerző: Smaug » 2011.05.23. 19:54

Valószínűleg nem sikerült levonni a pénzt, ha nem kaptál sms-t pedig mindig szoktál.... Sajnos fogalmam sincs, hogy hogyan tudod újrakezdeni a megerősítés folyamatát. Talán várj 1-2 napot, hátha automatikusan levonja az összeget, most hogy már van rajta? Egyébként ha neten meg tudod nézni hogy mennyi pénz van a kártyádon, akkor a tranzakcióidat is meg tudod nézni nem? Ott is szerepelnie kell a Paypal tranzakciónak a kóddal együtt...

Ha nem, a Help részben írhatsz Paypaléknak, hátha tudják a megoldást. Ne fűzz hozzá nagy reményeket, mert a helpdeskjüknél tuskók ülnek, akik mindig ugyanazt ismételgetik >.> De egy próbát megér.
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: Kleio » 2011.05.23. 21:27

Nekem is gyanús, hogy nem volt elég pénz a kártyámon. Most már van. És akkor várok hátha automatikusan leszedik. A neten csak az egyenlegemet tudom meglesni. Semmi más használható infó nincs. (Se egy dátum, hogy pl. mikor szedtem le pénzt, és mennyit, vagy mondjuk mikor kaptam rá) Még egy kicsit abba bízok, hogy majd ha hozza a postás bácsi a számlakivonatot, akkor ott lesz a kód. Addig megpróbálok türelmesen várni, aztán ha nincs kód, marad a help írás.
Köszcsi a gyors választ. :)
Kleio

HozzászólásSzerző: Smaug » 2011.06.20. 18:58

Ha esetleg valaki a nyelvi korlátok miatt nem mert belevágni a Paypal használatába - most láttam, hogy már magyarul is van hivatalos tájékoztatójuk és útmutatójuk. Szóval hajrá :3
Kép
Smaug

HozzászólásSzerző: Futsuu » 2011.09.17. 15:15

Kicsit elakadtam a PayPal-nél, tudtok esetleg segíteni? :S
Tegnap megcsináltam a bankkártyás verificationt, rendben ment vele minden, de a PayPal egyenlegemen még mindig ott az a 400 Ft, amit az igazoláshoz levett. (Még nem telt el 24 óra.) Megpróbáltam fizetni a Dream of Doll-nak, de a Send Money-nél csak annyit ír ki mindig hibaüzenetnek, hogy nem tudta végrehajtani a tranzakciót. Lehet ez azért, mert még valami nem teljes nála addig, amíg az a 400 Ft vissza nem került a bankszámlára? Sokkal egyszerűbb lenne, ha legalább fogalmam lenne róla, hogy ilyen esetben mi romolhatott el, hogy le tudjam ellenőrizni @_@
Előre is nagyon megköszönném, egy kicsit le vagyok itt stresszelve ^^;

Szerk.: Lehet az a probléma, hogy forint alapú számláról nem tud dollárban utalni? Ahogy nézem, legtöbben közvetlenül bankkártyáról tudtak fizetni, úgyhogy nem értem, pontosan hogyan és hol kellene az átváltást megcsinálni :blush2:
Futsuu

HozzászólásSzerző: Smaug » 2011.09.17. 20:05

A probléma az, hogy a verification-nél levesz 400 Ft-ot és cserébe a tranzakciódnál (banki kimutatáson) kapsz egy kódot, amit be kell pötyögnöd a verifikáláshoz - márpedig a leírásodból nekem úgy hangzik, hogy ilyet még nem csináltál. Viszont addig csak korlátozott mennyiségű pénzt küldhetsz. Valószínűleg a DOD-os rendelésed meghaladja ezt a pénzösszeget.

Egyébként semmi problémát nem okoz az ha forint alapú a számlád, mert a paypal mint egy pénzváltó, leszedi a megfelelő forintot, átváltja dollárba és dollárként küldi tovább. Ebből persze te nem látsz semmit, mert az egész csak számolás kérdése ;)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Smaug 2011.09.17. 20:31-kor.
Kép
Smaug

HozzászólásSzerző: Futsuu » 2011.09.17. 20:21

Nagyon szépen köszönöm, hogy válaszoltál, Smaug! :3

A verifikálás megtörtént, ez biztos - tegnap bepötyögtem a kódot, a fiók állapota is megerősített, nincsenek fizetési korlátozások. A bankkártyán szintén nincsenek, legalábbis nem annyi, ami babavételnél probléma lenne.

Az átváltást még mindig nem egészen értem, bocsánat :( Konkrétan, a Send Money tab-on megpróbálom dollárban elküldeni az adott összeget, és akkor kapom a hibajelzést. A magyar útmutatóból én azt vettem ki, hogy ha különböző a két számla valutája, akkor a currency converter-t kell először használni - az viszont mintha csak a PayPalos egyenlegen működne. Tehát az első tippem az lenne, hogy csak azt a 400 forintot tudná most átváltani és elküldeni, ami a PayPalos számlán van - de akkor hogyan fizetek közvetlenül a bankkártyáról?

Előre is nagyon köszönöm a türelmeteket, ez az egész nekem teljesen új. OTZ
Futsuu

HozzászólásSzerző: Smaug » 2011.09.17. 20:38

Hát, nekem egy forint bankkártyám van, és minden gond nélkül bármiféle currency converter nélkül megy az utalás. Beírom hogy mennyit akarok küldeni, kiválasztom hogy "USD", és már megy is a pénz és pittyeg a telefon hogy eltűnt a számlámról a megfelelő értékű forint összeg....

Viszont ezek szerint a verifikálásod már teljes, ez jó hír. :D Szerintem várj még pár napot - mondjuk hétfőig, amikor a bankok nyitva vannak és már mindenkinek mindenről tudnia kéne. Hátha ennyi hiányzik az egészhez.

A currency convertert akkor kell használni, ha a bankszámládról (nem kártyáról) ráutalsz pénzt a paypalodra Forintban (úgy nyilvánvalóan nem tudsz dollárt rátenni, hiszen forint számláról a paypal csak forintot tud leszedni). A paypalon levő forintjaidat pedig átkonvertálhatod dollárba és aztán úgy tudsz dollárban fizetni vele.

De ahogy mondtam erre bankkártyánál nincs szükség! Ott beírod hogy dollárt küldesz, és ő olyan okos, hogy leveszi a kártyádról a forintot és máris átváltja dollárba (automatikus currency converterként, ha így könnyebb elképzelni ;) ) és úgy küldi tovább. :)
Kép
Smaug

HozzászólásSzerző: Futsuu » 2011.09.17. 20:49

Oké, így már megvan - akkor egyelőre várok néhány napot, és ismét nagyon köszönöm a segítséget ^///^
Annyira megijedtem hogy én rontok el valamit nagyon^^;
Futsuu

ElőzőKövetkező

Vissza: Vásárlás és szállítás