Luts színegyezések (Delf kivételével)

Ha van valami amiről nagyon szeretnél képet de nem tudod hol keresd

Luts színegyezések (Delf kivételével)

HozzászólásSzerző: Smaug » 2009.07.29. 23:14

...hehe, hát ez annyira nem "kerestetik" mint inkább "adatik". Gondoltam a jövőre tekintve hátha valakinek jól jön egy ilyen összehasonlítás :D

Kép
Az összkép szerintem nagyszerű^^ JD feje egy Luke - vagyis a kisebb Leekeworld fejek egyike, ezért féltem hogy túl hosszú lesz a nyak, de örömmel jelenthetem, hogy nagyon is jók együtt. Viszont szerintem egy nagyobb Leeke fejet is el tud cipelni ez a nyak^^

Kép

Kép
Közelebbről...

Kép
Oldalról...

Kép
Ennyi rés van a nyakrés mentén - ez kb ugyanakkora mint a Buddydoll 70cm-es testtel volt...

Kép
Színösszehasonlítás. Élőben kevésbé látszik...fura módon o.O A fej egy majdnem két éves Leekeworld NS szín, a test pedig egy vadiúj Luts Realskin Normal^^

Kép
Méretkülönbség a Leekeworld Gentle testtel...a magasságkülönbség főleg a lábakban van...

Kép
...itt mégjobban látszik, mert a csípőjüket tettem egy vonalba. A kép kicsit torzít, de a válluk is pont egy vonalba került^^

Kép
Még egy színösszehasonlítás. A különbség élőben még mindig kevésbé látható...a Leeke NS egy árnyalattal sötétebb, de ugyanaz az alapszín, nem sárgásabb és nem rózsaszínesebb^^

Kép
És a végére a Senior Delf test számomra kedvenc része...a TAPIZÓ KEZEK!!!! Most komolyan...nagyon szépek, rendkívül jól pózolnak csuklóban és kifejezőek...de akárhányszor meglátom ez jut eszembe :lol:
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

Everpurple / Aria Doll és LUTS SDF szín összehasonlítás

HozzászólásSzerző: Fujimiya Aya » 2010.04.06. 11:29

Nagyon elgondolkodtam, hogy Nayának (LUTS Senior Delf Summery 2009 buksi) tökéletes lenne a régi/új Everpurple / Aria Doll 16 éves classic fiútest (ami egyébként Zion teste is):
http://www.aria-english.com/shop/step1.php?number=3

Itt további képek találhatók a testről:
http://www.aria-english.com/board/view. ... 1&CB=&ID=5

Nem mellesleg 328 dollár egy 62 centis babáért szerintem nagyon is elfogadható árban van, főleg, mivel ugyanez a baba az Everpurple-nél korábban 150 dollárral volt drágább. Remélem, nemcsak nyitási akciós árról van szó.

Szóval Everpurple szín összehasonlító képeket szeretnék látni, mert én sehol sem találtam. A DoA-n azt írják, hogy nagyon hasonló a Volkshoz. Ami viszont tudtommal sárgásabb, mint a LUTS SDF-ek színe, de nem lehetetlen vállalkozás.
Szerintetek egy jó blushinggal eltüntethető a színkülönbség, vagy ne is álmodjak róla?

Ha a szín oké, erősen gondolkodok egy Zion spliten. Egy übertünci Zion buksi valakinek? ;)
Itthon: Tristan & Ichiru (LUTS SDF Howl x 2, Asher (SOOM MA Sabik), Ion (LUTS 2009 Wintery), Lenhardt (LLT Roderich), Asha Night (LUTS SDF Jude fej), Naya (LUTS 2009 Summery fej)
Ametisztgyöngyök

Kép
Fujimiya Aya

Re: Everpurple / Aria Doll és LUTS SDF szín összehasonlítás

HozzászólásSzerző: Smaug » 2010.04.06. 14:01

Hát, indirekt infót tudok így hirtelen...de talán egyszer Libachan megengedi hogy az Everpurple buksiját összehasonlítsuk egy Luts babával^^

Addig is amit fel tudok ajánlani:

Kép
A bal alsó fejtető egy Pipos normál, ami elméletileg nagyon hasonló Volkshoz. Mellette a test egy régi Leekeworld Normal és láthatóan nagyon-nagyon közel állnak egymáshoz színben ("Volks" kicsit sötétebb). Namost ez eddig nem tűnik túl használhatónak, de ha összeveted ezzel a képpel:

Kép
Balra Luts SDF (2009), jobbra ugyanaz a Leekeworld régi Normal.

Amint látod van különbség. A képen valamiért jobban látható, mint a valóságban - de szerintem egy működőképes kombináció. Olyannyira, hogy ha egyszer élőben találkozol JD-vel, meg is tekintheted, mert ő a Leeke szín (ami hasonlít a Volskhoz és azon keresztül az EVerpurple-höz) és a teste az SDF.

Külön előny, hogy a fej lesz a világosabb a kettő közül - és az arcfestés mindig sötétít a színén. Hátmég ha valaki direkt figyel a rárakott blush mennyiségére, szerintem nagyon szépen el lehet takarni, hogy csak minimális eltérés látszódjon :) Mivel a Volks/Everpurple kicsit még sötétebb a régi Leeke színnél, ezért kicsit több blush kell majd, vagy kicsit jobban látható lesz a különbség...de ha beleszeretnék ebbe a kombinációba, én megpróbálkoznék vele (note: Smaug rájött, hogy annyira nem zavarja, ha nem hajszálpontos a színegyezés)

Viszont érdemes lenne kinyomozni ennek az Everpurple testnek a nyakkörfogatát, meg a vállszélességét. Képről elég kis nyeszlettnek tűnik, és nehogy lufinak nézzen ki Naya feje rajta, mert azon a világ összes blusholása sem segít...

Remélem segítettek valamennyit a képek ;)
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: Fujimiya Aya » 2010.04.06. 15:19

Smaug, már megint le a kalappal előtted. :fan: :fan: Köszi!!!

Én végül végigfutottam a DoA-n az Everpurple Iris topic 11 oldalát, hátha találok benne valami használhatót. @_@ Sokan írják, hogy tényleg tiszta Volks szín, egyesek szerint viszont még világosabb, mint a Volks pureskin.

Végül találtam egy szerencsés összehasonlítást:

http://i60.servimg.com/u/f60/11/20/14/91/iris410.jpg
http://i60.servimg.com/u/f60/11/20/14/91/iris810.jpg

A leányzó egy Everpurple Iris, a keze azonban egy Senior Delf leányzó keze. ^///^ A tulaj azt írja, hogy a kezeket kirakta egy napra a fényre (nem a napsütésbe) és úgy "mellésárgult", hogy észre sem lehet venni.

A Volksszal valóban nagyon jól mutatnak szintén együtt, itt van néhány Everpurple-Volks összehasonlító fotó is:
http://www.flickr.com/photos/ashbet/set ... 435858061/

Szóval nekem is úgy tűnik, a színnel nem lehet probléma ezek után, főleg, mivel Island festette Naya buksiját, legfeljebb még rádob egy kis színt vagy a fejre, vagy a testre, és megoldottuk.

Viszont a buksi méretére nem gondoltam. ^^; Úgy voltam vele, hogy egy 62 centis fiútest már csak jó lesz a mi kis Nayának... De igazad van, le kellene valahogy azt is csekkolni... A probléma ott van, hogy tudtommal egyetlen egy Ziont sem adtak még el az Everpurple-nél, mert

"There was some problem of missing some of origin parts of 16 yrs.
Due to this problem, release of 16 yrs has been postponed until January or so.
We are sorry about such inconvenience.
Thank you."

Na, ezt azóta sem tudták megoldani, most meg már nem is fogják, hogy a babákat az Aria kezdte el forgalmazni...

Azaz nincs mivel összehasonlítani, mert még senkinek sincs 16 éves classic fiúteste. o.o Viszont Zion most is limitált az Ariánál, csak április 18-ig lehet kapni. :O

Ha nem rendelem meg addig, Zionnak búcsút inthetek, és ki tudja, mikor lesz újabb 16 éves fiú babájuk, akit splitben lehet kérni.
Ha nem rendelem meg, lehet, hogy később kidobják csak a 16 éves fiútestet is, és akkor nem kell splitben gondolkodnom.
Ha megrendelem, lehet, hogy nem lesz jó a test Nayának.
Ha megrendelem splitben, lehet, hogy meglátom Zion fejecskéjét, és az istennek sem fogok tudni megválni tőle... Istenem, de nagy dilemmák ezek... @_@ @_@ ^^;
Itthon: Tristan & Ichiru (LUTS SDF Howl x 2, Asher (SOOM MA Sabik), Ion (LUTS 2009 Wintery), Lenhardt (LLT Roderich), Asha Night (LUTS SDF Jude fej), Naya (LUTS 2009 Summery fej)
Ametisztgyöngyök

Kép
Fujimiya Aya

HozzászólásSzerző: libachan » 2010.04.08. 00:32

ez engem is mindig érdekelt XD
nos igen, én is sokat olvastam ebben a témában hátha találok valami hasznos infót. annyit én is találtam hogy a volks ns nagyon hasonlít everpurple nsjére ^^ meg olvastam olyat is hogy luts ns sem rossz... *nézegette a Luts Junior Delf testeket*
de viszont azt nem tudom pontosan hogy mekkora lehet a hasonlóság Luts és EP skinszínjei közt...de ezt kiküszöbölhetjük azzal, hogy Shiroinál van luts test - és megnézzük hogy hasonlítanak e (mint színben, mint árnyalatban) és készítünk egy pár fotót ^^-

btw, lemérhetem Chesaya buksiját - ha úgy gondolod. mert szerintem evernél az a test volt zionnak ami a Chesayanak. ( én személy szerint azért a testért odavagyok :fan: http://edoll-e.com/shop/step1.php?number=590 ) mert ha ever összekaparja magát (amiben nagyon reménykedem) akkor megint kiadják azt a bodyt~
Kép
libachan

HozzászólásSzerző: Smaug » 2010.04.08. 01:01

Luts és Volks nem illik össze teljesen, de kb ugyanannak a színnek a két árnyalata - csak Volks sötétebb. Ezért lehet összeblusholni őket, vagy akár kevésbé...öm...finnyásaknak blush nélkül is használható lehet :) Csak vigyázat, mert Luts színe az utóbbi időben világosodik! Persze ez Ayát nem érinti, mert neki már pont a Luts állandóra megvan, de ha ezen a hibriden gondolkodsz Libachan, akkor vedd számításba, hogy egyre kevésbé és kevésbé fog illeni a Volks színhez (hacsak nem változtatnak tendenciát :lol:)

Viszont Chesaya teste a képen nem ugyanaz, mint Zion teste volt Everpurplenél. Chesaya a 14yo testtel nyomul, ami csak 56cm magas, de fura módon képen lényegesen zömökebbnek és szélesebbnek tűnik, mint Zion 16yo teste (az volt az eredetileg megjelent is), ami 62cm magas és izmos, de soványabb ránézésre.

Persze lehet hogy ez a különbség esetleg a fejek közötti méretkülönbségből adódik, de értékes következtetéseket tudunk levonni, ha azt feltételezzük, hogy Chesaya és Zion feje/teste egymás között akadálytalanul cserélhető:

Az általad linkelt oldalon ott a nyakkörfogat: 8.8cm (vesd össze SDF nyakkörfogat: kb. 10cm)
És a vállszélesség: 11.6cm (most hirtelen nem fogom lemérni, de szerintem az SDF inkább a 13cm-t közelíti, de akár 14-15-ön sem csodálkoznék.)

Vagyis ezekből az adatokból következtetve azt kéne feltételezni, hogy Zion teste túl kicsi egy SDF fejnek. Persze ez csak akkor, ha a test valóban olyan kaliberű nyakban és vállban mint a 14yo test, amit Chesaya használ...
Kép
Smaug

HozzászólásSzerző: Fujimiya Aya » 2010.04.08. 09:26

Annyira kedvesek vagytok, hogy így foglalkoztok a témával. :love:

Az Aria Doll honlapján az alábbi szerepel:

Q:Are the same body of 14yrs elegance body and Everpurple's 14yrs body?
A:No, we renewed hand parts and leg parts so our doll body is different body from Everpurple.

A 16 éves fiútestnél pedig végre-valahára kirakták a méreteket (tegnap még nem voltak fent), gondolom, sokan rágták a fülüket. Eszerint:

Doll type: 16yrs Classic boy type
Tall: 62 cm
Weight: kg
Head size : 23.8cm
Circumference of neck: 10cm
Width of shoulders: 14cm
Circumference of chest: 25cm
Circumference of waist: 20.7cm
Circumference of hips: 25.2cm
Length of arm: 23cm
Length of leg: 32.3cm
Length of foot: 7.7cm

Eszerint a 14 éves test és a 16 éves test között tényleg van különbség, és nem is kevés.
Ha ezeknek a számoknak hinni lehet, akkor Zionnak egy centivel szélesebb a válla, mint a SDF testnek, a csípője is szélesebb egy kicsit, a lába viszont néhány mm-rel kisebb. Azaz remény az van. :love:
De lehet, hogy tényleg meg kellene várni, míg valaki begyűjt egyet, hátha láthatjuk más buksival. És bízom abban is, hogy esetleg kidobják csak a testet fej nélkül is a későbbiekben. És addig vadul drukkolok, hogy az ára ugyanennyi maradjon.

Libachan: Nagyon megköszönném, ha esetleg tudnátok dobni egy-két összehasonlító fotót a színekről. :love:
Ametisztgyöngyök

Kép
Fujimiya Aya

HozzászólásSzerző: Fujimiya Aya » 2010.04.09. 08:46

Megkaptuk az Aria Dolltól a választ a kérdéseinkre.

Hi~!Sorry but we don't have any plan to sell our Zion's body separately in the near future. And we'll release another dolls with the same body (Zion's body) in the future. All of our dolls (including future dolls) are limited editions made from us. Sorry for the inconvenience and thank you for your understanding.

Úgy döntöttem, ezek alapján belevágok. Meghirdetek egy splitet (hátha valakit érdekel ez a helyes kis buksi és van egy Volks vagy egyéb teste, amire rá tudja majd tenni), és ha összejön, azt égi jelnek veszem. Ha egy hét alatt nem jön össze, akkor még mindig rendelhetek később egy másik limitáltat. És addig hátha látunk más buksit is ezen a testen és könnyebb lesz dönteni pro vagy kontra.

Öööö... Az "osztoznék" alfórumon miért nem tudok új topicot nyitni? Zárolva van vagy nincs hozzá jogosultságom?
Ametisztgyöngyök

Kép
Fujimiya Aya

HozzászólásSzerző: Smaug » 2010.04.09. 11:41

Aya - sajnos nem tudom letesztelni, hogy most működik-e, mert én eddig is tudtam ott témát nyitni...de átállítottam pár dolgot, próbáld meg, hátha most már tudsz témát nyitni az osztozós részben ;)

De legközelebb ha ilyen gondod támad, légyszi a Help-be írj, mert így csak teljesen véletlen, hogy erre jártam és észrevettem a problémádat...
Kép
Smaug

HozzászólásSzerző: Fujimiya Aya » 2010.04.09. 11:50

Oké, most már műxik. Bocsiii. ^^;
Ametisztgyöngyök

Kép
Fujimiya Aya

Következő

Vissza: Kép kerestetik