Sárgulás - tippek és történetek

Útmutatás hogyan fesd ki babádat, hogyan lehet teljesen egyedivé varázsolni vagy csak esztétikusabbá tenni

Re: Sárgulás - tippek és történetek

HozzászólásSzerző: etelä » 2010.01.14. 11:16

Nos, a helyzet az, hogy van egy fejem és lesz egy testem, és én okos most jöttem rá egy felmerülhető problémára...Ugyanis a fejet használtan vettem, ezért már nemtomhány éves lehet, tehát valamennyire besárgult. A teste viszont új lesz, úgyhogy lehet hogy totál el fog ütni a színe ^^; Ja, és tudom hogy a képernyőn látott színeknek nem szabad hinni, de azért ahhoz is "odamértem" és brutálisan eltér :( Mit lehet ilyenkor tenni, pl. lehet vmi olyan blush-t csinálni a testnek, hogy ne legyen annyira látható a különbség?
AoD Wang Zi - Hayato DZ Shoyo-2 - Savannah Unoa B-El hybrid - Oliver Unoa L-bi fp - Seryozha

http://www.tokyogarnet.com/
etelä

HozzászólásSzerző: Sheila » 2010.01.14. 13:28

Hát én nem vagyok nagyon nagy szakértö ebben, de azt hidd el hogy a monitorhoz odamérni kvázi tök felesleges! Ezt hidd el, a saját babáink fotokon a moncsin messze sem ugyan az mint életbe! :D
Viszont, egyik az hogy nem 100% biztos hogy be lesz sárgulva, a másik hogy mindenféle apro trükkökkel lehet megmosni stb, erröl konkrétabbat nem tudok, én is sajnos felületesen olvastam el ezt a dolgot, de van egy olyan sejtésem hogy vannak itt akik sokkal jobban vágják ezt mint én. :P ;)
BJD addict and damn proud of it!
Sheila

HozzászólásSzerző: Smaug » 2010.01.14. 15:30

Hát, esélyes hogy nem lesznek egyformák, különösen hogy eleve különböző cégektől van, és az egyik - Luts - még ráadásul erősen váltogatja is a színeit. A legutóbbi Luts szín amit láttam pl. kicsit rózsaszínesebb, mint a 3 hónappal korábbi színük (ami mondjuk nekem pont jól jött, mert egy rózsaszínesebb fejhez is kell)

De festéssel egész nagy különbségeket is nagyon jól el lehet tüntetni. Pl. ha megfestesz egy fejet, akkor utána már igazából a saját testéhez sem fog illeni színben teljesen az árnyékolás miatt. Szóval akár a fejet hozzáárnyalhatod a testhez, vagy a testet a fejhez. Kicsit szöszölős, hogy pont eltaláld, de cseppet sem lehetetlen.

Ha pedig valami drasztikusabbat szeretnél, akkor kipróbálhatod azokat a technikákat, amikkel visszább lehet venni a sárgulásból...vagy akár az ellenkezőjét is teheted, és hozzásárgíthatod a testet a fejhez. Voltak akik ezt csinálták - mondjuk nyáron könnyebb - pár nap a verőfényes ablakban és nagyon szépen lehet sárgítani a testet, míg megfelelő nem lesz.

Viszont azt is érdemes észben tartani, hogy főleg a rózsaszínesebb árnyalatú babák az első pár hétben-hónapban valamennyit maguktól is fakulnak míg be nem áll a színük egy kicsit krémesebb árnyalatra. Lehet hogy csak utána érdemes "továbbsárgítani" :D

***---***---***---

Oh, és mégvalami hasznos a sárgulásról!

Létezik olyan hogy napfénytől is óvott, főleg sötétben lakó baba is gyorsabban sárgul. Igazából előbb-utóbb minden műgyanta változtatja a színét, de az UV fény ezt gyorsítja. És van még valami ami gyorsítja a sárgulást - a meleg! Szóval lehet hogy a napfénytől óvott baba hirtelen megsárgul, mert egy radiátor közelében tartják. Ezért erre is érdemes figyelni és lehetőleg jó a hőforrásoktól kicsit távolabb tartani a babát^^
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: etelä » 2010.01.14. 16:41

Köszönöm az ötleteket! Úgy látom azért nem reménytelen a helyzet (főleg hogy még nem is tudom mennyire lesz más a színük) de ha a Luts test tényleg inkább rózsaszínes akkor sztem azt fogom hozzásárgítani a fejhez, mivel az arcfestését nem akarom leszedni meg mert ennek a fejnek aztán semmi rózsaszínes árnyalata nincs, sőt a normal skin babám mellett még barnábbnak/sötétebbnek is látszik o.O
AoD Wang Zi - Hayato DZ Shoyo-2 - Savannah Unoa B-El hybrid - Oliver Unoa L-bi fp - Seryozha

http://www.tokyogarnet.com/
etelä

HozzászólásSzerző: Koffeey » 2010.02.07. 21:30

Nézegettem még régebben UV védett babákat... ők vajon mennyivel tovább bírják? Mert árban azért ott a különbség és kíváncsi lennék hogy mennyire éri meg :P (És remélem nem lóg ki innen nagyon ez a kérdés... meg hogy nincs már eleve neki egy topik ^^;)
KépKépKép
Itthon: Sakkun (BBB Sprite) & Damu (DollGru #6 × DF) & Reita (DF Lance × Impl)
Koffeey

HozzászólásSzerző: Smaug » 2010.02.07. 23:12

Általában azok a cégek kezdenek UV védőt tenni a műgyantájukba, amelyeknek riasztóan gyorsan sárgult a babájuk. A Francia műgyantások (Limhwa, Supia, Narindoll) azért kezdtek UV védőt, mert a babáik sokkal hamarabb sárgultak, mint az uretán műgyantások. Iplehouse szintén azért tesz újabban UV védőt a Real Skinbe, mert az első sorozat igen hamar bezöldült.

Szóval a legtöbb esetben ha azt látod, hogy UV védős, akkor az csak azt jelenti, hogy olyan ütemben fog sárgulni, mint a többi, és legalább nem gyorsabban. Tudtommal az egyetlen kivétel Volks, aki az uretán műgyantájába is tesz UV védőt...ki tudja miért, mert előtte sem sárgultak különösebben a babáik.

Az árkülönbség, amit látsz nem az UV védő miatt van. Egyszerűen csak ők magasabb árkategóriás cégek úgy általában, és IH esetében pl. még egy limitált bőrszínről is beszélünk^^

Ha valaki nagyon óvatos akar lenni, akkor lefújhatja az egész babát (szétszedés után darabonként) UV szűrős MSC-vel. Az eredmények kétesek, és azt észben kell tartani, hogy UV védő ide, sötét szoba oda, ezek a babák bizony meg fognak sárgulni. Nem lehet ellene tenni, mert oxidálódik a felületük. Legfeljebb akkor lehetne megakadályozni, ha oxigénmentes helyen tárolnánk őket.
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: Koffeey » 2010.02.08. 13:08

Köszi az infót Smaug ^^
Igazából én nem félek (vagyis nem féltem a babát) a sárgulástól... ha egyszer úgyis vele jár, csak érdekelt a dolog :P Persze azért nem hagyom napon amikor nem szükséges, de nem csinálok belőle vámpírt ^///^

(~na jó, már vagy tizedszerre írom @_@ Küld már eeeeeel~)
KépKépKép
Koffeey

HozzászólásSzerző: Koffeey » 2010.07.03. 10:02

Már régóta meg akarom kérdezni (nem tudom milyen indíttatásból mégse tettem @_@) hogy csak a direkt napfény az amitől óvnom kell a babát, vagy... vagy az indirekt is? Úgy értem ha például fogom, kihozom magam mellé a szobába a szekrény védelméből, és a szobában világos van, az már komoly(abb) sárgulási veszélyeket jelenthet? Vagy csak a tűző napsütés jelent gondot? :bleh:
KépKépKép
Koffeey

HozzászólásSzerző: Shiroi » 2010.07.03. 13:55

Hát igazából, az anyaguk miatt a bjd-k igazából még a korom sötétben is sárgulnak...az idő múlásával, csak sokkal lassabban.
A direkte napfény valóban ezerrel gyorsabban megsárgítja őket, viszont valóban, nem csak a nap, hanem a nappali fény is gyorsabban sárgít mivel UV sugárzás akkor is van, ha a nap éppen nem süt, nem látszik, borult az ég stb...
Sőt...még a meleg is ( pl ha radiátor közelében vannak tárolva) sárgítja őket.^^"

All in all... elég érzékenyek szegénykéim.
Ellenben nem csak a külső tényezők hanem a gyanta maga is szabályozza a sárgulás mértékét. Egyrészt a színe másrészt van cég akiknek a gyantája iszonyat gyorsan sárgul ( olykor magától is) és van akiké szépen lassan. Szerintem főleg a gyanta minősége határozza ezt meg.
Nálunk pl. Jacquou-n alig látok némi sárgulást megjövetele óta, pedig talán ő volt az akit a legtöbbször tettem ki napsütésnek és nappali fényeknek. Jó sokszor volt kint XD. Talán a legtöbbször... és nála olvastam is hogy Notdoll valami nagyon jó gyantából önti ( öntötte?) a babáit.
Ellenben Soom CW babáin észrevettem hogy maguktól is oxidálódnak egy kicsit, mégha végig dobozban voltak is. ( pl. Hype patái melyek több mint egy évig voltak dobozban elzárva, mégis észrevettem hogy krémesebb az árnyalatuk, mint volt.)
...........................................//Faceup Shop•//Flickr////
Kép
Shiroi

Re: Független csevegés BJD témában-

HozzászólásSzerző: Amy^^ » 2010.10.30. 23:06

Az tényleg igaz hogy a BJD-k valamitöl elsárkulnak??
bocsi hogy ezt csak így ide írom de nem szerettem volna új témát nyitni
Tervben:Amy,Canterberry,Yuki
Amy^^

ElőzőKövetkező

Vissza: Festés, testreszabás és esztétika