Sárgulás - tippek és történetek

Útmutatás hogyan fesd ki babádat, hogyan lehet teljesen egyedivé varázsolni vagy csak esztétikusabbá tenni

Re: Sárgulás - tippek és történetek

HozzászólásSzerző: Smaug » 2010.10.31. 16:38

Ahogy írtam, mind Iplehouse mind Luts túl van már a problémán. A Lutsnál csak a Delf (NEM Senior Delf, NEM Kid Delf, nem más...csak a Delf) fehér bőre zöldült és ez volt kb.....5 évvel ezelőtt. Az új fehérnek semmilyen átlagon felüli képessége nincs. Iplehousenál pedig csakis és kizárólag a Tan (barna) szín zöldült, és ez több, mint két éve volt - azóta ők is megoldották.

Szóval semmi ok az aggodalomra. A leendő babáitok pontosan ugyanúgy fognak sárgulni mint mindenki más babája ;)
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: Amy^^ » 2010.10.31. 16:55

Jaj bocsi(mostanába szétszort lettem)
De honnan tudsz ilyen sokmindent én semmit se tudok színte pedig szétnéztem mindenhöl
Köszi
Tervben:Amy,Canterberry,Yuki
Amy^^

HozzászólásSzerző: Shinku » 2010.10.31. 20:38

Onnan, hogy régóta benne van a hobbiban. ;) Nem csak szétnézés kérdése szerintem, hanem tapasztalat stb. :D
Itthon: Alvin (AR - Cien) ● Letuchaia (CD - Vampire Beau) ● Wayne (SD - Shaun) ● Illinois (MNF Chloe) ● Lulu (MNF Ante) ● Ren (MNF Elf Shiwoo) ● Caro (MNF Miyu fej)
▪ ▪ ▪ Blog
Shinku

HozzászólásSzerző: Smaug » 2010.10.31. 22:51

Yep - majd' 4 év aktív kutatás ^///^ Valamiért nekem az is hozzátartozik az egész csomaghoz hogy rennngeteg információt olvasok a babákról, meg a hobbi többi aspektusáról is...igazából többet, mint amennyi szép képet nézegetek róluk. ^^;

Plusz kifejezetten büszke vagyok a DoA keresőfunkció-kezelő képességeimre :lol: Amit nem tudok fejből, azt onnan szedem - szinte minden információ ott van már valahol, csak meg kell keresni. És nem mindig könnyű rájönni hogy milyen kulcsszavakkal lehet a legjobb választ megtalálni (pláne ha pont egy hárombetűs szóra kéne rákeresni >.> ) - de ez is jön egy idő után ha az ember gyakorol ;)
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: NiuKy+ » 2010.11.19. 17:39

Lehet hogy amit most kérdezni akarok azért sokan majd sült bolondnak fognak tartani, de azért megkérdezem, mert fontos.

Én nem elkerülni akarom a sárgulást hanem előidézni.
Sajnos most már nincs nap ahova ki tudnám vágni a delikvenst "sütögetni".... Az lenne a kérdésem hogy nap nélkül hogy tudnék egyenletes sárgulást elérni?
Kép

Amy . Terra . David . Vera . Ean . Berni . Ren . Zoi . Sigalit . Bertrand . Damian . Masato .
tervben: Fion
NiuKy+

HozzászólásSzerző: Smaug » 2010.11.19. 18:31

Szerintem még így is a 'nap' a legjobb megoldás - ha kirakod napközben, pláne ha esetleg nem üveg mögött, hanem direkt a szabadba, még mindig sárgít, csak persze lassabban.

Eszembe ötlött még az UV lámpa és az, hogy egy hősugárzó mellé teszed - csak az a gond, hogy szerintem mivel közelebb vannak mint a Nap, ezért nem olyan egyenletes a fény/hő és lehet hogy nem sárgulna annyira egyenletesen? Még amit olvastam és ami talán egyenletes lehet, az a forró víz - voltak akik kézfejeket akartak átformázni de a sok forró vizes mártogatástól megsárgult a kézfej. Viszont szerintem ez kicsit brutál lenne...hiszen közben megpuhítja a műgyantát, és ha esetleg nyomkodja az ember még meg is repedhet...szóval nem hangzik túl kíméletesnek :(
Kép
Smaug

HozzászólásSzerző: NiuKy+ » 2010.11.19. 18:59

Heh hát akkor marad a blusholás, mert én is godoltam hősugárzóra meg a forró vízre is de inkább nem alkalmaznék ilyet.
A nappal az a problémám hogy most nem akarom sehova kirakni a szabadba ilyen taknyos időben :\
Tavaszig majd csak kibírjuk valahogy blush-al ^^""""

Köszönöm a segítséget ^^
Kép

Amy . Terra . David . Vera . Ean . Berni . Ren . Zoi . Sigalit . Bertrand . Damian . Masato .
tervben: Fion
NiuKy+

HozzászólásSzerző: Aynea » 2010.11.21. 20:40

Erről a sárgulás dologról jut eszembe:
mennyi ideig élnek ezek a babócák az adott testükben, vagyis mennyi idő alatt megy tönkre az anyaguk?
A műanyagokra ugye halálos a sárgulás dolog, mert átalakul, meggyöngül, és romlani kezd az anyagszerkezet, de egy baba teste meddig tart ki általában?
Aynea

HozzászólásSzerző: Koffeey » 2010.12.17. 15:28

A színezett műgyanta hogyan sárgul? :)
Tudom hogy pl Bobobie/Resinsoul-nak van sokféle színe, meg persze másoknak is, csak most ők jutottak eszembe a színezett műgyantáról ^^ Engem konkrétan a szürkés szín érdekelne, de úgy általánosságban is... szóval nekik milyen színük lesz? Mert gondolom ők is sárgulnak... :blush2:
KépKépKép
Itthon: Sakkun (BBB Sprite) & Damu (DollGru #6 × DF) & Reita (DF Lance × Impl)
Koffeey

HozzászólásSzerző: karasu » 2010.12.17. 15:32

Shiroitól úgy tudom, a szürke műgyanta inkább zöldül. :(
Kép
Lilica ♥ Luka ♥ Jack "Frost" Hunter ♥ Dyfan ♥ Jean-Claude ♥
Nathaniel Graison ♥ Hollyn Plantae ♥ Mika ♥ Ritsu ♥ Jin ♥ Karasu
karasu

ElőzőKövetkező

Vissza: Festés, testreszabás és esztétika