Gyártótól vagy közvetve, forgalmazótól inkább?

Ide tessék írni a "hol kapható" és a "hogyan fizetek?" kérdéseket

Gyártótól vagy közvetve, forgalmazótól inkább?

HozzászólásSzerző: Moon » 2009.03.24. 15:24

Sziasztok!
Egy hete találkoztam a BJDkkel, és első pillantásra rájöttem, nem élhetek nélkülük... :D
Kiválasztottam Őt (a kiléte egyelőre legyen titok, ha megjött, töltök fel Róla fotókat), de a rendeléssel problémáim vannak.
Kérlek szépem Benneteket, segítsetek, véleményeket, tapasztalatokat kérek az alábbi kérdésben:
Szerintetek közvetlenül a gyártótól, vagy inkább közvetve, forgalmazótól rendeljek babát, melyik az előnyösebb? Az általam kiválasztott babát európai cég is forgalmazza, így talán a vámot megspórolhatnám (ha jól olvastam ki az itteni útmutatásokból) és talán gyorsabban meg is kapnám, viszont az eurót átszámítva a baba ára így sokkal többnek tűnik... :?:
Kép
Itthon: Amathea (Amy) - DIM Bellosse - Berry - Customhouse Bisou Ai Lilly
Tervben: Red - DollZone Wilka
Moon

Re: Gyártótól vagy közvetve, forgalmazótól inkább?

HozzászólásSzerző: Smaug » 2009.03.25. 01:18

Szia Moon, üdv a fórumon :D

Hát ez egy jó kis dilemma amit felvetettél...

Ha jól tudom az Unión belül nincs vám/adó úgyhogy attól valóban nem kell tartanod (egyébként ebben nem vagyok 100%-ig biztos) ha Európai forgalmazótól rendelsz. Viszont a legtöbb babacég olyan árat ír a dobozra (különösen ha megkéred rá) amivel egyébként is átmenne a vámon mindenféle pluszköltség nélkül...(ha esetleg olyan cégtől van a választottad, amiről már van tapasztalatunk, a Cégek részlegben lehet hogy találsz róla infót, hogy mit írnak a dobozra értéknek)

Viszont azt is jó észben tartani, hogy Európából valószínűleg kisebb lesz a szállítási költség amit fizetned kell (és az bizony igen húzós tud lenni egyes cégek esetében...). Ha nincs a forgalmazó honlapján fenn hogy mennyiért szállít, szerintem érdemes írnod neki és megérdeklődni.

A gyorsaság attól függ, hogy van-e raktáron az európai forgalmazónak. Ha azt látod, hogy 'preorder' vagy hasonló akkor valószínűleg csak azután adják le a rendelést a gyártó cégnek, hogy megrendelted (sőt, lehet hogy csak hetekkel később ha meghatározott időpontjuk van rendelésleadásra). És ebben az esetben bizony még több idő is mire megkapod mintha a gyrtótól rendelnéd (hiszen vársz míg megrendelik - aztán elkészül - kiküldik a forgalmazónak - és csak aztán indul el feléd). Viszont ha van nekik raktáron a választottadból, akkor tényleg nagyon gyorsan megérkezik, akár egy-két héten belül is :D

Az euró-dollár dolog nagyon megkeseríti a dolgot, mert nekünk most tényleg a dollár árak a jobbak. Ha már euró lenne a pénzünk akkor valószínűleg megérné mindenképpen Európából rendelni de így...többe kerül...

Szerintem alaposan nézz utána a szállításnak, hogy van-e raktáron az európai forgalmazónál a leendő babádból és persze annak is hogy mire számíthatsz a gyártó cégtől elkészítési idő és dobozra írt érték tekintetében és ha utána úgy tűnik hogy megéri Európából rendelni akkor hajrá - eddig jókat hallottam a Uniós terjesztőkről (egyébként sokszor a forgalmazók segítőkészebbek mint az eredeti cég^^ Talán mert jobban tudnak angolul :lol:)

És a végére a személyes tapasztalat: az egyik babámat nekem is lehetőségem volt megvenni Európai terjesztőtől (Think Pink forgalmaz Buddydoll babákat). De ahogy osztottam, szoroztam a szállítás elég magas volt úgy is, az euróval drágább lett volna...úgyhogy maradtam a Koreai gyártó cég mellett, akik nagyon készségesek voltak és a megígért időben (35 nap után) küldték a babámat^^
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: Moon » 2009.03.25. 11:20

Szia Smaug! :)

Köszi a választ!
Ezek szerint úgy tűnik, tájékozódnom kell még... Pedig már úgy rendelném a Drágámat, nagyon türelmetlen vagyok... :D

Mindegy, írni fogok a gyártónak is és a forgalmazó cégnek is, megkérdezem a szállítási költséget és meglátjuk... :)
Kép
Moon

HozzászólásSzerző: Moon » 2009.03.25. 15:17

Sikerült utánanéznem a dolgoknak... :roll:

Konzekvenciáim:
1. Rájöttem, hogy esetemben, ha a gyártótól rendelek, az még mindig olcsóbb, mint ha a forgalmazótól rendelnék... szerintem ez az euro árfolyamingadozásából fakad... A vámot meg majd úgy tervezem minimalizálni, hogy küldöknekik a rendelésnél egy üzit, hogy lehetőleg alacsonyabb árat írjanak rá, mint a baba valódi ára... Remélem, menni fog... ;)
2. Amikor regisztrálni akartam a forgalmazó honlapján, (biztos ami biztos alapon, hátha mégis tőlük rendelem meg a babámat) és töltögettem volna ki a rubrikákat, az utolsó (!) előtti volt az "ország"... képzeljétek, Magyarország nem szerepelt a listán! :shock: És persze, csak a felajánlottak közül lehetett (volna) választani, és persze kötelező lett volna a mező kitöltése! :shock: :shock: :shock:
3. Számomra fontos volt, hogy tudjak kártyával is fizetni, hiszen így nekem egyszerűbb (nincs PayPal accountom és minek legyen, ha kártyám viszont van? :lol: ) és úgy láttam, némely cégek az elektronikus átutalásért plusz díjat számolnak fel!

Summa summárum gyártói rendelésnél maradok... :D

Smaug, egy kérdés:
A Buddy Doll mennyiért szállíttatott ki ide Magyarországra? Most nem tőlük szeretnék rendelni, de a honlapokat böngészve láttam náluk is gyönyörű babákat, kiegészítőket, úgyhogy felvettem őket a "kívánságlistámra"... :) (Lehet, hogy ezt a kérdést nem itt kellene feltennem, sorry! ^^)
Kép
Moon

HozzászólásSzerző: Smaug » 2009.03.25. 20:17

Haha, ez a 'Magyarország nincs a listán' dolog velem is előfordult egyszer - írtam nekik és sűrű bocsánatkérések közepette feltették a listájukra. Asszem nem vagyunk az ismertebb országok között :lol:

Buddydolltól 56 dollár volt egy 70cm-es baba szállítása. Olyan átlagos ár ez Koreából ide - persze az ő méretében :lol: Hehe, nagyon szeretem a babáikat :D Óóóh nagyon kíváncsi vagyok hogy ki a választottad...remélem gyorsan ideér, hogy láthassunk képeket^^

(egyébként a paypalt a legtöbben inkább ilyen biztosítéknak használjuk...hiszen kártya a paypal accounthoz is kell^^)
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: Irmanna » 2010.03.17. 17:26

Nos, én tapasztalatokról szeretnék kérdezni a angelesque terjesztői oldallal kapcsolatban. Az én kiszemeltem a Doll-Zone egyik babája (Cosmo), csak ugye, tőlük nem lehet rendelni. Viszont az angelesque oldalán megtaláltam, legnagyobb meglepetésemre olcsóbban, mint ahogy a Doll-Zone hirdeti. Viszont nem találok a szállítással kapcsolatban semmi információt (vagy csak béna vagyok. ^^; ). Ha valaki rendelt már onnan, megosztaná velem a tapasztalatait? Mennyi időbe telt míg megérkezett a rendelés, minden megvolt-e, amit kért, stb. Szóval, hogy megbízhatóak-e?
Kép
Egyelőre gyűjtögetés folyik...
Irmanna

HozzászólásSzerző: so-fiii » 2010.03.17. 18:43

hát én azt gondolnám hogy teljesen megbízható cég :)
viszont...most nem néztem utána a forint-dollár illetve az angol font-dollár árfolyamnak, de biztos, hogy olcsóbbra jön ki? mert ugye angelesque brit forgalmazó... ^^;
viszont akiktől én rendeltem Mót(http://www.manus-doll-shop.de/) ők nagyon korrektek és csak ajánlanio tudom:)(nem mellékesen ha EU-ból rendelsz, a vámproblémák is egy csapásra megszűnnek :P )
jah és ha jól láttam a Dollzone honlapján Cosmo alapból napbarnított bőrszínnel van a fullsetben, ami drágább mint a normál vagy a fehér bőrszín(a forgalmazók viszont ezt az opciót mutatják amíg ki nem választasz valami mást....)

huhh ez kicsit csapongósra sikeredett, de remélem sikerül valami értelmeset kihámozni belőle.. ^///^
so-fiii

HozzászólásSzerző: Smaug » 2010.03.17. 18:54

Ahogy so-fii mondta, Cosmo Dollzone oldalán valami titokzatos okból a barna bőrszínes árával szerepel. Egy festetlen, normál bőrszínű Cosmo $465 a hivatalos Dollzone áron.

Angelesque-nél 472 dollár az ára (vagy 332 euró = 456 dollár, vagy 290 Font = 444 dollár). Nem tudom, hogy tényleg elfogadja-e a dollárt és az eurót, de a Fontot tuti, és meglepő módon, úgy tényleg olcsóbb, mint a Dollzone-os hivatalos ár!

Szóval gratulálok, megtaláltad az első olyan Európai terjesztőt, akitől jobban megéri rendelni, mint az anyacégtől (kivéve ha rárak valami horror szállítási költséget. Mindenképpen kérdezz utána^^)

Egyébként én eddig csak jókat hallottam Angelesque-ről. Egy lány üzemelteti az egészet, kedves, segítőkész és havonta ad le rendeléseket Dollzone felé :)
Kép
Smaug

HozzászólásSzerző: Irmanna » 2010.03.18. 19:46

Köszi a tanácsokat!

Én mondjuk fullset-re gondoltam, és még így is olcsóbb az angelesque-nél (635 dollár), mint Doll-Zone-nál (705 dollár). És ha nem is napbarnított bőrrel rendelem, akkor még olcsóbb. Bár, mondjuk, azt írja, hogy a fullset-ben már maga a barnított bőr is benne van.Végül is, mindegy, így is tetszik, és még mindig olcsóbb. Meglepő, de egyben örülök is. És igazad van so-fii, így legalább a vámmal nem kell foglalkoznom. :D
Bár, egyelőre, nem fogok rendelni, még csak tájékozódom, és pénzt gyűjtögetek. :)
Kép
Egyelőre gyűjtögetés folyik...
Irmanna

HozzászólásSzerző: Smaug » 2010.03.18. 20:16

Még mindig nem jó a számolás - Angelesque Fullset árában nincs benne a barna szín, Dollzone fullset árában viszont benne van.

• Barna fullset Angelesque-nél $716.5 -tehát több, mint a DZ ár ($705).
  • Normál bőrszínű fullset Angelesque-nél $635, Dollzone oldalán pedig $625.

Ezek csak a dollár árak persze. Fontban szerintem továbbra is Angelesque-é az olcsóbb.

Ja, a fullsetbe számold bele, hogy a ruha és egyéb kiegészítők nagyon jó minőségűek, viszont parókát azt máshonnan kell majd szerezned, mert a beszámolók szerint a Cosmo fullset paróka minősíthetetlenül ronda és gagyi élőben. :(
Kép
Smaug

Következő

Vissza: Vásárlás és szállítás