Magyar Posta rulz...

Ide tessék írni a "hol kapható" és a "hogyan fizetek?" kérdéseket

Re: Magyar Posta rulz...

HozzászólásSzerző: moniee » 2010.09.15. 20:39

Wow, ez nagyon nagyon jó dolog, köszi hogy megosztottad Sheila!! :spark
Kép
f l i c k r|||m o n i e e . n e t
Itthon: Tatiana (Iplehouse Tatiana), Evolet (moniee Evolet)
Eszter Johanna Blanche Prudence(Napi Epona)
moniee

HozzászólásSzerző: Smaug » 2010.09.15. 21:18

WoW, szerintem is nagyon hasznos infó! Még hozzáfűzném, hogy én úgy tudtam, hogy az ajánlott csomag iktatószámát bármilyen célország esetében le lehet követni... Pár ország ahová küldtem és nincs Sheila listáján:

USA
Új Zéland
Nagy Britannia
Ausztrália

Az ő esetükben is működött a csomagkövetés.

Az MPL oldala nekem nagyjából 1 (néha 2) nap késéssel szokott frissülni, de pár nap után már a célország csomagkövetőjén is megjelenik (és ez pl az USPS meg az Új Zélandi posta esetében nagyon gyorsan frissült).

Európai országoknál előny még hogy értékbiztosítás is vásárolható - így kb olyan szolgáltatást kapunk, mint az EMS, csak lassabb. Sajnos értékbiztosítás Európán kívül már nincs mindenhová (fájó pont pl. hogy az USA-ba nem lehet...)
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: Sheila » 2010.09.15. 21:36

Bakker és tényleg. o.o
Usat is megprobáltam, ez hogy lehet? :lol:
És vajon a néni miért nem mondta nekem? XD
BJD addict and damn proud of it!
Sheila

HozzászólásSzerző: Smaug » 2010.09.15. 23:12

Haha, én is egy amerikai lánytól tudom - írta hogy csak adjam oda neki az iktatószámot és azt ő tudja követni. Gondoltam kipróbálom, és tényleg :lol:
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: Jesang » 2010.12.09. 12:16

Akkor elregélem én is a történetünket.
Hát, Sevenke meg a néhány képemen felbukkanó Titokzatos MSD meg tudtak érkezni épségben, minden bonyodalom nélkül, és akkor jött Jiro. Mivel postafiókos vagyok, naponta jártunk csekkolni, amikor lejárt a körülbelüli érkezési idő, de néma csend és hullazaj. Velünk is eljátszották ezt a "kód nélkül képtelen vagyok megnézni, hogy Amerikából érkezett-e csomag erre a névre" című előadást (mert komolyan olyan rohadt sok van belőlem Szegeden, akik a Denver Dolltól várnak egy csomagot >.<), a kódot nem kaptuk meg, mert a Denver valamiért nem volt hajlandó (a mai napig!!!!) előkeríteni a kódot nekünk. Végül másfél hét késéssel jött a vámról a papír, hogy ott fogták szerencsétlen gyereket, és számlát akarnak. Jó, elment a számla, eltelt a hétvége, jött a hétfő, és értesítés sehol. Amikor felhívtam őket, hogy mi van, még a nő volt megsértve, hogy mi az, hogy neki ezt meg kell néznie (egy ezres ment le a mobilomról, mire megkaptam az infót). A gyerek megjött, csak rossz postára jött ki. (Az mellékes, hogy 11 ezret számláztak ki kezelési költség címszóval, mert méltóztattak elkeverni >.<). Ezek után a batár nagy, piros TÖRÉKENY felírat ellenére úgy lecsapták az asztalra a fiút, hogy azt hittem, átnyúlok az ablakon, és szálanként tépem ki a nő haját. És a vége poén: valami marha nem volt képes a NYOMTATOTT szöveget kiolvasni, és Szilléri sugárút helyett a Suilleri útra akarták kikézbesíteni, amit amúgy az egész országban nem találtam.
Itthon: Seven [RS Bao], Dextera [RS Mai], Belmore [DF-H Rain], Ashiaa [DF-H RongXuan buci], Oliver [SE Tiny Zack light tan], Vhaleio [Ninodoll Woo. U mod.], Élsi [RS Mei]
blogom: Dark Moon Dorm
Jesang

Re: Független csevegés BJD témában-

HozzászólásSzerző: Kala » 2011.07.21. 12:01

Kicsit más téma, de fontos!!!!!
Ma felhívtam a magyar posta ügyfélszolgálatát, ugyanis Írországból küldtek nekem csomagot, még 9-én, és 13-a óta a csomag követő nem mozdul, nem tudunk róla SEMMIT! A lényeg, hogy utolsó ismert helye London, ahol kicserélték a követőt. Ugyanis a csaj (csapom agyon) levélként küldte, biztosítással. Londonban meg EMS követő számot adtak neki. De sem az egyik, sem a másik részen, NEM TUDNAK SEMMIT!
De a lényeg! A törvények szerint, ahogy küldték a csomagot, azt úgy kell kézbesíteni.
Plusz a VÁM! Tudtátok, hogy úgy szól a törvény, hogy a Vám nem fogja meg a csomagot EU-s országon belül, kivéve ha annak tartalma nem EU-s országból való? Vagyis, ha EU-ból kapod a babád, akkor is vámolhatnak, ha kiderítik, hogy az Kínai, vagy Koreai. Jó mi?
Lucius,Gilbert,Norio,Esca,Verran,Nube,Taen,Iku,Cho,Sophia
Kala

Re: Független csevegés BJD témában-

HozzászólásSzerző: Zi-chan » 2011.07.21. 14:11

Hm mondjuk eddig én ugye eu-n kívülről kaptam csomagokat, most Aiji buksija jött Franciából és a követő szerint be se ment a vámra ^^;
Am, amúgy nem a csajszinak kellene gondoskodnia arról, hogy a csomag megérkezzen hozzád? Úgy értem neki se ártana rohangálni a csomag után, vagy hogy legalább az ems követőt kiderítse (nekem ez is abszurd, hogy feladta levélként és Angliában átrakták ems-re...)?
Zi-chan

HozzászólásSzerző: Shinku » 2011.07.21. 15:03

Szerintem is zargasd a csajt, hogy hol a csomag! Az ő feladata lenne kideríteni, hogy most akkor mi van.
Itthon: Alvin (AR - Cien) ● Letuchaia (CD - Vampire Beau) ● Wayne (SD - Shaun) ● Illinois (MNF Chloe) ● Lulu (MNF Ante) ● Ren (MNF Elf Shiwoo) ● Caro (MNF Miyu fej)
▪ ▪ ▪ Blog
Shinku

HozzászólásSzerző: Kala » 2011.07.21. 17:25

MAGYAR POSTA ÉN ÍGY SZERETLEK!
Postakövető nem mozdul....
Ír csajszi írt az ügyfeleseknek a válasz:
A csomag Magyarországon van.
Magyar EMS elosztó központ szerint, a csomag nem érkezett meg.....
Közölték, hogy "fizikailag lehet itt van, de hozzájuk nem érkezett meg"

ILYENKORMIVAAAAN?
Lucius,Gilbert,Norio,Esca,Verran,Nube,Taen,Iku,Cho,Sophia
Kala

HozzászólásSzerző: Smaug » 2011.07.21. 23:09

1) Az hogy valamit levélként adtak fel még nem jelent semmi rosszat. Nyilvánvalóan van csomagkövetőtök, egy "levélpostai" küldeményt ugyanúgy lehet értékbiztosítani is mint egy csomagot, és ez nem jelenti azt hogy borítékban van. 2kg súlyig mehet levélpostai küldeménynek bármi ami két méternél rövidebb. Én eddig életemben összesen kétszer adtam fel "csomagként" dobozt - egy test túl nehéz volt, egy ember pedig direkt kérte az EMS-t. Az össze többi festett fej,eladott testrész és más cucc ajánlott (értsd: csomagkövetős, regisztrált) elsőbbségi (értsd: Európán belül kb. olyan gyors mint az EMS) küldeményként ment, amit hivatalosan "levél" néven neveznek a postán.

2) Ahogy Shinku mondta, a feladó tulajdona a postára adott tárgy egészen addig míg meg nem érkezik a címzetthez. Ezért őt tud hivatalosan bármit is tenni. Ezt kommunikáld felé és kérd hogy indítson hivatalos reklamációt.

3) Nem fogják megvámolni csak azért mert EU-n kívüli dolog van benne, hacsak nem dörgölöd ezt az orruk alá. Egy random műanyag babatestrészre szerencsére nincs ráírva hogy made in China. A vámon sokkal több pénzt sokkal kevesebb munkával be tudnak szerezni minthogy megérje nekik utánanyomozni egyetlen játékbaba-darabnak (ami egy laikus számára nem látszik túl értékesnek). Az ő idejük sem végtelen és nem tudnak akkora adót kisajtolni belőle hogy megérje a ráfordított energiát és lehetséges elveszett nagyobb fogásokat :)

Viszont nagyon fura ez a félúton EMS kód beszerzése...szerintem vaamit kavart ott az angol posta. Ami nem lenne újdonság, ők szeretnek mindenfélét kavarni. Nagyon szourkolok, hogy azért gond nélkül befusson a csomid - még ha némi késéssel is ^///^
Kép
Smaug

ElőzőKövetkező

Vissza: Vásárlás és szállítás