Segítség kérés rendeléshez (és szín egyeztetéshez) :)

Ide tessék írni a "hol kapható" és a "hogyan fizetek?" kérdéseket

HozzászólásSzerző: NiuKy+ » 2013.04.26. 22:04

dollmore alap normál színe az pink. ennél több információm nincs róla :gondol:
Kép

Amy . Terra . David . Vera . Ean . Berni . Ren . Zoi . Sigalit . Bertrand . Damian . Masato .
tervben: Fion
NiuKy+

Re: Segítség kérés rendeléshez (és szín egyeztetéshez) :)

HozzászólásSzerző: Smaug » 2013.04.27. 11:14

Dollmore-nál egyetlen bőrszín van (a másik a fehér, az limitáltban van csak) úgyhogy nem kell nagyon válogatnod. Dollmore színe legutóbbi információim szerint rózsaszínes, lehet hogy az eggyel régebbi Elfdollhoz illett nagyszerűen, ha most azt mondja Niu, hogy barackos rózsaszín a friss Elfdoll szín (nekem eggyel régebbi Elfdoll színű babám van, az elég hűvös rózsaszínes volt és nem sárgul egyáltalán).

Szerintem egy rózsaszínes testet és egy barackos rózsaszínes buksit azért össze lehet hozni egy jól megválasztott arcfestéssel (bár én személy szerint jobban szeretem ha a test a sárgás/barackosabb és a fejet kell melegebbé tenni blush-al). És ha korábban másnál működött ez a hibrid, akkor valószínűleg nyakban és arányokban sem lenne gondod :)
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: Tristen » 2013.09.27. 23:57

A bőrszíneknél a pink vagy a normál sárga emberszínűbb? A sárga az olyan kínai színű bőr, vagy azért nem? Nehéz ez, főleg, hogy élőben sajnos még egy babát sem láttam... :'(
Tristen

HozzászólásSzerző: Michiyo » 2013.09.28. 17:50

A cégtől függ, vannak itt dollzone tulajok, én is láttam dollzone NS-t, szerintem teljesen ok, de van olyan cég is, aminek az NS-e elég sötét. Pink színem nincs, de tudok erre is képet mutatni, mert annak idején, mikor még Hikari -chan lebegő fej volt Kala megengedte, hogy feltegyem a Dikadoll testére a lányt, de ugye Hi-chan NS, Beni meg pink ha jól tudom, szóval valamennyit látszik a két szín közötti különbség

Kép

Itt nagyon sárgának tűnik Hi-chan (meg fiúnak ettől tekints el xD ), a test meg nagyon pinknek, de ez a kép késő délután készült, szóval nem egészen színhelyes, ennél sokkal világosabbak.
És hát tényleg cége válogatja, mert van, akinek a pink halvány lazacrózsaszín, tényleg ember, addig másnál meg malacrózsaszín. NS-nél szintén. És számold hozzá a sárgulást is, tehát egy idő után minden baba elkezd sötétedni, hacsak nem légüres térben sötétben tartod 24/7.
Kép
Itthon: Akira (CH LJ Mars), Hikari (Dikadoll Maria), Chenz (DollLeaves Sleeping Jax), Kousuke (Resinsoul Song)
Deviantart
Egy perc
Michiyo

HozzászólásSzerző: Tristen » 2013.09.28. 19:17

Michiyo írta:A cégtől függ,..

Hm, köszi. Nem mondhatom, hogy előrébb jutottam színileg sajnos ..na és még vegyük hozzá azt a lehetőséget, hogy ha külön venném meg a testet, és hozzá csak külön a fejecskét.(még nem tudtam meg, lehet-e, várom a választ) Uramatyám, akkor már csak véletlen lehet, ha egyformák lesznek színben, vagy nagyon hasonlók, hogy ne legyen zavaró. :( jaj!
Tristen

HozzászólásSzerző: CyDiamond » 2013.09.28. 19:21

Milyen színegyezések érdekelnek? nekem van itthon dollzone, dollmore és dikadoll normal pink színű babám, szívesen csinálok összehasonlító képet neked (dollzone amúgy a dollmore-ral tökéletes egyezés, a dikadoll brutálisan pink mellette)
not enough dollies.
CyDiamond

HozzászólásSzerző: Michiyo » 2013.09.28. 19:29

Én Dikadoll, Resinsoul és Custom House NS-ről tudok beszámolni, nem tudom a Dika Pink mennyire pink, de az NS-e meg megy a dollzonehoz, (ezek szerint viszont a Dikadoll pink nem megy a Dollzone pinkhez) az biztos, mikor Hi.-channak kerestem testet a dollzone abszolút számításba jött, de a Custom House és a Dika NS között is nagyon halvány különbség van, képen észrevehető, élőben nem, meg ha saját testen lenne Hikari, akkor is a festés miatt a fej egy picit sötétebbnek látszana, Kou pinkesebb NS,hozzá már a pink Dollzone menne, szóval akkor el tudom képzelni, hogy a Dollzone egy világosabb pink árnyalat, mert Kou hivatalosan egyébként NS.
Egyébként nem esélytelen a külön test, külön fej, nagyon sokan csinálják ezt így, ha valamiért nem szeretik az eredeti testet vagy fejet. Én pl. azért választottam Hikarinak nem Dikadoll testet, mert az nekem nagyon kislányos, egy nőiesebb, szebb testet akartam neki. Figyelni kell a színegyezésre és a nyakméretre, de itt kérhetsz ezügyeben tanácsot.
Kép
Itthon: Akira (CH LJ Mars), Hikari (Dikadoll Maria), Chenz (DollLeaves Sleeping Jax), Kousuke (Resinsoul Song)
Deviantart
Egy perc
Michiyo

HozzászólásSzerző: Smaug » 2013.09.29. 22:26

Nagyon ritka hogy kínai-sárga legyen egy Yellow Normal bőrszín, ha ez megnyugtat. Általában a legtöbbje egy kellemes normális bőrszínhez hasonlítható, kicsit talán világosabb is az ember-színnél. A Pink Normaloknak két nagy vállfaja van, az egyik világosabb a Yellow Normaloknál, ők általában kicsit hűvösebb árnyalatúak; a másik pedig egy teltebb rózsaszín, egy-két félresikerültebb öntés-menetnél még akár ijesztően pinket is láthat az ember.

Amit hasznos még figyelembe venni, az a tény, hogy minden műgyanta baba elkerülhetetlenül sárgul. Egy eleve sárgás színű még sárgásabb lesz, míg a rózsaszíneseknél általában az látszik, hogy veszítenek a pinkségükből, és egy kellemesen krémesebb árnyalatot vesznek fel egy-két év alatt.

Én személy szerint ha tehetem a rózsaszínesebb árnyalatú babákat keresem, de nagyon sokan meg a Yellow Normalt szeretik, mert élből az talán természetesebb hatású. Dollzone-nak mindkét színe kellemes, a pinkje a világosabbak között van tudtommal.

Ha külön veszel fejet és testet -tudom, elsőre mindenki nagyon igyekszik összeilleszteni a kettő színét, de aztán idővel rájön az ember, hogy a pontos egyezés annyira nem is lényeges (jó, ne neon pink és napsárga legyen a kettő), ugyanis a fejre mindig megy arcfestés, ami bizony megváltoztatja a fej színét. Szóval ha egyben rendelsz babát, festés után akkor is lesz némi eltérés fej és test között. Nem zavaró. Külön helyekről érkező részeknél pedig még az sem életbiztosítás, ha az érkezéskor tökéletesen egyformák - mert különböző babacégek gyantái különböző ütemben sárgulnak, és idővel eltérhetnek.

Hibrideléskor azért célszerű, ha a fej a világosabb, mert sötétíteni könnyebb arcfestéssel, mint világosítani ;)
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: Tristen » 2013.10.05. 20:36

Köszönöm nektek a segítséget, igazán jól esik, hogy ennyire szívesen segítetek egy kezdőt, kösziii! <3
A színprobléma azonban megoldódott úgy, hogy végülis a saját testével rendeltük meg a fejecskét :)
Be is iratkoztam a várószobába salallalaaa :D
Tristen

Előző

Vissza: Vásárlás és szállítás