Baba (vissza)fehérítési módok

Útmutatás hogyan fesd ki babádat, hogyan lehet teljesen egyedivé varázsolni vagy csak esztétikusabbá tenni

Baba (vissza)fehérítési módok

HozzászólásSzerző: Sheila » 2010.06.02. 19:56

Egyenlőre nem jutott eszembe jobb cim, de majd ha mégis akkor csere lesz. :P

Nos, elöljároban egy kis story... adva van egy olyan test amit legalább 2 éve vettek és potolni nem lehet vadi újal, és egy vadi új fej. Gondolom el tudjátok képzelni mi lett amikor összeraktam őket, a gyönyörü tört fehér fej és a sötétvajsárga test összepasszolása, hát nem éppen az igazi. Hát én eléggé nyügi vagyok ilyen téren ugyhogy mindenféle egyszerü és nem egyszerü megoldás megfordult a fejemben. Minden kevésbé brutális megoldást kiprobáltam, a melegvizes mosástól a durva melanintömbös vörös ujjakig dörgölős mososzeres fürdöig. Ezek minden nem váltak be, kellett vmi lényegsen hatákonyabb megoldás.
Eszembe jutott legalább 3 féle elmebeteg terv, de totálisan véletlenül Shiroi egyik külföldi ügyfele adta a kezembe a kulcsot a megoldáshoz.

Szóbabikarbónás, peroxidos fürdö.
Amikor ezt is meghalottam a hideg futott végig a hátamon, hogy normális az az egyed aki gyakorlatilag hajszökitö krémbe áztatja be a babáját?! o.o Voltam szőke, tudom milyen hatása van a dolognak... Ugyhogy mit tesz ilyenkor az elvetemült ÉS végsőkig elkeseredett BJD mániás?! Felmegy DoAra és mindent elolvas a témában.
Qian volt a tesztalanyom, mivel hiába nem olyan régi a lányzó, nemcsak szerintem, mások szerint is csunyán besötétült a szine, és a szép whitebol átment normállá. Van akit ez nem zavar mert hozzátartozik a hobbyhoz, engem igen, mert mániákus white skin függö vagyok.
No akkor ennyi volt a backup story, jöjjön a lényeg.

Ez a fürdö csak annak ajánlott akinek a babája rászorul, poénbol szerintem teljesen felesleges, mondván hátha fehérebb lesz. A babán értelem szerüen nem volt festés.

A szükséges felszerelés:

- 200gramm szódabikarbóna (gyógyszertárban beszerezhető)
- 1 liter 6-9-12 % hidrogén peroxid (fodrász kellék boltban beszerezhető, %- attol függ mennyire erös a sárgulás, minnél nagyobb a % annál erősebb a marohatása, boltban ugy ismerik mint oxigenta krém)
- egy jó nagy üveg vagy átlátszó! vastagfalu müanyag tál amibe a baba szétszedve belefér, plusz még jó nagy hely fölötte is (csak olyan edény jó amiben nem fogtok késöbb enni, vagy bármi ilyesmire felhasználni, a boltokban kapható nagy ételtartó, mikrozható müanyag edény pár 100-ért kaphatoak és remek erre a célre)
- gumikesztyű
- müanyag fakanál vagy bármilyen müanyag keverő eszköz

A fürdő folyamata:

Szétszedjük a babát darabjaira. A kiválasztott tálba beleszorjuk a 200 grammnyi szódabikarbónát, majd rá az 1 liternyi peroxid krémet. Ez nagyon gyorsan el kezd reagálni ugyhogy érdemes nyitott ablak mellett vagy jol szellőzö helyen tevékenykedni. Az üres peroxidos flakont megtölteni félig vizzel és jol felrázni hogy a maradék is kijöjjön és beleönteni ezt is a tálba. Majd az egész kis kotyvalékot egy müanyag keveröeszközzel ovatosan összekeverni, majd amikor a szodabikarbóna nem olyan csomos és nem üllepedett le, a baba testrészeket ovatosan belerakni a koktélba. Fontos hogy gumikesztyünk legyen, mert ha beledobja az ember fröcsköl és a ruhánk szinét kimarja, ha az összes babarész benne van, finoman mégegyszer megkavarni hogy mindenhova eljusson a folyadék, valamint el kell lepnie az összes testrészt, ha kell vizzel lehet még higitani hogy biztosan elfedje. Ha ez megvan magára hagyni a kis levesünket. Jelent esetben Qian levest. :lol:

Ez a keverék folyamatosan reagál ergo habzani fog ezért fontos olyan helyre tenni ahol ez nem gond, mosogató/mosdó/kád, ált ki is fut a tálbol.
Én délután 3tol másnap 12 ig hagytam fürdözni a hölgyet, szoval legalább 10-15 óra kell neki. Néha érdemes megkeverni ovatosan és figyelni hogy mindig ellepje a részeket a keverék. Lényegében addig van értelme benne hagyni amig reagál a dolog, vagyis ameddig habzik.
Ha eltelt a kellő idö, ovatosan leöntjük a levet a babárol, majd gumikesztyüvel egyenként folyó melegviz mellett alaposan lemossuk mindegyik testrészt, és kirakjuk öket egy használatlan törölközőre-konyharuhára, és orákra ott hagyni hogy megszáradjon alaposan.

-o-o-o-

Nos, ennyi a történet. Nem nagy dolog, de nagyon hatásos. Én 2x egymás után áztattam be Qiant, egyszer legalább 15 órára majd hagytam éjszakára szárdani és reggel ugy tünt hogy még érdemes neki egy menet, majd megint legalább 15 órára.
Jelentem Qian éppen egészségesen egyben van, semelyik részében nem esett kár, csak a sárgás bőrszinében. :P Immár újra a régi szép fehér bőrével virit.
Képeket fogok mellékelni, ahol mindent láthattok mi hogy müxik, sajnos elsö alkalommal nem tettem mert annyira izgultam hogy mi lesz vele hogy 30 percenként rohangáltam megnézni mi van vele. ^^; Összehasonlitást is igyekszem csinálni. Viszont azt elmondhatom, hogy pár honappal ezelött vettem Qiannak egy uj pár AOD kezet - ami egy az egyben a B&G white skin amugy - és ezzel a kézzel orditott a különbség. Már a kéz nincs meg, viszont most tökéletes lett Qian szine a B&Gvel. Nekem ez több mint meggyőzés, hogy ez a megoldás müxik.

Fontos, hogy egyértelmü legyen! Ez a fürdö csak azoknak a babáknak jók akik tényleg besárgultak, tehát jobban kifehériteni nem fogja mint amilyen alapba volt!
Pár héten belül ujra megismétlem ezt a kisérletet a célszemélyel, akinek borzasztó a szine, csinálni fogok mindenféle képet a szin különbségröl, az eszközökről és a folyamatról. ^///^

Addig is ha bárkinek kérdése van, nyugodtan tegye fel. ^///^
BJD addict and damn proud of it!
Sheila

Re: Baba (vissza)fehérítési módok

HozzászólásSzerző: Smaug » 2010.06.02. 20:27

Víííí, dejó, akkor tényleg működik! :fan: Remélem a célszemélynél is ilyen hatásos lesz^^

4-5 év múlva nagyon jól fog jönni ez a kis tanulmány... :D
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: moniee » 2010.06.02. 20:29

Aztaaaaaaaaaaaa Köszi köszi köszi Sheila és akik gyűjtögettek! :fan: Így egy kicsit kevésbé rágom a körmömet CW ügyben ^^;
És akkor ez biztos hogy nem árt a gyanta szerkezetének?

Ja és (sok év múlva) vajon NS-sel is műxik majd...?
Kép
f l i c k r|||m o n i e e . n e t
Itthon: Tatiana (Iplehouse Tatiana), Evolet (moniee Evolet)
Eszter Johanna Blanche Prudence(Napi Epona)
moniee

HozzászólásSzerző: Sheila » 2010.06.02. 20:34

Van egy sorozat linkem az eredeti tesztelésekröl Doan, ha esetleg kell az valakinek azt is szivesen berakom. ^///^
Nekem is ez volt a legnagyobb parám hogy ur isten nem-e fog szétmállani a kedvencem mire készen lesz. Egyenlőre a fürdök óta eltelt 3 nap és még semmi. :lol:
De majd jelentek 1 hét mulva is, hahaha! :lol:
BJD addict and damn proud of it!
Sheila

HozzászólásSzerző: moniee » 2012.06.12. 12:48

Azt szeretném kérdezni, most már aktuális lett, hogy az eléggé láthatóan besárgult normál színű uretán műgyantával lehet szerintetek valamit kezdeni? Már megtisztítottam, de nem tudom ki lehet -e próbálni ezt a módszert is tekinve hogy nem visszafehéríteni kellene csak kevésbé sárgává tenni...
Kép
moniee

HozzászólásSzerző: Shiroi » 2012.06.12. 13:39

moniee~ Ha emlékeim nem csalnak, ez a módszer normál bőrszínű babákra nem alkalmazható, sajnos. :S
Valami a pigmentekkel van, ha jól rémlik... ^^;
...........................................//Faceup Shop•//Flickr////
Kép
Shiroi

HozzászólásSzerző: Smaug » 2012.06.12. 15:30

Illetve alkalmazható, csak nem lesz olyan, mint az eredeti NS. Lényegében világosabb lesz...szerintem nem megy át azért white skinbe a babád, de...jah. Se nem sárga, se nem NS. Világossárga :P

Háttér: NS babákban több a vörös pigment. UV és a levegő hatására a műgyanta és a pigmentjei átalakulnak, a pigmentek bomlanak. A vörös pigment a leggyengébb láncszem, az bomlik a legnagyobb mértékben (de ugyanúgy bomlik akár a sárga pigment is). Fehér babáknál könnyebb visszavilágosítani őket, mert lényegében nem kell annyira megváltoztatni a lebomlással szétcsúszott pigment-arányt, hiszen bennük eleve jóval kevesebb a vörös. NS babáknál viszont nem egyszerűen fehéríteni kéne, hanem visszatenni beléjük az elveszített pigmentet.

Fun fact.:
Ezért is van, hogy bizonyos NS babák eleinte nem kifejezetten sárgulnak, hanem "krémesednek". Egy kellemes, kevésbé rikítóan pink színt vesznek fel - akár még WS-nek is imponálhatnak idővel. És ha megfigyelitek a babacégeket, szinte mind egyre rózsaszínebb és rózsaszínebb babákkal áll elő (Soom ,Souldoll, Elfdoll, stb.). Bár a lebomlást nem tudják megállítani (az UV védő adalék is csak lassítja), de ha több a vörös pigment, tovább marad kellemes a színe a babádnak. Igaz eleinte szenvedhetsz a malacrózsaszín bőrükkel >.>

Tipp:

Cymoril DoA-n elég sokat kísérletezett NS babák színének a visszaadásával. Eleinte a hagyományos fehérítő eljárást kombinálta teljes-test csiszolással és főzéses színezéssel (dying - nem tudom mi magyarul). Végül kidolgozott egy viszonylag egyszerű, gyors és a lehetőségekhez képest tartós eljárást, ami kizárólag a főzéses színezésen és azon a tényen alapul, hogy a babának adjuk vissza az elvesztett pigmentjeit. Olvasnivaló:

Alap kísérlet: http://www.denofangels.com/forums/showt ... Updated%29

Színvisszaállító eljárás: http://www.denofangels.com/forums/showt ... estoration

Többen használták jó eredményekkel, bár van aki más pigmenteket kevert össze, vagy más arányban. Ez nem adja vissza a babád "eredeti" színét, de egy kellemes, természetes (saját magad által választott) NS színt lehet elérni vele. A főzéses színezés után a babát lehet nyugodtan festeni/hígítóval lemosni, a pigment nem fog eltűnni, csak csiszolással. Viszont idővel ugyanúgy lebomlik, mint az eredeti szín.

Bónusz: Eltérő színű testrészek hibridelésekor is nagyszerű színegyeztetésre :lol:

FONTOS - a fenti módszerrel nem lehet White Skin babát újra fehérré tenni! Persze egy megsárgult fehér babát normál színűvé lehet, de visszafehérítéshez csak a Sheila által leírt fehérítő módszer a jó!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Smaug 2012.06.12. 15:38-kor.
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: moniee » 2012.06.12. 15:36

Juj nagyon köszönöm :))) asszem lesz olvasnivalóm :D
Kép
moniee

HozzászólásSzerző: Smaug » 2012.06.12. 15:42

Engem a második témában a fotók nagyon meggyőztek - és ha nem kapkodja el az ember, akkor igen biztonságos módszernek tűnik ^///^

Ki is próbálnám Vinen (óóóó szegénykém nagyon sárgul :T_T: A sötétben is) ha nem ragaszkodnék annyira az arcfestéséhez...ami persze Buddydoll default. Vagyis pótolhatatlan >.>
Kép
Smaug

Vissza: Festés, testreszabás és esztétika