Pletykaest (Granado Charles, IH fantasy Chris)

Történetek képekben

Pletykaest (Granado Charles, IH fantasy Chris)

HozzászólásSzerző: Smaug » 2015.01.05. 12:38

Személyesen könnyebb, mint levélben XD

:muffin:

Kép

Nightowl: ...és a lökött Borostyán Mágus úgy megsértődött, hogy két hétig folyamatosan vizsgáztatta szerencsétlen tanoncokat.
Silverfox: A Borostyán Mágus még mindig nem fogja fel, hogy ezzel saját magát is minősíti.

Kép

Nightowl: ÓÓóó, szerintem tökéletesen tisztában van vele, de ha ennek híre megy, soha többé nem fogják "véletlenül" rábízni a tanoncokat, még helyettesítőnek sem. A saját hírét meg különösebben nem rontja, mert mindenki tudja, hogy a Borostyán Mágus milyen temperamentumos.
Silverfox: És sértődékeny.

Kép

Silverfox: Emlékszel még régen, mennyi ideig is duzzogott, amikor rájött hogy nem egy ősz, szakállas vénember vagy?
Nightowl: Legalább egy fél évig. Uh. Bár valljuk be, az éppen nem tartozott a legintelligensebb húzásaim közé.

Kép

Silverfox: Owl, minden rosszindulat nélkül, de te sosem az intelligens húzásaidról voltál híres.
Nightowl: Pont. Bár mentségemre legyen mondva, ha szakállban nem is, de az ősz vénember ügyben azóta egész jól haladtam.
Silverfox: Hm. Pont.

:nap:

Whooo, ezt a mozgalmas, változatos és dimanikus képekben bővelkedő történetet....csak a párbeszéd miatt tettem a fotósztorikba, mert egyébként az egész kb. egy kép négy szögből. Ennyire futotta :'D

Kiegészítő infó: A temperamentumos Borostyán Mágus a Mágustanács főtitkára, és nem veszi jó néven, ha tanítóbácsinak akarják használni. A néhai Lila Mágus tanítványa volt, szóval Nightowl-al (aki az ex-Lila Mágus) jó régi ismerősök.
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

Re: Pletykaest (Granado Charles, IH fantasy Chris)

HozzászólásSzerző: Tifa » 2015.01.12. 13:31

:) Azért még ha csak egy beállítás 4 féle verziója, akkor is tök jó! :)
- Silverfox megtestesült verzióban volt, vagy csak valahova feltetted a fejet? Csak mert az nem látszik, és lehet én is valami ilyen módszerrel tudnék egy két képet Rengéről és a tünde csajsziról fotózni -
Tifa

HozzászólásSzerző: Smaug » 2015.01.18. 18:20

Jaj, igen tényleg olyan mintha lebegne, de igazából test is van Silverfox alatt - csak a fekete garbó, meg az árnyékok... ^^;

De gondolkodtam a helyzeteden, és szerintem működhet valami hasonló beállítás - ha mondjuk teszel egy papírgalacsint Deedlit fejébe és valami hurkapálcát, vagy evőpálcikát beleszúrsz a nyakán át, akkor máris oda tudod támasztani Renge mögé, mintha mögötte ülne és előrehajolna...ilyesmi megvilágításban úgyis árnyékba esne a többi része és a haját is úgy lehetne rendezni, hogy azt imitálja, mintha lenne test alatta.

A megvilágítás egyébként szintén nem bonyolult...van egy darab asztali lámpám, és azt irányítottam rájuk féloldalról, és minden más fényt lekapcsoltam a szobában (úgy nem lesznek mindenféle random árnyékok, csak az amit tényleg te irányítasz). Csak az a fontos, hogy a fényképezőgéped valami mozdulatlan támasztékon legyen (ha nincs tripod, akkor pl. asztallapon, vagy egy taktikusan elhelyezett könyvhalmazon), hogy ne mozduljon be amikor exponálsz. Ezt kompakt fényképezőgéppel is lehet (legalábbis nekem a kicsi kompaktommal is ment) :)
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: Tifa » 2015.01.19. 12:52

:) Köszönöm szépen a választ, és a tanácsot! :) - amint vettem új akkukat meg fogom próbálni! :) -
Tifa

HozzászólásSzerző: Sayuu » 2015.01.25. 18:23

Wow ezt asztali lámpával? :O nagyonjó, gyönyörűek és annyira realisztikus :love:
Én is szeretnék komolyabb fotókat csinálni, beállított fényekkel meg mindenszépséggel, de nekem nagyon sárga az egész. Neked fehérfényű lámpád van? *bocsi az offért, csak érdekel, hogy lehet ilyen szépet alkotni :geek: *
Hogy on is legyen, a sztori meg még így is vicces, annyira jó betekinteni néha az ilyen eszmecserékbe, annyira élő az egész ^///^
Itthon: Kiro(DollZone-Megi)Chieri (FL mnf Rena) Sasayan(Volks Yo-SD Colin ) Troye (AS New Adrian)

Kívánságlista: IH JID Daniel/Daniel DollLegend-Parado/ShaunSoom Dia maleDC Charles
Sayuu

HozzászólásSzerző: Smaug » 2015.01.25. 22:33

Sayuu - Aham, egy asztali lámpával jól lehet ilyen erősen kontrasztos portrékat csinálni (mást nem nagyon). Beleültetem a babát a forgószékbe, mögé teszek egy nagy fekete kartont ívesen háttérnek és ráirányítom a lámpát, aztán addig forgatom a széket amíg szép lesz az árnyék :D A mostani izzót az OBI-ban vettem, az a neve hogy Osram Dulux Superstar, 23W-os és hideg fehér fényt ad (az asztali lámpám meg kicsit úgy néz ki mint a Pixar lámpa, szóval jó nagy izzó is belefér XD).

De igazából nem feltétlenül szükséges hogy hideg fehér fénye legyen az izzódnak, az előzőm ami benne volt egy 20W-os volt 2700 K fénnyel (tehát kevesebb fényt adott és sárgábbat is), és azzal ilyeneket csináltam:

http://i185.photobucket.com/albums/x266 ... 1416_2.jpg
http://i185.photobucket.com/albums/x266 ... 5aae45.jpg
http://smaug11.deviantart.com/art/Black-Lotus-206196018
(ez a három kompakt fényképezőgéppel van)

Ami fontos, hogy átállítsd a fehéregyensúlyt a fényképezőgépeden vagy lámpafényre, vagy kézi beállításban egy fehér írólapot alapul véve. És nem szabad égve hagyni a szobában semmilyen más fényt, és vakuzni sem szabad, mert a különböző fény-színek megőrjítik a gépet! ;) Ja, és tényleg le kell támasztani valamire a masinát, különben be fog mozdulni.
Kép
Smaug

HozzászólásSzerző: Sayuu » 2015.02.23. 16:56

Elnézést a késői válaszért, nagyon szépen köszönöm a leírást :) :) próbálkozni fogok mindenképpen^^
A mostani próbáim a kevés fénynél való nem túl élénk képek készítése ;)
Itthon: Kiro(DollZone-Megi)Chieri (FL mnf Rena) Sasayan(Volks Yo-SD Colin ) Troye (AS New Adrian)

Kívánságlista: IH JID Daniel/Daniel DollLegend-Parado/ShaunSoom Dia maleDC Charles
Sayuu

HozzászólásSzerző: Smaug » 2015.03.03. 19:58

Igazán nincs mit :) Annyi infóm van még, hogy épp most vettem lámpa 2.0-t az előző mellé. Most az OBI-ban 21W volt a legnagyobb fényerejű hideg fényű izzó, ugyanúgy osram és nem mondom elég drága, 3000Ft... Szerváltam hozzá egy Rabalux Samson nevű asztali lámpát is, remélhetőleg beválik a kombináció :)
Kép
Smaug

Vissza: Foto sztorik