Általános postázási kérdések

Ide tessék írni a "hol kapható" és a "hogyan fizetek?" kérdéseket

Általános postázási kérdések

HozzászólásSzerző: NiuKy+ » 2013.02.13. 20:57

Gondoltam létrehozok egy ilyen témát. Mert akadnak olyan kérdések amiknek az ember nem szívesen hozogat létre külön témát.

Akinek kérdése van bármilyen postázási dologról ide beírhatja ^^

Én meg is nyitnám a sort egy kérdéssel.

Eladtam egy szemet egy USA beli lánynak a fizetés után a következőt írta:

Hi Niuky,

I was writing to let you know I just sent $29.18 to your paypal email address for the doll eyes.

I sent along the extra .80 cents for the USPS delivery confirmation number and if you could put that on the package please.

I have a paypal receipt with the name Viola and hope this is all correct.

My address is: blablabla...

Szóval most mi a frász ez a + 80 cent usps delivery confirmation....?

leírtam neki hogy registered priority airmaillel küldöm. nem értem sehogyse hogy ezzel mit akar. Valakinek van ötlete?
Kép

Amy . Terra . David . Vera . Ean . Berni . Ren . Zoi . Sigalit . Bertrand . Damian . Masato .
tervben: Fion
NiuKy+

Re: Általános postázási kérdések

HozzászólásSzerző: moniee » 2013.02.14. 10:35

Jesszus. Ha jól értem (de ha nem, javítsatok ki) a csaj azt hiszi hogy te innen Hungariból USPS-sel küldöd a csomagot. És mivel tud egy plusz követőszámos szolgáltatásról az USPS-nél és azt is tudja hogy 80 centbe kerül megkért hoyg azt még tedd rá.
Javaslom világosítsd föl hogy ez nem lehetséges, követőszám van, csak nem lehet online csekkolni (csak Magyarországon belül) ez van.
Remélem nem írtam butaságot de ha nem akkor facepalm.. >>
Kép
f l i c k r|||m o n i e e . n e t
Itthon: Tatiana (Iplehouse Tatiana), Evolet (moniee Evolet)
Eszter Johanna Blanche Prudence(Napi Epona)
moniee

HozzászólásSzerző: Shiroi » 2013.02.14. 12:25

Actually, már az ajánlott elsőbbségit is le lehet követni - határon kívül is - az USA-ba. (igaz nem részletesen, de kiírja hogy hol van és hogy át van e véve) Ráadásul mivel ajánlott, mindenképpen aláírással kézbesítik csak, tehát az hogy valakinek alá kell írni hogy átvegye/ kap cetlit hogy jött egy csomagja szerintem megfelel a 'delivery confirmation' követelményeinek is. :)

Mindennek ellenére és e mellett, azért írd meg neki hogy USPS csak az Usaban van, más országban nem. (Mivel az maga a US Postal Service...lol) Had tudja legközelebb.
...........................................//Faceup Shop•//Flickr////
Kép
Shiroi

HozzászólásSzerző: NiuKy+ » 2013.02.14. 16:58

oké megmondom neki hogy nemigazán értem mit szeretne, de az ajánlott elsőbbség ezt és ezt tartalmazza.
Köszi > <
Kép

Amy . Terra . David . Vera . Ean . Berni . Ren . Zoi . Sigalit . Bertrand . Damian . Masato .
tervben: Fion
NiuKy+

HozzászólásSzerző: Smaug » 2013.02.14. 17:59

Delivery confirmation lehet magyarul:

1) az eladó számára - Tértivevény (lényegében kapsz egy igazolást róla, hogy megérkezett a csomag. Ezért feltétlenül aláírást kérnek kézbesítéskor). Ára 350 Ft (ami tudtommal több, mint 80 cent)

2) a vevő számára - Saját kézbe ("signed for", avagy csak a címzett veheti át és írhatja alá. Nem adjuk oda a szomszédnéninek, vagy a macskájának, akkor sem ha tud írni.) Ára szintén 350 Ft.

Ezt a kettőt ajánlhatod fel esetleg neki pluszban, de akkor még fizetnie kell. Szerintem is "mókás" hogy azt hiszi, hogy USPS szolgáltatást te tudsz vásárolni. :facepalm:
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: Jume » 2014.04.23. 19:52

Meg tudná mondani valaki, hogy ha Francia.o.-ból légipostával adnak fel egy csomagot, akkor azzal mi lesz kis hazánkban? A Magyar Posta veszi át? :gondol:

Már a hajamat tépem, mert a második wiget sem kaptam még meg, amit rendeltem! Az angol cég azt mondja elküldte, de bizonyítani semmivel nem tudja, ennek már 1 hónapja, a Francia cég meg azt írta lassan két hete, hogy feladta légipostával.
Követésiszám nincs, és most már türelmem se. >.<*
Itthon: Estel - Dragon Doll Ying Ying,
Damasa - IOS Anarmonia head + Dollits D.A.D. body
Milo - Elfdoll Wu head + Doll Zone 62 boy body
Misha - LUTS 2014 even head + DF-A 62 cm boy body 3 ver.
Jume

HozzászólásSzerző: lupurt » 2014.04.24. 10:30

Szia Jume!
Sajnálom, hogy még nem érkezett meg:( A nem regisztrált/nem elsőbbségi posta nagyon lassan tud megérkezni. Nekem volt egy levélként feladott kisebb csomagom ami Szerbiából több mint 30 nap alatt ért ide. Sőt a nemrégiben érkezett regisztrált leveleim is kb 4 hétig utaztak Amerikából és 3 hétig Spanyolországból. Úgyhogy még nincs minden veszve.
lupurt

HozzászólásSzerző: Jume » 2014.04.24. 19:13

Köszi lupurt a biztatást. A várakozás mindig kikészít, főleg, hogy nem tudok semmit a csomagokról. :XX:
Szegény babám meg itthon kopaszon üldőgél, ami főleg egy lány esetében nem túl örömteli dolog...kénytelen leszek varrni neki egy sapkát vagy kalapot.
Jume

HozzászólásSzerző: Smaug » 2014.05.01. 12:47

Sajnos követőszám nélkül még az sem biztos hogy az illető tényleg feladta, mondhat bármit, és a pakk elkeveredhet az úton bármelyik országban (még a követőszámosak is el tudnak keveredni, de ott legalább van esély a lenyomozására)...

Viszont tudtommal az Airmail-nek kell, hogy követőszáma legyen (viszont nem elsőbbségi, tehát lassú). Csak nem "követőszámnak" hívják, hanem egy kis vonalkód+szám a feladószelvényen, és sokan nem tudják hogy az követésre alkalmas. Kérd meg a céget hogy scannelje be neked a feladószelvényt, és utána már magad le tudod követni.

Esetleg nevesítenéd hogy melyik két cégről van szó? Mert nagyon ritka hogy valamit ragszám nélküli módon adjanak fel...

Angolul pár hasznos kifejezés amit érdemes kérni:

Registered mail - ajánlott küldemény (azt jelenti, hogy van ragszáma és az csomagkövetésre alkalmas)
Priority mail - elsőbbségi küldemény (ez csak azt jelenti hogy gyorsabban jön. Ha nem sürgős, nem kell ilyet kérni, követőszámot nem ad)
Registered priority mail - ajánlott elsőbbségi küldemény (gyors és követhető)
Tracking - csomagkövetés (ha esetleg valamiért nem tudja registered-ként feladni, akkor pluszban kell vásárolni hozzá a követőt)
Insurance - értékbiztosítás (EU-n belül nincs vám, tehát érdemes megfontolni. Bizonyos küldeményeknél díjtalanul benne van az árban, más módoknál pluszköltséget jelent)
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: Jume » 2014.05.01. 23:19

Az első wiget, amit állítólag feladtak még Március végén /ebben maga a cég sem biztos, de a kommunikáció durván akadozik, ezért mai napig nem tudom, hogy végül is utánanéztek-e/ az Angelesquetól rendeltem. Még rászánom magam egy újabb emailre ez ügyben, de nem várok túl nagy eredményt. >.>

A második wiget a La Résinerie-től rendeltem és 30-án végül meg is kaptam. 14.- én adták fel, s mint kiderült 18.-a óta a postán volt már, de nekem csak 30.-án próbálták(?) kihozni.

Hétfőn még futok egy kört a postán ismét, hátha ott csücsül valahol az angol csomag vagy….nem is tudom, mit remélek még. :XX:
Jume

Következő

Vissza: Vásárlás és szállítás