Magyar Posta rulz...

Ide tessék írni a "hol kapható" és a "hogyan fizetek?" kérdéseket

Magyar Posta rulz...

HozzászólásSzerző: NiuKy+ » 2009.09.01. 20:25

Azért hoztam létre ezt a témát, mert engem mélységesen felháborított az, amit a magyar posta csomagközvetítésnek nevez.
A soomtól rendeltem néhány kiegészítőt Roxyval. Minden rendben ment de a csomag csak nem akart jönni. Roxy szólt, hogy mi van a csomaggal, mert az EMS azt írja, hogy nem sikerült kézbesíteni.
Na akkor elkezdtem futni a köröket, hogy hol a csomag. Kiderült, hogy a póstás volt a házunknál de nem hagyott értesítés, mikor nem talált otthon senkit.
Elmentem a postára, ahol közölték velem, hogy papír vagy kód nélkül nem hajlandók megnézni, hogy van-e a 2mx2m-es szobában olyan csomag, ami az én nevemre érkezett Koreából gyorspostán, mert lehet belőle sok!
Haza a kódszámért, telefonon megkérdeztem, utána néznek e a csomagnak, ha bediktálom a kódot. A néni közölte, hogy sok dolga van és várjak, Hát 7-8 percig tuti váratott mire kegyeskedett a gépe elé mászni (mert elfogyott a türelmem és kiabálva küldtem a monitor elé, mert éppen a Marikával beszélgetett, hogy a fia most megy egyetemre......)
Előkereste és csodák csodája, megvolt a csomag!
Királyság, bementem érte a postára és mikor megláttam a csomagot, hát majdnem ott haltam meg agyérgörcsben.
Ugyanis a csomag tök lapos volt és fel is volt bontva és jól fel volt túrva.

Az idegállapotomat megmagyarázzák a képek:

Kép

Itt picit összenyomtam, hogy meg mutassam, mekkora volt, mikor megkaptam és még össze volt gányolva magyar postás emblémájú ragaszószalaggal.

Kép
Kép
Kép
Igen, az egy baromi nagy hasadás a sarkán.
És az apokaliptikus kupi a háttérben......
Én nem tudom, hogyan, de a cuccok, amiket rendeltünk tökéletes egészségnek örvendettek!

Nos, elnézést kérek mindenkitől, aki szerint túlreagálom a dolgot, de én azért mégis úgy érzem,
hogy egy csomagot nem így kéne megkapnom.
Kép

Amy . Terra . David . Vera . Ean . Berni . Ren . Zoi . Sigalit . Bertrand . Damian . Masato .
tervben: Fion
NiuKy+

Re: Magyar Posta rulz...

HozzászólásSzerző: Roxy Doll Master » 2009.09.01. 20:37

Szívszélütést kapok menten a csomag láttán o_O
~Caim, Reon~
Roxy Doll Master

HozzászólásSzerző: Smaug » 2009.09.01. 20:50

Cseppet sem reagálod túl, ez felháborító! Nem ezért a szolgáltatásért fizettél olyan sok pénzt (bár azért örülök hogy épségben megérkeztek a cuccaitok, és így nem kell hivatalosan reklamálni). És a Magyar Postás ragacs szerintem egyértelmű bizonyíték, hogy ezt bizony ők rongálták meg! Volt már, hogy panaszkodtak a Postára, amikor nem éreztem egyértelműen bizonyítottnak hogy ez feltétlenül a mi oldalunkon történt (és nem mondjuk a repülőre feldobáláskor), de a te esetedben semmi kétségem, hogy ha valami DVD vagy egyéb felismerhető érték lett volna benne, akkor az úgy eltűnt volna... :x

Remélem többször nem lesz ilyen élményed, pláne nem babás-dobozzal...
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: NiuKy+ » 2009.09.01. 21:09

hál istennek csak babasampon meg wax és pár kis sálacska volt benne, amivel nem nagyon tudtak mit kezdeni,
de a barátom is mondta már régebben, hogy a vámon vagy postán random felnyitogatják a csomagokat és kilopnak belőle amit tudnak...
Kép

Amy . Terra . David . Vera . Ean . Berni . Ren . Zoi . Sigalit . Bertrand . Damian . Masato .
tervben: Fion
NiuKy+

HozzászólásSzerző: Roxy Doll Master » 2009.09.01. 21:14

Ha bármi eltűnt volna, eskü meglincseltem volna az összeset. Majd ha megérkezik Caim akkor postán fogok doboznyitós fotókat csinálni -.- Bár nálunk normális a postás, aki hozza a leveleket, csak pont a helyettesítő meg a doboz kiszállítós a nyomorék, így félek egy kicsit előre -.-
~Caim, Reon~
Roxy Doll Master

HozzászólásSzerző: Freyja » 2009.09.04. 03:42

Tiszta horror és nem csodálom, hogy kiakadtál. :evil:
Örülök, hogy ettől függetlenül minden rendben megérkezett.
Freyja

HozzászólásSzerző: Nishi » 2009.09.06. 18:54

Na, ezek után én félek, mi lesz ha megrendelem a BJD-met>< T.T Most nagyon görcsbe rándult a gyomrom, ahogy megláttam a dobozt. Rendesen félek, hogy rengeteget fizetek a dollért és nem látom viszont... Konkrétan mindjárt sírok itt...már a gondolat megöl, hogy mit művelnek...
Ji-woon (DIM) ° Élisande (DollAdore)° Virlomi (Flower Junior) ° Ender (Souldoll) ° Peregrine (Unoa)
Nishi

HozzászólásSzerző: moniee » 2009.09.06. 19:05

Nishi, azért ennyire nem kell magad szétaggódni ^^ Szerinted lenne a fórumon/világon ennyi baba ha ilyen 50-50 százalék esélyed lenne h megkapod e vagy nem? :)
Ne aggódj, ezek a dolgok nem sűrűek, max olyan szokott lenni hogy letörik az ujja szállítás közben, azt meg a cégek rendszerint lecserélik neked a saját jó hírük megőrzése érdekében. Így kívülről eláég rizikósnak tűnhet az egész szállítás dolog, de hidd el a cégek se hülyék és mindent megtesznek hogy meg is kapd a babát amit rendeltél, hiszen te potenciális véleményíró vagy...az meg a másik hogy az EMS amivel küldik, az egyik legmegbízhatóbb csomagküldési cucc.
Kép
f l i c k r|||m o n i e e . n e t
Itthon: Tatiana (Iplehouse Tatiana), Evolet (moniee Evolet)
Eszter Johanna Blanche Prudence(Napi Epona)
moniee

HozzászólásSzerző: Nishi » 2009.09.06. 19:17

Jó és mi az az EMS?>< keresem itt fórumon infót róla, de eddig vak vok><
Ji-woon (DIM) ° Élisande (DollAdore)° Virlomi (Flower Junior) ° Ender (Souldoll) ° Peregrine (Unoa)
Nishi

HozzászólásSzerző: moniee » 2009.09.06. 19:29

Egy mód a csomagküldésre. Kapsz hozzá csomagkövető kódot, így mindig láthatod neten keresztül hogy épp hol van. Hülyére van biztosítva, plusz rövid idő alatt kiszállítják, és elvileg óvatosan kezelik...ezt relatívasn fogják föl, de mint mondtam nem olyan súlyos a dolog.

http://posta.hu/csomag/csomag_kulfoldre ... gyorsposta

Itt olvashatsz róla, igaz, itt küldőként, de ha majd DIM feladja a csomagodat ezek vonatkoznak rájuk is majd, ahogy én tudom...
Kép
f l i c k r|||m o n i e e . n e t
Itthon: Tatiana (Iplehouse Tatiana), Evolet (moniee Evolet)
Eszter Johanna Blanche Prudence(Napi Epona)
moniee

Következő

Vissza: Vásárlás és szállítás