Magyar Posta rulz...

Ide tessék írni a "hol kapható" és a "hogyan fizetek?" kérdéseket

Re: Magyar Posta rulz...

HozzászólásSzerző: Shiroi » 2009.12.10. 23:02

Huhh, ezek után érzem úgy hogy nekem eddig piszokul mázlim lehetett a csoamgokkal.^^;;;
Minden ami jött eddig jó állapotban volt és mindig kaptunk telefont vagy értesítő cédulkát, ha nem a póstás maga hozta ide a csomit ( ami már eitkább XD; )
...........................................//Faceup Shop•//Flickr////
Kép
Shiroi

HozzászólásSzerző: Floo » 2010.01.13. 22:58

csak csendeskén reméltem, hogy én nem járok így. erre holnap reggel nem kezdhetek köröket futkározni hogy a csomagom ideérjen? @_@
egyébként nagyon kis vicces játék ez, bár a magyar postának elég elcseszett lehet a humora... >.>

én nem vagyok nagypofájú kölyök, aki a szájából kilógó kapanyéllel csapkodja az emberek fejét, engem még oroszlán-típusnak neveltek.
és ne rajtam csattanjon már, hogy a postásbácsinak sok a dolga és ő éppen nem igazán szeretne melózni a pénzéért! ennyi erővel a műtő orvos is kisétálhatna a műtőből műtét közepén, mert nem neki fog fájni, ha -teszem azt- elvérzik a beteg...

tulajdonképpen, én még majd' 20 évesen vagyok olyan pokolian naiv, hogy kőbután álljak meg ilyen dolgok mellett. xD és csak nézni naaagy boci szemekkel, hogy "ezt most miért?".
Floo

HozzászólásSzerző: NiuKy+ » 2010.01.13. 23:34

Újabb érdekes eset:
Feladtak egy csomagot nekem rendes csomagkövető számocskával és oldalacskával ahova bepasszintgattam.
De a csomag régesrégen nem mozdult Athénből.
A magyar posta keresője meg nem találta a számot.
Kaptam pár napra rá egy cetlit a postaládámba, hogy külföldi csomagom érkezett. De a cetlire egy teljesen más kód volt írva, amit szintén nem ismert fel a magyar csomagkövető :D
Bemásztam postára és mit ad Isten nem találták a csomagot... Végül a nevem alapján azonosították.
Megnéztem a csomagot és az eredeti követőkód volt ráírva.
Közben a külföldi követő még ma is azt írja hogy a csomagom, ami tegnap megjött még Athénben van :D
Erre létezik magyarázat?
Kép

Amy . Terra . David . Vera . Ean . Berni . Ren . Zoi . Sigalit . Bertrand . Damian . Masato .
tervben: Fion
NiuKy+

HozzászólásSzerző: Smaug » 2010.01.14. 00:10

Hogyne létezne! A csomagkövető kódok szeretnek elkeveredni és alakot változtatni. Lehet hogy újrahasznosították?

Velem anno az amerikai posta pont a csomagkövető kóddal cseszett ki, de nagyon szépen.

Biztosított (teljes összegre!) ajánlott elsőbbségi levél Amerikából - általában 6-10 nap alatt ideér. A csomagkövetőn hetekig semmi nem volt azon kívül, hogy fel lett adva a csomag. Megfelelő idő után az amerikai lány benyújtotta a kérelmet, hogy kivizsgálják merre jár az elveszett csomag és mi derült ki? Hát a kedves amerikaiak újrahasznosították a csomagkövetőmet és rárakták valami tök más csomagra, ezért nem követett semmit nekem. A csomag mondjuk ettől még totál elveszve maradt, de nem örültünk neki.

A folytatás még vidámabb volt, ugyanis a hivatalos kérelem hatására pár hét alatt megtalálták a csomagomat. Nem fogjátok elhinni hol volt. Ugyanabban a postahivatalban ahol a lány feladta! Igen, öt teljes hetet töltött a csomagom egy helyben, mert valahogy elkerülte a figyelmüket hogy ezt mondjuk el kéne küldeni Magyarországra! >.<*

Természetesen erre logikus lépésként az amerikai lány visszavette a csomagot és megpróbálta újra elküldeni a posta költségén, hiszen nem teljesítette a feladatát és ráadásul biztosított is volt a csomag. Nos erre mi volt a válasz?

a) Ez nem így működik, újra fizetnie kell. A lány rávilágított, hogy ez egy biztosított és elveszett csomag, ráadásul az ő hibájukból.
b) Node milyen a címzés rajta, túl rövid az irányítószám és egyébként is az "xxx u. házszám" formátum olyan gyanúsan rövid, biztos rossz a címzés, fizessen újra. A lány többször erélyesen közölte velük hogy pedig ez a helyes címem.
c) Ó, hirtelen rábukkantak egy olyan szabályra, hogy külföldi küldeményeknél ha már egyszer fel lett adva a csomag akkor a biztosítás és szállítás összege fel lett használva, ezért tényleg nem tudják visszaadni, fizessen újra.

Úgyhogy újra fizettünk (a lánynak nem volt képe még egyszer elkérni tőlem a teljes szállítást, ezért inkább maga állta a felét. Mivel közös rendelésről van szó ezért igen nagylelkű volt ez tőle). Ja és úgy döntött hogy beperli a postát, mert bocsánat, de nem megőrzési szolgáltatásért fizettünk!

Hát ennyit az amcsi postáról >.> (viszont kellemes élmény, közben telefonálgattam a magyar postának is az elveszett csomagról - merthogy először az amerikaiak mindenáron azt akarták bebizonyítani, hogy ez bizony Magyarországon veszett el - és az itthoniak végig nagyon készségesek és segítőkészek voltak. Biztos épp jókor hívtam őket ^^; )

A másik a Kínai+Német posta volt akik szépen elintézték egy csomagomat. A normálisan 4-8 nap alatt megérkező EMS küldeményt sikerült 35 napig tárolgatniuk (és ez NEM Karácsonykor volt). Amint beért az országba egy nap alatt megkaptam, de hogy mi tartott 34 napig nekik (természetesen semmi csomagkövető-frissítés és rákérdezésre kedvesen azt válaszolták a babacégnek, hogy "hát még várni kell jópár napot" Kössssz.) amikor kb két repülőre kellett feltenni a pakkot?!

Hát, bocsi, de eddig csak a külföldiekkel gyűlt meg a bajom és gondoltam egy postás-szidós téma elég a fórumra^^

(Floo - a műtőorvos nem sétál ki a műtőből, de nem is fogsz időpontot kapni, csak 3-5 hónappal későbbre a várólistán. Hidd el, az orvoslás a lehető legrosszabb példa, mert olyan életmentő dolgokra kell hónapokat várni, hogy az embernek sírni támad kedve.)
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: Floo » 2010.01.14. 00:30

Smaug írta:(Floo - a műtőorvos nem sétál ki a műtőből, de nem is fogsz időpontot kapni, csak 3-5 hónappal későbbre a várólistán. Hidd el, az orvoslás a lehető legrosszabb példa, mert olyan életmentő dolgokra kell hónapokat várni, hogy az embernek sírni támad kedve.)

teljesen tudatában vagyok annak, hogy egy doki nem sétál ki a műtőből. tudok róla eleget, bár nem én toporgok bent egész nap, de anyu mesél eleget. ^^ de hónapokig tartó várakozásról tudok eleget. ^^
de mindegy, ez más tészta és bocsánat az offért ^^;
Floo

HozzászólásSzerző: Kala » 2010.07.21. 16:27

Áhh hogy szakadjon le a keze az összes csabai postásnak. Milyen dolog már, hogy önkéntesen azzal szórakoznak, hogy minket szívatnak? Először Ayase csomagjával voltak problémáim. Amikor Ő elküldi nekem elsőbbségivel ajánlva a csomit, akkor hogy van pofájuk nem időben kihozni??? A cuccnak már rég itthon kellett volna lennie, de sem értesítés sem postás nem volt itt. Felhívtam a postát, megnézték a szám alapján a csomag kikézbesítésre került. Ekkor ment fel a pumpa. Szegény Ayase is tiszta ideg volt. Megvártam a délután 6 órát, aztán elmentem a nagy postához. Mondtam, hogy mi a kínom. Ők elkezték keresni a csomagot, ami nem volt meg. Felhívták a kézbesítőt, ő közölte, hogy hozzám bizony nem vitt semmit, értesítést de csomagot sem. Ekkor a másik oldalt a kiscsaj közölte, hogy lehet a fenti postázóba van a cucc. Telefonáltak egyet. Később jött a válasz ott van, és küldték le. Áhh, mondom férfi szaporítószerv. Közölték, hogy másnap kézbesítették volna ergó 3-4 nappal a feladás után. És még a kiscsaj közli, hogy ha közelebb ilyen van, akkor küldje ajánlava. Megmutatom a borítékot, és odabökök, hogy úgy küldte. Erre ő, akkor küldje elsőbbségi ajánlva. Háá, mondom úgy küldte, és mégis ennyit genyáltak ezzel. Erre csak azt a választ kaptam, hogy Pestről ők bizony tegnap kapták. Háá mondom peeeerszee.
Na erre ma épp most, anya hívott, hogy a szomszéd hozott egy értesítést, hogy ajánlott levelem volt. (Crobi haj) Találjátok ki hova dugta a postás???
A Lakóház lenti bejárati ajtajához. Hát dugják fel. Mi van, ha nem épp egy jófej szomszéd jár arra, aki fel is hozza, hanem valaki, aki le se sajnálja, és kidobja?? Erre nem gondolnak.. Áhh sok baromarcú, komolyan.!
De volt már olyan, hogy ajánlott levelet postaládánkba gyűrkéltek. Mi van, ha kiszedik, kilopják én meg várom feleslegesen. Ráadásul ezekért fizet az ember… Legközelebb mi lesz? Otthagyják a giga babadobozt a lenti bejárati ajtó előtt, mert „nem tudtak bejönni”? Hová fajulhat még ez? Hogy merészelnek ilyesmit megengedni maguknak? Mi egy rakás pénzt otthagyunk, a biztonságosabb kézbesítés érdekében, ezek pedig, magasról tesznek rá? Én példul, még örülhetek, mert volt már olyan, hogy annyira biztosra mentem, hogy hivatali elsőbbségivel küldtem anyagot el. Így legalább vigyáznak rá. De ezt nem teheti meg egy hétköznapi halandó. Akkor mégis hogy adjunk fel egy csomagot, levelet belföldön, hogy biztos legyen a kézbesítés, és kirukkoljuk az ilyen helyzeteket??? Belfőldi EMS? Erre megy ki a játék, vagy mégis mennyi pénzt szeretnének legombolni rólunk egy kézből kézbe kézbesítésért??
Áhh, bocsi lányok, de nagyon felment a pumpa bennem..
Lucius,Gilbert,Norio,Esca,Verran,Nube,Taen,Iku,Cho,Sophia
Kala

HozzászólásSzerző: NiuKy+ » 2010.07.21. 17:13

Ó Kala, ez de gáz :S
Sajnos a bunkó postások mindennaposak, ez emberfüggő leginkább. Gondolom, ez nem vigasztal, de azért elmondom hogy a mi postásunknak van egy olyan rögeszméje, hogy akármekkora boríték is érkezik hozzánk, őneki azt kettő vagy négy részre hajtva kell a postaládába betömnie.
Hiába magyaráztam már el neki, mikor egyszer találkoztam vele, hogy azért küldik nagyalakú borítékban, mert valószínűleg nem akarják kisebbe belehajtogatni a tartalmát.
azóta is ezt csinálja...
Mindenhol vannak gyökerek.... a múltkor feladtam egy babafejet nem levélként, csomagként ráadásul. a nőci megkérdezte hogy törékeny-e mert akkor az plusz X forint én mondtam, hogy hát nem annyira mert mégiscsak egy műanyag babafej, és jól be van csomagolva, úgyhogy nem kérem törékennyel. Erre fogta magát és kinyitotta a hatalmas csomagos fiókot az asztalban és álló helyzetből úgy belekúrta a csomagot, hogy majdnem szívgörcsöt kaptam.
A "Mit csinál ember???"-elhűlt felhördülésemre annyit válaszolt: "Azt mondta nem törékeny." Hálisten a babafej gond nélkül érkezett meg...
Kép

Amy . Terra . David . Vera . Ean . Berni . Ren . Zoi . Sigalit . Bertrand . Damian . Masato .
tervben: Fion
NiuKy+

HozzászólásSzerző: Aearunim » 2010.07.21. 22:06

Jesszus Kala ez nagyon gáz. :S Ilyenekért simán be lehet telefonálni ám, hogy talán nem kellene.
A hajigálós sztori is szíven ütött Niu... @_@

De úgy tűnik mindenhol vannak gyökerek. A mi postásunk pl. 3 évig 2 utcával arrébb dobta be a leveleinket, mert ott is lakott a Párommal egyező nevű férfi. Az volt a rohadt nagy szerencse, hogy a saját apja. :D De mi van ha nem rokonok? A Halász nem egy ritka név bakker. Idióták ezek de komolyan. Sőt olyan is volt, hogy mentünk át apjáékhoz, és valami fura indíttatásból (6. érzék) Párom felnyúlt az ottani postaládák tetejére, hogy mi van ha van ott egy elfeküdt levél ami nem látszik. ...és volt...A MIÉNK! Természetesen befizetendő csekk, csak, hogy még mókásabb legyen. Arról már nem is beszélve, hogy ugyanez az arc állandóan azt csinálta, hogy csengetett, én nyúltam naciért, mert hát valljuk be, az ember nem díszmagyarban, kulccsal a kezében várja a postást... szóval nyúltam a naciért, és mire térdig húztam, már belefeküdt a csengőbe (olyankor bennem durván felmegy a pumpa), de mire kiértem sehol senki.
Olyan 2 évnyi szívás után egyszer felhívtuk a központot vagy mifenét, hogy egyáltalán nem vagyunk megelégedve ezzel a pofával (nem csak mi, egyszer egy nyugdíjas nénitől elvette az 5000-est, amikor a megszokott 500-ast akarta adni borravalónak amiért kivitte a nyugdíját... úgy kellett másnap megkeresni a gondoknak, hogy tán vissza kellene adni azt a 4500-at... Ó, hát ő azt nem vette észre! Mert biztos nem számolja le a pénzt nap végén. Mindegy.) És most, 3,5 évvel azután, hogy először rontottam ki idegesen az első idegtépő gyilkos csengetésre, végre leváltották!

Happy end.

És ezek még nem is olyan nagy dolgok. De én pl. mindent Páromék irodájába rendelek. Ide soha semmit.
Itthon: ♥Yuri♥ (Iplehouse Asa SID)
Aearunim

HozzászólásSzerző: libachan » 2010.07.22. 15:29

Fuha...hát őszinte részvét mindenkinek... :(
Nálunk is volt már egy két probléma a régi postás részegsége miatt... A faluban van egy ugyanolyan vezetéknévvel rendelkező nő, mint mi, aki 5-6 utcányira lakik tőlünk, ahova a nővérem csomagját drága postás bá' (ami ráadásak belföldi volt, elsődleges ajánlott) bevitte a nőhöz, aki ráadásnak nem hogy szólt volna, még mi mentünk megkeresni a csomagot is viszont ki is bontotta, és elhagyta belőle a dolgokat. (azóta ami az ő nevére jön hozzánk, anyám mindig azzal a lendülettel dobja ki a szemetesbe...)
Oh és egyszer ebayről rendeltem videó játékot, és az sem nálam kötött ki elsőnek...szerencsémre olyasvalakihez került, aki normális volt és eljutatta hozzám...a cím ami a csomagon volt, pontosan az én címem volt, név, utcanév, semmi nem stimmelt az úriember és az én házam között, csak annyi hogy UTCA 9 (meg Páty, persze).
Bár azóta (szerencsére) ezt a postást leváltották, és azóta nem tűnik el semmi :D már csak lusták, de ez van :lol:
Kép
libachan

HozzászólásSzerző: Sheila » 2010.09.15. 16:31

Gondolom ilyenre sem volt még alkalom hogy dicsérjük a magyar postát. XD
Az utobbi idöben sok embertöl hallom hogy elad külföldre, ugyhogy arra gondoltam hasznos lehet ez az info másnak is. ^///^ Beszéltem ma a postával és valoszinü egy vagy nagyon kedves, vagy nagyon jókedvü emberrel beszéltem. XD
Mint kiderült az MPL-en vannak olyan országok akikkel ugymond szerzödésben vagyunk ezért az egyszerü ajánlott+elsöbbségi csomikat is tudjuk nyomon követni. Hozzá tette persze hogy tetü lassan updatelödik uj infoval. Nekem ezek tök uj infok voltak, ugyhogy ha netán köztudottak lennének elnézést érte. ^///^

Az alábbi országokhoz müxödik az MPL követője:

Németország
Belgium
Dánia
Észtország
Finnország
Horvátország
Írország
Japán
Lengyelország
Luxenburg
Svájc
Svédország

És hogy ezt bizonyitékkal is alátámasszam, most küldtem a mult héten egy szétszedett babát Finnországba, és láss csodát tényleg ott van minden info. RR176063913HU akit érdekel keressen rá. ^///^
Mégegyszer elnézést ha totál felesleges infok voltak ezek, nekem totál uj volt. XD Viszont ezek után ezekbe az országba menő csomagoknál lehet mondani hogy bizony ez is online követhetö. :cool:
BJD addict and damn proud of it!
Sheila

ElőzőKövetkező

Vissza: Vásárlás és szállítás