Szállítási költség-mizéria

Ide tessék írni a "hol kapható" és a "hogyan fizetek?" kérdéseket

Re: Szállítási költség-mizéria

HozzászólásSzerző: cinnacinna25 » 2010.01.05. 16:27

Moniee! Én azt csináltam hogy beletettem a cuccost egy dobozba amiben fel tudom adni, és szépen lemérettem a nővel a postán és végig diktálta hogy sima, elsőbbségi, ajánlott, európa és egyéb helyek. ;)
Itthon:
Morigan: Bobobie Sprite [color=#0040BF]Miya: Minifee Shushu
cinnacinna25

HozzászólásSzerző: moniee » 2010.01.05. 17:33

Durr, megint támad a moniee-féle reakcióidő... >.>

Lányok, nagyon nagyon köszönöm a sok segítséget, követtem amit mondtatok és szépen megnézegettem az összes lehetőséget :) Ma pedig már vígan küldözgetem a csinálmányaimat :D
Igazából az volt a main bibi hogy nem fogtam fel anno a dinka agyammal hogy ami dobozban van, az még nem feltétlenül csomag. De én szentül hittem. Doboz-> csomag. De a posta egy bizonyos súlyig ugye levélként kezeli a dobozokat is így nem a horribilis EMS meg a többi fincsi postaszolgáltatás az érvényes hanem a jóval barátságosabb leveleké, ami még külföldre is tök korrekt árakat szab.
Most megyek és sürgősen szerkesztem az első üzit, hogy ha másnak is hasonló gondjai vannak itt megtalálja ^^
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára moniee 2010.01.05. 17:51-kor.
Kép
f l i c k r|||m o n i e e . n e t
Itthon: Tatiana (Iplehouse Tatiana), Evolet (moniee Evolet)
Eszter Johanna Blanche Prudence(Napi Epona)
moniee

HozzászólásSzerző: Smaug » 2010.01.05. 17:45

Haha, ezzel én is így voltam egy csomó ideig. Levél - borítékban van; csomag - doboz. De mint kiderült ez nem így működik a valóságban ^^;
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: moniee » 2010.01.05. 17:52

Hát akkor örülök hogy nem csak én gondoltam így ^^; Mindig tanul az ember :P Bár ha belegondolunk tök logikus lenne. De a Posta máshogy gondolja xD De biztos megvan rá a jó oka :)
Kép
moniee

HozzászólásSzerző: barabara » 2010.10.07. 17:35

Vissza kell küldenem Kai testét cserére, és HappyHouse kérte, hogy írjam meg nekik, hogy mennyi lesz a pk, és hogy legolcsóbb megoldást szeretnék választani. Mivel a csomi nehezebb 3kg-nál, a legolcsóbb lehetőség a nemzetközi postacsomag minden extra nélkül, ha jól látom. És még így is valami 65$-ra, vagy mennyire jön ki... Viszont nem tudom, ez mennyire biztonságos, nyugodtan feladhatom így? @_@ Vagy az már az ő bajuk, ha nem az? ^^;
Kai Makary Hoffmann /PPD ChenYi/Kőváry Sebestyén /DCatch Brad/方云虛 /Zaoll Ramie ♂/Dwynwyn /DK Abby/Инна Шчедрой /NB Har/
Kép
barabara

HozzászólásSzerző: moniee » 2010.10.07. 19:36

Nemzetközi postacsomaggal annyi a gond, hogy egyszerűen nincs "törékeny" opció rajta. Hiába van kiírva igaz kicsit elrejtve, hogy van, de nincs akkor se ha a fejünk tetejére állunk >.> márpedig ez azt jelenti hogy a józsiék fütyülni fognak rá hogy törékeny baba van a csomagban és boldogan fogják a 600 kgos kupac legaljára tenni.
Az egyetlen törékeny kezeléssel rendelkező szállítási mód itthon az EMS ami 26000 forintnyi miamanójukba fog fájni. Aminek hát valljuk be nem fognak örülni....(ÉS itt sem szentírás az hogy nem törik el)
A helyedben ezeket megírnám nekik, és szétszedném darabokra a testet, minden egyes darabot bebugyolálnék és egy nagyon, nagyon tartós dobozban aadnám fel nemzetközi postacsomagként. Mert ha jól tudom, levélként már semmiképp sem lehet mert ott 2 kg a határ... :(
Kép
moniee

HozzászólásSzerző: Smaug » 2010.10.07. 19:48

Én fejeket szoktam postázni sima ajánlott elsőbbségivel - törékeny jelzés nélkül - és még soha semminek nem esett baja. a lényeg hogy úgy becsomagold, hogy semerre se tudjon elmozdulni a dobozon belül a baba (tehát ne lötyögjön semmi, ha megrázod). Levélként tényleg nem mehet, és ha a legolcsóbb opciót kérték, akkor ez már legyen az ő bajuk (megjegyzem nekem az EMS csomagok sem szoktak törékeny megkülönböztetéssel érkezni....szóval azokat is ugyanúgy dobálják Józsiék, Wu-ék és Yamato-ék is...mert nem csak a Magyar Postán megy ám át a csomag...ami azt illeti az út nagyobbik részét külföldön teszi meg...)
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: moniee » 2010.10.07. 20:02

A sima levelekkel annyival könnyebb a dolog hogy ott nem többkilós csomagokat pakolnak egymásra hanem könnyebbeket, de ugye akkor most ez nem játszik.
Tisztában vagyok vele hogy jópár EMScsomag érkezett már hozzánk babásokhoz sértetlenül, de most kifejezetten az innen való küldésre fókuszáltam bár nem hiszem hogy különbségnek szabadna lennie a kettő között.
Viszont azután, hogy a 26000 forintos EMS-s, értékbiztosított, atombiztosan bebugyolált, és "FRAGLIE" feliratokkal körbetapétázott csomagomat konkrétan szarrá törték a józsiék akik természetesen lehetnek bobék meg mahasszapilapetilánok is, gondoltam jobb ha figyelmeztetem.
Kép
moniee

HozzászólásSzerző: Smaug » 2010.10.08. 00:49

Óigen - és nem csak az élő személyzet. Futószalagok...gépek...

http://www.youtube.com/watch?v=9Nv28lunRSY - mint például ez a dobozka...

Igazából 100%-ig biztonságos szállítás csak úgy létezik, ha kézben fogod és kiviszed magad :T_T:
Kép
Smaug

HozzászólásSzerző: barabara » 2010.10.08. 16:30

Szegény doboz. o.o
Köszönöm szépen az infókat, azért megnyugtatott, hogy legalább minden tőlem telhetőt megtettem... ^^
Még a csomagkövetéssel kapcsolatban lenne egy-két kérdésem. :blush2: Az egész vonalkód felett lévő kódot elküldjem nekik? A honlap valami aláhúzott részről magyaráz, de olyan nincs. :gah: Ésöö a posta.hu-t linkeljem nekik, vagy van esetleg ehhez valami angol verzió valahol? @_@
Kai Makary Hoffmann /PPD ChenYi/Kőváry Sebestyén /DCatch Brad/方云虛 /Zaoll Ramie ♂/Dwynwyn /DK Abby/Инна Шчедрой /NB Har/
Kép
barabara

ElőzőKövetkező

Vissza: Vásárlás és szállítás