Ecsetlelőhelyek

Útmutatás hogyan fesd ki babádat, hogyan lehet teljesen egyedivé varázsolni vagy csak esztétikusabbá tenni

Ecsetlelőhelyek

HozzászólásSzerző: Smaug » 2010.09.01. 22:13

Mert az MSC mellett a második legnehezebben beszerezhető dolog a szép vékony ecset...szóval szerintem jól jönne egy ilyen kis gyűjtemény is^^

Nemzetközi/rendelhető:

Volks International - a Zoukeimura Blue 01-es ecset nagyon hegyes, szempillákhoz ideális

Leekeworld - változatos ecsetkínálat

Ningyotan BJD - Artetje 100/0-s ecseteket szoktak árulni

DoA Marketplace ichigo-pan43 - neki is Artetje 100/0-s ecsetei vannak

Triskel Fantasy - a La Corneille Golden Taklon márkából 18/0-tól kaphatók spotter és liner ecsetek

Itthon/bolt:

Bősz Ecset Kft. - van saját márkájuk és más ecseteket is forgalmaznak. Budapesten a Vág utcában van boltjuk. Vettem náluk 4 ecsetet és nagyon beváltak. Az egyik saját 5/0-suk pont olyan vékony mint az Artetje 100/0...vagy hogy az eladóhölgyet idézzem "az elég ha csak 3 szál van benne?" :lol:

Szóóóóval....ki honnan szerzi az ecseteit? Egyéb jó kis források?
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

Re: Ecsetlelőhelyek

HozzászólásSzerző: moniee » 2010.09.01. 22:16

Én a Volks féle Blue szupervékony ecset mellé egyéb pacsmagolásra alkalmasakat az ebayről szereztem be, nagyon jól műxenek de kell melléjük "púderecset" is a nagyobb felületek pasztellozásához.
http://cgi.ebay.com/15-X-NAIL-ART-TIP-D ... 5194c39c45
Ehhez egy teljesen átlagos nagy 10es ecsetet használok csak körbecelluxozom, így jobban összpontosulnak a szőrei.
Kép
f l i c k r|||m o n i e e . n e t
Itthon: Tatiana (Iplehouse Tatiana), Evolet (moniee Evolet)
Eszter Johanna Blanche Prudence(Napi Epona)
moniee

HozzászólásSzerző: Noir » 2012.01.21. 18:15

Nekem ugyan még egy darabig nincs szükségem az ecsetekre, de már vettem egyet a művész ellátóban, amit nemsokára ki is próbálok ^///^ .
Tű vékony Da Vinci - Nova Synthetics, 10/0-ás :D
Itthon: Impdoll Adela --> Hana <3
Luts 2013 winter event KDF head --> Buksi
Migidoll Jina hybrid --> Canis (még testre vár)
Noir

HozzászólásSzerző: NiuKy+ » 2012.01.21. 18:44

Huu kíváncsian várom az eredmény! Nekem is van 10/0-ás de én nem tudtam vele szépen festeni o_o
Majd mutimeg > <
Kép

Amy . Terra . David . Vera . Ean . Berni . Ren . Zoi . Sigalit . Bertrand . Damian . Masato .
tervben: Fion
NiuKy+

HozzászólásSzerző: Smaug » 2012.01.21. 19:43

WoW, jó művészellátót találtál! :lol: Mikor én betértem egy művészellátóba és 10/0-s ecset után érdeklődtem, úgy néztek rám mintha két fejem lenne és a nőnek volt képe azt mondani, hogy olyan nem is létezik.

Naja, mint a strucc....ha nem tud róla, nem is létezik. :urjoke

Ilyen pici ecseteknél talán már nem is annyira a méret számít, mint hogy kinek mi válik be igazán, meg mi esik kézre...szóval hajrá a próbához és jó kísérletezést!
Kép
I strangled someone with a shoelace once. Does that count as expressing myself through clothes?
Smaug

HozzászólásSzerző: Smaug » 2012.08.05. 17:38

Egyszer már leírtam valakinek, de most nem tlaálom sehol úgyhogy inkább ideírom, hogy milyen ecseteket használok. Hátha valakinek jól jön a referencia ha bevásárló túrára megy...

Pasztellhoz:

Bőszecset 6252-2 - nagy felületre, arcpírhoz. Nagyon drága, de megéri.
Bőszecset 6535 - szintén arcpírhoz, főleg puhításhoz, összedolgozáshoz. Szintén drága.
Munkácsy 500P 0-ás méret - Szemhéjhoz, szájhoz, szemöldökhöz, apróbb részletekhez. Hobbiboltos, megfizethető.
Herlitz 8-as méret - a felesleget lesöpörni

Fülpiszkáló - szájhoz
Melamin tömb - bármihez, amit vissza kell szedni
Radírceruza - amikor éles szegéllyel kell visszaszedni (szemöldök formázás, száj körül)

Akrilfestékhez:

Zoukeimura kék 01 - szemhéjtus. Nem olcsó és mással is helyettesíthető.
Munkácsy 7500R 1-es méret - szemhéjtus a szemhéj belsejénél (hogy ne tegyem tönkre a finomabb ecseteket). Megfizethető.
Bőszecset 31072 5/0 és 4/0 méret - főleg szemöldökszőrök. Nem olcsó, de nekem jobban bejött, mint a Zoukeimura.
Rotmarder Nailbrush 69961 R 1-es méret - szempillákhoz, szájcsíkolathoz, száj belsejéhez, szemhéjvonalhoz. Hosszú szőrű, de nagyon vékony. Imádom, de drága.
Bőszecset 317 5/0 méret - a legapróbb részletekhez. Nagyon picike, és nagyon finoman kell bánni vele. Nem olcsó.

Vizes fülpiszkáló - elrontott vonal visszaszedésére

Egyéb:

Martol 9966 000-s méret - csillogó lakkhoz. Olcsó. A lakkba sosem mártom bele a festős ecseteket, mert tönkreteszi őket, bárhogy tisztítom utána.
Munkácsy 501R 2/0 - szintén a csillogó lakkhoz, vékonyabb vonalakhoz. Megfizethető.
Munkácsy 501R 4-es - szeplőkhöz. Megfizethető.
Munkácsy 500P 2-es - Pearl Shine csillámokhoz. Megfizethető.
Hobbyművész 5001 - szintén Pearl Shine csillámokhoz. Nagyon olcsó.
elhasználódott Munkácsy 7500R 1-es - festékek színeinek a keveréséhez. Értékét vesztette :3

Hát, kb ennyi ecsetem van. Pirossal szedtem a kedvenceimet :3
Kép
Smaug

HozzászólásSzerző: moniee » 2012.09.21. 10:56

Hümmmmm...
Aktuálissá vált nálam az ecsetváltás. Felhívtam a bőszecseteseket hogy mennyibe kerülnek Smaug listájából az ecsetek, de a drágábbak 700 forintba kerültek az olcsóbbak 650-be....létezik ez? Vagy valamit rosszul értett a csaj? vagy én? O_O *confused*
Kép
moniee

HozzászólásSzerző: Smaug » 2012.09.21. 11:25

Hááát elég régen vettem az ecseteket, és mindet egyszerre, szóval lehet hogy csak az összkép volt annyira drága, meg az emlékeimben így él. ^^; Azt tudom, hogy az összesért együtt otthagytam több, mint 7000 Ft-ot, ami kicsit fájt (pláne mert nem volt nálam annyi pénz, ők meg nem fogadtak el kártyát. Kalandos volt). Viszont a legdrágábbak ebből a szemhéjpúder ecsetek voltak, amiket a pasztellezéshez használok és mindkettő 2000 Ft felett volt... ;) Plusz mindig sikerül beválogatnom pár olyan ecsetet ami aztán nem válik be - általában a műanyag szőrűek :(

Egyébként úgy vettem észre hogy a csaj tudja mit csinál - modellneveket mondva simán megkereste nekem a kiválasztottakat, plusz amikor elmondtam mit szeretnék, ő ajánlotta a 317-est ami nagyon bevált ;)
Kép
Smaug

HozzászólásSzerző: moniee » 2012.09.21. 11:56

Ó de szuper! Akkor megnyugodtam, csak attól féltem hogy majd darabja 6000....de így lehet megveszem mindhárom kiszemeltemet :) Most úgyis csak vékony ecset-hiányban szenvedek, mert bekrepált a Volks Blue (3 szála van, amivel nem lehet vonalat húzni mert már nem tartja meg magát egyszerűen)
Kép
moniee

HozzászólásSzerző: Aynea » 2012.10.08. 18:44

Hát, Pestiek a hatalmas művészellátóval előnyben vannak, Kecskeméten is használhatóak a művészellátós ecsetek, errefelé olyan 450 körültől másznak az árak a csillagokig, márkától, vastagságtól függően. ( Mária utca sarka, ha valaki megfordul véletlen erre, a pláza tövétől egyszerű az eljutás.)

Kis művészpraktika ecsetvásárláshoz, amit még egy tanárom ajánlott: célszerű megnedvesíteni a sötéket (bár hülyén fogtok kinézni ha nyalogatni kezditek, meg amúgy is jajj >.> , a moderált szájbavétel mégis alkalmas erre), szóval ha a sörte szépen formára áll és nem összevissza meredeznek utána a szálak, akkor festés közben sem lesz velük baj.
Aynea

Következő

Vissza: Festés, testreszabás és esztétika